De drumband is weer terug...! 2 1 5 4 Poirters CARNAVALS KLEDING!!! 6.98 1.15 2.00 want dan zèn we a Veul plezier!!! maondag en dinsdag hil d'n dag gesloten!!! Jacques Stroucken Luud Muller Frans Goris Wil Oerlemans OPRUIMING 10% tot 70% korting! SOCIALE PARTIJ Slagerij Ketelaars CV We gaon d’r 'n hil jaor veur... behalve mee carnaval... liever nu een uitstrijkje dan straks ’n koude douche i 11 UI ari ari MODEHUIS NIEUWE COLLECTIE zie onze etalages! Ben jij iemand die kan luisteren als het nodig is? e w/l T/, tl Worstebrood 9 Runderrookvlees 9 QE SK menohg 5°0GRAM GEHAKT BRAADW0RST DE AMBACHTELIJKE SLAGER! Malse biefstuk J O A Shoarmavlees 1 JA Heerlijke Brabantse zult I i i 1 INA 2 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 9 FEBRUAR11994 s J 9 klein ii Kerkstraat 10-Moergestel-Tel. 04243-1262 8 COMPLETE WONINGINRICHTER JAN MICHIELS ffc. Kerkstraat 18 - Haaren - Telefoon 04117-1217 Rootven 36 - Moergestel - Telefoon 04243-1234 Om problemen te voorkomen die zich in andere gemeenten hebben voorgedaan vindt de S.P.M. dat er in het komende college een duidelijke gedragscode moet komen om mogelijke corruptie te voorkomen. Als jongste politieke partij in Moergestel heeft de S.P.M. in de afgelopen 2 raadsperioden veel van zijn aandachtspunten verwezenlijkt mogen zien. Daar hebben wij geen boekhouding voor nodig! Daarnaast hebben wij in de politieke discussie ons eigen gezicht kunnen waarmaken. Voor de S.P.M. is burgemeester Kortmann van Oisterwijk de aangewezen kandidaat voor de opvolging van burgemeester Ter Veer. Zo zal hij zijn visitekaartje in Moergestel kunnen presenteren. Een loco- burgemeester uit eigen gelederen zou door de raad ad hoe moeten worden aangewezen. De loskoppeling van het bestuur van de Openbare School van de gemeenteraad is een goede zaak. Nude gemeente geen eigen woningbedrijf meer heeft zou ook de toewijzing van huurwoningen niet meer door gemeente politie! moeten gebeuren. 1996 1943 1946 1949 1952 1955 1958 1961 iaval 1995 1942 1945 1948 1951 1954 1957 1960 Baarmoederhalskankeronderzoek, een kwestie van gezond verstand. ii! iii De Hulpcentrale/SOS-dienst zoekt nieuwe centralisten Wat is de Hulpcentrale? Wat doet de centralist? Wanneer krijgt u een oproep? 6 stuks 100 gramj i - PAGINA 3 ^vnnnmmfnTwmmmfmnTfmTmmmmnnnnnnTmnnTTnnnnwmnnmmiwnnTnnnmnnmmnmmnmmmnwmmmii!^. j O?! samen 1994 1941 1944 1947 1950 1953 1956 1959 De uiterste inlevertermijn voor kopij is ZATERDAG 12.00 UUR. Advertenties uiterlijk maandagavontk' Wat zoeken we? Wat is er zo leuk aan dit vrijwilligerswerk? i Maak een afspraak met uw huisarts ll rosters :n een matie- gods- in al- ek op Jehele e bieb Piere- ntoon- s, hin ge ge- n zelfs bij de gende Oproepjaar SPM MOERGESTEL DA’S ANDERE KOEK ei Iedere vereniging kent zo zijn Ups en Downs. Zo ook heeft Drumfanfare Moergestel de laatste ja- ren ongetwijfeld zijn hoogte- en dieptepunten ge kend. Ondanks de vele successen van de laatste jaren (2 x beste showkorps van de ’Efteling’, kampioen majorettes en drumband, vele uitno digingen in Duitsland, Frankrijk en België, op tredens in de Rotterdamse Kuip enzovoorts) was te weinig nieuwe aanwas bij de jeugd, de reden om de 5 secties (blazers, drumband, majorettes, colour guards en matroosjes) terug te moeten brengen tot 2 secties. Zoals een aantal jrren geleden gestart vanuit ’de De Hulpcentrale/SOS-dienst is een plek waar mensen anoniem terecht kunnen om over aller lei vragen en problemen te praten. Dit kan over veel verschillende zaken gaan, zoals problemen rond eenzaamheid, verslaving, het niet meer zien zitten, relatieproblemen, angst. Ook is het mo gelijk om er informatie in te winnen of om advies te vragen. Ook voor problemen van praktische aard kunnen mensen terecht bij de Hulpcentrale. Op de Hulpcentrale zijn altijd vrijwilligers aan wezig die luisteren, die een open oor hebben, die de tijd nemen voor een gesprek