De P.G.B. staat voor Moergestel! 4F I he W za kc bi N; lie ke kc in: vc pi is ge OF va sic lie en lir se kt de N. zij de (ie to T N. he H co be SIBh I ÏT WK km m-, I Zo is er maar één! ■Z--4- i - MOERGESTEL Verkiezingsprogramma van de Partij voor Gemeenschappelijke Belangen S3 sa Minderheden Welzijn M zi d( Ter afsluiting: 1 Openbare Werken Ruimtelijke Ordening Volkshuisvesting Samenwerking Kopij gezocht! Openbaarheid van bestuur Openbare orde en veiligheid Verkeer en verkeersveiligheid Cultuur Emancipatie Sport en recreatie Milieu Cursussen Sport Lid worden...??? MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 16 FEBRUAR11994 PAGINA 10 MC pgil ^X - Moergestel geeft ’ruimte’ aan asielzoekers en vluchtelingen. Deze medelanders moeten wor den gezien als Nederlanders met dezelfde rech ten en plichten. Discriminatie in welke vorm dan ook wordt afgewezen. Het begeleidend en ondersteunend werk van de in het leven geroepen Werkgroep verdient ondersteuning. - Wat voor de een ’n lust is hoeft voor de ander niet te leiden tot (over)last. Goede mogelijkhe den voor de oudere jeugd om zich op een eigen tijdse manier bezig te houden zonder daarbij de p A A G A A C A V F A P A A A A A A A F A Mogen wij U een goede Raad geven? KIES PARTIJ VOOR MOERGESTEL, KIES PGB op 2 maart a.s. Voor meer informatie, bel 1638! ;'-S g - In korte tijd is gebleken (Schoolstraat en Krij- testraat), dat de riolering aanpassing behoeft. Van de riolering in de Korenstraat is middels ondergrondse camera’s komen vast te staan, dat bepaalde trajecten aan vernieuwing toe zijn. Tijdige aanpassing is noodzaak teneinde cala miteiten te voorkomen. - Zowel nü als straks - als Moergestel samengaat met Oisterwijk - dient het beleid erop gericht te zijn, dat het typisch Moergestels karakter be houden blijftGeen hoogbouw, geen extra ver dichting van bestemmingsplannen, niet bou wen in de bossen, voldoende open ruimten. - De bestemmingsplannen voor woondoeleinden dienen benut te worden door eigen inwoners. - Het streven naar uitbreiding van kleinschalige bedrijventerreinen moet geconcretiseerd wor den. - Samen met het bestemmingsplan dient een be- plantingsplan opgezet (en gerealiseerd) te wor den. - Huishoudens kunnen een bijdrage leveren middels het aanbieden van klein chemisch af val, het gescheiden aanbieden van afval (groe ne en bruine container), maar ook door com- postering. De gemeente dient dit laatste te sti muleren. - mi - Erop toezien, dat de afspraken met de Oister- wijkse woningbouwvereniging nagekomen worden, o.a. waar het de verkoop van woning- '”etwoningen betreft. - Bouwen voor die categorieën waarvoor behoef te bestaat. - Aanpassing van de oudere ’bejaardenwonin gen’ aan hedendaagse eisen, ook wat de veilig heid betreft. - Mogelijkheden onderzoeken tot realisering van seniorenwoningen binnen de kom, zowel in de huursfeer als particulier. - Het juist interpreteren van procedures door mi lieutoetsing, om vertragingen te voorkomen bij bouwvergunningen. Wat we samen kunnen in Moergestel? - Aandacht schenken aan het sociale leefklimaat. Belangstelling hebben voor elkaar, hetgeen kan uitmonden in bijvoorbeeld hier en daar eens een hand toesteken. - Openstaan voor eigentijdse recreatieve voorzie ningen, zowel voor de jeugd, de jongeren als de ouderen. - ’Die pet past U allemaal!’, waarmee geduid wordt op de politie, waarbij elke individuele Moergestelnaar zich aangesproken mag voelen. - Het milieu ons aller zorg laten zijn, in en rond het huis, op straat, in de wijk. - Openlijk protest laten horen tegen discrimina tie. - Begrip opbrengen voor andere culturen. - Met ons allen van Moergestel een fijne woon- en leefgemeenschap maken, waartoe ieder op zijn/haar eigen wijze een steentje bijdraagt. Wij zullen dat nodig hebben, zeker voor de nabije toekomst! Hoewel er bij de redaktie van het KPJ-krantje twee nieuwe redacteurs bij gekomen zijn, kunnen de dames nog best wel; moppen, recepten, me