GECRASHD??? MN VLIEGENSVLUG NAAR Vliegtuig als reclame-object... fe Opening fietspad langs Wilhelminakanaal DONKERS O z AUTOSCHADE zandstraat 1 tel. 04243-1385 moergestel J ongerencentrum Demo ’Geef de toekomst van katoen’ Gesprekslijn voor ouderen 3’ December activiteiten, zondag 19 december Demo-rock ’93 (open vanaf 14.00 uur) Donderdag 16 december 11.00 uur te Haghorst Er zijn 100 kaarten, op op. Kerstsfeer in de bibliotheek Wijziging contributietarieven GARANTIEBEDRIJF Schoolstraat 60 5066 EE Moergestel Tel. 04243 - 3537 Eigen berging Expertise rechtstreeks in overleg met uw verzekeringsmaatschappij Vervangend vervoer tijdens herstel Snelle afhandeling PAGINA 11 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 15 DECEMBER 1993 10 Het verzamelpunt voor de opening is café De Bierelier te Haghorst, St. Josephstraat la. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer M. Paulissen, telefoon: 013-372442. Sinds enige tijd is dit vliegtuigje te bewonderen als reclame-object bij het autoschadebedrijf van Chris Donkers aan de Schoolstraat. Vanaf de rijksweg A58 heeft het voorwerp al veel voorbijgangers ver rassend op zien kijken, want, zeg nou zelf, zo’n vliegtuig zie je niet alle dagen op deze manier ’han gen’... Kaarten kosten 7,50. Verkrijgbaar in Demo of via de bandleden Al lange tijd wordt er in Oisterwijk geprobeerd om een te gek Rock- festival van de grond te krij gen. Na vele tegenslagen is het zondag 19 decem ber dan eindelijk zover, want dan barst Demo- rock ’93 los. Het is de bedoeling om het Demo- rock festival jaarlijks terug te laten keren. Het programma van dit festival bestaat uit de vol gende bands: Backlash (15.00 - 15.45 uur); Zo luidt de kreet waarmee de Thuiszorgwinkel Midden-Brabant de Kakaloe katoenen babylui- er introduceert. Een natuurprodukt dat nu ook is toegevoegd aan het assortiment van de Thuiszorgwinkel. Een voorgevormde luier, die ’flanel’ zacht aanvoelt en een perfecte pasvorm heeft. Bijna elke week brengt de media wel een bericht over ontwikkelingen die het milieu belasten. De gigantische en nog steeds groeiende afvalberg neemt in die ontwikkeling een belangrijke plaats in. Wegwerpluiers zijn gemakkelijk. Daar kan nie mand wat tegen in brengen. Maar het feit dat een baby ruim 2000 wegwerpluiers per jaar verbruikt (in Nederland jaarlijks goed voor 700 miljoen wegwerpluiers), moet ons aan het denken zetten. Om die redenen stimuleert de Thuiszorgwinkel het gebruik van katoenen luiers. Geen gewone luier, maar luiers waarmee het milieu minder wordt belast.Het duurt letterlijk eeuwen voordat een wegwerpluier door het milieu is afgebroken, terwijl dat bij een katoenen luier maar zes maan den duurt. De Kakaloe katoenen luiers gaan minimaal twee jaar mee, waardoor een baby gebruik van katoenen luiers hooguit 70 luiers per jaar ver bruikt. De voorgevormde ’flanel’ zachte katoe nen luier is voorzien van een klittebandsluiting en is zonder problemen goed zelf wasbaar. Voor de nacht zijn er nachtinleggers ontwikkeld voor de extra vochtopname. De luiers zijn te ver krijgen in drie maten, afhankelijk van het ge wicht van het kind. Er zijn totaalpakketten, waar voldoende luiers inzitten voor één kind, voorzien van nachtinleggers, twee plastic broekjes en een vrolijk printbroekje. Maar de luiers en nachtleg- gers zijn ook in klein verpakkingen te koop bij de Thuiszorgwinkel. En een kennismakingspakket of probeerpakket behoort ook tot de mogelijkhe den. Voor meer informatie kunt u terecht bij de Thuiszorgwinkel Midden- Brabant (telefoon: 013-634808), een initiatief van Thuiszorg Mid den-Brabant. De Thuiszorgwinkel bevindt zich in het hoofd gebouw van Thuiszorg Midden-Brabant aan de Lage Witsiebaan 2a in Tilburg. De openingstij den zijn: maandag, dinsdag, woensdag en vrij dag van 09.00 - 18.00 uur, op donderdag van 09.00 - 18.00 uur en op zaterdag van 10.00 - 13.00 uur. De Telefonische Hulpdienst van Midden- en Noord-Oost Brabant heeft per 1 december 1993 een nieuwe telefoonlijn geopend, namelijk de Gesprekslijn voor Ouderen. 