voor commandant Hein Roozen Fam. Priems wint hoofdprijs: ƒ1.000 ’Gouden’ afscheid van brandweer KETELAARS B R I N Binnenkort kerst en nieuwjaar M 04243-1665 Aphrodite ’Xüm en Hoge koninklijke onderscheiding. Tijdens feestelijke slotavond Winkelaktie 1993 fl B 1 cm H8 7 TILBURG TELEFOON 013 - 434907 TIVOLISTRAAT 75 Vrijdag 10 december 16.00 uur. Zwaailichten, loeiende sirenes, ’n vol tallig brandweerkorps en ’n tweetal oude brandweerauto’s (’n Opel Blitz en ’n Magirus) zijn op het Rootven onderweg naar het huis van comman dant Hein Roozen. Deze middag staat in het teken van zijn afscheid als brandweercommandant van brandweer Moergestel en het wordt een af scheid dat hij, samen met z’n vrouw en kinderen, niet licht zal vergeten... ’n Volle zaal van ’Den Boogaard’ was er getuige van dat de familie Priems uit de Handboogstraat 5 in Haaren uiteindelijk de winnaar werd van de hoofdprijs in de Winkelaktie van de Moergestelse winkeliers. Glunderend nam Karin (’zeg maar Van Gisbergen, dan kennen ze me be ter...’) de cheque van 1.000,- in ontvangst van voorzitter/presentator Ton van de Sande. De prijswinnaars: f 750,-: Bi WOENSDAG 15 DECEMBER 1993 - 18e Jaargang - Nr. 791 h Huidverzorqingsinstituut E Burgemeester ter Veer Voor cateringfolder CATERING ORGANISATIE \Tel. 04243-1665 - Moergestel staat of valt bij de inzet en betrokkenheid van de vrijwilliger. 3 1 moergestel, Tel. 04243 - 1474 qj Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V G.Z.) ■r F V bon 12 este Burgemeester ter Veer speldt de heer Roozen de koninklijke onderscheiding op. vervolg op pagina 7 Breed lachend neemt oud-dorpsgenote Karin (van Gisbergen) de hoofdprijs in ontvangst... I® <1 In de Opel Blitz plaatsgenomen (precies zo een als de eerste brandweerauto die Moergestel ooit tot zijn beschikking had) werd Hein, ver- gezeld door zijn familie, naar Vergader- en Par tycentrum ’Den Boogaard’ gebracht waar bur gemeester ter Veer zijn opwachting maakte om 1.000,-: Karin Priems-van Gisbergen Miranda Koster, B. van Gils. 500,-: Fam. Adams, J. de Pina, H. Roozen. 250,-: D. Cools, Jo Denissen, H. Jongsma, H. Roozen. 100,-: H. van Amelsfoort, R. van Dam, Jo Denissen, Fam. Dominicus, Rob Kuypers, Fam. Pij neo 135 F:::-?:::?” Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond trouwde spelletjes, zoals het draaien aan het rad van avontuur, met de dobbelsteen gooien en tenslotte het eenentwintigen waren rond elf uur de winnaars bekend. ’n Totaal prijzenbedrag van 10.000,- was er maandagavond weg te geven tijdens de slotavond in ’Den Boogaard’. Naast dit prijzengeld worden alle aanwezigen vergast op ’n kopje koffie en komt men in de loop van de avond enkele malen met ’n lekker hapje rond. Daarnaast worden on der de bezoekers nog ’n groot aantal extra prij- I zen verloot. j Ja, de sfeer was er weer helemaal, en in die am biance wist presentator Ton van de Sande de I het gezelschap te ontvangen. Toen Hein de grote zaal betrad klonk er een spontaan applaus op van collega’s, oud-colle- ga’s, vrienden en genodigden. Na een woord van welkom door Will Pellis was het de beurt aan de burgemeester om vanachter (heel toepasselijk) de centrale spindel de aanwe zigen en in het bijzonder de heer Roozen toe te spreken. Al op 20 mei jl. gaf Hein de wens te kennen per 1 december 1993 gebruik te maken van de VUT en daaraan gelijk zijn vertrek als commandant van de plaatselijke brandweer te verbinden. Op 1 januari 1957 meldde Hendrikus Cornells Franciscus Roozen zich aan, om vervolgens, na alle rangen bij het korps te hebben doorlopen, op 1 januari 1971 commandant Goris Janssen op te volgen. Burgemeester ter Veer maakte in zijn toespraak duidelijk dat er tussen de jaren 1956 en 