T4 -/routing Geslaagd Audacia-nieuws L S.V. Roef! Korfbal S.V. Roef! Handbal Binnen leuk, buiten leuk, handbal is altijd leuk! i- I- Pastoor van Doorenstraat Aktiviteiten De oorlogstijd Naar Moergestel Doe me een lol, koop een oliebol! Korfbal: voel ie thuis in ie sport! AUDACIA PUPILLEN AUDACIA JUNIOREN 'MOERGESTEL-NIEUWS' WOENSDAG 2 FEBRUARI 1994 A 8 liet Dien op 30-jarige leeftijd. ■d; 14 Mei 1946. lig Gerard Kuijpers el Scouting Moergestel. >g 17.45 :eg >rp <a- eg ok at ot m el n n 14.30 12.00 12.30 Uitslagen: Asp. B: Roef! 2 - Hilko Asp. B: Roef! 2 - DSV 2 Asp. A: Roef. - Bladella... Jun.: Bladella 2 - Roef! Sen. 1: Nijnsel - Roef Sen. 2: Roef! 2 - Nijnsel 2 Recr.Roef! - DSV Programma 5 februari: Asp-. A: DSV - Roef! :n. iet ar- n de .alf sis an ds als le ta al. Uitslagen: JAA: GHV - Roef!11-18 JAB: GDI - Roef9-5 MAA: Blauw Wit - Roef 18-2 MAA: Witte Ster - Roef! 26-1 HES: GHV 2 - Roef! 223-14 HES: Tachos 3 - Roef! 17-9 Welpen: Were Di - Roef!18-9 De Mini’s (allemaal nieuwe leden) speelden hun le wedstrijdjes op een toernooi in Kaatsheuvel. In het begin was het wel even wennen, alles liep door elkaar en dan moet je de bal ook nog van gen en goed afspelen. Dat valt niet mee! Maar na enkele wedstrijdjes kregen ze er al ’n beetje kijk op en konden elkaar al iets beter vin den. Reakties als: Tk deed het goed hè?’ en ’Ik heb hem gezet’ getuigen van een hoop zelfver trouwen. Dat moet wel goed komen. Ze deden het in ieder geval met veel plezier en daar gaat het om! Programma 5 februari: JAB 10.00: Roef! - DESK JAA 10.50: Roef. - White Demons MAA 11.40: Roef! 1 - HVT MAA 12.30: Roef! 2 - Tachos Alle wedstrijden in Hercules in Diessen. Programma 6 februari: DAS 11.00: Roef! - Blauw Wit HES 12.10: Roef 1 - ODI HES 13.20: Roef 2 - Were Di 3 Deze wedstrijden in Hercules Diessen. Welpen 13.00: Taxandria - Roef! in Oisterwijk Programma 7 februari: Bekerwedstrijd DAS: Roef - Havedo 21.00 uur in Hercules Diessen ds in ’n ren on lijk 1 lof eeg >tie on. er aan ie :n :1- i’ :t n ti t t t e i Het verslag van de vorige week is niet juist in het krantje gekomen. De uitslagen van de persoon lijke kampioenschappen van de T.T.L. waren voor Moergestel: Herman Reinders in de C klasse, geëindigd tus sen de 5e en 8ste plaats; Ron van Hees ook in de C klasse, geëindigd op de 3e plaats; Piet Habra- ken in de B klasse (31 deelnemer) eindigde op plaats 2. Nogmaals onze felicitaties. De overgang naar deze straat was zeer groot. Ze hadden een beetje geluk omdat ze van achter het huis op een boerderij uitkeken. Ze zagen daar iedere dag bedrijvigheid. Vrij vlug kregen Piet en Dien ook daar veel kennissen. Ze hebben er als ze gingen fietsen ook veel samen van de natuur genoten. Jammer voor Dien kwam er toch nog vlug een einde aan het leven van haar man. Nadat ze eerst nog samen met de kinderen hun 45-jarig huwe lijksfeest hadden gevierd, moesten ze drie weken later, op 4 juli 1991 afscheid van hem nemen. Dien is nog steeds een zeer actieve levenslustige vrouw. Zowat 20 jaar geleden werd ze lid van een toneelvereniging. Deze kreeg later de toepasse lijke naam van ’De Tweede Jeugd’. Ze weet nog goed, dat Tijn van Brunschot haar op een zondagmorgen vroeg of ze er wat voor voelde om aan het ouderentoneel mee te doen. Ze zijn toen met 6 personen gestart. Dien is daar als enige nog van overgebleven, tenminste als actief lid. De eerste