Thema van 29 januari is Caribisch gebied Alstublieft uw nieuwe vakantiegids In januari zaterdags open van 10.00-13.00 uur. I Hoofdprijs f 250,- Wie zijn wij? Boek voor 31 maart 91 voor korte en lange vakanties, dichtbij volledig verzorgd op pad. Volop keuze. Loopt u even binnen voor een gratis advies, uw nieuwe reisgids of een videoband met fraaie vakantie-bestemmingen Boordevol zonnige ideeën! Keuze uit maar liefst 3500 lokaties en ver weg. Alleen een reis of uw vliegvakantie en maak kans op een GRATIS weekend Parijs voor 2 personen. Rabobank Moergestel, uw reisgids bij uitstek. verrassingen, aantrekkelijke aanbiedingen en een leuke attentie. In de maand januari brengen wij u alvast in de vakantiestemming met aardige Vrijdag 28 januari om 20.30 uur in de zaal van ’Breda’s Welvaren’ Verder nog vele waardevolle prijzen! 1 w Kindercrèche parochie A |1 Wanneer? Waar? Door wie? Voor wie? Werkwijze Clubkampioen schappen op 400 meterbaan MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 26 JANUAR11994 A 4 PAGINA 5 i Rabobank. Aangenaam Moergestel, Bij en. js. 6 i me. I op ilen iten <ele gul- Schaatsclub „De Vennen." be- lere iltijd ver- ikus wee t. Ï95 arijs Gtë kin- Jan ien ij, ik Een tan, kus 'ing Weer ’n aardig prentje deze keer. Zus met twee kleine broers... Wie zijn het? Op de foto van vorige week: Annie Roosen (toen 12 jaar) en Riet Roosen (toen 6 jaar). De foto werd gemaakt in 1945. Annie van Loon-Roosen woont in Spoordonk en Riet Frijters-Roosen woont in Tilburg. - dames-A en heren-B. De westrijden voor de pupillen zullen verreden worden over 100 meter en 300 meter. Voor de ju nioren bestaan de wedstrijden uit een rit over 500 meter en een rit over 1000 meter. De dames-B en heren-B rijden twee ritten over 500 meter. De dames-A en heren-A rijden een rit over 500 me ter en een rit over 1500 meter. Om ingedeeld te kunnen worden in de categorie dames-a of heren-A dient men de 500 meter bin nen 60 seconden te kunnen rijden. Bij de planning van de wedstrijden zal er voor ge zorgd worden dat de wedstrijden voor de pupil len en voor de junioren om ongeveer 20.30 uur afgerond zijn. In alle categorieën zullen prijzen te verdienen zijn. Het bestuur van Schaatsclub ’De Vennen’ doet hierbij een oproep aan alle leden vanaf 10 jaar die op noren rijden zich aan te melden voor de ze clubkampioenschappen op de 400 meter baan. In verband met de organisatie samen met de an dere clubs dienen belangstellenden zich voor za terdag 5 februari 1994 aan te melden bij één van de volgende personen: Mathieu Bruurs, Bosstraat 15, Moergestel, tel. 04243-1888 of bij John Schepens, D’n Duyp 9, Moergestel, tel. 04243-2027. Tot slot kunnen wij nu reeds mededelen dat ook de clubkampioenschappen voor alle jeugdleden tot 12 jaar (dus ook voor kinderen die niet op no ren rijden) dit jaar weer op de ijsbaan in het Bel gische Lomrnel gehouden zullen worden. I gebracht te worden. - Bijzonderheden over het kind dienen de ouders zelf door te geven. - Via de Parochieberichten in ’Moergestel- Nieuws’ zal aangegeven worden wanneer de kindercrèche open is. Hopelijk voldoet dit aanbod aan de behoefte in Moergestel. i Binnenkort zal ook de parochie een kindercrèche kennen. Voor gezinnen met jonge kinderen is het vaak moeilijk om deel te nemen aan de vieringen in de kerk. Als je een kind hebt dat de nodige zorg moet hebben of nog niet rijp is om mee te gaan, moet je de zondagochtend goed organise ren, wil jé naar de gezinsviering gaan of naar de mis voor overleden ouders. Daarom is nu het ini tiatief genomen om te starten met een kinder crèche. Voorlopig zal de crèche open zijn op: de eerste én de laatste zondag van elke maand tijdens de vie ring van 11.30 uur en tijdens iedere gezinsvie ring. De komende maanden is het proefdraaien om te kijken of er voldoende belangstelling is. Blijkt dat er voldoende belangstelling is, dan kunnen de mogelijkheden worden uitgebreid. Op zondag 6 februari tijdens de gezinsviering van 11.30 uur zal de crèche voor het eerst open zijn. Het ligt helemaal voor de hand dat deze vorm van kinderopvang onderdak vindt in ons Parochie centrum achter de kerk. De organisatoren van deze kindercrèche zijn: Anita van Herck en Tonny Bierkens. Tijdens de proefperiode zullen zij samen op de openingstij den aanwezig zijn. Het voordeel is dat zij voor de kinderen vertrouwde gezichten kunnen worden. Blijkt na de proefperiode dat de tijden uitgebreid moeten worden, dan zal op de deelnemende ouders een beroep gedaan worden om op toer beurt (bijvoorbeeld 1 keer per 2 maanden) de crè che mee te verzorgen. Er zijn geen leeftijdsgrenzen gesteld. Ouders kunnen zelf het beste bepalen of het verantwoord is of bijvoorbeeld hun kind van 1 jaar naar de crè che gaat en of hun kind van 6 jaar wel of niet rijp is om mee naar de kerk te gaan. - Kinderen kunnen (zonder aanmelding) ge bracht worden vanaf 11.15 uur en worden opge haald zodra de viering afgelopen is. - Als kinderen gebracht worden, mag verwacht worden dat zij reeds verzorgd zijn en geen voe dingen nodig hebben. - Zelf meebrengen: extra luier, flesje sap en per soonlijke benodigdheden. - Speelgoed: wordt voor gezorgd, hoeft niet mee- Op zaterdag 5 maart a.s. zullen op de 400 meter baan van Eindhoven voor de vierde keer de club kampioenschappen van Schaatsclub ’De Ven nen’ worden georganiseerd. Samen met ’Ijsclub Tilburg’, ’Ballangrud’ uit Breda, en ’Ijsco’ uit Oosterhout is de ijsbaan op deze dag afgehuurd van 17.45 uur tot 23.00 uur. De wedstrijden zijn bedoeld voor alle leden vanaf 10 jaar die op noren rijden. Dus ook voor leden die nog nooit aan schaatswedstrijden heb ben deelgenomen. Deze clubwedstrijden zijn na melijk een ideale mogelijkheid om eens te kijken hoe lang men nodig heeft voor het afleggen van bijvoorbeeld een rit over 1500 meter, zodat een vergelijking gemaakt kan worden met het werel drecord van Rintje Ritsma. Bovendien mogen de deelnemers warmtijden in de binnenring van de wedstrijdbaan, zodat zij niet alleen voor het rij den van de wedstrijdritten naar Eindhoven hoe ven te komen. Deelname aan de clubkampioenschappen is gratis. De wedstrijden zullen in 8 verschillende catego rieën worden verreden: - pupillen meisje en pupillen jongens; - junioren meisjes en junioren jongens; - dames-B en heren-B;

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 5