loM&r maar&óo' Filmmiddag O -G> Br in Kerstvakantie!!! "omroep brabarrt Artiesten zingen voor de natuur in Europa g hmmi Filmmiddag in Den Boogaard Gemeenteraadsvergadering Wijziging contributietarieven Kerstsfeer in de bibliotheek Van het College van Burgemeester en Wethouders Verleende bouwvergunningen Algemeen Plaatselijke Verordening Nieuwjaarsreceptie KPJ-sport Contributie-inning Lid worden Opgelet Grote belangstelling voor weekbladenoverzicht bij Omroep Brabant S-.r Diversen Activiteiten 1994 r MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 22 DECEMBER 1993 PAGINA 27 26 postbus 108 - 5600 ac eindhoven |iMM| <T Beste jongens en meisje van Moergestel Peter Derksen samen met Sandra Reemer, Staatssecretaris Gabor, Johnny Logan en Rob Janszen tijdens de presentatie van de CD-single. Op donderdag 30 december 1992 organiseert Den Boogaard in samenwerking met buurtvere niging ’De Heivelden’ een filmmiddag. Er is gekozen voor twee groepen. Namelijk de jongeren tot en met groep 6 en de wat oudere jeugd vanaf groep 7 tot en met de 16-jarigen. Voor de jongste groep is er een leuke Nederlands gesproken film. Deze begint om half twee en duurt tot ongeveer 15.00 uur. Om half vier begint een spannende film voor de oudere jeugd, en deze is om ongeveer 17.30 uur afgelopen. Deze middag is voor alle kinderen van Moer gestel. Dus neem al je vrienden en vriendinnen mee. Voor de prijs hoefje het niet te laten, de en tree is maar ƒ1,- met onder de pauze gratis li monade. Dus allemaal tot ziens op donderdag 30 decem ber in Den Boogaard. Op donderdag 23 december a.s. is er om 19.30 uur weer gemeenteraadsvergadering in het ge meentehuis. Op de agenda dit keer 22 punten waarbij o.a. het voorstel tot overdracht van het gemeentelijk wo ningbedrijf. Per 1 januari 1994 worden de contributietarieven enigszins verhoogd. Vanaf dat moment gelden de volgende tarieven: jeugd tot en met 17 jaar: gratis; volwassenen 18 tot en met 20 jaar: 16,50; volwassenen 21 tot en met 64 jaar: 26,-; volwassenen vanaf 65 jaar: 15,-. Als binnen een gezin een gezinslid een abonne ment van 26,- heeft, bedraagt het tarief voor de volgende gezinsleden vanaf 21 jaar 16,50. Dit zelfde tarief geldt voor mensen met een CJP. Houders van een Pas65 betalen 15,-. De laatste weken van dit jaar verkeert de biblio theek in kerstsfeer. Rond de kerstboom is een tentoonstelling van kerstboeken ingericht. Behal ve boeken met kerstverhalen treft U er ook boe ken aan met knutselideetjes en doe-het-zelf ideet jes, om voor of tijdens de kerstdagen gezellig be zig te zijn. In verband met de feestdagen is de bibliotheek op de vrijdagen 245 december en 31 december aan staande de gehele dag gesloten. Kerst - Dineke Kerkstra (uit: Kerstfeest: ver halen van verwondering en hoop). Waar gaat het eigenlijk over? Over wat dennegroen en witte straten? Wij jachten en wij jagen verzamelen en bewapenen. Waar slaat het eigenlijk op? Welke wereld vreemde heeft dit feest bedacht? Een feest van vrede, licht en nieuwe kansen. Nee, niemand van ons was zo vol van mensen dat hij dit feest bedacht. Nee, je hoeft het niet te vergeten omdat vrede niet kan. Het kwam van buiten onze waanzin onschuldig als een kind Hij is de Vorst der Vrede het is alleen een vraag of Hij nog een plaatsje vindt... In de vergadering van het College van Burge meester en Wethouders van 30 november en 7 december zijn onder andere de volgende beslui ten genomen: Bent u van mening dat u door het verlenen van een bouwvergunning voor een van de hieronder omschreven onderwerpen rechtstreeks in uw be lang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Wet administratieve rechtspraak overheidsbe schikkingen (Wet AROB) binnen 30 dagen na het verschijnen van dit blad een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wet houders van Moergestel, Postbus 90, 5066 ZH Moergestel. Wanneer u bij ons een bezwaarschrift indient kunt u tevens bij de Voorzitter van de Afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ’s-Gravenhage, een verzoek om schorsing van onze beschikking dan wel een ver zoek tot het treffen van een voorlopige voorzie ning indienen. Bouwvergunning is verleend voor: - het verbouwen van de praktijkruimte aan de Oisterwijkseweg 