11 Zelf kerstkaarten maken J J l 1 I 1 i 3 j) TM MVMM PAGINA 23 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 22 DECEMBER 1993 PRAKTISCHE FOTOTIPS Fijne feestdagen ervoor dat uw winterse foto’s -I 5 draad een passende zonnekap. B Meer sfeer in uw foto’s Zijn kaarsen en (kerstboom) lampjes de voornaamste ver lichting op de plaats waar u fotografeert, dan krijgt u de sfeerverlichting het mooist op de foto door de Hits uit te scha kelen. Omdat uw fototoestel in een schemerige lichtsituatie best een steuntje in de rug kan gebruiken, is de oplossing een extra lichtgevoelige film (ver krijgbaar vanaf ISO 400). Er breken prettige tijden aan in Nederland. Dagen van bezinning en gezellig samenzijn. Dagen vol heerlijke maaltijden en goede voornemens. Dagen waarop we ons realiseren hoe goed we het hebben. En omdat foto’s meestal vast onderdeel zijn van momenten die we ons graag herinneren, bieden we u deze pagina aan. Met speciale feestdagen-fototips, die in samenwerking met Bureau Voorlichting Foto Film Video voor u wer den geselecteerd. Namens alle medewerkers wensen we u prettige kerstdagen en een gelukkig nieuwjaar! Door de camera juist niet op statief te zetten, maar in aller lei richtingen heen en weer te bewegen tijdens de lange belichtingstijd, wordt elk licht puntje een kleurige streep! Maar er zijn meer manieren om vuurwerk te fotograferen. Een spiegelreflexcamera biedt de mogelijkheid om bijvoor beeld een tijdopname te ma ken. Met de camera op statief of een stevige ondergrond, kiest u sluitertijd B en houdt de knop ingedrukt zo lang als u nodig acht. Dat kan een secon de zijn maar ook een halve minuut. fascinerende wereld van de fotografie. Naast algemene informatie, bevat de mini cursus veel praktische tips voor de meest gefotografeer de onderwerpen (waaronder: vakantie, kinderen, volwasse nen, dieren, sport en natuur en niet in de laatste plaats: Kerst en Oud&Nieuw). Foto’s en tekeningen illustreren de mini cursus. U kunt dit boekje bestellen door f. 9,95 over te maken op Postgirorekening 338 van Bureau Voorlichting Foto Film Video te Apeldoorn onder vermelding van: Mini cursus Fotograferen. Na ont vangst van uw betaling wordt de minicursus per omgaande opgestuurd. Van uw mooiste kerstfoto en/of -dia kunt u zelf originele wenskaarten maken. Gewoon door er extra afdrukken van te bestellen. De fotozaak kan foto’s afdrukken met een kerst en/of nieuwjaarswens, maar u kunt ook foto-afdrukken op gekleurd karton plakken en de wens er zelf bij schrijven. Heeft u van de vorige Kerst wel een aardige foto maar blijkt het negatief onvindbaar? Dan is het prettig te weten, dat de fotozaak ook zonder negatief extra afdrukken van uw foto kan maken. Knallende vuurwerkfoto’s Ongetwijfeld spendeert Ne derland deze jaarwisseling opnieuw een fortuin aan vuur werk. En gelukkig voor foto- liefhebbers groeit vooral het aandeel siervuurwerk! Dat kunt u uitstekend met de came ra vastleggen. U krijgt prachti ge foto’s, als u de camera vult met een extra lichtgevoelige film (ISO 400-1600)? Een foto van de familie bij de kerstboom heeft u vast al in uw album. Maar maakt u wel eens foto’s van het uitzoeken van ‘t leukste boompje? De moei zame weg ermee naar huis? De rommel in de kamer als de dozen met versieringen te voorschijn komen en het sa men met de kinderen optuigen van de boom? Juist daar zit een foto in. En dus ook een opval lend leuke kerstkaart! Aldoende schilderen meer dere vuurpijlen met licht een sprankelende vuurwerkfoto. Een variatie hierop is de bewo gen foto. Daarmee komen we bij een van de opvallendste voordelen van een spiegelreflexcamera. Want deze veelzijdige camera speelt moeiteloos in op iedere licht situatie. Automatisch stelt de spiegelreflex zich in op de extra lichtgevoelige film, past lensopening en belichtingstijd op de aanwezige hoeveelheid licht aan en een perfecte foto zal het resultaat zijn.'Zelfs zon der flits! Wilt u de voordelen S- van de spiegelreflex daadwer- kelijk ondervinden, ga dan naar de fotozaak. Men zal u graag de mogelijkheden demonstreren. Meer plezier van uw camera Er zijn meer originele fototips, waar u veel foto-plezier aan beleeft. En die vindt u.in de minicursus Fotograferen. Dit boekje laat u op een luchtige manier kennismaken met de Fototips voor in de sneeuw Wordt het een witte kerst of moeten we nog een jaartje wachten? Honderdduizenden Nederlanders nemen het zekere voor het onzekere en zoeken de sneeuw op. Voor deze winters porters volgt de volgende tip. Omdat sneeuw het licht alle richtingen uitkaatst, is een zon nekap aan te bevelen. Zo’n zonnekap voorkomt reflecties in de cameralens en zorgt ervoor dat uw winterse foto’s 3 warmer van kleur worden. De 1 J fotozaak heeft voor praktisch i elke cameralens met schroef- 1 s -4

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 23