I ,3 - t KETELAARS B R I E N CURSUSSEN FRANS Faux-débutants, gevorderden spreek- en luistervaardigheid. Aphrodite r Moergestel krijgt aandachtsfunktionaris Spaarlampenactie winnaar in Moergestel Cursus zelfverdediging voor dames Kindergoochelshow Oproep! Ruim 3000 bezoekers bij levende kerststal PRINSES JULIANA Nieuwjaarsconcert Traditiegetrouw verzorgt muziekverenigng ’Prinses Juliana’ ook dit jaar weer een nieuw jaarsconcert. WOENSDAG 5 JANUAR11994 - 18e Jaargang - Nr. 793 MUZIEKVERENIGING TELEFOON 013-434907 TIVOLISTRAAT 75 TILBURG H Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 04243- 1474^ INFORMATIE-DAG: MAANDAG 10 JANUARI van 10.00 tot 21.00 uur van Rijckevorsellaan 30, Moergestel INLICHTINGEN: 04243 - 2942 Waarom een diging? Prijsvraag H Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) g cursus zelfverde- üh,. - 1 «■•■■aaaacaaaaaaMataaaaii»**** Politie Team Oisterwijk ie I l Op zaterdag 8 januari organiseert ’t Kwartierke een gratis goochelshow voor kinderen van 4 tot 12 jaar. De goochelshow, van goochelaar Just-In- Fantasie wordt gehouden in het zaaltje van Café ’t Centrum en begint om 14.00 uur. Het wordt een uur vol spanning en sensatie, want ook de kinderen kunnen zelf meegoochelen. Dus, als je zin hebt: kom gerust. Iedereen is wel kom! De Werkgroep Avondwake en Gebedsdiensten verzorgt elk jaar op 2e Kerstdag, Nieuwjaarsdag, 2e Paasdag en 2e Pinksterdag een gebedsdienst (in de regel om 11.30 uur). De Werkgroep is op zoek naar een aantal zan- gers/zangeressen (en evt. instrumentalisten) die gezamenlijk een klein groepje willen vormen dat op deze dagen de invulling van de gebedsdiensten wil verzorgen. Hierbij wordt in eerste instantie gedacht aan het zingen van eenvoudige Kerst-, resp. Paas- en Pinkstergezangen, die door de parochianen kun nen worden meegezongen. Indien u wilt meehel pen om genoemde gebedsdiensten muzikaal op te luisteren wordt uw telefoontje graag verwacht bij Ton van Elsdingen (tel. 3266). Meer dan 3000 bezoekers kwamen op Tweede Kerstdag genieten van het spontane spel in en rond de kerststal in manege FEVIOR aan de Heiligenboom. Meer dan de helft van de bezoe kers kwam van buiten Moergestel. In totaal werd het kerstspel 13 maal opgevoerd. De Stichting Jeugd vakantie week kan een aardig bedrag tege moet zien. Daarom wil het Kerststalcomité zijn dank uit spreken voor de welwillende en vrijblijvende me dewerking, aan de spelers, de zangers, de muzi- Tijdens dit elk jaar weer goed bezocht concert presenteren alle afdelingen van de muziekvere niging zich. De slagwerkleerlingen onder leiding van Ludwig Smits openen het concert, aansluitend gevolgd met een optreden van het leerlingenorkest gedi rigeerd door Jacco Nefs. Na de pauze opent de drumband onder leiding van Ludwig Smits, het tweede gedeelte van dit concert. Het slot van het concert neemt het harmonie orkest onder leiding van Jan Hermans voor haar rekening. Het programma biedt voor de echte muzieklief hebber interessante werken. Van harte nodigen bestuur en leden U uit voor dit nieuwjaarsconcert. Nieuwjaarsconcert, zaterdag 8 januari in Den Boogaard te Moergestel. Aanvang: 20.00 uur. kanten, de grimeur, de bouwers van de kerststal, zij die de manege versierd hebben, de verzorgers van de verlichting, het gesproken woord en de muziek. Aan alle medewerkers van FEVIOR, de leden van de ponyclub en aan hen die de leven de dieren beschikbaar stelden. De verschillende weekbladen voor het kosteloos plaatsen van de berichtgeving en Omroep Brabant. Zij die alles wat nodig was hebben aangeleverd en allen die zorgden voor de veiligheid. De sponsors, de Ra bobank, de Boerenbond, de firma van der Zan den, de firma op ’t Hoog en De Paardebloem, die mede door hun giften in geld en natura dit kerstspektakel hebben mogelijk gemaakt. Nog maals aan allen onze hartelijke dank, maar zeker ook aan de 3000 bezoekers van wie wij er volgen de jaar weer velen terug verwachten. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktieBuro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond In onze maatschappij wordt je steeds vaker ge confronteerd met tasjesroof, inbrekers, groeps- geweld, sexuele intimidatie, enzovoorts. Hier door gaat men zich onveilig voelen op straat en thuis. In een cursus zelfverdediging leer je om angst om te zetten in bruikbare energie; in kracht en zelfvertrouwen. Weerbaarheid is immers niet alleen lichamelijke kracht, het betekent ook: nee zeggen, jezelf de moeite waard vinden om voor op te komen. Je kunt kracht uitstralen met je houding en stem. In de cursus komt effektiviteit en bruikbaarheid in de praktijk op de eerste plaats. Daarom leren de cursisten trucjes en eenvoudi ge oefeningen die werkelijk lichamelijk moet ver dedigen. Er wordt rekening gehouden met ieders mogelijkheden en beperkingen. Je bent nooit te oud om verweren te leren. De cursussen worden gegeven in verenigingsgebouw D’n Donk, Bosstraat la, op woensdagavond van 21.00 uur tot 22.30 uur. De cursus start bij voldoende deelname op woensdag 19 januari 1994, de uiterlijke inschrijf- datum is 14 januari 1994. De kosten voor de cursus van 12 lessen van 1 Vi uur bedraagt 75,- per persoon. Voor meer informatie en inschrijving: Sportzaal De Vonder, tel. 2210 en vragen naar Peter Wolfs. Privé tel. 3102. De Nationale Spaarlampactie wordt door het energiebedrijf PNEM ondersteund door een lu dieke aktie. Op diverse markten in de omgeving deelde een als spaarlamp geklede man informa tie uit over de actie. Op 25 november was dat het geval op de markt in Moergestel. De consument kon een antwoordkaart opsturen, waardoor men aangaf aan de actie mee te doen. Uit de ontvan gen antwoordkaarten werden in Moergestel drie adressen getrokken. Als inzender van deze kaart thuis is en een spaarlamp kan laten zien wanneer de lampenman langs komt, krijgt de gelukkige een prachtige nieuwe fiets. In Moergestel was de winnaar de heer Martens. Nog steeds kan men door mee te doen aan de Nationale Spaarlampe nactie mooie prijzen winnen. Uw winkelier kan u hierover inlichten. Vanaf 1 januari 1994 is gemeente Moergestel een aandachtsfunktionaris rijk. De aandachtsfunktionaris voor Moergestel is Dhr. J. Volleberg van het politie-team Oister wijk. Hij gaat de coördinatie verzorgen van allerhan de politie-aktiviteiten voor onze gemeente, akti- viteiten die zelfs per wijk of gedeelte van de ge meente kunnen verschillen, maatwerk dus. De verwachting is dat de aandachtsfunktionaris in een grote behoefte gaat voorzien en dat het contact tussen politie en publiek alleen maar nog beter kan worden. Uw zorg is onze zorg en al het mogelijke zal wor den gedaan om die hulp te bieden die van ons wordt gevraagd. De politie is er tenslotte voor u. Het hele politie-team Oisterwijk wenst U dan ook een in alle opzichten, maar vooral VEILIG jaar 1994 toe. Hallo jongens en meisjes, ’t Kwartierke heeft voor jullie een paar leuke aktiviteiten bedacht. Wat gaan we doen? We willen allereerst een jeugdrubriek in ’Moergestel-Nieuws’ plaatsen. Deze rubriek is speciaal voor jullie bedoeld en zal vol komen te staan met allerlei interessante nieuwtjes, verha len, moppen, puzzels enzovoorts. Het is natuur lijk hartstikke leuk als jullie hier zelf aan meewer ken en daarom is het de bedoeling dat jullie zelf verhalen of andere ideeën opschrijven en in sturen. Deze rubriek zal dan 1 keer in de 2 maanden in ’Moergestel-Nieuws’ komen te staan. Verder willen we ook een soort ’achterwerk in de kast’ organiseren op MTV. Jullie kunnen hier in dan iets vertellen over je hobby’s of iets laten zien. Omdat we voor de jeugdrubriek nog geen naam hebben, beginnen we met een prijsvraag: Verzin een leuke naam voor de jeugdrubriek. Degenen die de leukste naam verzonnen heeft krijgt een leuke prijs als beloning. Jullie kunnen voor de prijsvraag je briefje met naam, adres, leeftijd en de naam voor de rubriek inleveren bij: Gerard Poppelaars, Raamac- kerstraat 7 te Moergestel. Ook kun je hier na tuurlijk je verhalen en dergelijke inleveren of je opgeven voor achterwerk in de kast. V jongerenwerk moergestel

Weekblad Moergestels Nieuws | 1994 | | pagina 1