l KPJ Moergestel 'De VVD wil Met beleid samen verder Stem daarom op lijst 4. Buro Halt houdt open dag Training loopbaanplanning Parkeerplaats bezoekerscentrum Oisterwijk verbeterd Volkspartij voor Vrijheid en Democratie Projecten Halt-les Nieuwe boeken voor volwassenen Romans Informatieve boeken - Gijs van Casteren Historie Doelstelling Lesmateriaal Verbetering op komst De fiets blijft ideaal 6 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 23 FEBRUAR11994 PAGINA 7 rt e I t J t Joost Wagenmakers: 'Onze beleids voornemens zijn helder en gericht op alle geledingen en aspecten van onze locale samenleving. U leest dat uit ons verkiezingsprogramma. Wij willen met beleid samen verder, voor Moergestel, op weg naar Oisterwijk, met een duidelijk beleid. Kunt u zich vinden in ons programma? Ga dan zeker stemmen op 2 maart. Want met een VVD met twee of drie zetels blijft uw stem doorklinken in de gemeenteraad, is beleid verzekerd en de uitvoering ervan. aldus Paul Gerlach, 'het door de VVD ingezette beleid afronden en uitbreiden. Bedenk dat, nu de gemeentelijke herindeling in zicht komt, de komende gemeenteraad de laatste zal zijn die zich alleen voor Moergestel inzet. We moeten dus zorgen dat Moergestel in goede conditie overgaat in de nieuw te vormen gemeente, dat we de eigen plannen voor verbetering van het aanzien en de infrastructuur van Moergestel hebben gerealiseerd. e n n i- n n 1 el Q. S. ie Moergestel is een actief en een goed beleid meer dan waard.' Naast de drie genoemde projecten kan iedereen tijdens de open dag ook materiaal bekijken over het vuurwerk- en het winkeldiefstalproject. Het vuurwerkproject loopt elk jaar van 15 november tot en met 15 januari. Als jongeren in die perio de met vuurwerk opgepakt worden dan volgt een speciale procedure bij Buro Halt: een uur les over vuurwerk en drie uur werken. Naast de specia le procedure geeft Buro Halt een vuurwerkkrant uit met een oplage van 27.000, en geeft voorlich tingen op scholen. Met het winkeldiefstalproject beoogt Buro Halt een beter afstemming te krijgen tussen gepleegd feit, de winkeldiefstal, en de alternatieve werk plek, de winkel. Sinds een jaar is een projectme- dewerkster bezig met dit project. In eerste in stantie is gekozen voor het Wagnerplein in Tilburg-Noord. De evaluatie van dit projectge- bied is dermate bemoedigend dat er inmiddels plannen zijn het project uit te breiden naar Tilburg-centrum. Dit project maakt gebruik van eigen ontwikkeld poster- en foldermateriaal. Buro Halt is in het bezit van videobanden over onderwerpen die met Buro Halt te maken heb ben. Elk uur op de open dag wordt een video ver toont. Elke anderhalf uur (11.30, 13.00, 14.30, 16.00 uur en om 19.00 uur) verzorgt een van de Halt medewerkers een presentatie over Buro Halt en zijn werkzaamheden. Verder kunt u bepaal de werkvormen bekijken en/of spelen zoals het vandalisme-kwartetspel, vandalisme- ganzebord- spel, enzovoorts. Wilt ook u een verfraaiing en verbetering van ons dorp? Kies dan voor beleid, kies voor de VVD! Elke week koop de bibliotheek nieuwe boeken. Deze boeken worden altijd op donderdag op de nieuwe aanwinstentafel ten toon gesteld. U kunt ze overigens meteen lenen. Iedere maand vindt U daar ook een lijst met de nieuwe aanwinsten van de bibliotheek. U kunt deze lijst gratis mee nemen. Deze week kreeg de bibliotheek de hier onder volgende boeken voor volwassenen bin nen. Blijf bij mij, Ilja - Seija Berends Als Ilja terugkeert naar het huis uit haar jeugd waaraan zij zulke goede herinneringen heeft, neemt haar leven een onverwachte