dedelingen, verhalen, tekeningen en dergelijke gebruiken. Stuur jouw kopij dus zo snel moge lijk op of breng het even langs op de redaktie: Er- - De burgers hebben er belang bij en hebben er recht op, dat het bestuursapparaat efficiënt, produktgericht en klantvriendelijk werkt. - Bestuurders zien erop toe, dat de burgers tij dig, volledig en objectief worden voorgelicht. Nog tè vaak krijgen burgers slechts een ont vangstbevestiging, terwijl het eigenlijke ant woord niet of veel te laat gegeven wordt. - Teneinde de burgers daadwerkelijk te betrek ken bij het gemeentelijk reilen en zeilen is het voorwaarde, dat een goede en duidelijke voor lichting gegeven wordt (informatie-avon- den/hoorzittingen) - Moergestel moet zich veilig weten, ook in de weekends. Goede afspraken met plaatselijke horecabedrijven ten aanzien van sluitingsuren, geluidsapparatuur, alcoholgebruik, parkeero verlast etc. moeten hinder naar omwonenden voorkomen. - In het kader van sociale veiligheid moeten plantsoenen, straten, steegjes en brandgangen extra aandacht krijgen, zowel naar verlichting als naar begroeiing. - Het zware vrachtverkeer moet uit de kom ge weerd worden. Het smalle trace van het Root- ven vraagt om die maatregel. Alleen voor laden en lossen tijdens vooraf bepaalde uren kan ont heffing verleend worden. - Tè vaak en tè veel wordt de Akkerweg (T-31) gebruikt als sluiproute door vrachtverkeer van de A-58. Het voortdenderen van deze vracht wagencombinaties tussen woonwijken moet een halt worden toegeroepen. Er moeten regels gesteld worden ten aanzien van het ’gevaarlijk transport’ over de Akker weg en door het dorp. - Nu de aanleg van de fietspaden naar Tilburg en naar Oirschot binnen bereik komt, is het zaak om een goede aansluiting op de kom te be werkstelligen. De ’binnenkomst’ via de Oir- schotseweg op de Raadhuisstraat, o.a. ter hoogte van Heiligenboom en de Stappert vraagt om speciale aandacht. - Omwille van de sociale veiligheid is het tevens wenselijk te zorgen voor een goede verlichting en aangepaste begroeiing langs de aan te leggen fietspaden. - Gepleit wordt voor meer aandacht voor de vei ligheid van de fietsers en de voetgangers in de dorpskern (Rootven, Schoolstraat en Kloosterlaan). Onderwijs- De scholen dienen zichzelf te on derwerpen aan een kwaliteitsonderzoek. - Zowel voor het bijzonder als voor het openbaar onderwijs moeten voorwaarden gecreëerd wor den die het mogelijk maken zich als onderwij sinstituut goed te presenteren. Te denken valt o.a. aan een projectmatige opzet rond thema’s als vandalisme, milieu, etc. - Moergestel dient zich bewust te zijn van haar eigen karakteristiek: paadjes, lanen, dreven, bomen, boomgaarden, achtertuinen, panden, die allemaal tesamen ons een verhaal vertellen van vroeger. Dat is waard om behouden te blij ven. - Nieuwe initiatieven op het gebied van cultuur en recreatie moeten ondersteund worden. Ze ker ook waar het groepen uit de samenleving betreft, waarvan de leden geen actieve rol meer vervullen in het arbeidsproces (te denken valt aan de zogenaamde ’jongere ouderen’). - De grote schare vrijwilligers, die het vereni gingsleven dragen, moeten in hun enthousias me niet geremd worden door een te strakke re gelgeving van de overheid. - Het wordt zinvol geacht om een’gemeentelijk fonds in het leven te roepen waaruit geput kan worden ten behoeve van cursussen voor vrijwil ligers (kadervorming) en verzekering van die onbezoldigde vrijwilligers. - Het beleid moet erop gericht zijn, dat er voor waarden geschapen worden, waardoor maat schappelijke veranderingsprocessen gestimu leerd worden en waarin iedereen, ongeacht sek se of burgerlijke staat, de mogelijkheid krijgt een zelfstandig bestaan te verwerven. Het Vrouwenoverleg Moergestel dient in dezen een eigen plaats in te nemen binnen de ge meenschap. - Particulier initiatief m.b.t. overdekte sportac- comodaties dient reëel tegemoet getreden wor