Hoefkens: kunstzinnige buurt Bienekebolders verhuisd en geopend Kinderdagverblijf in Moergestel f S I 1 Schoolhandbaltoemooi Informatiespreekuur voor jongeren Weer gaan werken en/of studeren in 1994 Informatiebijeenkomst over borstkanker Fusie Maatschappelijke Dienstverlening Moergestelse Dartcompetitie K.V.O. Moergestel F.E.V.I.O.R. Voornemens voor het nieuwe jaar De Veerkes-De Brouwer Handballen doe je voor je lol!!! De Stichting Kinderopvang Humanitas opent binnenkort een kinderdag verblijf in Moergestel. De lokatie wordt de voormalige openbare basisschool aan de Prinses Margrietstraat 1. Beste leden, Sfi w PAGINA 7 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 12 JANUAR11994 IA 6 on- :as- \n- t; be- bij Aanwezig om 20.30 uur 4 spelers van de Veerkes en Frank van Esch voor de Brouwer. 21.00 uur: na diverse telefoontjes wordt besloten om de wedstrijd maar een week uit te stellen. 23 december 1993 wederom de wedstrijd: de Veerkes - de Brouwer. Aanwezig 4 spelers van de Veerkes en 4 spelers van de Brouwer en Frank van Esch die geschorst was voor het aanwezig zijn van de vorige week. Dan volgt hier de uitslag: de Veerkes - de Brou wer 10-2 (11-2); Hoogste worp: Bob de Kruijf: 180; Hoogste uitworp: Johan van Daelen: 84. be- net via een ttes 'M- Terwijl Kees Ketelaars op de Hoefkens nr. 1 bezig is mer de eerste ontwerpen voor een kunstwerk aan het Rootven, legt, een paar huizen verder, Hans van Brunschot de laatste hand aan zijn ’Ontginner’ voor de Haghorst. De Hoefkens, het ’Montmartre’ van Moergestel??? Twee dagen voor Kerstmis vond de officiële opening plaats van de Openbare Basisschool ’De Bienekebolders’, gevestigd in de voormalige Boszichtschool aan de Bosstraat. De hele dag waren er allerhande aktiviteiten en de mogelijkheid om de school te komen bekijken. Het slot van deze feestelijke dag werd gevormd door de kinderen zelf, die in ’Den Boogaard’ een aandachtig gehoor vonden tijdens de opvoering van een musical. Op 1 januari 1994 zijn de Stichting Maatschap pelijke Dienstverlening Oisterwijk en omstre ken en de Stichting Maatschappelijk Werk Land van Heusden en de Langstraat Waalwijk een fusie aangegaan. Beide stichtingen hebben op genoemde datum een nieuwe stichting opgericht: Stichting Maat schappelijk werk Maas Leye. Deze stichting Maas Leye gaat maatschappe lijk werk uitvoeren in de gemeenten: Aalburg, Berkel-Enschot, Drunen, ’s-Gravenmoer, Haa- ren, Heusden, Hilvarenbeek, Loon op Zand, Moergestel, Oisterwijk, Sprang- Capelle, Uden- hout, Waalwijk, Waspik. Voor wat betreft het uitvoerend maatschappelijk werk vinden er in de regio Oisterwijk geen ver anderingen plaats. De uitvoerend maatschappe lijk werkers in Berkel-Enschot, Haaren, Hilva renbeek, Moergestel, Oisterwijk en Udenhout behouden hun standplaats in deze gemeenten en in Oisterwijk blijft een regiokantoor van de nieu we stichting Maas Leye gevestigd. De nu be kende spreekuren in de verschillende gemeenten veranderen evenmin en het maatschappelijk werk blijft de taken uitvoeren zoals dat tot op heden gebeurd is. De fusie brengt wel een reorganisatie van het ma nagement van de instelling met zich mee. Het managementteam zal vanaf 1 januari 1994 als volgt zijn samengesteld: Dhr. J. Libotté, directeur; Dhr. W. van Gorp, teamleider; Dhr. P. Paans, teamleider; Dhr. T. Sliphorst, administrateur; Woensdag 5 januari was het lekker druk in spor thal De Vonder. We begonnen met de wedstrijd jes van de 3 mini-teams. Leuk om die kleine kin deren met de bal bezig te zien. De laatste wed strijden hadden de kinderen het spel al goed door en hadden ze veel lol in het handballen. De uitslage: 1. Mini’s Graaf van Ursel 2. Mini’s 2 Graaf van Ursel 3. Mini’s Hertog Jan Daarna