I I KORFBAL^ ra7]. INSPRAAK STRUCTUURSCHETS GRONDWATERWET BEKENDMAKING I pg GEMEENTE MOERGESTEL p|| GEMEENTE MOERGESTEL OERGESTE 8 HSV ’De Rietvoorn’ Kledinginzameling voor Mensen in Nood Expositie rond ’D’n Ontginner’ in Diessen Judo vereniging St. Jan Loopgroep ’Physique’ actief bij halve marathon <3 5-5 11-3 V’ Schaatswedstrijden voor alle jeugdleden t/m 12 jaar tijdens uitstapje naar Lommel S.V. Roef! Handbal - Dribbel in de bibliotheek Voel je thuis in je sport Speciaal voor oorlogsslachtoffers MOERGESTEL-NIEUWS' WOENSDAG 9 MAART 1994 PAGINA 10 1 2. 3. 802-1 ’s-Hertogenbosch, 21 februari 1994. 802-2 ■SS?*- Moergestel, Moergestel, 9 maart 1994. Burgemeester en wethouders van MoergesteLy Moergestel, 9 maart 1994. Burgemeester en wethouders van Moergestel, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de secretaris, mr. A.A.M. van Zundert. Schaatsclub „De Vennen” le plaats le plaats 2e plaats 2e plaats 3e plaats 3e plaats 3e plaats 0-8 5-0 Op woensdag 9 maart is het voorleeshalfuurtje speciaal voor peuters en kleuters. Tussen 3 uur en half 4 wordt er voorgelezen uit ’n Dribbel- boek en als afsluiting wordt een tekenfilm vertoond. Tot ziens in de bibliotheek. Vorige week hebt u kunnen lezen omtrent de onthulling van D’n Ontginner’, ’n beeld dat onze plaatselijke kunstenaar Hans van Brunschot maakte voor Haghorst. Onderaan het artikel maakten we melding van een expositie die rond de onthulling plaatsvindt in het gemeentehuis te Diessen. De expositie laat in schetsen, ontwerpen, foto’s, video en maquet tes het ontstaan zien van drie kunstwerken (twee ervan worden binnenkort onthuld). De juiste openingstijden: tot eind maart tijdens kantooruren van het gemeentehuis en op zon dagen van 13.00 tot 16.00 uur. Op zondag 20 maart is Hans zelf aanwezig om de expositie bij u toe te lichten. - De kledinginzameling zal in dit voorjaar speciaal besteed worden aan slachtoffers van oorlogsge weld in Angola en Bosnië. Mensen in Nood gaat voor zo’n 250.000 mensen kleding sturen en heeft daarbij uw hulp nodig. Het gaat om alle soorten goede en nog draagba re kleding, schoeisel, dekens en huishoudtextiel. Het liefst ontvangt Mensen in Nood de kleding in gesloten plastic vuilniszakken. Men kan de kleding brengen bij: Winkel Boeren bond; Jo van Esch, Schoolstraat 46 of Hendrik van Oort, Stokske 1 op donderdag 17, vrijdag 18 en zaterdag 19 maart. Bij de laatste twee adressen kan men het hele door kleding bezorgen, die wordt dan regelma tig opgehaald. Voor meer inlichtingen kan men terecht bij Hen drik van Oort, tel. 1389. Burgemeester en wethouders van Moergestel maken ingevolge artikel 139 jo 140 Gemeentewet be kend, dat met ingang van 9 maart de navolgende verordeningen, vastgesteld door de gemeenteraad op 24 februari 1994, voor een ieder kosteloos ter inzage liggen en in werking treden de derde dag na heden, 9 maart 1994. Het betreft de Verordening Leerlingenvervoer; Reclameverordening Moergestel. In Helvoirt behaalden onze judoka’s maar liefst 7 bekers. Noël op ’t Hoog Jeroen Helmer Sander Ratelband Michaëla Zuman Roel Scheffers Matthew van de Ven Bas Kerkhof 12-3 4-20 2-11 5-5 21-11 10-6 14-22 gaat uit van een drie-sporenbeleid. Deze drie sporen zijn: 1. ne die prachtig uitzicht biedt op de wedstrijd- baan. Na de wedstrijdjes mag bovendien ieder een die meegaat vrijschaatsen op de door ons af gehuurde ijsbaan. De geplande datum voor dit uitstapje is zondag 27 maast a.s. en het programma ziet er als volgt uit: 9.00 uur: Gezamenlijk vertrek per auto vanaf het St. Jansplein. 