’Dinges’ inblaasavond ’94 i 1 4 L/ i Zwembad de Leye gewijzigd rooster Seniorenmiddag Vrijdag 11 februari in Café ’De Klaore 1 r «9 - J8L In navolging van de vorig jaar zo succesvol verlopen inblaasavond, or ganiseert het bekende Blaasorkest Van Eigen Bodem ’Dinges’ op 11 fe bruari wederom zo’n gezellige aanloop voor het carnaval 1994 en wel in café de Klaore. In de ons omringende dorpen, steden en gehuchten is het inblazen, ook wel ’vurpruven’ en ’vurgloeien’ genoemd, al langer een gebruikelijke ma nier om als ’voorproefje’ op carnaval de kelen nat, de lippen strak, de temperatuur hoog en de lucht vochtig te houden. >0 w X* P J| M A MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 9 FEBRUAR11994 PAGINA 11 i 1 1 1 l Rekreatief zwemmen, zwemlessen en M.B.V.O.: zaterdag 12 februari: volgens bestaand rooster; zondag 13 februari: gesloten; maandag 14 februari: 07.30 - 08.30 uur: rekrea tief zwemmen en zwemles; 08.30 - 11.30 uur: zwemlessen; 11.30 - 12.30 uur: rekreatief zwemmen; daarna gesloten; dinsdag 15 februari: 07.30 -08.30 uur: rekreatief zwemmen en zwemles; 08.30 - 11.30 uur: zwemlessen; 11.30 - 12.30 uur: rekreatief zwemmen; daarna gesloten; woensdag 16 februari: volgens bestaand rooster; donderdag 17 februari: volgens bestaand rooster; vrijdag 18 februari: 07.30 - 08.30 uur: rekreatief zwemmen en zwemles; 09.00 - 11.00 uur: rekreatief zwemmen; 11.00 - 11.30 uur: zwemles volwassenen; 12.00 - 13.00 uur: rekreatief zwemmen; 13.00- 14.00 uur: M.B.V.O.; 14.00 - 16.00 uur: rekreatief zwemmen; daarna weer volgens bestaand rooster. Clapopp maakt na haar optreden het podium vrij voor ’de Soppers’ uit Tilburg, die de sfeer in de Klaore nog verder proberen te verhogen. Een gezelligheidsband (bende?), ontstaan na een overmoedig aanbod bij de jeugdcamavalsvereni- ging de Vloeikus (Jong Nederland Reeshof), om een eigen huisband te vormen. Na een valse (letterlijk!) start nu toch uitge- groeid, zowel qua repertoire als bezetting tot een redelijke dweilband. Echter de oorspronkelijke doelstelling, een gezelligheidsclub, staat nog recht overeind. Dat blijkt uit het feit dat ’de Sop pers’ geen strak geleide club is waar ook op de re- petitieavond, als weliswaar driftig geoefend wordt, ook veel plezier gemaakt wordt. ’Bloast ’m Op’ uit Oisterwijk, voor de tweede keer present op de inblaas-avond, zal vanaf 22.10 uur proberen zijn muzikale prestaties van de afgelopen tijd te verbeteren. tig jagr geleden startte een groep jonge muzikan ten met een zogenaamd dweilorkest. Het karak ter van het huidige orkest is wat veranderd in de loop van de jaren. Niet de carnvalsmuziek, die we kennen als ’hoempa-muziek’ wordt gebracht, maar andere vrolijk klinkende klanken, geba seerd op veel bekende nummers. Het repertoire is gevarieerd, uiteenlopend van dixielandmed leys, liedjes uit de ’sixties’ tot bewerkte klassie ke stukken. ’De Böllekes’ spelen de muziek die gewild is bij het publiek. Tot in de vroege uurtjes zal de Klaore vergeven zijn van meedeiners, feestnummers, klassiekers, hoempapa, dixieland, (feestelijke) smartlappen, evergreens en natuur lijk carnavalsmuziek. 