wending. (Familieroman). Sahara - Clive Cussler Een man bindt de strijd aan tegen de boze man nen van Mali, die verantwoordelijk zijn voor een dodelijk gif dat de gehele mensheid bedreigt. (Thriller) Doodlopend buffet - Diane Mott Davidson Wanneer tijdens een door de hoofdpersoon geca- terde receptie haar ex- schoonvader wordt vergif tigd, worden haar kookkunsten in twijfel getrok ken en besluit ze zelf eens wat rond te gaan neu zen. (detectieve) Haat nijd: de venijnigste verhalen uit de we reldliteratuur Verhalen van met name hedendaagse engelstali- ge auteurs over jaloezie en wraak. (Verhalen) Met de grond gelijk - Chris Rippen Aan de vooravond van de hoorzitting voer het af valbeleid in Barwoude rijdt een milieu-activist zich te pletter tegen een bulldozer. Zijn zoon maakt zich zorgen over de hetze tegen zijn vader. Welke krachten zijn er aan het werk in het god vrezende stadje waar nooit veel gebeurde en wei nig veranderde? (Thriller) Vrouwen in den vreemde: lotgevallen van emi granten en immigranten Verschillende vrouwen vertellen hoe zij familie en vrienden achterlieten en elders opnieuw be gonnen. (Info 302.5 migratie) Revolvers en pistolen - Jean-Noel Mouret Pistolen en revolvers appelleren aan onze fanta sie. Dit boek biedt u afbeeldingen op ware groot te van de kenmerkendste, door professionals bij eengebrachte modellen. ziet pistolen uit heden en verleden. (Info 399.64 vuurwapens) Persoonlijke uitstraling: over lichaamstaal en overtuigingskracht - Ellen Kuners Richtlijnen, adviezen en oefeningen voor een ef fectievere communicatie door middel van li chaamstaal. (Info 415.2 lichaamstaal) Vraagbaak voor de ziekte van Crohn en colitis ulcerosa - Margot van Hummel Informatieve gids over een tweetal darmaandoe- ningen (Info 605.13 gezondheidszorg) Het aanzien van 1993: twaalf maanden wereld nieuws in beeld 1993 was een turbulent jaar met tal van hoogte- en dieptepunten, met leuke en minder leuke momenten. De belangrijkste, op merkelijkste en meest typerende gebeurtenissen van 1993 vindt u terug in dit boek. (Info 929) Tot ziens in de bibliotheek! GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 21, postadres Postbus 90, 5066 ZH Moergestel, telefoon 04243-1235. Openingstijden: 9.00-12.30 uur en na tel. afspraak. SPREEKUREN COLLEGE VAN B W: Burgemeester: na afspraak. Wethouders P. Gerlach en L. Loosveld: maandagavond van 19.00-20.00 uur; hoofdingang aan de Raadhuisstraat. AVONDSPREEKUUR WONINGZOEKENDEN: Elke eerste maandag van de maand van 19.00-20.00 uur; ingang aan de Kloosterlaan. KLEIN CHEMISCH AFVAL: Kunt u wekelijks inleveren aan het adres Klooster- dreef 2 op maandag van 10.30-11.30 uur. GROF HUISVUIL: Wordt elke eerste maandag van de maand opge haald na melding op het gemeentehuis, tel. 1235; sluitingsopgave laatste vrijdag v/d maand 16.00 uur. WEEKMARKT: Elke vrijdagmiddag van 13.30-17.00 uur. STORINGEN/GEBREKEN: Aan riolering, wegen e.d. kunt u melden: tijdens kantooruren: 04243-1235 - na kantooruren: 04243-1244 wil graag onderstaande sponsors en personen bedanken voor hun medewerking aan het tot stand komen van de carnavalswagen: - Frans Becx Tuinmachines - Bloemisterij Wim Willems - Fam. M. van Korven (Oirschotseweg) - Fam. B. van Korven (Dovako) - Fam. Sj. op 't Hoog (Vinkenberg) - Fam. A. Ketelaars (Broekzijde) - Fam. J. Ketelaars (Heiligenboom) - Fam. J. van Esch (Schoolstraat) - Meurs Zoetwaren - ’Die Naemloose Speelers’ - Den Boogaard - ’t Draaiboompje - Hendrickx van Limpt (gereedschap) - Fam. Moorman - W. van Helvoirt (hovenier) - Fam. Derksen - Jürgen Bekkers - Toon Martens Op donderdag 