kwamen de Welpen aan de beurt. Het ni veau van spelen was zeer goed en het ging heel goed tegen elkaar op. De verschillen in de uitsla gen waren minimaal, maar dat maakte het ook zo leuk en spannend. Bij groep 4 was de uitslag: 1. Bienekebolders 2. Graaf van Ursel 1 3/4. Hertog Jan en Graaf van Ursel 2 Bij groep 5 was de uitslag: 1. Graaf van Ursel B 2/3. Hertog Jan C en Hertog Jan D 4. Graaf van Ursel A Vonden jullie het ook leuk en denk je: handbal is misschien ook mijn sport Kom dan vrijblijvend een aantal keren meetrainen in De Vonder op donderdag van 16.30 tot 17.30 uur. De verbouwingen zijn inmiddels in volle gang. Men denkt de eerste week van februari 1994 klaar te zijn. Omdat na de verbouwing nog de nodige zaken geregeld moeten worden, is de openingsdatum nog niet exact bekend. Hierover wordt u zo spoe dig mogelijk geïnformeerd. Het kinderdagverblijf gaat plaats bieden aan 12 kinderen van 0 tot 7 jaar. Kinderen kunnen ge bruik maken van de dagopvang en de naschool- Mevr. G. van Gorp-Petersson, management-se- cretaris. Het centraal buro van de nieuwe stichting Maas en Leye is vanaf 1 januari 1994 gevestigd aan: St. Jansplein 6, 5141 GR Waalwijk, tel: 04160- 36531. Nadere informatie over deze fusie of andere vra gen over het maatschappelijk werk kan verkre gen worden op de lokale vestiging van het maat schappelijk werk, het regiokantoor in Oisterwijk (04242-17325) of het centraal buro in Waalwijk. De nieuwe Stichting Maatschappelijk Werk Maas Leye verwacht met deze fusie het maat schappelijk werk in de komende jaren op een goede en effectieve wijze aan de inwoners van het werkgebied aan te kunnen bieden, verder uit te bouwen en adequaat in te kunnen spelen op ver anderingen en ontwikkelingen welke het maat schappelijk werk te wachten staan. Bureau Vrouw Werk Midden-Brabant start in januari 1994 met een aantal oriëntatiecursussen ’op weg naar werk’ voor vrouwen die (weer) wil len gaan werken en/of studeren. De cursussen worden op verschillende plaatsen in Tilburg en in de regio gegeven. Voor deze cur sussen worden in januari informatiebijeen komsten gehouden. Wil je weer buitenshuis gaan werken, maar weet je niet hoe je dit aan moet pakken. Meteen weer gaan werken of eerst een opleiding of cursus gaan volgen, dan is de oriëntatiecursus ’op weg naar werk’ iets voor jou. De oriëntatiecursus ’op weg naar werk’ geeft je de informatie die je nodig hebt over beroepen, opleidingsmogelijkheden, solliciteren, het Ar beidsbureau en nog veel meer praktische zaken. Daarnaast wordt er aandacht besteed aan vragen als: welke nieuwe beroepskeuze maak ik, wat kan ik goed, wat doe ik graag, hoe krijg ik het thuis georganiseerd. Deze vragen, of andere vragen over arbeidsmarkt of opleiding kun je ook in een persoonlijk advies gesprek stellen. Interesse? Neem contact op met Bureau Vrouw Werk, Goirkestraat 90 te Tilburg, tel: 013- 424913. Wil je nu wel eens precies weten hoeveel studie financiering je kunt krijgen? Ben je nieuwsgierig hoe het nu precies met de dienstplicht zit? Be nieuwd of je baas je wel genoeg loon betaalt? Wil je informatie over de risico’s van het gebruiken van drugs? Heb je vragen over sex? Of wil je ge woon eens met iemand kletsen? Al deze vragen en meer kun je nu afvuren op het Informatiespreekuur. Dit is speciaal voor jonge ren. Je kunt ook gewoon een foldertje komen ha len over een onderwerp war jij iets meer over wilt weten. Vanaf 12 januari 1994 zitten wij iedere woensdag middag van 15.00 uur tot en met 18.00 uur voor je klaar om een antwoordt te geven op al je vra gen of om samen met je te kijken wat voor jou mogelijk is. Je kunt ons vinden in: Jongerencentrum Demo, Molenstraat 1 in Oisterwijk (achter de Kunstk ring). Je