I Twee huldigingen tijdens sfeervol Nieuwjaarsconcert I Wij geven u een nieuwe kijk op monturen. I 'I 9e Winterloop van Moergestel: zondag 16 januari l Brillen Contactlenzen Rien van de Wouw 40 jaar lid; Hendrik Laurenssen 25 jaar lid Waarborg voor Oogzorg 1 De Lind 35a, Oisterwij k, Tel. 04242-84899 Jeugdloop rond het Roefcomplex: zondag 16 januari start om 10.30 uur De 2e winterwedstrijd voor de jeugd van 4 tot 15 jaar! ’Zware nummers’ Huldigingen Programma Het Nieuwjaarsconcert, dat de harmonie de plaatselijke bevolking telken- jare aanbiedt was er weer een met muzikale hoogtepunten. Vooral het leerlingenorkest oogstte veel enthousiasme bij het zoals altijd weer tal rijk opgekomen publiek, ’n Ander hoogtepunt viel te noteren doordat de harmonie weer twee jubilarissen mocht huldigen. L 'M( MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 12 JANUAR11994 PAGINA 4 Hendrik Laurenssen: 25 jaar lid. M.O. Rien van de Wouw: 40 jaar lid. i OOGMERK OPTICIEN ■?3 Omdat onze vakkennis en onze adviezen verdergaan. Omdat we over de modernste oogmeetapparatuur beschikken en u de keus geven uit een collectie k. schitterende monturen. ?9| de vereniging. Namens de Bossche Bond van Harmonie- en Fanfaregezelschappen was de heer van Helvoort naar Moergestel om de bondsinsig- nes op te spelden bij Hendrik Laurenssen (25 jaar lid) en Rien van de Wouw (40 jaar lid). In zijn toespraak belichtte bij van allebei de verdiensten die ze in de loop van al die jaren hebben gehad voor ’Prinses Juliana’. Ook de dames Laurenssen en van de Wouw wer den niet vergeten en mochten uit handen van de vereniging een bos bloemen in ontvangst nemen. Zo kwam er rond de klok van elf een eind aan de ze muzikale avond, die uitstekend van begelei dende teksten werd voorzien door Maremca de Wilde. Op zondag de 16e organiseren omniverenigng Roef! en sport en - gezondheidscentrum Physi que alweer voor de 9e keer gezamenlijk een loop- wedstrijd voor zowel de jeugd als volwassenen, alsook een Trimloop. De jeugdwedstrijden en de Trimloop starten ge lijktijdig; tijd: 10.30 uur! De looptrainer verzorgt om 10.15 uur een gezamenlijke warming-up op muziek, op het handbalveld van Roef! tegenover de jurywagen. De afstanden voor de jeugd zijn voor 4 tot en met 9 jarigen één ronde 1,7 kilometer. Voor 10 tot en met 15 jaar (twee ronden): 3 kilometer. Er zijn 5 leeftijdscategorieën 4 en 5 jaar/ 6 en 7 jaar/ 8 en 9 jaar/ 10, 11 en 12 jaar en 13 tot en met 15 jaar. Voor elke leeftijdsgroep zijn medailles te verdienen. De Trimloop biedt veel mogelijkheden voor de lopers; wij hebben de volgende afstanden waar uit men kan kiezen: 2,5 kilometer, 4,5 kilometer, 6,5 kilometer, 8,5 kilometer en 10 kilometer. De Wedstrijdloop over 10 kilometer gaat deels over verhard en onverhard terrein. De start is om 12.00 uur! Voor iedere deelnemer is een herinnering be schikbaar en voor de eerste drie dames en heren van de 10 kilometer zijn extra geldprijzen te ver dienen. Er is kleed- en douchegelegenheid aanwezig en een ontmoetingsruimte waar iets warms gedron ken kan worden. Start is dus op het Roef-terrein in Moergestel, ge legen aan het ’Stokeind’ dat te bereiken is door de borden te volgen industrieterrein: ’Stokeind’. neemt niet weg dat, gezien de moeilijkheids graad, er naar beste kunnen toch ’n mooie pres tatie werd neergezet. Proficiat! Na de pauze opende de drumband het program ma. Onder leiding van (alweer) Ludwig Smits heeft deze groep de stijgende lijn, die er al jaren valt te bespeuren, nog maar weer eens een eind je verder doorgetrokken. De naam ’drumband’ lijkt daarbij voortaan uit den boze, want veeleer presenteerde zich hier een uitstekende ’slagwerk- groep’ die op alle instrumenten even sterk blijkt te zijn bezet. En ook dat is de verdienste van ’n goede instructeur. En dan het harmonie-orkest zelf. Zij opende haar programma met iets waar het publiek wel op zat te wachten: de pittige mars ’On the quarter deck’. Na ’Miss Saigon’, de ’Czechen Polka’ en de hoomsolisten in ’French hom frappé’ was het dan tijd voor de apotheose waarover door velen al dagenlang was gepraat: ’Russian Christmas Music’. En terecht, naar later bleek. Dit stuk heeft alles in zich waarop de harmonie-muzikant zich stuk kan bijten. Niet bepaald makkelijk, en al Het men hier en daar ’n steekje vallen, dirigent Jan Hermans mag uitermate tevreden zijn over wat ’zijn’ orkest zaterdagavond met dat stuk presteerde. We zijn benieuwd of we via MTV, dat het gehele concert integraal opnam, nog ’n gedeelte zullen kunnen horen in een van de ko mende uitzendingen. Inschrijfgeld voor de jeugd is 2,50 en vanaf 18 jaar: 6,-. Informatie is te verkrijgen bij Physique te Moer gestel, tel: 04243- 3459/2672. Er zijn weer medaiHes te verdienen voor de ver schillende leeftijdscategorieën. 1voor 4 en 5 jarigen: afstand 1,7 kilometer (een kleine ronde); 2. voor 6 en 7 jarigen: afstand 1,7 kilometer (een kleine ronde); 3. voor 8 en 9 jarigen: afstand 1,7 kilometer (een kleine ronde); 4. voor 10, 11 en 12 jaar: afstand 3 kilometer (twee kleine rondes); 5. voor 13, 14 en 15 jaar: afstand 3 kilometer (twee kleine rondes). Voor elke eerste drie lopers en loopsters zijn prij zen te verdienen. Inschrijven in het Roef! clubgebouw tot een kwartier voor het startschot! Inschrijfgeld: 2,50. Iedereen ontvangt een herinnering en een tijdkaart. Zorg dat je een kwartier voor het begin aanwe zig bent voor de jurywagen op het handbalveld, want we doen een gezamenlijke warming-up op muziek en rekkingsoefeningen voor het lopen! Ouders mogen natuurfijk ook meelopen met hun kinderen. Kom dus op tijd en loop jezelf in de prijzen! Iedereen succes en ga vooral in het begin niet te snel weg! Loop je eigen tempo! Heb je nog vragen dan bel even 3459 hier in Moergestel of naar sport- en gezondheidscentrum Physique, tel. 2672. -/ 'c'' Regelmatig valt, als je tussen het publiek zit, de opmerking te horen dat men sommige muziek stukken ’te zwaar’ vindt. Die reakties zijn niet nieuw, maar het kan ook niet zo zijn dat men van de harmonie verwacht dat het zo’n concert volstopt met ’marsen’. Het zou de kwaliteit van het orkest absoluut geen goed doen. Nee, de keuze voor dergelijke stuk ken wordt zeer bewust gemaakt: alleen daarvan kunnen muzikanten leren, of het nu de jeugd be treft of de senioren. Direkt na de pauze kondigde voorzitter Theo op ’t Hoog de huldiging aan van twee jubilarissen in Bewust had men ervoor gekozen om alle groepen die Muziekvereniging ’Prinses Juliana’ rijk is, aan bod te laten komen. Zoals er naast het grote orkest een leerlingenorkest is, zo is er naast de ’drumband’ ook nog een leerlingen-slagwerk- groep. Het gedeelte voor de pauze was dan ook voor de ze twee jongste loten aan de Juliana-stam. Ludwig Smits loodste zijn leerlingen uiterst vak kundig door het openingsgedeelte van het con cert. ’n Niet geringe opgave, want menig volwas sen en doorgewinterd muzikant staat op zo’n opening niet te wachten. De leerlingen toonden weinig plankenvrees, ’n Mooi begin. Na de slagwerkers trad het leerlingen-orkest op onder de uitstekende leiding van Jacco Nefs. Hun concert werd afgesloten door ’n evergreen onder de blaasmuziek, het ’Pavane in Blue’ van Ted Huggens, ’n componist die meerdere van dergelijke zeer mooie muziekstukken op zijn naam heeft staan. (Als ik me niet vergis gaat ach ter die naam trouwens H. van Lijnschoten schuil...). De filmmuziek uit ’Dances with wolves’ pakte mij echter helemaal in... Daarin zitten zulke fan tastische melodieeën dat het ook voor de jeugd* een plezier moet zijn om dat te mogen spelen. Helemaal vlekkeloos was het niet, maar het Als het om uw ogen gaat, kunt u^ natuurlijk het beste bij de Oogmerk opticien binnenstappen. Want bij de Oogmerk opticien bent u zeker van het beste u voor uw ogen. 4 <1 S

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 4