voorstelling was in 1975. Natuurlijk is alle begin moeilijk. Op de dag van de eerste voorstelling was een van de spelers zijn rol, van, naar Dien meent, het eerste bedrijf verge ten. Hij raakte totaal in de war en op een gegeven moment kwam iemand van achter de ’coulis sen’ vertellen: ’Ho manneke, ge bent te wijt, zo ver zijn we nog niet, dè moete gè zeggen in het volgende bedrijf’! De zaal lag plat van het lachen, ze zijn die mid dag maar gestopt. Vrij snel kwamen er echter meerdere spelers bij de vereniging. De afgelopen 15 jaar hebben ze in bejaardentehuizen in de omgeving diverse blij spelen en ook serieuze stukken gespeeld. Maar natuurlijk altijd eerst in ’Den Boogaard’. Het is een gezellige fijne groep mensen die er on gelofelijk veel plezier aan beleven. Dien heeft op 60-jarige leeftijd nog haar zwem diploma gehaald. Elke week gaat ze op de fiets Het was dik aan maar ze waren ook goed begon nen. Ze hebben 5 jaar verkering gehad; het is nooit uit geweest. Direct na de oorlog zijn ze ge trouwd op 14 mei 1946. Maar eerst nog: Iedereen heeft zijn herinneringen aan die akeli ge tijd. In de mobilisatietijd vanaf september 1939 waren er veel Nederlandse soldaten aan het Wilhelminakanaal gelegerd. In de strenge winter van ’39-’40 moesten die proberen het kanaal voor de scheepvaart open te houden. Van het gemeen tehuis kwam er bericht dat er vrijwillligsters ge zocht werden om van het garen, dat op het ge meentehuis kon worden opgehaald, handschoe nen en bivakmutsen te breien. Het Nederland se leger was niet op die zeer koude winter be rekend. De eerst drie oorlogsjaren verliepen kalm voor het gezin van Balsvoort. Maar in 1944 kwam het gehucht de Soeperdonken in een netelige situatie terecht. In de buurt van het huis van van Balsvoort kwamen aan parachutes, 3 Ame rikaanse of Engelse bemanningsleden van een neergeschoten vliegtuig naar beneden. Vrien den van Dien en van haar broer hebben die jon gens opgevangen. had; wij hadden de ruimte en wij brachten de va kanties thuis door. Na 12 jaar kwam er een eind aan die mooie tijd. Omdat de huurtijd om was moesten wij de boerderij verlaten.’ ’Wij kochten toen een huis op de Oirschotseweg nummer 24. Het was nog bewoond en hebben daarom nog ongeveer tweëeneenhalf jaar tegen over de Boerenbond in de Schoolstraat gewoond. Toen ons huis leeg kwam hebben wij het gron dig verbouwd en op 19 maart 1961 zaten wij op onze eigen stek. Ook daar is het gezellig wonen geweest; als het nodig was stond de buurt voor iedereen klaar’. Piet en Dien zijn daar tot december 1988 blijven wonen. 0-7 1-0 2-3 0-4 12-7 1-8 1-5 Programma zondag 6 februari: DEES 1 - Audacia 1 (beker) Audacia 2 - GSBW 2(comp.) Audacia 3 - Spoord. Boys 3 (vrs.) Audacia 4 is vrij Nevelo 5 - Audacia 5 (vrs.)10.00 EDN 5 - Audacia 6 (vrs.)10.00 Audacia 7- Nevelo 8 (vrs.)10.00 EDN 4 - Audacia 8 (vrs.)10.00 Nevelo 6 - Audacia 9 (vrs.)10.00 De Bocht ’80 3 - Audacia 10 (comp.).... 12.30 Aanwezig: 13.30 13.15 13.45 11.00 naar Oisterwijk en daar zwemt ze nog als de beste haar rondjes en trekt ze haar baantjes. Ze heeft altijd veel gefietst en dat doet ze nog. Ze kan er enthousiast over vertellen. Als ze ’s mor gens in alle vroegte al op pad is, neemt ze heel veel op en geniet intens van de prachtige natuur zoals het zien van reeën, konijnen, fazanten en andere dieren. Ook kaarten, het zogenaamde rik ken, dat ze ook iedere week met vrienden doet, is voor haar een gezellige bezigheid. ’Een ding vind ik echter zeer jammer’, zegt Dien. ’Als ik van al die activiteiten thuis kom, mis ik vooral de warme kop thee, die altijd voor me klaar stond’. Tot besluit zegt ze: Tk ben tevreden met al die vrienden en kennissen. En elke dag brengt voor mij weer iets nieuws.’ len wij op een leuke manier wat extra financiën binnenhalen en deze keer willen we daar iets voor teruggeven. In de optocht zullen wij meelopen, aangevuld met een heuse bakfiets en u oliebollen aanbieden. Mocht het lekker fris zijn dan zal een warme oliebol er best wel ingaan. We hopen dat velen ons op deze manier willen steunen zodat de scouting nog meer activiteiten kan aanbieden aan de kinderen. ’We goan erveur’. Er werd voor hen in een klein bosgebiedje een hutje gebouwd, en daar werd voedsel en slaap zakken naar toe gebracht. De parachutes en de touwen werden in het fornuis van van Balsvoort verbrand. Dien vond het doodzonde van zo’n prachtige zijden stof, maar het moest weg. Het was levensgevaarlijk want de Duitsers zochten natuurlijk overal naar die neergekomen soldaten. Ze hebben ze echter niet gevonden. Later zijn de 3 mannen door de Ondergrondse opgehaald. Tk hoop, dat ze goed terecht geko men zijn’, zegt Dien. Tn september ’44 werden de Soeperdonken sper gebied. Iedereen moest geëvacueerd worden’, vervolgt Dien. ’Mijn broer en ik mochten blijven om onze eigen koeien en die van de buren te mel ken. Een Duitse officier had bevel gegeven dat de soldaten voor de melk moesten betalen en dat hebben ze zonder problemen gedaan. Ik heb toen diverse arme jongens gesproken die niets kwaad in de zin hadden en die onder het gesprek vaak in tranen uitbarstten en zeiden: ’Het is met ons allemaal gebeurd!’ ’Rondom onze boerderij stond het vol met ka nonnen en mitrailleurs; het was zeer spannend. De laatste dagen voor de bevrijding moesten wij het huis uit en in de schuur of in de schuilkelder gaan slapen. Iedere nacht hoorden wij gelal en ge schreeuw van dronken soldaten die de vele fles sen die wij later teruggevonden hebben, hadden leeggemaakt. Er werden ook nog varkens geslacht, die ze elders hadden buitgemaakt. Uit ons huis werden ook nogal wat etenswaar en di verse andere spullen ontvreemd. Op een gegeven moment zagen mijn broer en ik hoge officieren met veel sterren en strepen aankomen en korte tijd later waren alle soldaten als sneeuw voor de zon verdwenen. Spoordonk was bevrijd’. Het was na de oorlog erg moeilijk om een huis te krijgen. Dien en Piet hadden een beetje geluk; zij konden voor 12 jaar de boerderij ’Canada’ op de Oirschotseweg in Moergestel huren. Piet werk te toen al bij de plaatselijke Boerenbond en ze konden er wat bij boeren. Dien zal het nooit vergeten; daags na hun trouw dag ging Piet al ’s morgens om half vijf naar de Bossche veemarkt. Het was min of meer zijn hu welijksreis. Hij kocht er een koe en bracht die mee naar huis. Dien vertelt: ’Wij hebben de beste tijd van ons leven op de boerderij ’Canada’ gehad. Piet en ik hebben zeer hard gewerkt. We hadden geen wa terleiding en geen elektrisch licht. Het drinkwa ter kwam uit de put en moest naar de stal gedra gen worden. Waswater kwam uit een dieper ge maakte plek in een sloot langs de Reedijk. Het was prima geschikt voor de was’. ’Onze 7 kinderen zijn daar geboren. Wij waren zeer verdrietig, toen