liever nu een uitstrijkje dan straks ’n koude douche O ’Bonita’ opent kinderboetiek Prijsuitreiking vuurwerkpri j s vraag van Buro Halt Aktiviteiten Ouderen Moergestel Hoi (oud)leider/leidster en belangstellende f Bezoekerscentrum Oisterwijk b. STAD EN LAND AAN KANT. DAT HEB JE MOOI ZELF IN DE HAND. SAMEN MAKEN WE NEDERLAND SCHOON. Baaimoederhalskankeronderzoek, een kwestie van gezond verstand. Schaatswedstrijden om ’De Lind bokalen’ Kijk op Natuur Meer inzendingen Prijsvraag Vuurwerkkrant De prijswinnaars zijn: Een oproep gekregen? Laat een uitstrijkje maken!!! lELffiEJ^STE^J^RE^V^lDEjM^NH Ji^AR7E)l^ lim^ji ijli mmmm JA 8 I Maak een afspraak met uw huisarts. NEDERLAND SCHOON MM I 1 Zwerfafval past niet in deze tijd. En al helemaal niet op straat, langs de weg, op het strand, in het bos en op de camping. Onze rommel hoort eigenlijk nérgens rond te slingeren. Dan hoeft het ook niet opgeruimd te worden en dat zou veel geld besparen. Nog belangrijker is dat zonder zwerfafval ons milieu meer toekomst heeft. En daarmee onze kinderen en kleinkinderen. Afval hoeft ook helemaal geen zwervend bestaan te leiden. Als we maar gebruik maken van de vele afvalbakken in de buitenlucht of ons afval keurig thuis weggooien. Zo maken én houden we samen Nederland schoon. Dat hebben we mooi zelf in de hand. klei- of 4 Als je mee wilt helpen bij de voorbereidingen, kom dan a.s. vrijdag 4 maart om 20.00 uur naar D’n Donk. Ben je verhinderd, maar wil je mee werken, bel dan Kees (1927) of Geesje (2271). P.S. Of je nu wel of geen leiding kunt zijn tijdens de jeugdvakantieweek, bij de voorbereiding is iedereen die wil helpen van harte welkom. Groetjes en tot vrijdag, Organisatie Jeugdvakantieweek Verder in de krant enkele tips over veilig vuur werk afsteken. Op de laatste pagina hebben de jongeren kunnen lezen wanneer de toegestane af- steektijden zijn en wat hen te wachten staat als ze toch opgepakt worden door de politie en naar Bu ro Halt verwezen worden. Donderdag 3 maart organiseert de Katholieke Bond van Ouderenkring Oisterwijk voor hun le den een sociale-culturele ontmoetingsdag. Bij de leden die aan deze dag deelnemen zijn de pro grammaboekjes thuisbezorgd. Donderdag 10 maart a.s. om 13.30 uur in Den Boogaard: bingomiddag voor alle leden van de Bond van Ouderen. Ontvangst met koffie, 8 ronden bingo voor 8,-. Voor elke ronde minstens 4 prijzen. Noteer de ze datum nu meteen op uw agenda of kalender, want wij verwachten dat veel van onze leden aan wezig zijn! Woensdag 16 maart: Bingo Reuselhof (19.30 uur). Donderdag 24 maart: Bezinningsmiddag, inlei der en voorganger: Pastor H. van den Broek. Sportinstuif Woensdagmorgen in de sporthal de Vonder van 8.45 uur tot 9.45 uur, kosten 3,25 per keer, contant te voldoen. Als U van sporten houdt bent U welkom! Jeu de Boules Woensdagmiddag van 13.30 uur tot 17.00 uur op het sportterrein Roef! Kosten 2,50 per maand. Informatie bij M. Jon kers, tel. 2430. Wandelen De fietsclub gaat iedere maandag wandelen. Sa menkomst op het St. Jansplein om 13.00 uur. Iedereen is welkom! |es. Die- 13, op- jrk- )ost Op zaterdag 5 maart a.s. zullen op de wedstrijd- baan te Eindhoven van 17.45 uur tot 23.00 uur schaatswedstrijden worden georganiseerd door ’Ijsclub Tilburg’, Schaatsclub ’Ballangrud’ (Bre da), Schaatsclub ’Ijsco’ (Oosterhout), en Schaatsclub ’De Vennen’ (Moergestel). Aan deze wedstrijden zullen in verschillende ca tegorieën ongeveer 40 leden van Schaatsclub 'De