T4 maar&m' Audacia-nieuws Biljartliefhebbers I Voetbal Regio-competitie Cursus zelfverdediging voor dames Optreden Bright Blue Gorilla in ’t Tref Kerststukjes 1993 Brief van Theo Raaijmakers 5 S.V. Roef! Handbal AUDACIA JUNIOREN S.V. Roef! Korfbal Korfbal: voel je thuis in je sport! Beste mensen van Moergestel, AUDACIA PUPILLEN Skiën Touwtrekken 1884 KPJ-sport MA 10 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 12 JANUARI 1994 PAGINA 11 I6 »l, u- >n in 1 T 9 3-0 0-1 7-2 0-13 0-4 Jit rs n. e- ie 0-0 3-2 0-1 2-2 0-0 1-2 0-5 6-4 11-3 8-1 17-12 k- ie Uitslagen: MAA: White Demons - Roef! 1 JAB: GHV - Roef! MAA: DESK 2 - Roef! 2 JAA: HVT - Roef! Programma 15 januari: JAB 10.00: Roef. - ODI JAA 10.50: Roef! - Blauw Wit MAA 11.40: Roef 1 - GHV 1 MAA 12.30: Roef! 2 - Elshout Alle wedstrijden in Hercules Diessen. Programma 16 januari: DAS 11.00: Roef - Elshout HES 12.10: Roef! 1 - GHV 2 HES 13.20: Roef! 2 - OSV 3 Alle wedstrijden in Hercules Diessen Welpen 10.00: Were Di 2 - Roef! In de Stads sporthal in Tilburg. Binnen leuk, buiten leuk, handbal is altijd leuk! >n o- le De jeugdcommissie van SV Audacia bedankt alle mensen die onzxe jeugd steunden door het kopen van onze kerststukjes. Het is ook dit jaar weer een groot sukses gewor den dankzij u, beste mensen. De opbrengst komt geheel ten goede aan onze jeugdafdeling. Ook zijn wij veel dank verschuldigd aan onze me dewerkers: de gemeente en andere mensen die groen leverden; de mensen die de kerststukjes mee maakten; de mensen van wie wij plastic bak ken mochten gebruiken; zij die auto’s beschik- baar stelden en de chauffeurs en begeleiders en pupillen. In een woord: bedankt allemaal voor uw steun en medewerking. Jeugdcommissie SV Audacia 13-22 (52-18) 11-18 (41- 6) 11-16 (32- 7) 9-13 (18- 7) 11- 12 (19-12) 10-11 (12-13) 13-11 (25-29) 13-11 (13-25) 10- 10(21-15) 12- 10 (24-21) 11- 8 (15-32) 13- 8 (13-32) 14- 7 (15-34) 11- 3 9-44) Zo net na de jaarwisseling is de kompetitie weer in alle hevigheid voortgezet. Na de wedstrijden van half december was de koploper ’t Stokske. De uitslagen hiervan zijn: 14 december: ’t Draaiboompje - de Korenmaai er 61.2-60.3; 14 december: ’t Centrum - de Klaore 57.7-60.9; 16 december: ’t Stokske - de Schouw 64.7-59.9. Hierdoor werd de eerste wedstrijd van het nieu we jaar tussen de Klaore en ’t Stokske van groot belang. De onderlinge strijd tussen de nummers 1 en 2 werd met groot verschil gewonnen door de Klaore. ’t Stokske liet echter zoveel punten liggen dat daar ’t Centrum met een goede prestatie van kon profiteren, en zo opklom naar de 2de plaats. De uitslagen: 3 januari: de Korenmaaier - de Schouw 60.1-48.2; 4 januari: ’t Centrum - ’t Draaiboompje 64.6-60.7; 4 januari: de Klaore - ’t Stokske 60.9-47.7. De stand (na 8 wedstrijden): 1. de Klaore: 492.2 punten; 2. ’t Centrum: 484.0 punten; 3. ’t Stokske: 482.5 punten; 4. de Korenmaaier: 471.9 punten; 5. de Schouw: 466.2 punten; 6. ’t Draaiboompje: 446.0 punten. Iedereen nog veel biljartplezier en een sportieve strijd toegewenst in dit jaar. Uitslagen: Dalco’s II - Treffers Biest Boys - FC Verkooijen ’t Geeneind - ’t Stokske Boerenbond II - De Veerkes Boerenbond I - ’t Draaiboompje D’n Ouwe Jan - Dalco’s I ’t Centrum - ’t Trefpunt Programma 16 januari: Dalco’s II - ’t Centrum Treffers - Biest Boys FC Verkooijen - ’t Geeneind ’t Stokske - Boerenbond II De Veerkes - Boerenbond I ’t Draaiboompje - D’n Ouwe Jan ’t Trefpunt - Dalco’s I