Thema van 22 januari is Verre Oosten Federstube’ siert opnieuw ’t plein Alstublieft uw nieuwe vakantiegids In januari zaterdags open van 10.00-13.00 uur. 94/ H. KERKHOF goéd doen!!! Wie zijn wij? Als u het laat doen laat het dan H 1 Boek voor 31 maart Moergestels dialect Muziek voor de jongsten l i. voor korte en lange vakanties, dichtbij volledig verzorgd op pad. Volop keuze. 9HBH Loopt u even binnen voor een gratis advies, uw nieuwe reisgids of een videoband met fraaie vakantie-bestemmingen en ver weg. Alleen een reis of verrassingen, aantrekkelijke aanbiedingen en een leuke attentie. MARIJ IJSSELDIJK-WAGEMANS Boordevol zonnige ideeën! Keuze uit maar liefst 3500 lokaties In de maand januari brengen wij u alvast in de vakantiestemming met aardige uw vliegvakantie en maak kans op een GRATIS weekend Parijs voor 2 personen. Rabobank Moergestel, uw reisgids bij uitstek. HHHH 9 1 01E 1 1 KRIJTESTRAAT 3 MOERGESTEL TEL. 04243-3242 BEGLAZINGSWERKEN BEHANGWERKEN SCHILDERWERKEN ft 1 K I PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 19 JANUAR11994 IA 4 Rabobank. Aangenaam rdij- ,1 i Lid Anbos - Ziekenfonds erkend Krijtenbogstraat 2b, 5066 BJ Moergestel Tel. 04243-2688 's-Maandags gesloten In het nieuwe nummer van de Kleine Meijerij be schrijft Nol van Harrien die we beter kennen als A. Smits uit Moergestel onder de titel ’Kleuren blind’ een Moergestels dialectverhaaltje. Het lijkt ons geen makkelijke opgave, deze twee hand-in-hand staande zusjes... In de schoolbank van vorige week zat Geert Bierkens, Krijtestraat 15. De foto werd 55 jaar geleden gemaakt... ).Te nak- n wij nge- roor- >nze ider aag, ruikt pier, om. Huidverzorging/Aromathérapie Na een ’valse start’ vorig jaar, siert ’Die Federstube’ opnieuw Herberg ’De Veerkes’ aan het St. Jansplein. Tot en met carnaval zal er een Oostenrijks-winterse sfeer hangen tijdens de diverse aktiviteiten die in de ’Stube’ plaatsvinden, ’n Speciaal kompliment komt toe aan de Federstubebou- wers die het karwei in ruim ’n dag klaarden! Als wij onze moderne, technische maatschappij eens kritisch bekijken, dan moeten wij ons afvra gen of we voor de toekomst van ons en onze kin deren wel op de goede weg zijn. We zijn vanaf de geboorte bezig onze kinderen door zien, voelen en doen te ontwikkelen met speelgoed en prenteboeken, vouwen en plakken, tekenen en verven. Het horen wordt eigenlijk al leen ontwikkeld door en voor praten. Vaak wor den kinderen al vanaf het prille begin onderge dompeld in een soort geluidsvervuiling. De TV en radio staan veel aan en zijn soms beide tege lijk voor het kind hoorbaar. Het gehoor zou net zoveel zorgvuldige, gericht aandacht moeten krij gen als al het andere. De muziek is hierin het hulpmiddel. Dit medium levert juist die elemen ten die wij nodig hebben: een beroep op het ge voel voor orde, schoonheid en harmonie en een stimulans voor het concentratievermogen, deze zijn voor de opvoeding van wezenlijk belang. Het kind kan niet jong genoeg op de juiste manier met muziek in aanraking komen. Om deze gedachtengang gestalte te geven hebben wij voor u, als ouder en opvoeder, het volgende programma ontwikkeld: met U baby luisteren naar, bewegen en spelen op muziek, zingen van themaliedjes over de dagelijkse dingen zoals eten, slapen, opstaan. Luisteren naar opname van hier voor uitgezocht muziek. Met peuter samen zingen, bewegen en spelletjes doen en ook spe len op instrumenten. Kleuters gaan zelfstandig liedjes zingen met be weging en spel, luisteren naar muziek en op in strumenten spelen. In de 3e week van januari start weer de cursuspe riode van 10 lessen van 1 uur per week voor groepjes van circa 7 deelnemers. Voor onze fol der, inlichtingen en opgave kunt u contact opne men met Muziekcentrum ’de Voorste Stroom’: 04242-83335, bij geen gehoor: 83197 of 19201. In dit veelzijdige nummer leest men verder een artikel over een doodslag te Oisterwijk, drie eeu wen gelden, over de oude hoeve Vorselaar tussen Udenhout en Helvoirt, over de Udenhoutse Kreitenmolen en de molenaars en tenslotte over een 18e eeuwse getekende atlas uit Helvoirt. Boekbesprekingen van recente uitgave besluiten het nummer, dat voor 7,- verkrijgbaar is bij de Spar te Moergestel en bij de V.V.V. te Oister wijk. j i V

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 5