Vennen’ deelnemen. Mensen die onze leden willen komen aanmoe digen zijn van harte welkom. De toegang is gratis. Per categorie zal het snelste lid van Schaatsclub ’De Vennen’ gehuldigd worden als clubkampi oen van ’De Vennen’. In de catoregorieën Junioren en Senioren A zal door de leden van ’De Vennen’ bovendien wor den gestreden om de ’De Lind bokalen’. Dit zijn 2 wisselbekers die geschonken zijn door sponsor Gerard Schonck van Makelaardij ’De Lind’ uit Oisterwijk. Na ruim 2% jaar succes met hun damesboetiek ’Bonita’ openden Casto en Yvonne Carmona giste ren hun nieuwe afdeling ’Kinderboetiek Bonita’ met baby- en kinderkleding van 0-8 jaar. We wen sen hen succes met deze ongetwijfeld nieuwe aanwinst voor Moergestel. Nu al een bericht over de jeugdvakantieweek? Ja, want we hebben grootse plannen! Via MTV willen we twee film(pje)s uitzenden, waarin het thema van de jeugdvakantieweek 1994 wordt uitgebeeld. Hiervoor zoeken we acteurs, figuranten en decorbouwers. Het thema voor dit jaar is ’t Wilde Westen. Daarnaast zoeken we mensen die willen helpen bij de voorbereidingen. We denken hierbij vooral aan praktische hulp, zoals het verzinnen van spel letjes, het maken van de attributen voor de spel letjes en het verzorgen van de aankleding van D’n Donk en omgeving. De tipbundel van vorig jaar komt in een aange paste versie terug. Als je suggesties hebt, ben je welkom als ’redacteur’. Voor alle activiteiten geldt: enthousiasme is be langrijker dan twee rechterhanden. De Vereniging Natuurfotografen (V.N.F.) afde ling Eindhoven exposeert in bezoekerscentrum Oisterwijk van Natuurmonumenten vanaf 6 maart tot 16 april 1994. De V.N.F. is een vereniging voor en van enthou siaste natuurfotografen. Ze biedt haar leden de mogelijkheid om onderling ideeën uit te wisselen en organiseert eenmaal per maand een clubavond waarin de natuurfotografie centraal staat. Op de expositie in het bezoekerscentrum zijn een vijf tigtal van de nieuwste foto’s te zien, waaronder landschappen, paddestoelen en vogels. De foto’s zijn natuurlijk gemaakt zonder de natuur te ver storen of te beschadigen. Om de activiteiten van het V.N.F. compleet zichtbaar te maken presen teert zij op donderdag 7 april aanstaande om 20.00 uur een dialezing. Deze lezing is ook zeer gevarieerd en boeiend van samenstelling. U bent van harte welkom. Openingstijden Het bezoekerscentrum is geopend van dinsdag tot en met zondag van 10.00 uur tot 17.00 uur. Op maandag is het centrum gesloten. De toegang is gratis. Op vrijdag 25 februari om 16.00 uur werden de prijswinnaars bekend gemaakt die meegedaan hebben aan de vuurwerkprijsvraag van Buro Halt. De prijsuitreiking vond plaats bij de Brand weer van Tilburg, Fabrieksstraat 34 in Tilburg. Vorig jaar hebben maar 30 jongeren meegedaan aan de vuurwerkprijsvraag. Dit jaar zijn er bijna 150 inzendingen binnengekomen bij Buro Halt. Iets meer dan de helft zijn jongens. De leeftijd van de jongeren die dit jaar meededen varieerde van 9 jaar tot 18 jaar. De 11-, 12- en 13-jarigen namen meer dan de helft van inzendingen voor hun rekening. Een derde van de inzendingen kwam uit Tilburg. In totaal zijn er uit 24 ge meenten inzendingen verzonden naar Buro Halt. De prijsvraag bestond uit twee onderdelen. Uit een blok met letters moesten de jongeren woor den wegstrepen waarna er twee woorden overble ven, ’nieuwjaar’ en ’gezond’. Met deze twee woorden maakten de jongeren dan een slagzin over vuurwerk. De prijsvraag