Stand: 1. Boerenbond II 2. ’t Trefpunt 3. ’t Geeneind 4. Dalco’s II 5. D’n Ouwe Jan 6. ’t Stokske 7. Biest Boys 8. ’t Draaiboompje 9. Treffers 10. De Veerkes 11. Boerenbond I 12. ’t Centrum 13. Dalco’s I 14. FC Verkooijen Aanwezig: 8.30 9.30 9.45 9.30 9.30 11.00 10.45 11.00 10.45 Aanwezig: 13.15 13.15 13.45 12.15 Programma zaterdag 15 januari RKTW A2 - Audacia Al WSC B2 - Audacia BI Audacia B/C-comb. - EDN ’56... Audacia C/D-comb. - VOAB C4 Uitslagen: Mono’s: Roef! - Sp. Girls Asp. B: Vessem 2 - Roef! 2 Jun.: Roef! - Bladella Sen. 2: Roef! 2 - Winty 3 Recr.: Roef! - ZIGO Programma voor het komend weekend: 15 januari: Asp. A: Klimroos - Roef! 15.45; vertrek 14.30 Asp. B: EDN - Roef 2. 13.00; aanwezig 12.30 16 januari: Sen. 1: EDN - Roef!16.00; vertrek 14.45 krantz en Mtcheal Glover. Bright Blue Gorilla blinkt uit door een uitsteken de instrument- beheersing, prachtige vocale har monieën, goede teksten en muziek en zeker ook door hun gevoel voor humor. Een prima gelegenheid om dit duo live aan het werk te zien is het optreden dat ze zaterdag 15 ja nuari zullen geven in ’t Tref aan de Holstraat 4 te Hilvarenbeek. Het optreden zal beginnen om 22.00 uur en de deuren zullen om 21.00 uur geopend worden. De entree voor deze avond is 5,- voor niet-leden en 2,50 voor leden Zaterdag 15 januari zal het amerikaanse sin- ger/songwriter duo ’Bright Blue Gorilla’ voor de tweede maal het podium van O.J.C. ’t Tref be klimmen, en bewijzen dat het nog altijd mogelijk is om een prima optreden te verzorgen zonder drums en gierende gitaren. Bright Blue Gorilla bestaat uit Robyn Rosen- Angel is al een paar jaar in het programma: in de ze tijd van het jaar zou je denken dat het een ’en geltje’ is, maar dat valt best tegen! Hij is een jaar of elf en heeft met zijn elftal het kampioenschap hier in de stad gewonnen en hijzelf was de top scorer. dat wordt opletten als Bolivia straks tegen Nederland speelt in de W.K. in Amerika! Mis schien dat voetballen wel zijn toekomst wordt, want er zijn al verschillende mensen die belang stelling hebben getoondHij kan overigens ook heel goed studeren. Wat wél duidelijk is in elk geval is dat hij het van zijn familie niet zal moe ten hebben. Zijn vader is een geweldige drinker en heeft echt iets slechts over zich. Als hij dronken was sloeg hij iedereen thuis, de reden waarom Angel weggelopen is, en zijn moeder heeft hij zo vaak geslagen dat ze zeggen dat ze daarvan half gek geworden is; naar het schijnt zwerft ze verdwaasd door de straten van Cochabamba. Voordat ze wegging van huis werd er nog een ba by geboren, een meisje. Het leek het beste om die maar onder te brengen in één van onze andere huizen, en dat is ook gebeurd. Ik ging verschil lende keren op bezoek bij de vader die nog thuis was met twee kinderen, twee die jonger zijn dan Angel; in feite woonden ze op straat, want vader werkte. Op een gegeven moment hadden die twee, zes en negen jaar oud, José en Rodo gehe ten, zo’n 150,- weggehaald, en dat waren ze hier in de stad op komen maken aan elektroni sche spelletjes: alles op in drie uur tijd! We had- dén toen al besloten dat ze niet thuis konden blij ven, vooral vanwege het dronken- zijn van de va der en het feit dat ze gewoon op straat woonden, dus ik heb ze maar meegenomen. Nu zijn er twee bij ons hier in huis, en twee in andere huizen van Amanecer. De vader had beloofd dat hij elke maand een bijdrage zou leveren, maar dat heeft hij maar