2 1 8.00 1.50 1.95 4 3 Luud Muller Jacques Stroucken Marien Jansen Wil Oerlemans 100 2.95 SOCIALE PARTIJ 6.98 I I I I J I I I f w Slagerij Ketelaars CV Kerkstraat 10-Moerqestel-Tel. 04243-1262 1 I I Middenkoor ’Voices’ DE AMBACHTELIJKE SLAGER! JAN MICHIELS P» COMPLETE WONINGINRICHTER Aantal inwoners in Moergestel in 1993 gedaald I 'MOERGESTEL-NIEUWS' WOENSDAG 2 FEBRUAR11994 PAGINA 3 J.W. De S.P.M. zou willen komen tot een Dorps-Raad die de belangen van Moergestel straks in de nieuwe gemeente zou kunnen aan kaarten. De S.P.M. pleit voor een open communicatie naar de burgers. Het gemeentelijk bedrijf moet voor iedereen inzichtelijk zijn en niet bedolven onder ambtelijk taalgebruik. De S.P.M. is een partij op ideologische basis. Zij streeft er naar dat de gevolgen van economische en maatschappelijke tegenstellingen zoveel mogelijk worden verzacht in een optimale dorpsgemeenschap. Door de reconstructie van het Rootven zijn de verkeersproblemen en de veiligheid er niet minder op geworden. Die moeten worden opgelost. Bij de verdere reconstructie van het dorp moet men er lering uit trekken. Laat je stem horen en word lid van de Nederlandse Kinderjury Schnitzels gepaneerd, 500 gram Worstebrood 6 stuks Runderrookvlees 100 gram.... Hartje van Brabant per stuk Gebraden fricandeau 100 gram g samen i Nieuwe boeken voor volwassenen in de bibliotheek Fietsers lappen veiligheid aan laars Het is treurig gesteld met de verantwoordelijk heid die vele fietsers aan de dag leggen voor hun eigen veiligheid vooral waar het gaat om het voe ren van licht. In de afgelopen veertien dagen zijn ruim 60 fietsers door de politie bekeurd omdat ze geen licht op hadden. Dat gebeurde bij contro les in de gemeenten Oisterwijk, Berkel-Enschot, Moergestel en Udenhout. Skimmia’s A2 1^ Kerkstraat 18 - Haaren - Telefoon 04117-1217 Rootven 36 - Moergestel - Telefoon 04243-1234 LET OP! woensdag S00 GRAM gehakt SM GRAM extra laaggeprijsd!!! 9 Ook in 1993 zijn er weer heel veel kinderboeken verschenen. Welke zijn het leukst of het span- Sfe- een dat ind- anaf Als kij- :rui- ren ich- ude ien. ■kij- i als len! SPM MOERGESTEL DA’S ANDERE KOEK De laatste koopjes I in de uitverkoop I I De bibliotheek koopt elke week nieuwe boeken. Hieronder een selectie uit de nieuwe aanwinsten van deze week. U vindt deze en andere nieuwe boeken op de ’nieuwe aanwinstentafel’ in de bi bliotheek. Een lijst van alle nieuwe aanwinsten kunt U elke maand uit de bibliotheek meene men. Er is geen liefde - Duyga Asena; Een jonge ambitieuze vrouw probeert in een mannenwereld een eigen leven op te bouwen. Een wilde storm van passie - Shirley Busbee (historische romans); Een meisje uit de goot en een rijke Amerikaan voelen zich in het Londen van 1815 sterk tot el kaar aangetrokken. De witte dood - Michael Palmer (doktersro man); Een jonge chirurg wordt ten onrecht van moord beschuldigd, als een patiënte op onverklaarbare' wijze overlijd. Romeins bloed - Steven Saylor (historische de tective); Een Romeinse privé-detective neemt de opdracht aan om voor de jonge advocaat Cicero (106-43 voor Christus) gegevens te verzamelen die moe ten leiden tot de vrijspraak van een van vader moord beschuldigde boer. Een mevrouw ging er vandoor - Fay Weldon; Als een te dik echtpaar op dieet gaat, verandert hun leven totaal. Romeins Nederland - S.G. van Dockum E.J. van Ginkel (Geschiedenis Nederland 934.2); In Romeins Nederland worden de Romeinse en vervolg van voorpagina Bij de vaststelling van het Energiebeleidsplan van de gemeente Moergestel vroeg de heer Goris (SPM) waarom is er naast de gemeentelijke ge bouwen gekozen is voor de doelgroep agrarische bedrijven en niet voor woningen. De heer Gerlach gaf aan dat particulieren perma nent door de Energiebedrijven benaderd worden voor energiebeperking. Men heeft gekozen voor gemeentelijke gebouwen vanwege de voorbeeld functie die de gemeente dient te hebben. Boven dien is het voor de gemeente financieel aantrek kelijk. Omdat agrarische bedrijven het meren deel van de Moergestelse bedrijven vormen is ge kozen voor deze doelgroep. Het