Voor het eerst naar school! hypotheek. Zoekertjes... 4 J ja Met de nieuwe Cumulent- Thema-avond ’Thuis sterven of in het ziekenhuis’ O g B SS I I I Actuele credit-rentetarieven zakelijke rekening-courant u Hoog fiscaal voordeel, flexi- En het mooie is: rendement. ieder gewenst moment switchen Dat zijn zo een paar voordelen moment extra gingshvpotheek premie inleggen. van de Rabobank. Wilt u ook Met deze Cumu- lenthvpotheek Neem dan recht streeks contact kapitaal wordt opgebouwd. hypotheekadviseur. Rabobank O MAART 1994 0,00 °/o - 3 maandskern f 25.000,- (bonus) Graaf van Urselschool Kloosterlaan 32 Telefoon 1560 Bibliotheek Moergestel wil starten met leesclub Thuiszorg Midden-Brabant afdeling Moergestel organiseert: Hertog Jan School Duyvekotstraat 19 Telefoon 1886 Hoe Zoekertjes insturen? W Jlw 4m*j|** - Transactiekas 25.000,- 25.000,- vormen; en ieder Het nieuwe schooljaar komt weer dichterbij en daarmee ook de school keuze. De teams en het bestuur willen u daarom graag enige informatie geven over het onderwijs en de gang van zaken op de basisscholen; de Graaf van Ursel en de Hertog Jan. Daarom nodigen beide scholen u op dinsdag 15 maart uit voor een nadere kennismaking tijdens de Open Dag. Prima sfeer 1 2,00 °/o 3,50 °/o beleg- - u kunt op Door middel van sparen of be- Wanneer naar de basisschool? Open Dag en Informatie spaar- en en beleggings- leggen, of een mix van beide. bepaalt u zélf op yvelke wijze uw van de nieuyvé op met onze tussen de spaar- PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 2 MAART 1994 VW Namens beide teams en bestuur Rabobank Aangenaam U maakt de dienst uit! -,s 1 zo'n hypotheek? trokken leerkracht besproken: het begin van een belangrijk kontakt. 1994 in het Wijkgebouw Pr. Beatrixstraat 28. Aan vang 20.00 uur. U bent van hart welkom. Opgave is mogelijk tot 12 maart bij: Mevr. M. van de Meydenberg, Schoolstraat 2; tel. 3790; Mevr. P. van Nuenen, Mispelbos 6; tel. 3676; Mevr. J. Beerens, Stokske 4; tel. 2376. Gewoon: de tekst op een vel papier (of op de bon in de krant), 5,erbij en in de bus stoppen bij ons redaktieadres, dat is alles! Zoekertjes worden alléén geplaatst indien ze bij opgave zijn voldaan! Zoals wellicht bekend zijn 3 scholen tot 2 samen gegaan. Een proces wat naar grote tevredenheid verlopen is. De Graaf van Ursel is prachtig gere noveerd en de Hertog Jan heeft voor de kleuters een mooie gymzaal gekregen, zodat zij niet meer ver hoeven te lopen. Beide teams voeren enthousiast op hun eigen ma nier een uitgekiend onderwijsprogramma uit. Dit gebeurt vanuit een katholieke levensvisie, waar binnen uiteraard ruimschoots ruimte is voor an dere levensbeschouwingen. De mogelijkheid voor ouders om op allerlei ni veaus mee te doen is ruim aanwezig. Bijvoorbeeld in de ouder-kontakt-groep, in de klas, in de me dezeggenschapsraad, ja zelfs tot in het school bestuur toe! De gezamenlijke inspanning van alle betrokken leidt tot een prima sfeer waarbinnen goede resultaten behaald worden op zowel soci aal- als op kennisniveau. Weer ’n ietwat oudere foto dit keer. Broer en zus... De vijf op onze foto van vorige week betrof fen de kinderen Denissen (vroeger Tilburg- seweg). V.l.n.r. waren dat Rinus, Ton, Ans, Cor en Stien. Ans en Stien zijn resp. woon achtig in Biest-Houtakker en Berkel-En- schot. De andere drie zijn allemaal woon achtig in Moergestel. biliteit, vrijheid, kans op meer Er zijn mensen die veel vrije tijd besteden aan le zen en alle mogelijke boeken verslinden. Sommi ge praten met anderen over wat ze lezen in een Gteratuurgroep, leeskring of leesclub. Wie er aan een dergelijk club deelnemen? Mensen die willen weten wat een ander vindt van ’de ontdekking van de hemel’, het laatste boek van Harry Mulisch; mensen die het werk van één schrijver willen vergelijken; mensen die science fiction, detectives, historische romans of psycho logische romans willen bespreken of mensen die lange tijd niet gelezen hebben en weer willen be ginnen. Kortom: mensen die het leuk, gezellig en interessant vinden om regelmatig bij elkaar te ko men om te praten over wat ze gelezen hebben. Voorzover bij de bibliotheek bekend is is er in Moergestel nog geen leesclub. De bibliotheek wil daarom graag het initiatief nemen tot de oprich ting van een leesclub. Belangstellenden nodigen wij uit om kontakt op te nemen met Jolanda Jan sen (tel. 2243) van de bibliotheek Moergestel. In Nederland zijn kinderen vanaf vijf jaar leer plichtig. Ze zijn echter al vanaf de dag dat ze vier jaar worden van harte welkom! Gewoonlijk komen ze in de weken voor hun of ficiële entree al enkele keren een morgen of een dag op kennismakingsbezoek. Zoiets wordt na tuurlijk altijd tevoren met de ouders en de be- Wat betreft sterven thuis zijn we letterlijk en fi guurlijk steeds verder van huis geraakt. Meer dan de helft van de Nederlandse bevolking sterft in gezondheidszorginstellingen, in handen dus van professionele werkers. De familie en andere naasten doen alleen datgene wat ze van de ver pleegkundige ’mogen’. En dat terwijl de zieke mens in bed, jarenlang met zijn familie en naasten door fijne en moeilijke tijden gegaan is. Er is weer een tendens ’huiswaarts’ merkbaar. Zowel professionele werkers in de gezondheids zorg als de rest van de bevolking zien de nadelen van de voortschrijdende medische techniek en de invloed ervan op een vredig sterven. Op deze avond gaan we praten over de voor- en nadelen van sterven thuis en in een ziekenhuis of andere gezondheidsinstelling en over waarden en nor men die hierop van invloed zijn. Deze avond word verzorgd door Mevr. Mes The oloog en vind plaats op maandagavond 14 maart Op de Open Dag kunt u samen met uw kind de school binnenlopen om te zien hoe de leerlingen en de leerkrachten bezig zijn. Tevens de sfeer proeven in de klas, kennis maken met leermid delen en materialen. Verder wordt twee keer kort 30 minuten) informatie gegeven over de alge mene gang van zaken op de school. We zijn dan graag bereid op al uw vragen in te gaan. Op dinsdag 15 maart bent U van 9.00 tot 17.00 uur en van 18.00 tot 20.00 uur van harte wel kom op de Open Dag van de Hertog Jan en de Graaf van Ursel. De algemene informatie wordt gegeven: op de Graaf van Ursel om 13.30 uur en om 18.30 uur. op de Hertog Jan om 10.30 uur en om 19.00 uur. Inschrijven kan op de Open Dag wanneer uw kleuter voor 1 augustus 1995 vier jaar wordt. Wij hopen dat U naar aanleiding van deze eerste indruk eens een kijkje komt nemen op onze Open Dag. We heten U dan zeker van harte welkom.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 5