1993 veel gebeurd, maar ook veel veranderd is. Zeker in een dorp als Moergestel waren de mogelijkheden met het eenvoudige materiaal in de beginperio de beperkt. Hij waagde het zelfs de opmerking te maken om zich af te vragen of de in die tijd ge nomen risico’s wel verantwoord waren. Maar net als nu, stond ook toen het Moergestelse brand weerkorps, hoe beperkt de middelen ook waren, altijd klaar. Met groot respect complimenteerde hij vervol gens het korps en zijn leiding voor de wijze waar op het moeilijke karwei van maandag jl. (zwaar auto-ongeluk op de Vinkenberg, red.) werd ge klaard. ’De brandweer als organisatie is bijna continue in beweging’ aldus de heer Ter Veer. ’Spitste de brandweer zorg zich nog niet zo lang gele den met name toe op het verlenen van hulp bij brand, op dit moment ligt er duidelijk ook een taak waar het een kleine dan wel grote ramp betreft’. Duidelijk wees hij er vervolgens op dat de plaat selijke overheid bij de uitvoering van de verschil lende taken afhankelijk is, maar ook bouwt op hen die zich als vrijwilliger bij de brandweer heb ben gemeld. Ook óns plaatselijk brandweerkorps I borg; J. Simons-Peters, A. Verbakel, J. Weken (2x). 75,-: Van Amelsvoort, J. van den Bersselaar, Mts. J. Burgers, Fam. P. Dirkx, Mevr. Erven, Fr. van Esch, W. van Esch, Carla van Gooi, Hélène Heemskerk, W. van den Heuvel, Sjoerd Hoog- hiemstra, Fam. Hoozemans, A. Jonkers, Inge Kerkhof, J.C. Pape, Angele Persoons, G. Rooy- mans, M. van Tuijn, M. van de Wouw. f 50,-: Van Amelsfort, van der Avoort, van Berkel- Maas, J. van den Branden, Babs van Brunschot, A. van de Bruggen, A. Burgers, J. van Casteren, van Dal, J. Denissen-Groenen, H. Derksen, Fam. P. Dirkx, M. Erven, Ad van Esch, Ans van Esch, Leny van Gestel, van Grieken, V. van Her- ck, W. op ’t Hoog, van Ierland, Fam. Jonkers, H. Ketelaars, W. Ketelaars, Monique de Kok, C. de Kok-van de Wouw, M. de Kort, Fam. Kreijveld, Jo van de Laak, Corien van Laarho ven, Riet de Laat-van de Laak (2x), J. Martens- Schijvens, C. Michels, A. Moonen-Brouwer, A. Moorman, Chr. Moorman, R. Mulders, E. Mut- saers, J. van de Nieuwelaar, W. van Overdijk, Fr. van Riel, W. Roosen, Ruigewaard, M. van de Sanden, T. Smetsers, Fam. A. van de Ven, Fam. Vorstenbosch, C. Welvaarts, K. van de Wouw en A. van der Zanden. Na deze, zoals hij noemde, willekeurige schets richtte hij zich in het bijzonder tot Hein Roozen als afscheidnemende brandweerman en leider van het korps. ’Uw grootste kracht’, zo zei hij, ’lag in het feit dat u steeds (waar het de brandweer betrof) zeer duidelijk voor ogen stond waarover gesproken moest worden en welke prioriteiten gesteld dienden te worden. Dit wist u op de u eigen wijze aan de manschappen over te brengen. Daarbij wist u steeds het gemeentebestuur ervan te overtuigen dat het brandweerkorps Moergestel in staat was goed te funktioneren’. ’Door juist zelf voorbeeld te willen en kunnen zijn, was u in staat de gemotiveerdheid van de korpsleden met succes te sturen. U was daar naast ook iemand, die oog had voor de mens achter de brandweerman. Samen met de leden van het korps was u in staat de juiste sfeer bin nen de groep te treffen, waarbij plaats was voor ernst, maar evengoed ook voor humor en ge moedelijkheid’. ’U bent op een goede wijze met de gegeven ver antwoordelijkheden omgegaan’, zo vervolgde de burgemeester, ’en het staat eveneens vast dat, wil je je opdracht als verantwoordelijke brandweer man goed kunnen vervullen, het belangrijk is dat je echtgenote en je gezin er helemaal achter staan’. jl i luiu.oiz.wiymyo.noLnuui M Jl Schoolstraat 5 ’wedstrijd’ goed op gang te houden. Na de ver- Ifc, f 10llO,~

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 1