3 maart 1994 bestaat Buro Halt precies 5 jaar. Om dit te vieren houdt Buro Halt een open dag van ’s morgens 11.00 uur tot ’s avonds 21.00 uur aan de Korvelseweg 47 in Tilburg. Op 3 maart 1989 is Buro Halt Tilburg en omstre ken gestart op initiatief van justitie, politie, Stich ting Jeugd en Gezin, de gemeente Tilburg en acht omliggende gemeenten. Inmiddels zijn er al 21 omliggende gemeenten aangesloten bij Buro Halt. In de afgelopen vijf jaar is het Buro uitge groeid van twee vaste medewerkers naar zes vaste medewerkers en een medewerker op projectba sis. Door de groei is Buro Halt inmiddels ver huisd van de Nazarethstraat 18 naar een eigen pand aan de Korvelseweg 47 in Tilburg. Tijdens de open dag is er een tentoonstelling ingericht over de historie van Buro Halt. Halt is de afkorting van Het ALTematief. De be langrijkste doelstelling van Buro Halt is het voor komen van strafvervolging van jongeren van 12 tot en met 17 jaar die zich schuldig hebben ge maakt aan een vorm van veel voorkomende cri minaliteit. Dit gebeurt door de jongeren de ’Halt-procedure’ te laten volgen. De jongeren krijgen dan twee gesprekken op Buro Halt, gaan alternatieve werkzaamheden verrichten en ver goeden de eventuele schade. Naast de ’Halt- procedure’ geeft Buro Halt voorlichtingen aan bijvoorbeeld scholen, en ontwikkelt het voorlichtings- en preventieprojecten. Tijdens de open dag presenteert Buro Halt al zijn materiaal waar het gebruik van maakt en die het zelf ontwikkeld heeft. De gemeente Tilburg heeft het ’Hoezo, Stoer?’-pakket ontwikkeld dat be doeld is voor groep zes en acht van de basisscho len. Het onderwerp is vandalisme en de hoofd doelstelling van het project is om in een omge ving te spelen die niet kapot gemaakt is dan in een omgeving war alles vernield is. In navolging daarvan heeft Buro Halt zelf een project ontwik keld voor het Voortgezet Onderwijs. Het onder werp van dit project is vandalisme en veel voor komende criminaliteit. Een onderdeel van het project is een videoband die zelf gemaakt is door Buro Halt. Op dit moment is Buro Halt bezig met de ontwikkeling van een project voor groep acht van het basisonderwijs. Dit project heeft de naam ’Boef in Beeld’ gekregen, heeft criminali teit als onderwerp, en is praktijkgericht. De scholen kunnen met de leerlingen bijvoorbeeld naar een gevangenis gaan of een politiehonden training bij wonen. Of iemand van de reclassering komt op school praten over het werk van de re classering. Al deze projecten zijn uitgebreid te bekijken tijdens de open dag. Maandag 28 maart start bureau Vrouw Werk de training: loopbaanplanning. De training staat open voor werkende vrouwen en wordt vooraf gegaan door een informatie-bijeenkomst op maandag 7 maart a.s.Deze bijeenkomst begint om 19.30 uur in het Bureau Vrouw Werk, Goirkestraat 90 in Tilburg. Alle werkende vrouwen die geïnformeerd willen worden over de training, zijn hierbij welkom. Het is niet meer vanzelfsprekend dat vrouwen stoppen met werken zodra ze trouwen en kinde ren krijgen. Steeds meer vrouwen blijven wer ken, al doen ze dat vaak in parttime banen. Wat ontdekken ze echter na verloop van tijd? Doorgroeimogelijkheden ontbreken. Geleidelijk aan vermindert hun plezier in werken. Onze arbeidscultuur mag dan veel meer ruimte bieden aan vrouwen dan pakweg tien jaar gele den, maar en carrière is nog niet voor iedereen weggelegd. Veel vrouwen werken door, maar hebben het gevoel vast te zitten op hun stoel. Ze missen iets: uitzicht op een loopbaan, op nieuwe taken, op uitdaging. Voor deze vrouwen organiseert Vrouw Werk de training