F-^~ I 8 l ‘i Loia&r maaróón! I F Gouden afscheid voor commandant Hein Roozen Entourage rond afscheid ■mnnI Kleindochter steelt show De beste wijn... Brandweerkoop Hein Roozen Will Pellis t» Vuurwerk Diefstal Ongeval --'t fe?; KPJ-sport Nieuwjaarsreceptie Contributie-inning Lid worden PAGINA 7 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 15 DECEMBER 1993 5 Opa Hein met kleindochter Kelly die als ’eerste brandweervrouw’ de receptie mocht openen. vervolg van voorpagina ’Het is dan ook, dat ik allereerst bloemen aan uw vrouw wil geven om speciaal haar, maar ook uw kinderen, te bedanken voor hun bijdrage in de lange reeks van jaren’. Hierna overhandigde hij het afscheidskado van het gemeentebestuur (’n videorecorder, red.) en de bronzen legpenning met oorkonde van de Ko ninklijke Nederlandse Brandweervereniging en de Nederlandse Vereniging van Brandweercom mandanten. i t I Hoge koninklijke onderscheiding... Na alle officiële plichtplegingen kondigde woord voerder Will Pellis de receptie aan. Hij vroeg daarbij ruimte voor degene die deze receptie zou openen: de kleindochter van Hein, Kelly. Zij was gestoken in ’n brandweeruniform en droeg ’n bij passende helm. Zichtbaar geëmotioneerd nam Hein zijn kleindochter even op de arm om haar vlug ’n knuffel te geven. Veel tijd was daar echter niet voor, want onmid dellijk daarna begaf zich ’n lange rij wachtenden richting Hein en Riet Roozen. De dag werd na deze receptie afgesloten met ’n buffet (door de collega’s aangeboden) wat de afscheidnemende commandant, zijn gezin en het volledige brandweerkorps, vergezeld door hun vrouwen, zich vervolgens goed lieten sma ken in ’De Cambrinus’. Rond de klok van half elf kwam ’n eind aan deze voor Hein vermoei ende en emotionele dag, waaraan hij ongetwij feld nog vaak met veel plezier aan zal terug denken. Hein: van harte proficiat met je onderscheiding en bedankt voor alles wat je voor de Moergestelse gemeenschap hebt gedaan. Het ga je goed... M.O. Met deze woordspeling kwam burgemeester ter Veer tot een van de hoogtepunten van de mid dag. Bijna 38 jaar als vrijwilliger waarvan 23 jaar als commandant van Brandweer Moergestel noemde hij niet ’zomaar ’n periode’. Speciaal voor de gelegenheid was door Ans van Gisbergen ’n afscheidslied gemaakt dat door het plaatselijke brandweerkoor (in oprichting) werd gezongen. Tot in details duidelijk gemaakt met o.a. lege koffiepakken eindigde het lied met de regels: ’Mocht jij je nu vervelen gaan, wij zoeken nog een vent. Niet als een zanger van ons koor, maar als de dirigent!’ Na nog ’n aantal woorden van waardering door regionaal commandant, de heer Kuyt, was het vervolgens de beurt aan Hein Roozen zelf om de aanwezigen toe te spreken. Hij dankte met name ’zijn’ manschappen voor de bijzonder fijne samenwerking in al die jaren. In die dank betrok hij tevens collega’s en oud- collega’s, en ’n aantal dienstverlenende organi saties, zoals het korps van de Rijkspolitie, de GGD en de centrale meldkamer, evenals de EHBO-vereniging Moergestel. Hij verontschul digde zich bij voorbaat als hij iemand vergeten mocht zijn. Hij wenste aan het slot zijn voorlopige opvolger Will Pellis van harte sukses voor de toekomst. Hierna kwam Will Pellis namens het brandweer korps aan het woord. Hij blikte met name even terug in de tijd dat het pionierswerk van brand weer Moergestel begon. Het theoretische gedeel te van de opleidingen vond hoofdzakelijk plaats in Café De Brouwer. Het enige materiaal dat het korps toen tot zijn beschikking had was ’n aan- hangwagentje van de BB. De eerste kazerne was het voormalige gemeentehuis aan de Kloostêr- laan, ’waarbij je eerst ’n paar treden moest over winnen om binnen of buiten te kunnen komen, aldus Will. ’De kledingrekken waren gemaakt van hout uit de ’gemintesmaast’. Het hars droop er nog vanaf. De sleutel van het brandweergedeelte hing in de beste kamer, ofwel het privaat, aan 8 8 l mJ De Brandweer Moergestel was bij de organi satie van het afscheid van commandant Hein Roozen niet zo maar over één nacht ijs ge gaan. De versiering van ’Den Boogaard’ was door