Onze avondopenstelling op vrijdag 24 december komt te vervallen en op oudejaarsdag 31 december zijn wij om 12.00 uur gesloten! OPRUIMING met kortingen van 10 tot 50%! Boetiek Bonita 6 Uit de Kunst III Wie ben ik? m Maandag Tl december a.s. starten wij onze Deze week kunt u echter al mee profiteren van onze fikse kortingsprijzen. Nieuwjaar bij Audacia L Oudejaars-loop I I VERKNAL. 1994 NIET s Bezoekerscentrum Oisterwijk DAMESMODE Wij wensen iedereen prettige kerstdagen en een gelukkig 1994! Rootven 9 - 5066 AT Moergestel I's Poppenspel in Bezoekerscentrum MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 22 DECEMBER 1993 PAGINA 5 A4 Rabobank. Aangenaam a a Op Tweede Kerstdag 26 december wordt er in het Bezoekerscentrum Oisterwijk weer een pop penspel gespeeld. Dit keer is het poppenspel (let wel) om 12.00 uur in plaats van 11.00 uur. Marleen van Tilburg van Poppentheater ’t Groe ne Land speelt dan het verhaal: ’Het bosvrouwtje en de manestralen’. Na afloop is er een boswandeling die betrekking heeft op het spel waarbij de kinderen naar de stil te gaan luisteren en op zoek gaan naar gouden sterretjes. Tijd: zondagochtend 26 december om 12.00 uur. Leeftijd: vanaf 4 jaar tot 9 jaar. Duur: spel wandeling l'/i uur. Kosten: niet-leden: 5,- p.p. en leden 4,- p.p. Reserveren gewenst: telefoon: 04242-19209. Vooral voor deze speciale dag, in verband met de Op zondag 2 januari begint om 10.30 uur een toernooitje waarbij de elftallen zijn gemixed. Vanaf 13.00 uur is er dan een Nieuwjaarsbijeen komst met gezellige discomuziek. Iedereen is van harte welkom, leden en supporters en vooral de sponsors worden graag ontmoet. opbouw van het poppentheater, verzoeken wij tijdig te reserveren. Adres: van Tienhovenlaan 5 te Oisterwijk. Met een kursus onder deze titel willen wij be reiken dat deelnemers in staat zijn een gefun deerde visie over moderne kunst te vormen. Deze derde publikatie over beeldende kunst licht wederom een tipje van de sluier op. Als beschouwer zien wij bijna altijd alleen het eindresultaat van een kunstwerk. Hier is een heel ontwerpproces aan vooraf gegaan, waarvan wij meestal niet op de hoogte zijn. Er is een oud chi nees sprookje dat luidt als volgt: ’De keizer van China gaf aan zijn hoftekenaar de opdracht om de pelikanen uit de paleistuin te ver eeuwigen met penseel. De hoftekenaar vroeg de keizer een jaar de tijd. Toen het jaar om was, kwam hij bij de keizer vroeg om penseel, papier en inkt en zette in een lijn een pelikaan op papier. De keizer vroeg hem waarom hij daar nu een jaar voor nodig had gehad. Het antwoord luidde: om zo’n simpele lijn papier te zetten heb ik een jaar lang pelikanen getekend...’ Dit verhaal is typerend voor de vooroordelen, die nog vaak rondom moderne kunst hangen; het resultaat ziet er zo simpel uit; iedereen kan het wel maken etcetera. Beelden roepen beelden op. Het kijken naar schilderij, film of beeldhouwwerk, roept niet al leen bepaalde (persoonlijke) herinneringen, maar ook associaties op. Met name bij abstracte kunst. Iedereen ziet iets anders, moet aan iets anders denken. Er is geen vaststaand gegeven, dat ob jectief bekeken kan worden zoals bij realistische werken. Bovenstaande tekst geeft een idee van de manier waarop kunst in de kursus zoals die in Moergestel ’94 gegeven wordt, aangepakt zal worden. Ande re onderdelen zijn museum- en aterlierbezoek en enige zelfwerkzaamheid in de praktijk. De kursusduur loopt van januari tot april, kosten zijn 90,-. Plaats en tijdstip van samenkomst: Herberg de Veerkes (zaaltje), maandagavond 20.00 uur. Aanmelden kunt u bij Kees Ketelaars (beel dend kunstenaar), de Hoefkens 1, 5066 BX in Moergestel, tel. 04243-3168 of Marion Janssen (lerares beeldende vorming). Kriekenakker 50. 1 - Achil 87 uit Hilvarenbeek organiseert op vrijdag 31 december de traditionele Oudejaarsloop. Programma: 14.00 uur: 2,5 kilometer (jeugd) en 5 kilometer; 14.45 uur 10 kilometer. Start en finish in de Pa penstraat te Hilvarenbeek. Inschrijven vanaf 13.00 uur in de Papenstraat. Kleed- en douche- gelegenheid aanwezig. ’n Niet zo makkelijke opgave zal het deze week zijn. Wie rijdt hier zo sportief met z’n driewieler overr d’n hofpad? Vorige week zagen we broer en zus Jan en Lia de Laat (van Kees de Laat uit de Burg. E s - samen werken aan een gezond bestaan prik van de week 5066 ML in Moergestel, tel. 04243-3100. ji, L*<- -■’*^7 .y z.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 5