kunt ons ook bellen, same time, same place, op 04242-15496. Een afspraak maken is niet nodig, en je naam hoef je ook niet te noemen als je dat niet wilt. Kom eens langs en loop dan eens binnen. Peter en Janine. Even een paar datums om niet te vergeten. Donderdag 13 januari: kringgezinsdag in Den Boogaard, aanvang: 9.45 uur. Thema: Wereld wijd gezien. Inleiding: Dhr. Pieper uit België. Entree met lunch en dergelijke: 12,50. Donderdag 20 januari en dinsdag 25 januari: D.E. Utrecht. Leden die zich opgaven voor don derdag of dinsdag weten dat zelf en krijgen geen bericht meer. Overige leden horen tijdig van ons vertrek: 8.30 uur. Onkosten: 38,- all-in. Dinsdag 25 januari: kinderbescherming in Den Boogaard, om 20.00 uur. Er kunnen nog mensen bij. Woensdag 2 februari: contact-morgen. Thema: Zelfvertrouwen. Aan vang: 9.00 uur in Den Boo gaard. Inleiding door Joke Verkuijlen over dit thema. Sluiting: 12.15 uur. Onkosten: 5,-. Voor verdere informatie: zie kerstfolder. Wilt u gebruik maken van het kinderdagverblijf, of wenst u informatie, dan kunt u zich wenden tot kinderdagverblijf Okido, Hoogstraat 24, 5061 EV Oisterwijk, Tel. 04242-86452. Op dinsdag 25 januari 1994 van 20.00 uur tot 22.30 uur vindt in de Levenskerk, Le Sage Ten Broekstraat 2 te Oisterwijk, de informatiebijeen komst ’Borstkanker, wat nu?’ plaats. Tijdens deze bijeenkomst wordt informatie gege ven over medische en psychologische aspecten van borstkanker en vindt een inventarisatie plaats naar de behoefte aan gespreksgroepen voor vrou wen met borstkanker. Iedereen die direct of in direct met borstkanker te maken heeft uit de ge meenten Oisterwijk, Udenhout en Moergestel is van harte welkom op deze bijeenkomst. In de periode juni tot en met september 1993 heeft in de gemeenten Udenhout, Moergestel en Oisterwijk het Bevolkingsonderzoek naar Borst kanker plaatsgevonden. Naar aanleiding van deze vroege opsporing zijn een-aantal vrouwen en hun directe omgeving geconfronteerd met de diagno se borstkanker. De confrontatie met deze ziek te heft grote gevolgen en brengt veel onzekerheid met zich mee. De afdelingen Oisterwijk, Udenhout en Moer gestel van de Thuiszorg hebben in samenwerking met de regionale patiëntenvereniging ’After Ca re’, de GGD Midden-Brabant en het Patiënten- serviceburo van het St. Elisabeth Ziekenhuis het initiatief genomen voor een informatiebijeen komst. Inlichtingen over deze bijeenkomst kunt u op vragen bij drs. J. Smits van de Thuiszorg Midden-Brabant, telefoon: 013-636620. se opvang. De openingstijden zijn op werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur. Dit dagverblijf gaat behoren bij het kinderdag verblijf Okido in Oisterwijk, wat reeds 316 jaar bestaat. Uitslagen van wedstrijden verreden in december: 28 november: rayonwedstrijd te Boxtel: Wilnita op ’t Hoog: Giant; M2, 2e prijs; Geertje Roefs: Grets; Ml, 3e prijs; Dries Roefs: Horace; L2, le prijs; Ineke Appeldoorn: Lucky; L2, 3e prijs. Afgevaardigd voor de kringkampioenschappen zijn: Wilnita op ’t Hoog, Geertje Roefs, Dries Roefs, José Broers, Piet van de Brand, Suzan van de Horst. 12 december: Springen Boskant (te Son): Jac Donkers: Fantastic; M, 4e prijs; Michel Elesen: Hester; L, 3e prijs; Dennis van Mensvoort: Lucky; M, 4e prijs. 19 december: Springen in Boxtel: Jac Donkers: Fantastic; M, 4e prijs; José Broers: Evelijne; B, le prijs. José Broers is met deze prestatie kringkampioene geworden. Proficiat! 26 december: Springen te St. Oedenrode: Michel Elesen: Hester; L, 3e prijs. 26 december: Dressuur in Udenhout: Theo van Delft: Clemmerdor; Zl, le prijs; Geertje Roefs: Grets; Ml, le prijs; Piet van de Brand: Heinste; LI, 2e prijs.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 7