bel 3459 Burgemeester Jan ter Veer nog tot 1 september 1994 in funktie I By KETELAARS Aphrodite KIES PGB KIES PARTIJ VOOR MOERGESTEL, Driekoningenzingen Gekozen moest worden uit verschillende opties Daarom PGB! Kies partij voor Moergestel, kies PGB op 2 maart a.s. Goed voornemen in 1994? Physique helpt je op weg! Waarom PGB? z, Julia Burgers Noud Smits Voor meer informatie, bel 1638! EN GEZONDHEIDSCENTRUM - TIVOLISTRAAT 75 TELEFOON 013-434907 TILBURG Informatie? Met zijn 60-ste verjaardag op 31 december 1993 in zicht, de ontwikkelin gen rond de herinrichting en een herbenoeming die op stapel staat, wa ren allemaal faktoren, die onze burgemeester Jan ter Veer noopten zich te bezinnen op zijn persoonlijke toekomst samen met zijn vrouw. Die leef tijd van zestig geeft hem recht op een pré-vut-regeling voor burge meesters, de herindeling zou nog wel eens kunnen duren tot 1 januari 1997 of nog later en een herbenoeming zou werken tot de vijfenzestig jarige leeftijd. Daarnaast speelde de huisvesting na zijn loopbaan, waar van velen wisten, dat hij die bewust niet in het eigen dorp zocht, een be langrijke rol. In de nabije toekomst, wanneer Moergestel en Oisterwijk samen een nieuwe gemeente vormen, is de PGB óók van de partij. Ook dan is het belang van de PGB üw belang! - naar een gezonder leefpatroon waarin bewegen een must is - of naar een slankere lijn! Combinatie van bewegen en voedingsadvies Er is nog plaats op diverse uren Vrijdagochtend speciaal! Eerst bewegen van 9.00-10.00, daarna eventueel voedingsadvies. WOENSDAG 12 JANUAR11994 - 18e Jaargang - Nr. 794 Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 04243 - 1474 4| Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) H Schoolstraa Nog acht maanden De PGB is een plaatselijke partij die opkomt voor uw belang én de Moergestelse belangen. Dat wil zeggen, dat de PGB zich bezighoudt met vraagstukken gericht op de directe woon- en leefomgeving van u als Moergestelse burger. In de bijna dertig jaar van ons bestaan hebben wij ervaren dat veel inwoners van Moergestel met vragen, klachten, wensen en verzoeken naar de PGB zijn gekomen. De PGB gaat daar zeer serieus mee om en zoekt samen met u naar een mogelijke oplossing. Loopbaan Eigen invulling De burgemeester tijdens zijn gesprek met Albert van der Werf. I© De opbrengst van het driekoningenzingen van dit jaar bedroeg ruim 2.100,-. Het geld is inmid dels overgemaakt op de rekening van Theo Raay- makers, die er in Cochabamba in Bolivia goed werk mee verricht in zijn kindertehuis. Er waren 23 groepen kortingen met 100 kinderen. De prijzen zijn als volgt verdeeld: Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktieBuro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond Zang: groep 70 van Sanne van Boxtel Kleding: groep 1 van Ruud Smulders Interpolisprijs: groep 33 van Frans Burgers Loterijprijs: groep 3 van Anne van de Schoot Het hoogste bedrag was opgehaald door groep 32 van Maartje van Roessel, maar liefst: 481,-. Ook dit jaar waren we weer welkom in Den Boo gaard, waarvoor wij hen hartelijk danken. De kinderen werden ontvangen door de heer Jan Geerts, die het al voor de elfde maal aan elkaar Al geruime tijd was hij zich op dit laatste punt aan het oriënteren, waarbij wel Brabant, maar niet welk gedeelte, een voorkeur had. Het wordt nu toevallig Best, waar zich een mogelijkheid voordoet en net in een tijdsfase, waarin gekozen moest worden in de opties. Het is een beslissen de faktor geweest om voor de Vut-regeling te kie zen. Naar aanleiding hiervan had ’Moergestel- Nieuws’ een gesprek met hem. We zitten hier niet bij elkaar ter gelegenheid van mijn afscheid. Dat is niet aan de orde. Er zijn nog gewoon acht maanden te gaan, een periode waar in ik niet van plan ben een andere opstelling of werkwijze te Idezen dan die ik die zeventien ja- heeft gepraat. Ook hiervoor onze hartelijke dank. Verder onze dank aan alle medewerkenden on der andere: P. Heijkants en N. de Rijck. De cho colademelk was weer voortreffelijk. Dan rest ons nog te bedanken alle mensen die hun deur en hun hart hebben opengezet en die door hun giften hebben gezorgd voor bovenvermeld resultaat. Werkgroep M.O.V.-Moergestel, (Missie-, Ontwikkelings-, en Vredeswerk) ren hier gewend was te doen. Natuurlijk kan ik mij voorstellen dat mijn besluit publicitaire aan dacht trekt en ik ben gaarne bereid over enkele aspekten te praten voor zover het niet gaat over nog lopende zaken. Na de middelbare school en militaire dienst lag aanvankelijk een ambtelijke carrière niet in het verschiet. Hij werd opgeleid in een grootwinkel bedrijf, eerst in de verkoop en later ook in de in koop. Hij was met deze situatie echter niet geluk kig. Zijn belangstelling voor de maatschappij bracht hem ertoe een volledige ommezwaai te maken. Zo kwam hij terecht voor twee jaren bij de gemeente Aarle-Rixtel op sociale zaken, die werden gevolgd door vier jaren Zevenaar en vier jaren Nuenen, waarna voor twee jaar de stap werd gemaakt naar gemeentesecretaris van de ge meente Batenburg. Toen volgde zijn benoeming tot burgemeester in 1969 van het Gelderse Pan- nerden, een ambt, waarop hij in de loop der ja ren zijn zinnen had gezet. Een wat grotere ge meente zou nog mooier zijn en door sollicitatie volgde zijn benoeming tot burgemeester van Moergestel in februari 1977, nu alweer zeventien jaar geleden dus. Er is in die zeventien jaar nooit écht sprake van geweest dat hij Moergestel voor zijn pensioen zou verlaten. In zijn ambitie voor het ambt had hij ook eigen gedachten ontwikkeld over de invulling daarvan en over de stijl van optreden die daarbij past. Hoewel het niet in zijn aard ligt opgesloten moet een burgemeester in zijn ogen afstandelijk zijn, in die zin, dat er geen plaats is voor persoonlij ke vriendschappen en binding met plaatselijke organisaties of verenigingen en dit gaat gepaard met een sobere levensstijl. Een logische doortrek king van deze opvatting is dan ook zijn reeds bij voorbaat vaststaand besluit om na zijn pensione ring elders te gaan wonen. vervolg op pagina 5 A

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 1