eigen mensen geregeld, zoals de bran- demmers die gevuld waren met bloemen. Het spreekgestoelte bestond uit ’n opzetstuk met centraal spinden en was door eigen brand weermensen speciaal voor deze gelegenheid vervaardigd. Daarnaast had men gezorgd voor ’n historisch overzicht aan de hand van foto’s en kranteknipsels en had men de be schikking gekregen over ’n aantal oude brandweervoertuigen uit de regio alsmede ’n handsirene en hoorn. Deze hoorn behoorde toe aan ’de Michel’ zoals men die in vroeger dagen noemde: ’n brandweerman gezeten op ’n transportfiets (beschikbaar gesteld door Frank Vogels, red.). Ook het brandweerpakje van Hein’s klein dochter Kelly was door een van de brand- weerechtgenotes gemaakt en de verzorging van receptie- en kadotafel, evenals garderobe was in handen van kinderen van de leden van het korps. Nee, men had weinig (of niets) aan het toeval overgelaten, en daarvoor is ’n kompliment voor de perfecte organisatie rond dit afscheid op zijn plaats... ’Hij kon weliswaar met vuur spreken en driftig zijn’, zo zei Will, ’maar anderzijds heeft hij voor zijn mannen het vuur uit de sloffen gelo pen, en stak hij, zonodig, voor hen zijn hand in het vuur. En al neemt hij nu afscheid, zijn goe de eigenschap om iemand behulpzaam te zijn, zal zeker niet verloren gaan. In brandweertaal gezegd: hij zal iedereen uit de brand blijven hel pen’. Hierna richtte Will zich even in het bijzonder tot de vrouw van Hein: Riet. Op verzoek van de col lega’s plaatste hij haar even duidelijk op de voor grond. ’Ieder van ons heeft bij jou Riet, altijd de Brabantse gemoedelijkheid ontmoet, ’n Vrouw met een gulle lach, die altijd ’meej un bekske kof fie’ klaarstond. Het boeket bloemen wat ik je zo dadelijk mag aanreiken komt uit 19 warme brandweerharten’ Wat het cadeau aan Hein betrof, moest hij diens geduld nog even op de proef stellen, om dat er op dat moment nog druk aan werd ge werkt. MTV maakte van het gehele gebeuren ’n videoband en Leo Roosen was die middag bezig met het maken van een fotoreportage. ’Het zal een kostbaar bezit worden’, aldus Will. Tot slot wenste hij Hein het allerbeste, samen met zijn vrouw Riet, z’n kinderen en (enige) kleinkind. De lachers kreeg Will vervolgens op z’n hand door te zeggen dat Hein nu ongetwijfeld samen met z’n kleindochter de avonden o.a. zal vullen met het kijken naar een van z’n favoriete kinderprogramma’s: Sesamstraat. W* Het is weer bijna zover. De jaarwisseling staat voor de deur. En daar horen traditiegetrouw olie bollen en vuurwerk bijEen traditie war steeds meer vraagtekens bij gezet worden. Doktoren waarschuwen op de tv voor overmatig vetgebruik in de maand december en het vuurwerk bezorgt menigeen schade en overlast. Vuurwerk mag in geheel Nederland alleen ver kocht worden door winkeliers die daarvoor een vergunning hebben en alleen maar op 29, 30 en 31 december. Vaak is mogelijk om illegaal reeds aan vuurwerk te komen. Dat mag niet en bovendien loopt u het risico onveilig vuurwerk te kopen. U denkt mogelijk voordelig uit te zijn, maar de illegale handelaar is er alleen maar op uit om ten koste van alles winst te maken. Vuurwerk mag alleen afgestoken worden op 31 december van ’s-morgens 10.00 uur tot 1 janua ri ’s-nachts 02.00 uur. Dit zijn landelijk regels die dit jaar voor het eerst in een landelijk zogenaamd Vuurwerkbesluit Wet Milieugevaarlijke Stoffen geregeld zijn. Het voor handen hebben en/of afsteken van vuurwerk bui ten de toegestane tijden is nu een economisch de lict, een misdrijf. Dat houdt in dat je een proces verbaal krijgt en dat je naam in de politieregisters geregistreerd wordt. Hierop zijn enkele uitzonderingen. Als je nog geen 18 bent en je overtreedt de regels dan kom je in aanmerking voor een HALT procedure. Voldoe je daar niet aan dan krijg je tenminste een boete van 60,-. Bovendien ben je je vuurwerk kwijt. En dan nog dit: Besef vooral dat het afsteken van vuurwerk anderen veel overlast kan bezor gen. En het is gevaarlijk! Voor jezelf maar ook voor anderen. Steek daarom alleen vuurwerk af op oudejaarsdag. Dan hoe je het niet stiekum te doen