EHBO-ray onwedstri j den 3 GEMEENTE MOERGESTEL ’Kleur bekennen’ Muziek op schoot Hyenahonden in Safaripark Beekse Bergen Wet voorzieningen gehan dicapten, afgekort Wvg, ook u kunt hem nodig W.v.g. Infolijn: 04242-91206 ’Praktijkproef bloemrijke bermen aan de Kasteellaan’ Baby’s Peuters gen, de eigen bijdrage en de pro- Lekker met minder Vet! cedure. leder mens heeft elke dag vet nodig. Gemeenteraadsvergadering Verleende bouwvergunningen Infobladen PAGINA 15 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 23 FEBRUARI 1994 H4 januari 1993, 1 en 8 februari 1994 zijn H, sl, ie handicapte in de gemeente Oisterwijk 1. 1995 zijn afgewezen; mensen, de zogeheten L.O.T.U.S.-slachtoffers. i. d, Onder dit motto exposeren keramist Maarten Damen en schilder/fotograaf Jan van den Bergh, bieden Oisterwijkers, van 25 februari tot en met 13 maart een aantal van hun werken in ’In de Even leek het erop dat carnaval nog niet voorbij was. De dansvloer van Den Boogaard was be zaaid met slingers, gebroken glas en wat meer. Dit maakte echter deel uit van het ’decor’ voor de E.H.B.O.-wedstrijden welke donderdag 17 februari daar zijn gehouden. De deelnemende wedstrijdploegen werden geconfronteerd met een aantal ’ongelukken’ die weer levensecht werden nagespeeld door speciaal daarvoor opgeleide bij de woning Oisterwijkseweg 26. Op 1 februari 1994 is positief gerea geerd op de melding tot: Drye Swaentjes’, Lind 42 te Oisterwijk. De tentoonstelling is te bezoeken iedere vrijdag, zaterdag en zondag van 13.00 uur tot 17.00 uur. De toegang bedraagt 1,50. Kinderen tot twaalf jaar hebben, mits onder geleide, gratis toegang. In 1993 heeft u als bewoner van Moer gestel al enige informatie vernomen over het voorbeeldplan Natuur in de Stad Groenstructuurplan Moergestel: ’Spuit eruit, natuur erin’. Het afgelopen jaar is dit plan door de gemeenteraad vastgesteld. Er zijn twee dreef 2. Op deze avond zal een uiteenzetting ir- ot is r- a. a- ir- 1 id ri jn ;e er ?n A 3' indient kunt u tevens bij de Voorzitter van de Afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ’s-Gravenhage, een verzoek om schorsing van onze beschikking dan wel een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening indienen. Bouwvergunning is verleend voor: een dia-presentatie gegeven worden. Sluiting van de avond zal zijn rond de klok van 2130 uur. makkelijker te maken: - eet dagelijks ruimte porties brood, aardappelen, groente en fruit; - neem per maaltijd niet meer dan één vet gerecht (balletje gehakt? Prima en lekker. Maar dan geen patat met pindasaus en mayonaise erbij en nog eens roomijs toe); - kijk op verpakkingen goed naar wat erin zit; - kies halfvette, halfvolle en magere produkten als het kan. Bij de GGD kunt u nu gratis een fol dertje krijgen met nuttige tips en lek kere recepten. Ook vindt u hierin een Let op Vet tabel. Bewaar dit foldertje en neem de tips ter harte en gebruik ze. ten name van Nederlandse Brandwon den Stichting te Beverwijk; den van een collecte in de periode 16 op dit gebied. van het St. Nicolaascomité Moerges tel; - twee verzoeken tot het houden van Vanaf half maart zijn er speciale info- een kledinginzamelingsactie in het jaar bladen bij de gemeente verkrijgbaar 1995 zijn afgewezen; over onderdelen van de wet voorzie- Monumentenverordening 1994, Verordening Leerlingenvervoer en de Reclameverordening Moer gestel. 