door de telefoon of in de spreekkamer. De centralisten hebben een informatiesysteem tot hun beschikking om adres sen en telefoonnummers op te zoeken ten bate van vragen over maatschappelijke dienstverle ning. Een andere taak van de centralist is het be middelen bij burenhulp. De centrale heft een lijst van vrijwilligers die zich inzetten voor mensen die praktische hulp nodig hebben en daarvoor in hun omgeving niet terecht kunnen. De centralist Alle vrouwen tussen de 35 en 53 jaar in de regio Midden-Brabant krijgen de komende 3 jaar een oproep om een uitstrijkje te laten maken bij de huisarts. Dit gebeurt in het kader van de vroege opsporing van baarmoederhalskanker. In on derstaand overzichtje kunt u opzoeken in welk jaar u een oproep kunt verwachten. U zoekt uw geboortejaar op en kijkt welk oproepjaar daarbij vermeld staat. Lijkt dit werk je wel wat? Kom dan op onze informatie-avond op maandag 31 januari aan staande. Deze avond vindt plaats op de Hulp centrale, Spoorlaan 320 te Tilburg. Wij ver wachten dat iedereen op deze avond om 20.00 uur aanwezig is. Wil je vooraf meer informatie, bel hiervoor dan naar de Hulpcentrale: tel. 013-433584. Windlopers’ bestaat de vereniging weer uit: drumband en majorettes. Nieuw zijn de percussie-instrumenten. Dit zijn diverse soorten slaginstrumenten met verschillen de klanken. Zelfs een compleet drumstel behoort tot de nieuwe inventaris. Zoals de majorettes aparte optreden verzorgen op eigentijdse mecha nische muziek, zal ook de drumband aparte op tredens gaan verzorgen als slagwerkgroep. Tij dens de carnavalsoptocht is de drumband met majorettes er na lange afwezigheid, weer bij. Geeft u ze wat extra steun. Ze hebben het ver diend...! - j: ^iiiilii!i!ii!iiUliliiiliU!ülliüillllÜil!llUlillli!liillliliUiÜ!l!iillli!ü!mill!l!l!UlliilliUiiUlülUilllUlll!liUii!lUlülUilUlilhllUillllliüli^? Heeft u vragen over uw oproep dan kunt u con tact opnemen met de GGD Midden-Brabant, tel. 643274. Vragen over het onderzoek kunt u aan uw huisarts stellen. zoekt uit deze lijst een passende vrijwilliger bij een dergelijke aanvraag. Bij het praten met de mensen aan de telefoon is het niet zo van belang of je een speciale opleiding gevolgd hebt. Het is veel belangrijker dat je open kunt staan voor problemen die medemensen heb ben, het is belangrijk dat je de tijd wilt nemen, wilt luisteren, dat je er wilt zijn als anderen iemand nodig hebben. Natuurlijk is het niet zo dat je meteen in het die pe gegooid wordt: voor je begint met werken, krijg je een paar cursussen waar je bezig bent rond thema’s als ’luisteren’ en ’communicatie’. Je krijgt ook richtlijnen voor de praktijk. Na deze cursussen ga je een serie diensten draaien met steeds dezelfde, ervaren collega, je mentor. Ook daarna sta je er niet alleen voor, want diensten draai je altijd met zijn tweeën. Binnen het werk kom je met allerlei soorten men sen en problemen in aanraking. Het verbreedt je kijk op het leven en ook op mensen in het alge meen. Daarnaast werk je met veel verschillende collega’s samen. Van studenten tot gepensioneer den, van mensen met een volledige baan tot men sen die geen betaald werk (meer) hebben, man nen en vrouwen, jong en oud. Ieder heeft er zijn eigen plek en werkt er op zijn of haar manier. Er groeit een speciale band tussen deze vrijwilligers die allemaal enthousiast en gemotiveerd dit zeer boeiende en afwisselende werk doen. Aangezien de Hulpcentrale 24 uur per dag, 7 da gen in de week bereikbaar is, draaien de vrijwil ligers naast dagdiensten ook avond-, nacht- en weekenddiensten. De cursus rond het thema luisteren, die je bij on ze instelling krijgt, biedt zowel jezelf als de Hulp centrale de gelegenheid met elkaar kennis te ma ken. Na deze cursus valt voor jou en voor ons de definitieve beslissing of je als centralist op de Hulpcentrale gaat werken.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 3