een paar maanden gedaan. Nu werkt hij niet, is wel dronken meestal en heeft een andere vrouw. Nu zouden ze graag de baby weer mee nemen, maar ze hadden dat kind al meer dan een jaar niet opgezocht, dus de kinderbescherming zal er niet erg voor zijn, en wij nog minder. Omar zit al meer dan zes jaar in het program ma Amanecer, en zijn oudere broer ook al een hele tijd. Ik ga er graag op bezoek moet ik zeg gen, want ze hebben een leuk stel kinderen thuis, en ik ben er altijd welkom. Ik ben er een keer geweest met een paar andere mensen, en we kregen wat te eten, wat meestal het geval is daar. Ik wilde voor het eten mijn kauwgom weggooien, maar de vader van de familie vroeg of hij ’m kreeg.Ik vond het wat raar, maar ik heb hem toch maar die kauwgom gegeven. Hij was kleren aan het wassen en in de bak die hij gebruikte zat een gaatje: dat heeft hij dus met de kauwgom dichtgemaakt! Toen we gegeten hadden en weg wilden gaan, hadden we ons nog maar net omgedraaid of de kinderen des huizes vlogen op de botjes op onze borden af! Misschien was er nog wat aan blijven zitten! Van de andere kant zouden ze beledigd zijn als je niet zou eten in hun huis. Maar, toe komst voor de familie is er zeker niet. De vader drinkt als een vis en ging dit jaar bijna dood; hij is 32 en zijn vrouw 33 en ze hebben een stuk of acht kinderen waarvan de oudste 17 zal zijn. Het oudste meisje, wat geloof ik 12 is, zit zeer waar schijnlijk al in de prostitutie. De andere kinde ren die thuis zijn studeren bijna nooit en zijn ook dit jaar weer blijven zitten. Omar zei kortgeleden tegen mij: ’Waarom ben ik nou in zo’n vreselij ke familie geboren?’ Hij studeert prima, maar als hij teruggaat naar zijn familie, dan is er geen toe komst voor hem. Van de andere kant willen we wel dat hij veel kontakt heeft met thuis. Wij zijn niet zijn familie en kunnen dat ook niet zijn. Misschien dat hij straks zijn eigen kin deren wat méér zal laten studeren. Wellicht is dat het beetje vooruitgang dat we kunnen boeken. Het lijkt niet veel, maar het zou eigenlijk al een hele stap zijn. Victor Hugo is nog maar een paar weken hier, alhoewel ik hem al wel een aantal maanden ken. Hij brak een paar jaar geleden zijn been bij een ongeluk met een boot, en is toen in zijn woonplaats verschillende keren geopereerd, en op het eind dacht men zelfs aan amputatie. Ge lukkig is hij toen in kontakt gekomen met een centrum hier in de stad, en hij is daar een jaar geleden naar toe gegaan. Hij had intussen een vreselijke infectie in het bot, en heeft daar ook weer enkele operaties ondergaan. Dat beteken de maanden van in bed liggen, in een rolstoel zitten, met krukken lopen, etcetera. Hij werd het wel spuugzat, wat niet zo gek is als je een jaar of twaalf bent en vol leven zit. Het werd intussen ook duidelijk dat het thuis niet al te best was; zijn vader is er al jaren geleden van door gegaan, en zijn stiefvader is vreselijk; door de kinderbescherming en de buren en ook door familieleden werd ons gevraagd om Victor toch alsjeblieft niet naar huis te sturen. Uiteindelijk hebben ze gevraagd of hij hier kon komen en we hebben er dus maar een bed bijgezet. Natuurlijk zullen we zijn familie niet vergeten en we zullen kontakt houden met hen, maar voorlopig is het beter dat hij hier is; hij was tot hij naar Cocha bamba kwam nooit naar school geweest, hij kreeg geen eten omdat hij niet werkte, etcetera. Toen hij hoorde dat hij hier zou komen