12. Sluiting. Baby’s vinden het heerlijk om muziek te maken bij papa of mama op schoot. Zodra er muziek klinkt, zijn ze een en al aandacht en reageren vaak met lachen en bewegen. Peuters zingen en dansen graag, vooral samen met anderen. De kursussen ’Muziek op Schoot’ spelen hierop in. Er wordt gezongen, gedanst, er worden bewe gingsspelletjes gedaan en er wordt gebruik ge maakt van muziekinstrumenten en speelgoed. De kursus is bedoeld voor ouders met een kind in de leeftijd van 4 tot 48 maanden. Om de lied jes en spelletjes zo goed mogelijk aan te laten slui ten bij de leeftijd van uw kind, zijn de groepen ingedeeld naar leeftijd. Uw baby of peuter kan ook vergezeld worden door opa, oma of een vaste verzorger. Het is niet nodig dat u noten kunt lezen, over zangtalent be schikt of een instrument bespeelt. De liedjes worden uitgereikt op een stencil, zo dat u er thuis ook mee kunt werken. Het belang rijkste doel van de kursus is het samen plezier be leven aan muziek maken. Daarnaast worden de motoriek en het ritmegevoel van het kind ont wikkeld; zingen stimuleert de taalontwikkeling en kinderen kunnen hun fantasie en gevoel uit leven. Periode: februari-april, totaal 8 lessen. Lesdag: maandag, le les: 21 februari 1994. Lestijd: 9.30 uur tot 10.15 uur. Kosten: 65,-. Groep: minimaal 8, maximaal 10 deelnemers. Periode: februari-mei, totaal 10 lessen. Lesdag: maandag, le les: 21 februari 1994. Lestijd: 10.15 uur tot 11.00 uur (jonge peuters); 11.00 uur tot 11.45 uur (oudere peuters). Kosten: 80,-. Groep: minimaal 8, maximaal 10 deelnemers. De kursusleidster is Rosalyn de Groot. Zij is te lefonisch bereikbaar voor nadere informatie. De kursus vindt plaats in het hoofdgebouw van de Streekmuziekschool Oisterwijk en omstreken, Schoolstraat 3 te Oisterwijk, telefoonnummer: 04242-82753. Aanmelding: Telefonisch bij Streekmuziekschool Oisterwijk: tel. 04242-82753. In het kader van het winterprogramma van Sa faripark Beekse Bergen staan op zondag 27 fe bruari de hyenahonden in het middelpunt van de belangstelling. Karin van Amerongen verzorgt op deze dag een lezing met dia’s over deze onbe kende en daardoor vaak onbeminde dieren. Al enkele jaren zet zij zich in voor het behoud van deze ernstig bedreigde diersoort in Kenia. Hier bij werkt ze nauw samen met de plaatselijke be volking: de Masai. Tot voor enkele decennia waren hyenahonden een regelmatige verschijning op de Afrikaanse sa vanne. Helaas zijn deze bontgevlekte jagers, die nauwer verwant zijn aan honden dan aan hye na’s, inmiddels op veel plaatsen verdwenen. Het feit dat hyenahonden zich wel eens vergrijpen aan een koe of schaap, heeft ertoe geleid dat Afri kaanse boeren hen als schadelijk wild beschou wen en de dieren intensief bejagen. Maar het grootste gevaar schuilt in ziektes, die door huis honden worden overgebracht. Hondeziekte, Par vovirus en hondsdolheid hebben de hyenahond in Oost-Afrika bijna uitgeroeid. Door het socia le gedrag van de hyenahonden kan een besmet tingshaard zich snel uitbreiden. Sinds een jaar bestaat er een Europees fokpro- gramma voor hyenahonden. Hierin werken thans 36 dierentuinen uit 18 Europese landen samen. In Safaripark Beekse Bergen worden alle gege vens over voeding, medische handelingen en het verzorgen van deze diersoort verzameld. De ge gevens kunnen weer worden gebruikt bij het ten uitvoer brengen van het populatiebeheer. Inter nationale samenwerking en het regelmatig uitwis selen van dieren tussen dierentuinen vormen de basis van een gezonde populatie. Deze is met na me van belang nu we weten dat hyenahonden in het wilt steeds zeldzamer worden. De lezing begint om 11.00 uur. De kosten bedra gen 15,- per persoon, inclusief een kopje kof fie en een rondleiding door het Safaripark. Tij dens de rondleiding blijven we wat langer stil staan bij de hyenahonden. Abonnementhouders betalen slechts 6,-. Wanneer u aan de lezing wilt deelnemen, kunt u zich opgeven bij het Sa faripark, tel. 013-360035. Al met al een leerzame avond. De E.H.B.O.