den. Voorts dient privatisering van sportaccomoda- ties te worden gestimuleerd en afgerond. directe omgeving tot overlast te zijn. - De gemeente dient oog en oor te hebben voor de visies binnen de samenleving op jeugd- en jongerenbeleid. - In het gemeentelijk ouderenbeleid dient speci fieke aandacht besteed te worden aan de posi tie van oudere en alleenstaande vrouwen. - De kinderopvang in Moergestel uitbreiden met buitenschoolse opvang voor kinderen tot 12 jaar. - De gemeente dient actief voorlichting te geven over de mogelijkheden in het kader van bijstand en over het minimabeleid. Dat geldt tevens voor voorlichting over de uitvoering van de Wet Voorzieningen Gehandicapten, zoals over vervoer, woningaanpassingen, rolstoelen, etc. - Het gemeentelijk milieubeleid moet erop ge richt zijn, dat het individuele milieubesef ver groot wordt. Iedere burger dient zijn/haar ver antwoordelijkheid ten aanzien van het milieu op te pakken en aan verbeteringen te werken. - Bedrijven - zowel industriële als agrarische be drijven - dienen alles in het werk te stellen om het milieu te beschermen en te ontlasten. - De regelgeving dient door de overheid doeltref fend te worden toegepast. Controles op nale ving van de regels is noodzaak. Cursussen? Zal je denken? Ja, KPJ-Moergestel heeft een tweetal cursussen in de planning liggen, die doorgang vinden als er genoeg animo voor is. Dat wil dus zeggen dat je even naar de volgende personen belt, als je mee wilt doen aan die cur sussen). Voor de brooddeegcursus bel je naar Erica Rij nen, tel. 1315. En voor de computercursus bel je naar Jos op ’t Hoog, tel. 2817. Vol Vol of Weg Pech of Vol Weg of Vol Pech. Tafeltennisvereniging Moergestel organiseert een Groot Tafeltennistoernooi in Moergestel. De wedstrijden zullen waarschijnlijk plaatsvinden op de maandagavond. Teams bestaande uit 2 perso nen kunnen hieraan meedoen. Degene die mee willen doen moeten even bellen naar John van Esch, tel. 1471, en dat graag voor 1 maart a.s. Uw tweewielerreparaties gratis opgehaald en thuisgebracht. Bel: SchepensTweewielers, Kerk straat 21 Oisterwijk, tel. 04242-17326. VU-RIO. riolering ontstoppen en vernieuwen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 01,3-333864. Auto/Motorrijschool Ken-Te-Ken: verhuur van motoren. Vanaf f 75,- per dag. Tel. 04243-2301 Wilt u een fiets of bromfiets kopen? Dan eerst bij Schepens Tweewielers binnenlopen! De zaak met de vele aanbiedingen en z’n nèt iets betere service! Auto wassen? Doe het milieubewust bij Auto- cieaning van Breda. Ook stofzuiger aanwezig. 04243-2836. Auto/Motorrijschool Ken-Te-Ken. Verhoogde rij- vaardigheidsopleiding voor de motor op 20 maart, 10 april en 29 mei. Tijdig opgeven welke datum. Tel. 04243-2301 Degelijk schoorsteen vegen; riool ontstop pen met hogedruk en alle voorkomende werk zaamheden: ’De Klusjesman’, Langvennen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 04242-83937. Overdags cursussen Frans m Moergestel (klei ne groepjes). Voor hen die tot 2 Mavo, 3 Havo of 4 VWO Frans gedaan hebben. Inl.: 04243-2942. .rT S 1 *- «Ut» V.l.n.r.: John Robben, Jet Simons, Guusje Clement, Noud Smits, Ad de Beer, Julia Burgers, Jan Oerlemans, Léon Loosveld, Chris de Veer, Ankie Zuman, Piet Nagel, Sjan Poppelaars, Gerard Willems, Ria Bierhuizen, Thea van Os, Kees Schoenmakers, Gerard Laurenssen, Cees Op ’t Hoog, Peter Vrijhoeven, Jo van Os en Eduard van de Loo. Op de foto ontbreken: Jos Denissen, Rian van Dam, Corine van Drunen, Jan van Elderen, Jos Mulders, Henk Steijger, Thea Vermeulen en Jan en Alda Vriens. ica Rijnen, Hild 1 Moergestel, tel. 1315. Van KPJ Moergestel? Dat kan. Een telefoontje naar Erica Rijnen (tel. 1315) is al genoeg. Of loop op en vrijdagavond gewoon eens bij D’n Tob binnen. KPJ Moergestel, zo gek nog niet! Te koop: salontafel met onder lectuurbak, f 150,- Bel na 18.00 uur: 04243-4090. PR Lv. I h F

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 10