stond in een vuurwerkkrant. Bu ro Halt heeft deze krant medio november van het vorige jaar uitgebracht met een oplage van 27.000. De krant is op de basisscholen en de scholen van het Voortgezet Onderwijs uit alle aangesloten gemeenten afgeleverd. In de krant staat hoe gevaarlijk vuurwerk kan zijn. maal. De wedstrijd tegen Tios 11 verliep nog be ter. Bart de Cort, Jos Essing en Theo Sprengers wonnen alles, behalve het dubbelspel. Als dit team zo doorgaat promoveren ze dit seizoen weer. Uitslagen: Slagzin 1 - Moergestel 1 6-4 SBM 2 - Moergestel 27-3 Blue Star 2 - Moergestel 3 4-6 Moergestel 1 - Red Star 1 4-6 Moergestel 2 - Barna 55-5 Moergestel 3 - Tios 11 9-1 Deze week spelen alle teams uit-wedstrijden. Team gaat naar Slagzin 2 op vrijdag en op don derdag moet team 2 naar Tios 8 en team 3 naar Avanti 3. Heeft u interesse in tafeltennis? Bel dan 3365. De laatste twee wedstrijden die team 1 speelden waren niet succesvol. Tegen Slagzin 1 kon Ron van Hees niet meespelen. Ons nieuw lid, Rob Overdiek, werd als het ware voor de leeuwen ge worpen. Hij weerde zich dapper, maar hij ging toch ten onder. Piet Habraken en Herman Rein- ders wonnen ieder 2 partijen. Ook Red Star 1 was te sterk. Piet Habraken won 3 maal, maar Ron van Hees en Herman Reinders moesten alle pun ten aan de tegenstander geven. Team 2 deed het iets beter. De wedstrijd tegen SBM 2 ging verloren. Martin Coolen won 2 maal, Arie Vogels 1 maal en Wil Steenbakker kwam niet tot scoren. In de wedstrijd tegen Barna 5 ging het iets beter, de spanning bleef erin. Tel- Eerste prijs: Ilona Huyben uit Alphen, 10 jaar. Prijs: Kaartje voor de Efteling 10,- aan bon nen. Slagzin: Een gezond nieuwjaar is ’knalgoed’, als je geen domme dingen met vuurwerk doet. Tweede prijs: Caroline Coppens uit Waalwijk, 12 jaar. Prijs: Kaartje voor de Efteling 5,- aan bonnen. Slagzin: Neem geen risico’s en luister naar goe de raad, dat zal erbij helpen dat je gezond het nieuwe jaar in gaat. Derde prijs: Kamiel Sanders uit Tilburg, 11 jaar. Prijs: Kaartje voor de Efteling. Slagzin: Als je vuurwerk verkeerd afsteekt dan ben je de sigaar, dus wees voorzichtig dan begin je een gezond nieuwjaar. 20 Goede inzendingen kregen een troostprijs die bestaat uit het bijwonen van een politiehonden training op 8 april 1994 van 10.00 uur tot 11.30 uur, Gilzebaan in Tilburg. Als u een vrouw bent tussen de 35 en 53 jaar krijgt u eens in de drie jaar een brief met oproep kaart om een uitstrijkje te laten maken. Hierdoor kan baarmoederhalskanker in een vroeg stadium worden opgespoord. De kans op genezing is dan praktisch 100 Als u een brief met oproepkaart krijgt, is het dus belangrijk om een afspraak te maken met uw huisarts. Vervolgens dient u de oproepkaart mee te nemen als u naar de huisarts gaat. Het onderzoek wordt vergoed door het zie kenfonds en vrijwel alle ziektekostenverzeke raars. Als u vragen heeft over de oproep dan kunt contact opnemen met de GGD, tel. 643274. Als u vragen heeft over het onderzoek kunt zich wenden tot uw huisarts. MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 2 MAART 1994 PAGINA 9 kens na 1 punt achterstand wist Moergestel weer gelijk te maken. Dat lukte ook in de laatste par tij. De invaller Rob Overdiek won 3 maal, Martin Coolen 1 maal en Wil Steenbakker wederom nul maal. Team 3 doet het prima. Blue Star 2 werd door Moergestel verslagen. Bart de Cort scoorde 3 A I |J z

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 9