- verenigingen van St. Michielsgestel en Berkel- Enschot kwamen als sterkste uit de bus. Zij mo gen dan ook doorgaan naar de districts wedstrij den. Wij wensen hen veel succes! Ook onze eigen wedstrijdploegen mogen niet vergeten worden; hartelijk dank voor jullie inzet! E.H.B.O.-vereniging St. Christoffel sandwich reclameborden ten behoeve denken aan een infoblad over ver voersvoorzieningen, woonvoorzienin- Als de gemeenteraad in de vergadering van maart de verordening vaststelt die te verstrekken tot het uitvoeren van de de Wvg voorschrijft, dan kunt u ook i en over het verstrekkingenbesluit een in- inrichting hoek Kloosterlaan/Rootven; foblad tegemoetzien. ii uwgaaiu u. v ia up givud artikel 3, lid 1 sub a Drank en Ho- Algemeen De speciale pagina in de weekbladen en de infobladen die half maart ver schijnen, bevatten algemene informa tie. Elke aanvraag om een voorziening is immers anders. Alle aanvragen om voorzieningen worden van geval tot geval bekeken. Donderdag 24 februari om 19.30 uur in het gemeentehuis. Wist u dat acht van de De agenda: 1. Opening. 2. Trekking stemmingsnummer. 3. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 27 ja nuari 1994. 4. Ingekomen stukken en medede lingen. 5. Voorstel inzake vaststelling van een reactie op het Herzien Herin- delingsplan Midden-Brabant. 6. Voorstel tot instemming met de wijziging van de SMB-regeling in verband met de integratie van de vervoerregio Tilburg in het SMB. 7. Voorstel tot wijziging van artikel 13 van de standaardverordening gemeentelijke indentiteitskaart. 8. Voorstel inzake vernieuwing be stuursvorm openbare school De Bienekebolders. 9. Voorstel tot vaststellen straat- naamgeving volgens besluit stan daardadressering 10. Voorstel tot verkoop van een rest- kavel in Papenacker I aan de heer L.A.C. op ’t Hoog, Burg. Poortstraat 1, alhier. liteit van de openbare ruimte. Dit betekent onder meer dat er meer aan natuur en milieu gedaan dient te worden in het openbaar groen van Moergestel. En het openbaar groen boter, gswJvu fiiiuu*7vu, kaa., vu moet mooier gemaakt worden. Het melkprodukten. Dat zijn dus de din- 1 send bij Moergestel. genomen: Bent u van mening dat u door het ver lenen van een bouwvergunning voor een van de hieronder omschreven on derwerpen rechtstreeks in uw belang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Wet administratieve recht spraak overheidsbeschikkingen (Wet AROB) binnen 30 dagen na het ver schijnen van dit blad een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Moer gestel, Postbus 90, 5066 ZH Moer gestel. Wanneer u bij ons een bezwaarschrift hebben Op 1 april (geen aprilmop!) treedt de Wet voorzieningen gehandicapten (Wvg) in werking. Vanaf die datum hebben de gemeenten de plicht om te zorgen voor het verlenen van woon voorzieningen die niet meer kosten dan 45.000,-; vervoersvoorzieningen u en rolstoelen voor mensen met een - de bouw van een garage met carport handicap die zelfstandig wonen. Dat --~'r betekent dat u vanaf 1 april bij de ge meente moet zijn met een aanvraag voor deze voorzieningen. - het uitbreiden van de woning Krom- Voor wie weistraat 1. De Wvg geldt voor gehandicapten van Algemeen Plaatseliike Veror- alle leeftijden. Dus ook voor mensen van iaar en ouder, die een handicap aenmg hebben. Voorwaarde is wel, dat de ge- - verpachting kermisfotografie is ver- handicapte in de gemeente Oisterwijk leend aan Alliance fotobedrijf te Rijen of Moergestel moet wonen. En er is voor de jaren: 1994, 1995 en 1996. een aantal andere voorwaarden. Bin- - een verzoek tot het plaatsen van tij- nenkort kunt u op een speciale pagina delijke reclameborden ter promotie in de plaatselijke bladen daarover meer van de Koniginnemarkt Hapert op 30 lezen. april a.s. is afgewezen; - vergunning is verleend voor het hou- Speciale tniolijn den van een collecte in de periode 30 £)e gemeente Oisterwijk heeft voor alle wonen van een yoorncntingsavona even uw hoofd erbij moet houden als 11. Voorstel tot vaststelling van de 1-„.