heeft hij het uitgeschreeuwd van geluk, en hij voelt zich ook al erg thuis hier. Hij moet nog wel veel geholpen worden en heel voorzichtig zijn, want hij zit nog in de rolstoel en het bot is erg zwak, maar dat maakt hem en ons allemaal niet uit. Het is voor hem een nieuw begin, een nieuw leven, een op nieuw geboren worden. Daarom vind ik dat zijn verhaal ook zo goed bij Kerstmis past! Het zijn ellendige verhalen misschien, maar er zijn ook veel goede dingen en leuke momenten. Maar het zijn vooral degenen die het meeste el lende hebben die de hulp van jullie zo hard no dig hebben. Heel veel dank voor al die hulp, en we rekenen ook in de toekomst op jullie! Zonder jullie zou bijvoorbeeld Victor Hugo niet een nieuw begin kunnen maken. Wij wensen jullie al len een Zalig Kerstfeest en alle goeds voor het Nieuwe Jaar! Met veel groeten en tot schrijfs! Theo Giften worden graag ontvangen: Missieprocure Mill Hill. Giro: 1066957, ten name van Theo Raaijmakers. Boerhaavelaan 15, 4708 AE in Roosendaal (N.B.) Nederland. Zaterdag 8 januari werden alle pupillenwedstrij den vanwege de slechte velden afgelast. Programma zaterdag 15 januari RKDVC 2 - Audacia Dl Audacia D2 - Taxandria 2 Waspik 1 - Audacia El Audacia E2 - Oisterwijk 1 Audacia E3 - Sarto 6 ZIGO 1 - Audacia F1 Audacia F2 - Hilvaria 1 Óns Vios 1 - Audacia F3 Audacia F4 - Taxandria 3 Vrijdag 21 januari 1994 gaan we het weer probe ren. We gaan weer skiën op de ski-berg van de Beekse Bergen. De tijd is van 20.30 uur tot 22.00 uur en als je mee wilt doen moet je je opgeven bij Jos op ’t Hoog, tel. 2817 voor 20 januari 1994. De kosten bedragen ƒ5,- per persoon exclusief huur schoenen en ski’s. Wie zich niet opgegeven heeft, kan niet op de kosten van de KPJ gaan skiën! Vele handen maken licht werk, zeggen ze toch al tijd. Dus mocht er iemand bij zichzelf denken: ’dit zou ik ook wel eens mee willen organiseren’, geef jezelf dan op bij Jos op ’t Hoog, tel. 04243-2817 (ook voor verdere informatie kun je terecht bij dit telefoonnummer). In het weekend van 15 en 16 januari 1994 orga niseert KPJ-Esbeek een KPJ-weekend. Zaterdag 15 januari een optreden van de Jazz- Politie en The Bob Collor. Zondag 16 januari: strandvolleybaltoernooi. Er doet een team mee van KPJ-Moergestel, dus supporters laat je niet kennen en kom ze ook aan moedigen op zondag 16 januari. Dit alles zal wor- dëQ gehouden in de verwarmde manege. Zoals u inmiddels hebt kunnen lezen wordt er bij voldoende deelname weer een cursus zelfverde diging voor dames gegeven. In de cursus zelfverdediging leer je je angst om te zetten in zelfvertrouwen en kracht. Weerbaarheid is immers niet alleen lichamelijke kracht maar is ook de uitstraling van je zelfver trouwen en kracht. In de cursus komt effektiviteit en bruikbaarheid in de praktijk op de eerste plaats. Daarom leren de cursisten trucjes en eenvoudi ge oefeningen die je in vervelende situaties kunt gebruiken. Er wordt rekening gehouden met ieders moge lijkheden en beperkingen. De cursus wordt gegeven in verenigingsgebouw D’n Donk, Bosstraat la op woensdagavond van 21.00 uur tot 22.30 uur. De eerste cursusavond is woensdag 19 januari, de uiterlijke inschrijfdatum is 14 januari. De kosten voor de cursus van 12 lessen van 1 uur bedraagt 75,- per persoon. Voor meer informatie en inschrijving: Sportzaal De Vonder, tel. 2210, vragen naar Peter Wolfs, privé: tel. 3102.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 11