1993 Was het Jaar van de Ouderen, waarin aller lei aktiviteiten plaatsvonden om mensen in hun derde levensfase te stimuleren en/of te on dersteunen. In aansluiting op deze initiatieven bleek de oprichting van een telefonische hulplijn een lo gisch vervolg. Mensen die deze gesprekslijn bellen, mogen re kenen op welgemeende aandacht en zorg. Zij kunnen hun vreugde en verdriet delen in volko men vertrouwelijkheid. Bovendien kan er infor matie gegeven worden op sociaal, maatschappe lijk of financieel gebied. Ieder die belt, kan er verzekerd van zijn dat het gesprokene veilig is en anoniem blijft. De gesprekken worden gevoerd met vrijwilligers van de telefonische hulpdienst. Zij zijn ver trouwd met dit werk en door extra trainingen in gespeeld op de problematiek van het ouder worden. De Gesprekslijn voor Ouderen zal elke dag be reikbaar zijn tussen 20.00 uur en 2.00 uur. Als u deze lijn in gesprek treft, kun u de telefonische hulpdienst bellen die dag en nacht bereikbaar is. Dit telefoonnummer staat achter op elke tele foongids. Het telefoonnummer van de Gesprekslijn voor ouderen is: 073-148844. Het nieuwe fietspad langs het Wilhelmina kanaal wordt op donderdag 16 december aanstaande om 11.00 uur feestelijk ge opend. De opening wordt verricht door gedelegeerde mr. R.H.J. van Schaik (Openluchtrecreatie en Toerisme) bij de brug over het Wilhelminakanaal te Hag horst, gemeente Diessen. Het fietspad loopt van Oirschot naar Tilburg en is 15 kilometer lang. Multi Vitamins (16.15 - 17.30 uur); Blueprint (18.30 - 19.30 uur); Bill Skins Fifth (20.00 - 20.30 uur) Lost in misery (21.00 - 21.45 uur); Sinister Footwear (22.15 - 23.30 uur). Deze laatste band is wereldberoemd in Oister wijk en omstreken. Maar voor degene die deze band nog niet kent volgt hier een omschrijving: De band speelt traditionele Blue’s/hard rock en heeft al een tijdje een mini CD uit (Still got my boots) Sinister Footwear speelde dit jaar op Top werk’ waarover een zeer positieve recensie in Het Oor stond. Van alle bands die een demo of CD uit hebben zijn verkrijgbaar deze avond in demo. 26 december: City Pig Unit Tweede Kerstdag is het eindelijk zover. City Pig Unit speelt weer in demo. Eigenlijk heeft deze band geen uitleg meer nodig. Kaarten a 6,- zijn verkrijgbaar in Demo. Er zijn 100 kaarten verkrijgbaar in Demo. Op Op. Aanvang: 15.30 uur; zaal open om 14.00 uur. Door de aanleg van dit fietspad is het nu moge lijk om van Tilburg via Oirschot, langs het Wil helminakanaal, door te fietsen tot Eindhoven. Het nieuwe fietspad is bedoeld voor recreatief, werk- en schoolverkeer. Het is aangelegd op de vroegere schouwpaden van Rijkswaterstaat. Deze waren 1.10 meter breed. Deze breedte was niet geschikt voor veilig fiets verkeer. Het fietspad is daarom verbreed tot 2.50 meter. Het fietspad is voor een deel gefinancierd door subsidies van Rijkswaterstaat en de provincie. Verder door de gemeenten Tilburg, Hilvaren- beek, Oost-, West- en Middelbeers en Diessen. Het SMB heeft de subsidies aangevraagd. Verder heeft het SMB zorggedragen voor de coördinatie van het aanleg van het fietspad. De laatste weken van dit jaar verkeert de biblio theek in kerstsfeer. Rond de kerstboom is een tentoonstelling van kerstboeken ingericht. Behal ve boeken met kerstverhalen treft U er ook boe ken aan met knutsel- en doe-het-zelf ideetjes om voor of tijdens de kerstdagen gezellig bezig te zijn. In verband met de feestda gen is de bibliotheek op vrijdag 24 december en vrijdag 31 december aanstaande de gehele dag gesloten. Per 1 januari 1994 worden de contributietarieven enigszins verhoogd. Vanaf dat moment gelden de volgende tarieven: jeugd tot en met 17 jaar: gratis volwassenen 18 tot en met 20 jaar: 16,50 volwassenen 21 tot en met 64 jaar: 26,- volwassenen vanaf 65 jaar: 15,- Als binnen een gezin een gezinslid een abonne ment van 26,- heeft, bedraagt het tarief voor de volgende gezinsleden vanaf 21 jaar: 15,50. Dit zelfde tarief geldt voor mensen met een CJP. Houders van een Pas 65 betalen ƒ15,-.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 11