wij ons oudste dochtertje op 2-jarige leeftijd moesten afgeven. De 6 overige kinderen hebben er een zeer plezierige jeugd ge- De kompetitie is voor het eerste team toch nog gestart in de overgangsklasse, de op een na hoog ste klasse van de T.T.L. De eerste wedstrijd werd gespeeld tegen Groenewoud 1Moergestel speelde goed. Na 4 partijen was de stand 1-3 in het voordeel van Moergestel. Het werd zelfs 1-4, doch dan volgen 2 verliespunten 3-4. De achtste partij wordt gewonnen, 3-5, helaas gaan de 9e en 10e partij verloren. Piet Habraken won 2 maal, Ron van Hees en Herman Reinders ieder 1 maal. Het dubbel was voor Moergestel. Het tweede team speelde tegen Groenewoud 2. Hier ging de strijd aanvankelijk gelijk op. Na 4 partijen was de stand 2-2. Doch dan volgen 2 verliespartijen. De 7e partij wordt nog gewonnen door Moergestel en dan is het voorbij. De volgende 3 partijen wor den gewonnen door Groenewoud. Martin Coolen won 2 maal, Wil Steenbakker en invaller Kees van de Wouw, bleven op nul punten staan. Het dubbel was winst voor Moergestel. Het derde team was nog het beste. Zij wonnen de eerste wedstrijd tegen White Balls 5. Na 3 partijen was het al 0-3. Het ging wel moeilijk, een 3de game moest steeds de beslissing brengen. Een verlies met het dubbel, doch dan weer gemakkelijk een winstpunt. Vervolgens 2 verliespartijen, 3-4. Moergestel wist nog twee maal te winnen, zodat de winst binnen was. Bart de Cort won 3 maal, Theo Sprengers 2 maal en Jos Essing moest ge noegen nemen met 1 winstpartij Programma donderdag 3 februari: Moergestel 1 - Tios ’67 2; Moergestel 2 - Tios ’67 9; Moergestel 3 - Smash ’84 2. Aanvang 20.30 uur in D’n Donk. Publiek is wel kom. Wilt u inlichtingen over tafeltennis, bel dan 3365. Deze slagzin zal gebruikt worden door de scou ting tijdens de carnavalsoptocht dit jaar. De scou ting loopt namelijk mee in de optocht en hierin zullen wij oliebollen verkopen. Elk jaar moet de Scouting akties houden om zo doende de kinderen wat meer te kunnen geven en/of om onze materialen aan te vullen of om de ze te vervangen. Bekend is bijvoorbeeld de pe- perkoekloterij op de kermis, de Jantje Beton ak- tie en natuurlijk ’Heitje voor karweitje’. Nu wil- 14.00; vertrek 13.00 Asp. B: Roef! 2 - DDW 2 13.00; anwezig 12.30 Jun.: Winty - Roef!14.45; vertrek 13.30 Programma 6 februari: Sen. 1: DSV - Roef!15.00; vertrek 14.00 Sen. 2: Boskant 5 - Roef! 2 17.30; vertrek 16.15 n Tweetal weken geleden publiceerden wij ’n ar tikel over Mirian Janssen en haar tropenstage in Tanzania. Mirian vertelde ons toen dat ze nog slechts één examen had af te leggen om te slagen als basis arts. Inmiddels heeft Mirian haar studie met suk- ses afgerond. Proficiat! Uitslagen: Alle wedstrijden werden zaterdag afgelast. Programma zaterdag 5 februari Aanwezig: Ons Vios 1 - Audacia Dl8.45 Audacia D2 - SVSSS 29.30 Audacia El - SC ’t Zand 19.30 Taxandria 2 - Audacia E210.15 Audacia E3 - Hieronymus 19.30 Sarto 1 - Audacia Fl 11.00 Audacia F2 - RKDSV 110.45 Sarto 5 - Audcia F311.00 Audacia F4 - GSBW 410.45 Uitslagen: Alle wedstrijden werden afgelast. Programma zaterdag 5 februari Audacia Al - W.S.J. Al SC ’t Zand BI - Audacia BI Audacia B/C - Beerse Boys 2 Velocitas’31 1 - Audacia C/D Dinsdag 8 februari: Audacia B/C - Nemelaer Cl PAGINA 9 o- o- ri- ie- C"5fc. IS tn le n ;e k n a

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 9