b Ad Mutsaers is nummer twee op de CDA-lijst Toon van Gils is nummer één op de CDA-lijst i: i iens 1 en n 1 K. 7 K INA 8 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 23 FEBRUAR11994 PAGINA 9 N- een partij voor iedereen! II. Ad Ketelaars I2. Mark van Velthoven 22. Albert van der Werf 15. Ad v/d Meijdenberg Lijst t 26. Peter Burgers 17. Toon Dirkx 27. Gerard Kuijpers 18. Jos van de Sande 14. Peter Wolfs 13. Corry Moorman van de Loo 16. Toke Hendriks- van Kilsdonk 9//- 19. Leny Pijnenborg- Schoenmakers 10. Petra van Nuenen- Hoffmans Hij zit in een werkgroep die zich bezig houdt om het onderwijs zodanig te structureren dat het leren vanuit de praktijk vrij centraal staat. Hij is bestuurslid van het katholiek onderwijs vakorganisatie (KOV). Om ook zelf praktisch bezig te zijn verdeeld Ad zijn tijd over het onderwijs en het eigen bedrijf. Hoewel de politiek wel zijn belangstelling heeft, was hij daarin tot nog toe niet erg aktief. Toch kwam hij bij het CDA 'in beeld’ en wel zodanig dat zij in hem een uitstekende nummer twee op de lijst zag. Dit vond hij een verrassing, doch nam het tevens als een uitdaging aan. In de politiek gaat zijn interesse naast verkeersveiligheid en economische zaken vooral uit naar ruimtelijke ordening en milieu. ’In de dagelijkse beroepspraktijk ben je daar ook mee bezig en weet je welke problematiek je daar kunt tegenkomen’... periode '82;86 als wethouder. Vanuit zijn raadslidmaatschap zat hij in de voorbereidingscommissie van ’De Reuselhof en later ook lid van het Stichtingsbestuur, bestuurslid Streekmuziekschool en lid overkoepelend orgaan algemene belangen Moergestel. Als 'privé-persoon' brengt hij zijn dagen ook niet in ledigheid door. Zo was hij twaalf jaar voorzitter van de harmonie en is hij lid en organist van het kerkkoor 'Cantate Domino’. Al meer dan 35 jaar zorgt hij dat er zondagmorgen om acht uur muziek is bij de zusters van het Antoniushuis en een aantal jaren wordt leiding gegeven aan een dameskoor in Haghorst en onlangs worden ook diensten verleend als organist in Spoordonk. Ook profane hobby’s komen aan de orde. Hij is fervent duivenliefhebber en lid van 'Over Berg en Dal” en houdt nog andere vogels. Ook wordt gezorgd dat er steeds een Hollandse herder in huis is. Toon maakt gebruik van een soort 'VUT’regeling en vindt dat hij nog energie en tijd genoeg heeft om het leiderschap van de CDA-fraktie op zich te nemen. Samen met zijn broer heeft Ad zich in 1983 gevestigd in Moergestel aan het adres Heikant 7, het jaar waarin de in 1976 gestarte overplaatsing van het bedrijf van Tilburg naar Moergestel haar voltooiing vond. Ad is in 1947 in Tilburg geboren. Na een opleiding aan de Hogere Agrarische School in 's-Hertogen- bosch, heeft hij onderwijsakten gehaald om theorie- en praktijklessen te kunnen verzorgen op middelbare scholen. Hij geeft nu les aan het Agrarisch Opleidings Centrum Midden Oostbrabant, voornamelijk economische vakken zoals bedrijfsvoering en bedrijfsadministratie. - Als gedacht wordt aan een 'ervaren politicus’ voor de vacante plaats nummer één van lijst I komt men logisch uit bij Toon van Gils. Toon (geboren 15-10-1932) is geboren en getogen Moergestelnaar. Bezocht daar kleuter- en lagere school en broeder Jucundinus leerde hem piano en orgel spelen en daarvan wordt in kerkelijke muziekkringen tot op de dag van vandaag nog steeds dankbaar gebruik gemaakt. Na de oorlogsjaren volgde hij het gymnasium. In het arbeidzame leven reisde hij ruim 35 jaren met Avang- schoenen langs ’s-Heeren wegen en was bijna 35 jaar getrouwd met Ans Vermelis, die op 23-10-1992 helaas dodelijk verongelukte. Drie kinderen werden grootgebracht: Hans, Maarten en Bernadette. Maar liefst van 1962 tot 1990 was Toon raadslid, waarvan de 20. Wim Mees 21. Ireen Stieger-van Rooy 23. Johan Dellaert 24. Henk Ketelaars 25. Madzy van Dijck- Heitzer X

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 9