I Met beleid samen verder. H. KERKHOF FOTOGRAFIE CHRIS VAN DEN BIJGAART Mocht u tijdens het haringhappen ontdekken dat het plafond gewit moet worden ||G tweede afdruk gratis.* Van al je foto’s een 4 Hf Rootven 26, Moergestel, Telefoon 04243 -1421 De WD heeft in de afgelopen twee jaren laten zien waar zij voor staat, beleid te maken en dit vervolgens tot uitvoering te brengen. De herinrichting van het Rootven, het doorvoeren van privatisering, de herhuisvesting van scholen, de gepresenteerde groenstructuur zijn daar voorbeelden van. De WD wil graag de kans krijgen dit ingezette beleid voort te zetten, uit te brei den met verkeersveiligheid. Wij willen verder invulling geven aan de infrastruc turele vernieuwing van Moergestel. Wij willen ons inzetten voor een optimaal verlopende gemeentelijke herindeling. De komende twee jaren zijn belangrij ke jaren voor Moergestel. Met beleid moeten we samen verder gaan naar Oister- wijk. Daar moet nu keihard aan gewerkt worden. Daarom wil de WD... I If/ MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 16 FEBRUAR11994 I PAGINA 9 I I e 1 een *<3 a’ BEGLAZINGSWERKEN SCHILDERWERKEN t Presto Print. Ongelooflijk goed in kleur. PPf STO Print 1 i r t BEHANGWERKEN ruil nCQU/FDVCN ajlIM 1 1 de lokale industrie en detailhandel be schermen tegen oneerlijke concurrentie. De WD wil oneerlijke concurrentie voor onze industrie en detailhandel aanpakken. Sluikhan- KRIJTESTRAAT 3 MOERGESTEL TEL. 04243-3242 1 ï<- 8. Theo van Gorkum een gemeente met goede infrastructu rele voorzieningen. De WD wil de huisvesting en voorzieningen voor jong en oud op niveau brengen en ervoor zorgen dat deze verantwoord kunnen worden geëxploiteerd. De gebouwen D’n Tob, het OBS- 7. Aad Doorduijn Tot slot wil de WD in SMB-verband die taken laten uitvoeren die grensoverschrijdend zijn voor de ge meente. dat de politie zich meer dan op dit moment inzet voor openbare orde en veiligheid. de diverse onderwijsvormen gelijkwaardig behandelen en beoordelen. zo snel mogelijk sociaal-culturele groeperin gen een concrete invulling geven aan de vra gen voor ondersteuning en huisvesting. de in gang gezette privatisering op alle ter reinen die zich daar voor lenen, afronden met concrete besluiten. 5. Rob Damen 6. Tino Smetsers Twee halen betale Bent u het hiermee eens, stem dan op de WD, lijst 4, wantalleen dan komen we samen verder met beleid! ..Jij- haar visie op de sportzaal benadrukken. De WD is er voorstander van dat de openbare voorzieningen ten behoeve van sociaal-culturele zaken en sport in een goede staat worden ge bracht. Daarmee worden de huidige gebruikers en diegenen die dat willen worden zo goed mo gelijk bediend. De WD wijst van de hand, dat de gemeente de exploitatie afdekt via het versterken van de ho recafunctie in deze gelegenheden. Om die reden heeft de WD ernstige vooralsnog bedenkingen tegen de haalbaarheid van een volwaardige spor thal voor Moergestel op Stokeind indien het be lang van de huidige gebruikers daarmee niet wordt gediend. Een sporthal op de plaats van De Vonder wijst de WD van de hand. Een sporthal op deze plaats zal leiden tot parkeer- en geluid soverlast voor de direct omwonenden. een verantwoorde inzet van financiële middelen. Het is eenvoudig om uitverkoop te houden. De WD wil dat middelen die extra beschikbaar ko men uit subsidies of uit inkomsten worden om gezet voor de uitvoering van de talrijke voorlig gende plannen. Wat wij willen voorkomen is on verantwoord potverteren, waarbij het financiële draagvlak van de gemeente wordt aangetast. de samenwerking met Oisterwijk con creet gestalte geven. De WD acht het van groot belang dat de jaren 1994 en 1995 worden benut om de herindeling voor te bereiden. Het moet een geruisloze over- gang zijn. Wij zijn er voorstander van om samen met Oisterwijk een organisatie-onderzoek te doen uitvoeren op basis waarvan alle medewerkers concrete perspectieven voor de toekomstige func ties kan worden geboden. Volgens de WD moet al in 1995 gewerkt gaan worden met één geïnte greerde beleidsbegroting. Tevens dienen de praktische gevolgen van de gemeentelijke herin deling voor de burger in beeld gebracht worden. een fraaie gemeente met een dorps aanzien. Dorpsvernieuwing moet naar de opvatting van de WD op systematische wijze worden voortgezet. Dat betekent dat er ieder jaar een deel van de ge plande werkzaamheden daadwerkelijk ter hand wordt genomen. Deze werkzaamheden betreffen achtereenvolgens de Kerkstraat, Schoolstraat, Raadhuisstraat en het St. Jansplein. Hiermee wil len wij dat zowel het aanzien als de structuur van ons dorp verbeterd wordt. De WD wil het dorpse en agrarische karakter van onze gemeente verder invullen en herstellen op basis van de groenstructuurnota. Dat betekent meer groenbeplanting, meer nadruk op bennen en op lintbebouwing en een betere benutting van de beekdalstructuur van de Reusel. verder werken aan de verbetering van de verkeersveiligheid in ons dorp. De WD wil al jaren een verantwoorde verkeer- scirculatie in de kom. Dit beleid is erop gericht om verkeersdeelnemers in goede harmonie die ruimte