11 februari - de Klaore - een avond die u niet voorbij mag laten gaan. Naast ’Dinges’ en uiteraard de ander twee al even bekende Moergestelse kapellen ’d’Ambiejans’ en ’Clapopp’, zullen die avond nog optreden: Van de Straat; de Soppers, Bloast ’m Op; Spaa Root band en de Böllekes. Om 20.30 uur wordt de avond geopend door ’Dinges’, een echte Moergestelse club, bestaande uit maar liefst 17 personen, welke ongeveer 7 jaar terug is ontstaan: gewoon om gezellig muziek te maken. In de loop der jaren is ’Dinges’ onder de muzikale leiding van Hendrik Laurenssen uitge groeid tot een straatorkest wat zijn mannetje staat. Het repertoire, variërend van nummers van Mi chael Jackson en Madonna tot evergreens en Mo zart, wordt vaak gebracht bij festivals, (jaarmarkten, buurtfeesten enzovoorts. Binnen en buiten Brabant. Na ’Dinges’ is de beurt aan ’Van de Straot’, een Tilburgs orkest wat bij de vorige inblaasa- vond zijn première beleefde en geheel bestaat uit personeelsleden van ’de Hazelaar’. ’Van de Straot’ staat onder leiding van Leon Schellekens en zal met hetzelfde enthousiasme als vorig jaar laten zien dat ze veel bijgeleerd hebben. Hierna is het podium vrij voor, zoals de naam al aangeeft, het gezellige sfeervolle (s)tap or kest ’d’Ambiejans’. Deze mensen zullen jammer genoeg maar één keer optreden in de Klaore omdat men op dezelf de avond, voor de uitgebreid schare fans een zo genaamde ’vrienden-avond’ heeft georganiseerd. Toch kunnen ze er even tussenuit om ’in te bla zen’. Op zaterdag 12 februari is er weer een carna- vaïsmiddag georganiseerd voor iedereen die ouder is dan 55 jaar. De drie plaatselijke carna valsverenigingen C.V. De Dorstvlegels, C.V. de Durdraaiers en C.V. De Pierewaaiers, is het weer gelukt een middagvullend programma te maken dat gepresenteerd zal worden door Rob Outmayer. De burgemeester en de drie prinsen zullen u van harte welkom heten. Naast de hofkapellen kunt u kijken naar diverse voordrachten. Onder ande re een playbacker (Doris) een tonpraoter enzo voorts. Tijdens het programma zal er ook een gratis lo terij gehouden worden. De middag begint om 14.00 uur en eindigt om 17.30 uur. Bent u moei lijk ter been; neem dan voor 9 februari contact op met Kees van Dijk (tel. 2114) en u wordt dan gratis thuis opgehaald en na afloop weer thuisge bracht. Breng vrienden en kennissen van 55 jaar of ouder mee zodat we er een gezellige middag van kunnen maken. De toegang is gratis en het vindt allemaal plaats in Den Boogaard. ’Bloast ’m Op’ heeft zijn sporen op dit muzika le vlak reeds verdiend. Met hun sterke bezetting zijn ze een graag geziene gast op de diverse festi vals in de regio en zullen zeker niet onderdoen voor hun voorgangers. ’De Spaa Root Band’, met hun nuchtere kijk op muziek maken, in de korte tijd dat ze bestaat, reeds een (merk)naam opgebouwd, vult het po dium na hun plaatsgenoten. Zij zullen de sfeer ophogen tot het plafond. Nadat ze elders aan hun verplichtingen hebben voldaan, zullen ’de Böllekes’ de aanwezigen ze ker vermaken. ’De Böllekes’, een orkest in Oisterwijk, dat haar oorsprong vond tijdens carnaval. Nu bijna twin- Vervolgens zal ’Clapopp’ het podium bestijgen. Deze Bras(s)band behoeft na haar optreden op het Moergestelse blaaskapellen-festival (2e prijs) eigenlijk geen introductie. Sinds het presentatieconcert van ’Clapopp’ vorig jaar juni is deze Bras(s)band niet meer weg te denken uit muzikaal Moergestel en omstreken. Naast het zorgvuldig gekozen repertoire van oude pophits in een ’blaosjasje’ tot meedeiners en vlotte samba’s is wellicht de bezetting het meest opvallend van deze twaalfman’s formatie. Onder leiding van Jacco Nefs zijn de partijen goed ver deeld en is een juiste balans gevonden tussen hout, koper en slagwerk zodat voor de inmiddels talrijke fans een prettig in het gehoor liggende mix ontstaat.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 11