afvalstoffenplan wordt aangenomen. Toch zijn er nog wat vragen over al dan niet een con- tainerparkje in Moergestel. Het laatste hamerstuk van deze snelle vergade ring betrof het beschikbaar stellen van een voor de aanschaf van een gladheidsbestrijdingsmachi- ne. Bij de politie komen regelmatig klachten binnen van andere weggebruikers over de slechte zicht baarheid van fietsers. Als je ergens invloed kunt hebben op je eigen veiligheid is het natuurlijk hier wel. De politie wil hier een extra stimulans aan geven door boetes van 20,- tot f 40,- op te leggen. En ook de jeugd onder de zestien kan daar op rekenen. In Moergestel hebben onbekenden op een zestal plaatsen skimmia’s weggehaald. In de Pastoor van den Boogaardstraat werd ’s-nachts een gro te man gezien die omstreeks 4.00 uur een skim- mia had gesnoeid. Middenkoor ’Voices’ zoekt naar: - leden (m/v/); - basgitarist (m/v); - sologitarist (m/v); - toetsenist (m/v). Sinds september zijn wij gestart met een mid- denkoor. Wij zoeken gemotiveerde leden en muzikanten in de leeftijdscategorie van 16 tot 40 jaar, die en voornamelijk populair repertoir ten gehore wil len brengen. De repetitie is wekelijks (voor combo in overleg) op dinsdagavond van 19.30 uur tot 21.30 uur in het Parochiecentrum te Moergestel. Voor aanmeldingen en informatie kunt u bellen naar: Jannie van Esch-van Daelen, tel. 013-333993 (voorzitter) of Denus van Gorp, tel. 013-557147 (dirigent). inheemse religie, de infrastructuur, de inrichting van het platteland en de steden, en het militaire leven in en rond de grensforten uitgebreid be schreven. Een splinter in mijn ziel - Eileen Franklin (so ciologie 308.1); Een splinter in mijn ziel is het aangrijpende, waar gebeurde verhaal van een vreselijke misdaad. Maar ook de heldhaftige strijd van een jonge vrouw om haar eigen angsten te overwinnen én ervoor te zorgen dat het recht uiteindelijk zijn loop krijgt. Otzi, de gletsjerman - Prof. Dr. Konrad Spind ler (geschiedenis 902.2); Het enige door de Universiteit van Innsbruck geautoriseerde populair- wetenschappelijke ver slag over de ontdekking van de man in het ijs. Ik, Tina - Tina Turner (popmuziek 785.7); Biografie - grotendeels in interviewvorm- van de Amerikaanse popzangeres. Hoogbegaafd, wat betekent dat? (begaafde kin deren 462.1); Verzameling artikelen over problemen waar hoogbegaafde personen veelal mee te maken heb ben. New Age - D. Bouman (Godsdienst 289); Beschouwing van de verhouding tussen New Age en christelijk geloof, door de hervormde predi kant. Uit het leven - Rob van Hulst (Provincies Ne derland 986.6); De wereld van de Amsterdamse wallen. nendst? Dat kun je helemaal zelf bepalen, samen met andere kinderen uit Nederland. Tot 1 juni heb je de tijd om de boeken te kiezen die jouw hart hebben gestolen. Er zijn drie leef tijdsgroepen: 6 tot en met 9 jaar, 10 tot en met 12 jaar en 13 tot en met 16 jaar. De boeken die per groep de meeste stemmen krijgen, winnen een prijs. Wie weet zit er ook voor jou een prijs in. En wel een Boekenbon. De Kinderjury verloot er dui zend onder iedereen die z’n deelnameformulier inzend voor 1 juni aanstaande. Welke boeken door de Nederlandse Kinderjury tot winnaar zijn uitgeroepen, kun je zien in een tv-programma dat de Vara woensdag 15 juni uitzend. Meedoen gaat zo: 1. Haal een deelnameformulier bij de biblio theek (voor alle deelnemer ligt een kleine at tentie klaar). 2. Lees zoveel mogelijk boeken die in 1993 voor het eerst in de Nederlandse taal zijn versche nen. Je herkent ze aan het vignet. In de bi bliotheek zijn de boeken die in aanmerking komen ook voorzien van een sticker ’Neder landse Kinderjury 1994’. 3. Schrijf of welke vijfhoeken jij de beste vindt. 4. Stuur je deelnameformulier voor 1 juni 1994 op of lever het tijdig in bij de bibliotheek. Wij zorgen dan voor verzending. Van 1 tot en met 18 februari is in de bibliotheek een tentoonstelling'ingericht rond de Kinderju ry. Je vindt daar de boeken, die meedingen naar een prijs. Tot ziens in de bibliotheek.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 3