te geven en die veiligheid te bieden die technisch mogelijk is. De WD heeft een aantal jaren geleden zelf op dit punt al een plan inge diend, dat uitgaat van regulering, het weren van zwaar verkeer uit de kom, eenrichtingsverkeer waar nodig, 30 km-zonering, wegversmallingen, verkeersremmende obstakels. Bij voorkeur moe ten de aanpassingen samen lopen met de werk zaamheden in het kader van het bereikbaar heidsplan Parkland Zuidoost, de aan te leggen fietspaden en de rotonde Akkerweg-Tilburgse- weg. gebouw en D’n Donk zijn hierbij de uitgangs punten. De WD wil ook dat ons wegenstelsel en de rioleringen voldoende structurele en systema tische aandacht krijgen, via jaarlijkse budgetten. Bij de werkzaamheden in dit kader moet een goed evenwicht zijn tussen de kom en het buiten gebied. zich maximaal inzetten voor natuur en milieu. De WD wil natuur en milieu op een aanvaard baar niveau brengen. Moergestel heeft een nieuw beleid nodig inzake de intensieve veehouderij, ammoniakemissie en de hieruit voortvloeiende milieu-effecten. De WD gaat er van uit dat de agrariërs voluit medewerking verlenen om deze ernstige aantasting van hun voortbestaansmoge- lijkheden het hoofd te bieden door het nemen van maatregelen op het gebied van het beheer van landbouwgronden en de bedrijfsvoering in stallen. bejaarden zo lang mogelijk hun zelf standigheid laten behouden. De WD wil de grotere groep ouderen in onze gemeente betrokken houden bij alle plaatselijke activiteiten. Het is jammer om de hier aanwezi ge deskundigheid en bereidheid tot inzet voor het locale gebeuren niet te gebruiken. De ouderen hebben recht op de plaats waarom ze vragen. Or ganisaties die de belangen van ouderen beharti gen moeten volmondig participeren, daar waar het het ouderenbeleid van onze gemeente betreft. Hiertoe moeten voorwaarden geschapen worden, vindt de WD, zonder betuttelend te zijn. De ge meente moet haar vangnetfunctie behouden voor bejaarden die dit nodig hebben. 1. Paul Gerlach 2. Joost Wagenmakers 3. Carine Gerlach-Aijer 4. Bien van der Dussen Je foto's laat je natuurlijk ontwiW kelen en afdrukken bij de Presto Print Fotovakman. Dan ben je zeker» van het beste resultaat in kleur en 1 kwaliteit. Want Presto Print is de enige die zoveel zorg besteedt aan jouw mooie herinneringen en leuke momenten. Bovendien kan je er vanaf nu altijd twee halen en maar een betalen: 98ct! Voor dat geld kan je op het formaat 10 x 15 cm nog 'ns. een herin nering weggeven. -BIJ ONTWIKKELEN EN AFDRUKKEN VAN UW VOLLE FILMPJE del, verkoop uit de vrije hand en opereren zon der aan de vereiste vergunningen te voldoen die nen snel via controle te worden vastgesteld en aangepakt. Hoewel de markt een verrijking is van het handelsaanbod, moeten we waken voor een overaanbod. een beleid voor wonen en werken in Moergestel. De WD wil realisatie en invulling van bestem mingsplannen voor woningbouw en industrie vestiging. Hierbij moeten de gaten in de kom worden bebouwd. Het bestemmingsplan Papen- acker II dient te worden ingevuld; de bestem mingsplannen Oistelvoortjes II, III en IV moe ten worden uitgewerkt. Ten aanzien van in dustrievestiging moet eerst Stokeind worden ge completeerd, daarna pas komt Sonman II in beeld. voor asielzoekers plaats maken. De WD staat er volledig achter dat wij als ge meente zelfs met ons kleine contingent woningen ruimte bieden aan vluchtelingen en asielzoekers. En als wij straks wat meer mogen bouwen, vindt de WD dat datgene wat het Rijk aan de gemeen te vraagt moet worden ingepast. Hierbij staan op vang en scholing centraal. De WD wil een be leid waarin asielzoekers betrokken worden bij lo kale activiteiten en waarin gestreefd wordt naar verregaande integratie. emancipatie niet laten bestaan uit woorden alleen. De WD wil een emancipatiebeleid waardoor vrouwen meer invloed, een actievere deelname en daardoor tevens meer inbreng hebben op strate gisch belangrijke posities in onze gemeente. Door middel van scholing en kinderopvang dienen vrouwen meer mogelijkheden te krijgen. Dit be leid dient uiteindelijk stimulerend te werken, waardoor vrouwen eerder en makkelijker bereid zijn zich kandidaat te stellen voor bestuursfunc ties. Vacatures op functies met het etiket ’man nenberoep’ moeten evenzeer door vrouwen kun nen worden ingevuld. Emancipatie dient als een vanzelfsprekendheid meegenomen te worden bij alle gemeentelijke beleidsbeslissingen. in het openbaar vervoer een plaats voor regiotaxi en treintaxi. De WD wil een actief beleid om de bereikbaar heid via openbaar vervoer te vergroten. Daarmee pleit de VVD voor het betrekken van de regio Moergestel in de werkingssfeer van trein- en re giotaxi. Openbaar vervoer kan concurreren met de auto als er een ’van deur tot deur’-vervoer ge boden wordt, eventueel in samenwerking met lo kale ondernemers. Daarom moet ook de carpool- plaats ingepast worden in een systeem van regi onale snelbussen. Het buurtbussysteem moet worden herzien. Wij streven naar aansluiting op de treindienstregeling van de NS te Oisterwijk en Tilburg.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 9