„.ClIjl. .1„„- over bloemrijke bermen op woens- u wat eet, wat kookt op wat koopt. gestel die vragen hebben over de Wvg dag 23 februari om 20.00 uur in het a|[emaa] moeilijker dan het is. een tr_CC_ Z_T_L.’__ „12. - vergunning is verleend voor het hou- kunt u terecht als iets u onduidelijk is tot en met 22 oktober 1994*, ten name Het*telefoonnummer is: 04242-91206. van het plan gegeven worden en er zal Van het College van Burge- een verzoek tot het plaatsen van 25 ningen gehandicapten. U kunt dan Lekker Leven, 1' ma W th d sandwich reclameborden ten behoeve denken aan een infoblad over ver- PlzLPr Ffpn P meester en wetnouuers van circusvoorstellingen in ’s-Herto- voersvoorzienineen. woonvoorzienin- r^eKKer Uien, In de vergadering van het College van genbosch is afgewezen; Burgemeester en Wethouders van 25 ia- januari 1993, 1 en 8 februari 1994 zijn Lliversen onder andere de volgende besluiten - Besloten is BTL uit Haaren opdracht praktijkproef bloemrijke bermen _1_ 11_ TZ1- .1m- - aan Den Boogaard B.V. is op grond van i recawet vergunning verleend. ontwikkeld en voorstellen gedaan. De digde vetten (zoals vis, zonnebloemo- [je, sia-ofie, dieetmargarine en diee- Een eerste aanzet hiertoe wordt ge- thalvarine). Dit alles betekent niet dat u allerlei lekkere dingen nu perse moet schrap pen van het menu, maar wel dat u oktober tot en met 5 november 1994, inwoners van Oisterwijk en Moer- over bloemrijke bermen^op woens- u wat eet, wat kook, op wat koopt. s^ïaleSo^ gebouw gemeentewerken Klooster- ^et ïs ee^kw'Stfe^n sïülirombine- ren en variëren. Kijk vooral eens wat op de verpakkingen staat van de pro dukten die u koopt. Bovendien is min der vet eten minstens net zo lekker en net zo makkelijk. We hebben een aantal tips voor u op een rijtje gezet, om het voor u wat ge- Maar vet zit, zonder dat we dat vaak beseffen, al in zo veel voedingsmidde len, dat we ongemerkt vaak te veel vet consumeren. tien Nederlanders te veel vet eet? En dat zijn zeker niet alleen uw buur vrouw of kennissen, maar ook u. Te vet eten staat onze gezondheid in de weg. We merken het meteen, want van teveel vet worden we dik. Daar naast vergroten we de kans op hart- en vaatziekten. hoofddoelstellingen in dit plan opge- Je hoort en leest tegenwoordig veel nomen, namelijk verbeteren van de ar- Over verschillende ’soorten’ vetten, chitectonische en de ecologische kwa- Met name de verzadigde vetten verho gen de kans op hart- en vaatziekten. Deze verzadigde vetten komen vooral voor in produkten als vet vlees, vette vleeswaren, gewone margarine, room- gewoon frituurvet, kaas en .cct mooier gemaakt worden. Het melkprodukten. Dat zijn dus de din- moet een dorps karakter krijgen pas- gen waar u voorzichtig mee moet zijn. Kies eens vaker voor halfvolle, halfvet- Om hiertoe te komen worden plannen te of magere produkten met onverza- uitvoering hiervan is een volgende fa se. r daan door aan de Kasteellaan een proef te starten met Bloemrijke Bermen. Wij nodigen u daarom uit tot het bij wonen van een voorlichtingsavond over bloemrijke bermen op woens- ©ti 3 samen werken aan een gezond bestaan Prik van de week MINDER VET GAAT OOK. U AAN HET HART

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 15