67; - het verbouwen van de woning aan de Krijte- straat 33. Er is positief gereageerd op de melding tot: - het uitbreiden van de woning aan de Prinses Margrietstraat 23. - Collectevergunning is verleend voor de perio de 15 tot en met 21 mei 1994 ten name van Ne derlands Astma Fonds; - collectevergunning is verleend voor de perio de 19 tot en met 25 juni 1994 ten name van de Nederlandse Lever Darm Stichting; - collectevergunning is verleend, uitgezonderd intekenlijsten, voor de periode 9 tot en met 15 Op vrijdag 7 januari 1994 houden we onze N ieuwj aarsreceptie Voor een hapje en een drankje wordt gezorgd. Je bent welkom vanaf 21.00 uur. We rekenen op jullie! Dus tot ziens in het nieuwe jaar, in D’n Tob. (Voor die tijd zal D’n Tob op vrijdagavond gesloten zijn.) Ook dit jaar organiseert KPJ-Esbeek een KPJ- weekend en wel op 15 en 16 januari 1994. Op za terdag 15 januari zullen de Jazz-Politie en The Bob Color optreden en op zondag 16 januari wordt er een gezellig indoor strandvolleybaltoer- nooi georganiseerd. Teams bestaande uit 6 spe lers (3 heren en 3 dames), 2 reservespelers en 1 coach kunnen zich opgeven voor 1 januari 1994 bij John van Esch, tel. 1471. Heb je niet genoeg spelers voor een team, maar je wilt wel meedoen? Bel dan ook even naar John, misschien heeft hij er wel een oplossing voor. Dit alles zal dan gehouden worden in een ver warmde manege. In de periode van 10 december tot en met 31 de cember 1993 komen de bestuursleden langs om de contributie op te halen. Ook dit jaar is het be drag vastgesteld op 40,- per persoon. Houd hier rekening mee alstublieft en laat de KPJ niet in de kou staan! Van KPJ Moergestel? Dat kan. Een telefoontje naar Erica Rijnen (tel. 1315) is al genoeg. Of loop op een vrijdagavond gewoon eens bij D’n Tob binnen. KPJ Moergestel, zo gek nog niet! De kinderen van de buurtvereniging ’De Heivel den’ kunnen gratis naar deze voorstelling. Zij kunnen gratis kaarten halen op woensdag 29 de cember bij Joke Hamelink, Regenbeemdeke 12 tussen 16.00 uur en 17.00 uur. Een prettige filmmiddag. Een selectie van de inhoud van een groot aantal regionale en lokale weekbladen in Midden- Brabant zal in het nieuwe jaar wekelijks te horen zijn bij Omroep Brabant. Elke woensdagmiddag even na half 6 wordt in de nieuwe rubriek. ’De weekbladen in Midden-Brabant’ een kort over zicht gegeven van de meest opvallende berichten en artikelen. Omroep Brabant wil daarmee een bijdrage leveren aan de nog steeds groeiende po pulariteit van de meeste regionale en lokale week- en nieuwsbladen. Inmiddels hebben al elf regionale bladen kenbaar gemaakt dat zij graag meewerken aan deze nieu we rubriek van Omroep Brabant, die woensdag middag 12 januari voor het eerst te horen zal zijn. Het gaat om De Maasroute, de Waalwijker Zon dagskrant, Tilburg Vrij- Uit, Het Weekjournaal, Hunnenkompas, Moergestel-Nieuws, Stads nieuws, De Krant op Vrijdag, het Weekblad voor Dongen, De Tilburgse Koerier en Kempen- land Info. Andere in de regio Tilburg-Waalwijk verschijnende weekbladen overwegen eveneens om mee te werken. Op muziek van Rop Dicke heeft Herman Pieter de Boer (hij is ook de tekstschrijver van de Boomfeestmusical) het lied ‘Europa is ook van jou’ gemaakt. Peter heeft toen Sandra Reemer, Rob Janszen en de Sisters gevraagd deze versie te zingen. Dat wilden ze doen en ze hoefden er geen geld voor te hebben omdat ze het allemaal een goed initiatief vonden en omdat het Ministe rie achter het projekt staat. Dit is namelijk een goede garantie dat er geen geld aan de strijkstok blijft hangen. Vervolgens is er een engelse tekst gemaakt en Johnny Logan, 3x winnaar van het Europese Songfestival was bereid het lied ‘Europe is your home’ samen met de Sisters te zingen. Hij is dus speciaal naar ons land gekomen om het lied in de studio op te nemen. Nadat de versies opgenomen waren is, moesten er natuurlijk ook videoclips bij gemaakt worden. Naast de artiesten zijn er in de gemaakte clips na tuurbeelden te zien en de danseres Coriënne Vee- ger (die ook de choreografie van de Boomfeest musical gedaan heeft). RTL-4 heeft de clip tot pauze-clip gemaakt waardoor hij regelmatig op televisie is te zien. De single is door Sandra Reemer uit naam van de artiesten