Alstublieft uw nieuwe vakantiegids In januari zaterdags open van 10.00-13.00 uur. Thema van 8 januari is Griekenland/Turkije ZOEKERTJES Van de politie Rabobank. Aangenaam. Boek voor 31 maart voor korte en lange vakanties, dichtbij en ver weg. Alleen een reis of uw vliegvakantie en maak kans op een GRATIS weekend Parijs voor 2 personen. Rabobank Moergestel, uw reisgids bij uitstek. verrassingen, aantrekkelijke aanbiedingen en een leuke attentie. volledig verzorgd op pad. Volop keuze. Loopt u even binnen voor een gratis advies, uw nieuwe reisgids of een videoband met fraaie vakantie-bestemmingen Boordevol zonnige ideeën! Keuze uit maar liefst 3500 lokaties In de maand januari brengen wij u alvast in de vakantiestemming met aardige Actuele credit- rentetarieven zakelijke rekening-courant Groep voor mensen met psycho somatische klachten I p JANUAR11994 0,00 °/o - Transactiekas f25.000,- f25.000,- - 3 maandskern f25.000,- (bonus) Instructie-avond schaatsen slijpen en verzorging materiaal 1 2,00 °/o 3,75 Rabobank. Aangenaam Moergestel, ’n Leuke foto om het nieuwe jaar mee te beginnen. Twee zusjes met de deugd, hun broer, Schaatsclub „De Vennen’ alléén geplaatst bij kontante betaling! Te koop: antieke hangoortafel 150 x 100 cm. Tel. 04117-1852. Gevraagd: huishoudelijke hulp voor drie uur per week op wo., do. of vr. Tel. 04243-4063. Voor de maandagmorgen van 8.45-11.45 uur vra gen wij een werkster. Fam. van Avoort, Broekzijde 29, tel. 2546. VU-RIO. riolering ontstoppen en vernieuwen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013-333864. in het midden. Wie zijn het? Het jongetje op de driewieler, van twee weken geleden, was Jan Willems van de vroegere ninginrichting aan het Rootven. Met het einde van 1993 is tevens het doek ge vallen voor de rijks- en gemeentepolitie in Ne derland. Formeel althans, want in 1993 heeft u als inwoner van het bewakingsgebied van het politieteam Oisterwijk, waaronder ook de ge meente Moergestel valt, een en ander al aan den lijve ondervonden. Zo werd het politieburo gesloten en werd het reeds verbouwde politiebureau in Oisterwijk het centrale punt voor het politiepersoneel en inwo ners. Er werd een spreekuurfunctie ingesteld dat, wat in de loop van 1993 bleek, niet naar behoren functioneerde. Ter vervanging daarvan is er van af nu in elke gemeente een zogenaamde aan dachtsfunctionaris aangesteld die o.a. als inter mediair tussen politie, gemeente, verenigingen, burgers en instellingen van die gemeente zal op treden. Deze aandachtsfunctionaris is een poli tieman die binnen het team van Oisterwijk werk zaam is. Hij zal er zorg voor dragen dat iedere ge meente met zijn eigen problematiek evenveel aandacht krijgt als zij verdient. Wat ook veranderd is in 1993 is het logo van de Nederlandse politie. De opvallende politie-auto’s en politiebureaus zijn inmiddels allemaal met de nieuwe huisstijl uitgerust. Het uniform van de politiemensen volgt spoedig. Achter de schermen wordt nog gewerkt aan de formele afronding van de grootste reorganisatie die de politie ooit heeft meegemaakt, waarbij onder andere efficiëntie van de politie voorop stond. De toekomst zal uit moeten wijzen of dat de juiste weg is ingeslagen. De laatste week van 1993 werd ook nu weer ge teisterd door inbraken. In Moergestel werd bij een woning aan het Brieltje en de Oirschotseweg ingebroken. Bij een woning aan het Stokeind werd in de garage ingebroken. Ook twee wonin gen aan de Hoefkens kregen ongewenst bezoek, 'waarbij het in één geval bij een poging is geble ven. - houding en beweging; - gesprekken om inzicht te krijgen in de oorzaak van de klachten. De cursus omvat 8 bijeenkomsten van 1 uur, te beginnen op woensdag 12 januari aanstaande om 19.30 uur. Plaats: Burg. Verwielstraat 67 te Oisterwijk. Kosten: 95,-. Nadere informatie: - Mevr. M. van de Boer - Maas, bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag van 09.00 uur tot 10.00 uur onder telefoonnummer: 04255- 2336. - Mevr. J.I. Harding - van Noort, bereikbaar op maandag, woensdag en vrijdag van 09.00 uur tot 12.00 uur onder telefoonnummer: 04243-3120. Opgave bij: Mevr. J. Hase, Regionale Stichting voor Maat schappelijke Dienstverlening op werkdagen tus sen 09.00 uur en 10.00 uur te bereiken onder te lefoonnummer: 04242-17325. Op donderdag 6 januari 1994 organiseert Schaatsclub ’De Vennen’ in café 't Stokske, Zandstraat 1 te Moergestel een instructie-avond schaatsen slijpen en verzorging materiaal. Trainer Theo Klarenbeek zal vertellen over het onderhoud en het slijpen van de schaatsen. Goed onderhoud van schaatsen is het halve werk. Im mers, je kunt nog zoveel arbeid verrichten, als de ijzers bot zijn of vol bramen of andere onregel matigheden zitten, gaat een groot deel van de af zet verloren. Op deze avond zal ook getoond worden hoe de slijpstenen onderhouden moeten worden. Na de uitleg bestaat de mogelijkheid om de eigen schaatsen onder toezicht van ervaren slijpers, zelf te slijpen of te laten slijpen. Dit slijpen is voor le den van Schaatsclub ’De Vennen’ gratis. Niet- leden betalen 7,50 per paar schaatsen. Deze instructie-avond is zowel voor leden als niet-leden van Schaatsclub ’De Vennen’ gratis toegankelijk. Ook voor de wat oudere jeugdleden en ouders van jeugdleden zal deze avond zeer leerzaam zijn. Voor mensen met spanningsklachten organiseert de Regionale Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening Oisterwijk in samenwerking met een fysiotherapeute voor psycho-somatiek een cursus om beter met spanningen om te leren gaan. Klachten kunnen zijn: - pijn, maar de dokter kan niets vinden; - hoofdpijn, maagpijn, rugpijn...; - ademhalingsmoeilijkheden, benauwdheid; - angst, gejaagdheid; - gevoel op uw tenen te lopen; - etcetera. Er wordt gewerkt met: - ademhalings- en ontspanningsoefeningen; MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 5 JANUAR11994 PAGINA 5 ML

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 5