10.00-11.00 uur: Schaatswedstrijdjes voor AL LE jeugdleden t/m 12 jaar. 11.00-11.45 uur: Recreatief schaatsen voor AL LE deelnemers, dus ook voor de leden ouder dan 12 jaar en de begeleiders van de jeugdleden. 11.45-12.30 uur: Prijsuitreiking in de kantine. 12.30 uur: Terugreis naar Moergestel, zodat we rond 13.15 uur weer thuis zijn. De leden van Schaatsclub ’De Vennen’ mogen gratis mee! Wel moet het bewijs van lidmaat schap meegebracht worden! Niet-leden die meegaan als begeleider van jeugdleden, mogen na de wedstrijdjes ook gratis meeschaatsen. Wel moet men zich hiervoor aanmelden bij de orga nisatie, omdat een daglidmaatschap gemaakt zal worden. Iedereen die mee wil moet zich vóór zondag 20 maart a.s. aanmelden bij de organisatie: Sjef van den Meydenberg, Raadhuisstraat 27, tel. 2647; John Schapens, D’n Duyp 9, tel. 2027; Mathieu Bruurs, Bosstraat 15, tel. 1888', Frans van Riel, Burg. Maeyerstraat 3, tel. 2162; Leo Vaes, Griete Veldeke 33, tel. 1872 of Jan van de Wiel, De Stappert 81, tel. 3505. Omdat we met auto’s naar Lommel gaan worden de deelnemers verzocht bij aanmelding op te ge ven of men over vervoer beschikt en of men even tueel bereid is nog iemand meer mee te namen. Reiskosten kunnen onderling geregeld worden. Hopelijk allemaal tot ziens op zondag 27 maart a.s. Evenals andere jaren gaan we ook dit jaar weer naar de overdekte kunstijsbaan in het Belgische Lommel (1 km over de grens bij Valkenswaard). Tijdens dit uitstapje zullen weer schaatswedstrij den voor al onze jeugdleden t/m 12 jaar gehou den worden. Ook voor jeugdleden die nog maar pas schaat sen ie het erg leuk om hieraan mee te doen. De kinderen schaatsen nl. op een geheel voor hen ge reserveerde ijsbaan hun wedstrijdjes tegen kin deren van dezelfde leeftijd en met ongeveer ge lijke schaatsvaardigheid. Het spelelement is hier bij belangrijker dan het wedstrijdelement. Elk deelnemertje zal een beetje winnaar zijn, want voor iedereen is er een prijs te verdienen (be schikbaar gesteld via ons fid Steve Nieuwenhuis). Ook voor de ouders efa de andere leden van Schaatsclub ’De Vennen’ is het erg leuk om mee te gaan naar Lommel. Zij kunnen de wedstrijd jes nl. erg goed bekijken vanuit een grote kanti- Uitslagen: JAB: Roef! - Taxandria JAA: Roef! - HVT MAA: Roef! 1 - Mount Stars MAA: Roef! 2 - Avanti 2 HES: Blauw Wit - Roef! 1 DAS: Avanti - Roef! HES: Taxandria - Roef! 2 Programma 12 maart: 12.00 MAA: Roef! 2 - GHV 2 in Diessen 13.20 JAB: Avanti - Roef! in Drunen 13.50 JAA: ODI - Roef! in Haaren 13.00 Welpen: Roef! - ODI in De Vonder Programma 13 maart: 11.20 HES: OSV Breda - Roef! 2 in Breda 10.00 MAA: Rhelico - Roef! 2 in Geldermalsen 14.30 HES: ODI - Roef! 1 in Haaren 13.00 MAA: Taxandria - Roef! 1 in Oisterwijk 13.10 DAS: HVT - Roef! in Tilburg Binnen leuk, buiten leuk, handbal is altijd leuk! a.s. Donderdag 10 maart om 20.00 uur is er de jaarlijkse voorjaarsvergadering in Café ’De Klao- re’. Wilt u eens meepraten over het wel en wee van uw vereniging, kom dan eens kijken en luisteren. Hebt u misschien interesse in een bestuursfunctie schroom dan niet en neem contact op met één van de bestuursleden, nieuwe gezichten zijn altijd welkom! Voor hen die de