Wandelen in de natuur J Wie zijn wij? f Rabobank. Aangenaam. De VVD wil.. Met beleid samen verder Actueel rendement De theorie en de praktijk Inschrijven voor de Beurscompetitie Een levensecht educatief spel De kosten IV Vrouw Werk breidt doelgroep uit G VL/'J )6 Volkspartij voor Vrijheid en Democratie goede infrastructurele voorzieningen en nieuwe woningen. IJ 5 De WD wil ons wegenstelsel en onze rioleringen structureel en systematisch aanpakken, zodat ze in goede staat komen. Bij de werkzaamheden in dit kader moet een goed evenwicht zijn tussen de kom en het buitengebied. geldprijzen te winnen. De hoofdprijs voor particuliere deelnemers is 20.000,-. Daar naast zijn er nog verschillende andere prij zen te winnen. De beurscompetitie start op 21 maart en eindigt op 27 mei 1994. Een week van tevo ren kunnen deelnemers alvast oefenen zo dat men beslagen ten ijs kan komen. ontwikkeld, waaraan vooraanstaande des kundigen medewerking hebben verleend. Het theorieboek vormt een goede rug gesteun voor het nemen van beleggings- beslissingen, niet alleen tijdens de Beurs competitie, maar ook daarna. Het aparte spelboek bevat de regels van de competitie, de effectennummers en de werkwijze. Met behulp van het voice-respons systeem kan de deelnemer dagelijks de portefeuille raadplegen. Men kan vernemen welke orders wel en niet zijn doorgegaan, wat daarvan de reden is, vernemen welke nieuwe optieseries zijn geïntroduceerd en desgewenst ter telefax de actuele stand van zaken te weten komen. En met de telefoon en de TV kan via RTL-4 Teletex op een eenvoudige wijze de per soonlijke portefeuille worden geraadpleegd. Beleggen vraagt visie, kennis van de finan ciële markten en inzicht in de theoretische achtergronden van het beleggen. Speciaal voor de Beurscompetitie is een theorieboek U kunt zich inschrijven via onze bank. Voor meer informatie kunt u bellen met infolijn 010-4768890. De Beurscompetitie is een levensecht spel. Iedere deelnemer krijgt een fictief bedrag van 300.000,-. Daarmee kan worden be legd in obligaties, aandelen, opties, warrant en futures, genoteerd aan de Amsterdamse effectenbeurs en de EOE-Optiebeurs. Or ders kunnen 24 uur per dag telefonisch via het voice-respons systeem van ESEC wor den opgegeven. Daarvoor geldt het normale PTT-tarief. Verwerking vindt plaats tegen slotkoersen van de beursdag of, indien een order wordt opgegeven nadat de beurs gesloten is, tegen de slotkoersen van de vol gende beursdag. Deelnemers aan de Beurscompetitie spelen met een sterk educatief karakter. Het reali teitsgehalte van de Beurscompetitie is hoog. Men handelt tegen de werkelijke beurskoer sen, geeft opdracht tot aan- en verkoop, ontwikkelt een visie op de financiële mark ten en zal alert het financiële nieuws willen volgen om de juiste beleggingsbeslissingen te nemen. Dat alles zonder enig risico. Het ingelegde bedrag is fictief. De winst (en na tuurlijk het mogelijke verlies) ook. Winnaar is de deelnemer met het hoogste rendement op de sluitingsdatum. Het fictief rendement is niet opeisbaar maar er zijn aanzienlijke Particuliere deelnemers betalen 90,- om mee te doen aan de competitie. Voor dit be drag neemt men deel aan de competitie, ontvangt men het spelboek, het theorieboek en gedurende de competitie het weekblad Beleggersbelangen. In dit blad wordt aan dacht geschonken aan diverse beleg gingsstrategieën en actuele informatie gege ven over de Beurscompetitie. De Telegraaf plaatst iedere dinsdag exclu sief de landelijke rangschikking. r/ Giftige planten 83 0,00 Voor nieuwe huisvesting moeten zo snel mogelijk nieuwe bestemmingsplannen een feit zijn. Ook industrievestiging moet hierin worden meegenomen. Met name wil de WD braakliggende terreinen in de kom invullen. De WD wil de huisvesting en voorzieningen voor jong en oud op een goed niveau brengen. D'n Tob, het OBS- gebouw en D'n Donk spelen hierbij een centrale rol naast nieuwbouw van woningen. Actuele credit-rentetarieven zakelijke rekening-courant FEBRUARI 1994 - Transactiekas f 25.000,- f25.000,- - 3 maandskern f25.000,- (bonus) 1 °/o 2,00 °/o 3,50 °/o ff BS □INA: PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 2 FEBRUAR11994 Rabobank. Aangenaam Al eens eerder 300.000,- belegd? 