Loopbaanplanning. Hierin komen vragen aan de orde als: Wat wil ik bereiken in mijn werk? Wat heb ik daarvoor over? Wat zijn mijn kwaliteiten en benut ik die eigenlijk wel? Zijn er voor mij mogelijkheden om van baan en/of werk te veranderen? Hoe pak ik dat dan aan? Tijdens de bijeenkomst op 7 maart zal hier over meer informatie geven worden. Evenals over trainingsdata en groepsgrootte. Bureau Vrouw Werk is gehuisvest in Goir kestraat 90, Tilburg. Het telefoonnummer is: 013-424913 (maandag tot en met donderdag 9.00 uur tot 12.30 uur). Bij het bezoekerscentrum Oisterwijk van de Ver eniging Natuumomunemten wordt de parkeer plaats de komende maanden verbeterd. De be zoekers van het centrum hoeven niet meer te vre zen voor natte boeten of omgezwikte enkels als ze uit hun auto stappen omdat de parkeerplaats in een zeer slechte conditie is. De mensen kon den nauwelijks hun auto met enige fatsoen par keren en daardoor ontstonden er regelmatig ver velende situaties. Ook werden de auto’s pal langs de weg geparkeerd. De mensen die slecht ter been zijn hadden veel moeilijkheden omdat over al kuilen of gaten waren. Mensen die met de rolstoel wilden komen, hadden bovendien hele maal geen mogelijkheden om fatsoenlijk het cen trum te bereiken. Om dit alles nu te veranderen starten we vanaf 21 februari 1994 met de verbetering en aanpassing van onze parkeerplaats. Natuurlijk raden wij de mensen aan om zoveel mogelijk met de fiets te komen maar er zijn bepaalde omstandigheden waarin dat niet mogelijk is. Voor het zover is dat er een mooie parkeerplaats ligt, moet er nog behoorlijk wat gebeuren. We zullen zoveel mogelijk inlandse bomen sparen en soms zelfs een aantal inlandse bomen verplaat sen. Daarnaast moeten er een paar inlandse zie ke bomen weg, wat bovendien gebeurt voor een stukje veiligheid voor de wandelaar. Maar voor de verbetering van de parkeerplaats zullen we een aantal Amerikaanse eiken moeten vellen. Deze laatste bomen stonden al op het beheerplan om geveld te worden in het kader van de verwijde ring van uitheemse boomsoorten. Zo kunnen wij een aantal inlandse eiken meer licht geven zodat deze bomen weer beter kunnen groeien. De Amerikaanse eikenlaan langs het bezoekerscen trum wordt gespaard op het snoeien van een aan tal dode takken na. Die kunnen namelijk behoor lijk wat gevaar voor de wandelaar opleveren. Op de nieuwe parkeerplaats wordt een aantal lin debomen, die van oudsher rond de boerderijen in Brabant thuishoren, als laanbomen langs de wandelpaden geplaatst. Waarschijnlijk worden deze pas in het najaar geplant, omdat deze bomen anders geen kans van groeien krijgen. Kortom er gaan de komende tijd heel wat werk zaamheden plaatsvinden rondom het bezoeker scentrum. Het gemakkelijkst is het centrum en het wandelgebied in die tijd te bereiken met de fiets. Er is al een aantal extra fietsrekken ge plaatst. We zullen zoveel mogelijk rekening hou den met de natuur en met het bereik van het cen trum. We hopen dat we de werkzaamheden kun nen afsluiten voor de zomervakantie en dat ieder een daarna deze nieuwe parkeerplaats van Na tuurmonumenten, naast de nieuwe parkeerplaat sen van de gemeente, gaat gebruiken. Hiermee willen we ook bereiken dat er niet meer in het bos langs de weg geparkeerd wordt, wat voor meni ge Oisterwijker een doorn in het oog is. Mochten er nog mensen met vragen of opmer kingen zijn dan kunnen ze altijd bij het bezoeker scentrum terecht; van dinsdag tot en met zondag van 10.00 uur tot 17.00 uur. Of telefonisch op het nummer: 04242- 19209.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 7