en dan kun je veel meer op de veiligheid letten. Onbekenden hebben in de Raadhuisstraat een Skimmia gestolen. De plant werd tot de grond toe kaal gesnoeid. Op de Vinkenberg kwam een Nissan Patrol met aanhangwagen frontaal in botsing met een tege moetkomende personenauto. Beide auto’s be landden in de sloot naast de weg boven op elkaar. Twee inzittenden van de personenauto zaten bekneld en werden op deskundige wijze door de brandweer bevrijd. Een derde inzittende kon er zelf uitkomen. Alle drie werden naar het zieken huis vervoerd. Later op de dag konden twee van hen huiswaarts keren. Uit het onderzoek is gebleken dat de bestuurder van de Nissan met aanhangwagen begon te slin geren en daarbij op de linker weghelft terecht kwam. De bestuurder was niet in het bezit van het vereiste rijbewijs voor een dergelijke com binatie. ’Veel is veranderd en met name door aanvul lende studies maakte u zich de nieuwe ontwik kelingen op het gebied van brand- en rampen bestrijding eigen. Respect en waardering is naast grote dankbaarheid voor al wat u deed, hier op z’n plaats’. ’n Emotioneel moment brak aan toen de burge meester meedeelde dat aan Hein Roozen was toe gekend de gouden ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Na het opspelden van deze hoge onderscheiding wenste de burgemeester Hein en z’n familie van harte geluk. Links Piet Fonken met de handsirene en rechts ’de Michel’ met fiets en hoorn. Op de achtergrond de Open Blitz met daarin commandant Hein Roozen. de achterplank van het closet. De eerste brand weerwagen werd een Opel Blitz, zoals hierbo ven al aangehaald. ’Dit uitrukvoertuig gooide bij de eerste uitruk zulke hoge ogen’, zo zei Will, ’dat de pompbediener meer bezig was met tekst en uitleg te geven dan met de daadwerke lijke bediening’. Hierna typeerde hij, op dikwijls geestige wijze, de menselijke eigenschappen van commandant Roozen. ’Uiterlijk heeft hij vaak de schijn hoog gehouden, alsof niets of niemand hem kon deren. Toch mag ik verklappen dat zijn hart niet zo groot is als hij zelf doet vermoeden. Gesteld mag echter worden dat hij een geboren leider is, met over(ge)wicht en een eigen uitstraling. Juist om dat de korpsleden hem zo goed hebben leren ken nen, veroorzaakten zijn plastische opmerkingen tijdens de oefeningen vaak enige hilariteit. Tegen beter weten in liet hij zich nog wel eens uit zijn tent lokken. In het uiterste geval, ’als het niet in zijn kraom paaste’, zoals hij zelf altijd zei, gaf hij te kennen wel ’ns naor het groot huis (gemeen tehuis, red.) te zullen stappen’. Op zondag 19 december wordt er in Diessen een, Kerst-volleybaltoernooi gehouden. De wedstrij den beginnen om 12.00 uur. Degenen die hier aan mee willen doen kunnen zich opgeven bij; John van Esch, tel: 1471. Ook dit jaar organiseert KPJ-Esbeek een KPJ- weekend en wel op 15 en 16 januari 1994. Op za-‘ terdag 15 januari zullen de Jazz-Politie en Thet Bob Color optreden en op zondag 16 januari, wordt er een gezellig indoor strandvolleybaltoer-* nooi georganiseerd. Teams bestaande uit 6 spe-’ Iers (3 heren en 3 dames), 2 reservespelers en 1 coach kunnen zich opgeven voor 1 januari 1994' bij John van Esch, tel: 1471. Dit alles zal dan ge houden worden in een verwarmde manege. D’n Tob zal een aantal weken niet geopend zijn! op vrijdag. D’n Tob zal pas weer geopend zijn’ t. voor publiek 7 januari 1994. KPJ-Moergestel, houdt dan haar Nieuwjaarsreceptie (editie 1994). j Alle leden zijn dan van harte welkom om de beste wensen uit te delen. Voor een hapje en een drankje wordt gezorgd. Dus tot ziens in het nieu- j we jaar, in D’n Tob! S In de periode van 10 december- 31 december 1993 gaan de bestuursleden de huizen langs om’ de contributie op te halen. Ook dit jaar is het be- drag vastgesteld op 40,- per persoon. Houdt hier rekening mee alstublieft en laat de KPJ niet in de kou staan! Van KPJ-Moergestel? Dat kan. Een telefoontje naar Erica Rijnen (tel. 1315) is al genoeg. Of loop op een vrijdagavond gewoon eens bij D’n Tob binnen. KPJ Moergestel, zo gek nog niet!

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 7