contributie nog niet betaald heb ben: wilt u dit zo spoedig mogelijk doen. U doet er onze penningmeester een groot plezier mee. Zijn adres is Korenstraat IC. Vrijdag tussen 18.00 en 20.00 uur kunt u bij hem terecht. -© Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant maken het volgende bekend: In het verleden is gebleken, dat nog niet alle inrichtingen voor het onttrekken van grondwater in Noord- Brabant bij haar college zijn aangemeld, terwijl voor die inrichtingen wel een vergunningplicht geldt. Het gaat hierbij vaak om kleine grondwateronttrekkingen ten behoeve van bijvoorbeeld koeling van stallen, spoelen van groenten en dergelijke. Gedeputeerde Staten hechten eraan om voor 1995 de in Noord-Brabant plaatsvindende grondwate ronttrekkingen van adequate vergunningen te hebben voorzien voor zover zij voor vergunningverle ning in aanmerking komen. Zij roepen daarom ieder, die een daarvoor in aanmerking komende inrich ting voor grondwateronttrekking zonder vergunning in gebruik heeft, die inrichting aan te melden. Voor een inrichting is thans een vergunning benodigd, als de pompcapaciteit meer bedraagt dan 10 m3 per uur. Mogelijk wordt deze grens echter binnen korte tijd verder verlaagd voor die gebieden, die wij in het Waterhuishoudingsplan van Noord-Brabant de functie waternatuur of water voor de land- natuur hebben toegekend. Het komt ook voor, dat er wel een vergunning voor de inrichting is verleend, maar dat die inrichting ook voor niet in de vergunning genoemde doeleinden wordt gebruikt. Er is dan sprake van een on toereikende vergunning. Deze vergunninghouders worden eveneens opgeroepen, het afwijkende ge bruik van de inrichting aan te melden. Aanmelding kan schriftelijk geschieden bij: Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant t.a.v. bureau Grondwater Postbus 90151 5200 MC 's-Hertogenbosch Voor meer informatie kan telefonisch contact worden opgenomen met bovengenoemd bureau, tele foonnummer 073-154637. Na ontvangst van de meldingen zullen aanvraagformulieren en nadere informatie over het Vergun ningenbeleid worden toegezonden. 802-3 Zondag 27 februari jl. op een zonovergoten par cours, de eerste lentedag, was loopgroep ’Physi que’ voor de eerste keer dit seizoen vertegen woordigd. Voor Bert Kaptijn en Rien Schilders, die beiden in training zijn voor de marathon van Rotterdam, waren het welkome kilometers. Bert, die zaterdag nog 5 keer ’geitekaas’ had gelopen (dat is een rondje van, volgens Bert 6 km en vol gens Jaap 5,8 km) en nog op een fantastische 1 uur 32 minuten uitkwam, een prestatie die er zijn mag. Jaap de Groot die de 7 km liep, en daarna aanwezig was voor de nodige ’peptalk’ werd der de. Jan Bertens die op de 14 km. een eindtijd van 60 minuten in gedachten had, voelde na zo’n 10 km. z’n benen vollopen. Jan, als je je de avond van tevoren van boven vol laat lopen, dan duurt ’t, gezien jouw lengte, wat langer voor ’t weer be neden is, denk ik, dus houd daar in ’t vervolg re kening mee. Maar ’t ergste voor Jan was wel dat hij zijn maatje Guido van Brakel voor moest la ten gaan. De start voor de 3 afstanden 7, 14 en 21 km. was tegelijk, en er waren daardoor wat atleten die in geschreven hadden voor de 21 km, maar ’t op ’t 14 km-punt voor gezien hielden. Eén uitzonde ring was Margriet Salvetti, die had ingeschreven voor de 14, maar omdat het ’zo lekker liep’ maar doorging naar de 21. Uiteindelijk werd ze 7e en in haar klasse zelfs 2e. Goed parcours, mooie tij den, en niet vergeten: Roos Klessens bedankt voor de support. Hier volgen de uitslagen: Rien Schilders 1.27.04; Rico Salvetti 1.27.40; Mare Weken 1.27.57; Ad Dijkmans 1.30.36; Bert Kaptijn 1.32.42; J. van Beers 1.34.57; Piet van de Schoot 1.42.17; Mar griet Salvetti 1.46.32. De bibliotheek heeft goed nieuws voor alle peu ters en kleuters van Moergestel. Binnenkort is Dribbel te zien in de bibliotheek. Dribbel is ’s-werelds meest favoriete puppy, be kend geworden door de boeken van Eric Hill. Van 9 maart t/m 25 maart is een tentoonstelling ingericht rond hondje Dribbel. De Dribbel-boe- ken worden tijdens de tentoonstelling niet uitge leend, maar kunnen wel gratis gereserveerd wor den. Voor alle kinderen ligt een gratis kleurplaat klaar. Uitslagen: Mono’s: Roef! - DDW 3 Asp. B: Meervogels - Roef! 2 Jun.: Roef! - ZIGO 2 Sen. 1Roef! - Vriendschap 2 Dit zijn alweer de laatste uitslagen van de zaal- competitie 1993-1994. Hoe hoog we geëindigd zijn is nu nog niet bekend. We hebben nu twee vrije weekenden, 19 en 20 maart begint het tweede gedeelte van de veld- competitie 1993-1994. Op 12 en 13 maart worden de jaarlijkse Dis- tricts-kampioenschappen gehouden in sporthal ’De Heeg’ in Maastricht. Zaterdag spelen met het juniorenteam Joyce Beerens en Gea van der Loo mee. Op zondag gaat Marion van Ierland naar Maastricht om mee te spelen met het senio renteam. Wij wensen de dames veel succes en we komen ze zeker aanmoedingen! Door de gemeente is aan Stedebouwkundig Adviesbureau Eindhoven opdracht gegeven voor het op stellen van een zogenaamde Structuurschets. De opgestelde schets is door de commissie Ruimtelij ke Ordening Huisvesting en Gebouwen behandeld. De Structuurschets geeft een inzicht in mogelijke ontwikkelingen op het gebied van de ruimtelijek or dening waar het betreft de stedebouwkundige ontwikkeling van de bebouwde omgeving. De rand- en basisvoorwaarden worden gevormd door de landschappelijke mogelijkheden en onmogelijkheden. Dit betekent dat de landschappelijke waarden voor een belangrijk deel bepalend zijn voor het antwoord op de vraag óf, en zo ja waar de mogelijkheden voor uitbreiding van bebouwde omgeving liggen. Naast woningbouw komen - zij het zeer summier - aan de orde bedrijventerreinen, sportterreinen en kampeerterreinen. De schets geeft inzicht in de woningbouw (on)mogelijkheden voor de komende 10 a 15 jaren. De schets (on)mogelijkheden voor uitbreiding in de zin van woningbouwlokaties in de omvang van bestem mingsplannen voor een woongebied/woonwijk; (on)mogelijkheden voor uitbreiding in de zin van woningbouwlokaties in de omvang van maximaal circa 15 woningen, ingepast in de bestaande bebouwde kom; (on)mogelijkheden voor incidentele woningbouwlokaties (één of enkele woningen). De Structuurschets ligt vanaf heden tot 7 april a.s. voor inwoners en belanghebbenden in het kader van de inspraak ter inzage in het gemeentehuis. Daar kan tijdens de openingsuren ook informatie wor den verkregen. Eventuele schriftelijke reacties kunnen tot 7 april a.s. worden ingediend bij het gemeen tebestuur. Op donderdag 7 april wordt om 20.15 uur in de raadzaal van het gemeentehuis de moge lijkheid geboden om over de schets van gedachten te wisselen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 10