986 387 991 392 987 991 986 r 3 sumptie daarvan maar aan de vogels over. De Doornappel heeft witte en rode bloemen en lijken op een trechter. Ze openen zich ’s avonds. Het omhulsel van de doosvrucht met zijn vele zaadjes, is van scherpe stekels voorzien. Deze bij zonder giftige plant komt heel weinig in het wild voor. Echter wel in gekweekte vorm in tuinen. Tenslotte de Zwarte Nachtschade, die verwant is aan het Bitterzoet. Deze klimmende plant heeft witte bloemen met gele helmknoppen. De bessen zijn groene en zwart zodra ze rijp zijn. De bes sen van deze als onkruid op akkers groeiende plant zijn enigszins giftig. In het beleidsplan ’94-’98 van Bureau Vrouw Werk Midden brabant worden aanzetten gegeven tot een verbreding en verdieping van de activitei ten. Richtte het Bureau zich tot nu toe vooral op de vrouwen die, na een aantal jaren uit het ar beidsproces geweest zijn, weer opnieuw aan de slag willen, in de nabije toekomst voorziet het Bureau een verbreding van haar doelgroep. De dienstverlening, tot nog toe voornamelijk ge richt op de herintreedster, zal zich ook gaan rich ten op vrouwen die betaald werk hebben en be dreigd worden door werkloosheid of een margi nale positie.op de arbeidsmarkt innemen. Ook zullen activiteiten ontwikkeld worden voor vrou wen die hun loopbaan zien stagneren en daar geen genoegen mee nemen. Ook de werkwijze van het Bureau past zich aan aan nieuwe ontwikkelingen. Het idee van een centrale vestiging wordt losgelaten: Vrouw Werk gaat steeds meer naar haar doelgroep toe. De consulenten krijgen in de toekomst hun eigen regio in Midden-Brabant, waar ze verantwoorde lijk zijn voor het hele proces, vanaf de werving en informatie tot de toeleiding naar de arbeids markt. Op die manier komt Vrouw Werk nog dichter te staan bij haar doelgroep, en niet te ver geten bij de plaatselijke arbeidsmarkt. Vrouwen zijn immers over het algemeen minder mobiel en zoeken bij voorkeur werk in hun directe woon omgeving. Vrouw Werk, Goirkestraat 90, 5046 GN Til burg. Tel. 013-424913. met Johan van Oosterhoud Als ik de Nachtschadefamilie noem dan moet u wel oppassen. Bijna alle planten van deze fami lie zijn gifplanten en dus voor de mens (min of meer) gevaarlijk. Ze bevatten bestanddelen, die voor ons schadelijk zijn. Ik noem enkele leden van de Nachtschadefami- lie. Een heel bekende is het Bitterzoet. Niet de gehele plant is giftig. Meestal worden de bessen door dieren niet gegeten. Het is echter voorgeko men, dat een hond stier na het eten van te veel bessen. De Tomaat, afkomstig uit Zuid-Amerika, en ont dekt door de Spanjaarden is weliswaar rijk aan vi tamine C, doch blijf maar van de onrijpe vruch ten af, ze zijn giftig. Ook met ons volksvoedsel de Aardappel moet je oppassen. De groene delen van de plant, ook de bessen en de onrijpe uitlopers van de knol bevat ten het giftige solanine. De rijpe aardappel zelf is geheel vrij van schadelijke stoffen. Eet maar niet van de rode bessen van de Boks- doom, die u in de duinen aantreft. Laat de con- Broer en zus... ruim 50 jaar geleden... Wie zijn het? Op de foto van vorige week zagen we Berrie (Oisterwijkseweg) en Frans (Pr. Margriet- straat) Smolders. In het midden hun ’grote’ zus Riet Smolders, gehuwd met Lambert Smits en wonend in Kaatsheuvel. i - Fï -

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 5