aangeboden aan Staatssecretaris Gabor tijdens een speciale bijeenkomst waar bij de artiesten de Nederlandse en de Engelse versie zongen en waarbij ook de videoclips van de beide versies zijn gepresenteerd. ‘Europa is ook van jou’ en ‘Europe is your home’ van Stepping Stone met Sandra Reemer, John ny Logan, Rob Janszen en de Sisters is in elke platenzaak te koop voor 15,90. Als u de single koopt steunt u de Natuurbe scherming in Europa. Dit doet u dan niet alleen voor de planten en dieren, maar ook voor u zelf, want als de planten en de dieren niet meer kunnen leven op onze aarde is er uiteindelijk voor ons en onze kinderen ook geen leven meer mogelijk in Nederland, Europa en de hele wereld! Onze dorpsgenoot Peter Derksen heeft in het kader van een natuurconferentie die het Mini sterie van Landbouw, Natuurbeheer en Visse rij heeft georganiseerd, een CD-maxi-single uit gebracht. Peter werkt als Voorlichter Stedelijk Groen bij het bovengenoemd Ministerie. U kent hem nog wel van de Groendag die dit jaar gehouden is ons dorp en waar hij de Boomfeestmusical met Len ny Kuhr en kinderen van onze basisscholen ge organiseerd heeft. Naar aanleiding van de Nationale Boomfeestdag in Breda is hij gevraagd door Staatssecretaris Ga bor van het Ministerie van Landbouw om mee te helpen aan de organisatie van een conferentie met alle 35 Europese landen om de Europese natuur gebieden voor het jaar 2000 met elkaar te verbin den. De regeringen van de Europese landen ne men namelijk allerlei maatregelen om natuurge bieden in hun eigen land te beschermen, maar ze kijken niet verder dan de landsgrens. Of de maat regelen voor natuurbescherming aansluiten op die van de buurlanden maakt schijnbaar niets uit. Voor planten en dieren maakt dit wel degelijk waat uit want bijvoorbeeld vogels trekken zich niets aan van grenzen. Het is natuurlijk wel be langrijk dat ze tijdens de jaarlijkse vogeltrek ge noeg gebieden vinden om te eten of te rusten. Om natuurbeschermings-maatregelen die elk land neemt op elkaar af te stemmen is dus deze conferentie georganiseerd. Om de bevolking op ludieke wijze te informe ren over deze conferentie heeft Peter de pro- duktie van een CD georganiseerd. Er was geen geld voor op de begroting dus het hele projekt moest gesponsord worden. De Al gemene Spaarbank voor Nederland (ASN) was bereid als hoofdsponsor op te treden. Opzet voor het zogenoemde Stepping Stone-projekt was dat de opbrengsten naar een goed doel moesten gaan ten gunste van natuurprojekten. oktober 1994, ten name van Nationale kollec- te voor mensen met een verstandelijke handi cap - Besloten is de gladheidsbestrijding op enkele tracés in samenwerking met Óisterwijk uit te voeren; - Besloten is in het kader van de drank- en ho- recawet aan Stichting De Reuselhof op grond van artikel 3, lid 3, sub c DHW vergunning te verlenen. Hier een kleine greep uit het aantal activiteiten die wij voor jullie op het programma hebben staan in 1994. Nieuwjaarsreceptie, Skiën, Tennissen, Voorjaar- suitstapje. Toneel, Carnavalsbal, Carnavalswa gen, Dweilen, Actie voor een goed doel, Touw trekken, Wadlopen, Kleiduiven schieten enzo voorts. Het je zelf ook nog leuke ideeën? Laat dit dan even weten aan Jos op ’t Hoog, tel. 2817 of Ju dith Ketelaars, tel: 1262. GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 21, postadres Postbus 90, 5066 ZH Moergestel, telefoon 04243-1235. Openingstijden: 9.00-12.30 uur en na tel. afspraak. SPREEKUREN COLLEGE VAN B W: Burgemeester: na afspraak. Wethouders P. Gerlach en L. Loosveld: maandagavond van 19.00-20.00 uur; hoofdingang aan de Raadhuisstraat. AVONDSPREEKUUR WONINGZOEKENDEN: Elke eerste maandag van de maand van 19.00-20.00 uur; ingang aan de Kloosterlaan. KLEIN CHEMISCH AFVAL: Kunt u wekelijks inleveren aan het adres Klooster- dreef 2 op maandag van 10.30-11.30 uur. GROF HUISVUIL: Wordt elke eerste maandag van de maand opge haald na melding op het gemeentehuis, tel. 1235; sluitingsopgave laatste vrijdag v/d maand 16.00 uur. WEEKMARKT: Elke vrijdagmiddag van 13.30-17.00 uur. STORINGEN/GEBREKEN: Aan riolering, wegen e.d. kunt u melden: - tijdens kantooruren: 04243-1235 - na kantooruren: 04243-1244

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 27