s 4 MINDER AFVAL DE HAND HEB JE ZELF IN Audacia-nieuws Uitbreiding/ verbetering parkeergelegenheid Elisabeth Ziekenhuis Voetbal: regio-competitie Vragen of klachten over de gezondheidszorg? Korte baanwedstrijden op ’t Brandven 1 V ogel vereniging Moergestel Mo, Gias s: )S Öi st O- AUDACIA JUNIOREN De uiterste inlevertermijn voor kopij is ZATERDAG 12.00 UUR. Advertenties uiterlijk maandagavond. AUDACIA PUPILLEN De Sint op bezoek... Eerste overwinning op Heusden Frans Tekart match-winnaar S.V. Roef! Korfbal 8 MOERGEFTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 8 DECEMBER 1993 PAGINA 9 se n- 12.15 Schaatsclub „De Vennen." >p ia 1U st s: Programma zondag 12 december: ZIGO 1 - Audacia 1 Alliance 2 - Audacia 2 Riel 2 - Audacia 3 Taxandria 9 - Audacia 4 Audacia 5 - Oisterwijk 5 Audacia 6 - Spoordonkse Boys 5 Audacia 7 - Bergeyk 7 Audacia 8 - SVSOS 3 Audacia 9 - SVG 9 De Bocht ’80 3 - Audacia 10 8.45 10.30 9.30 9.30 8.45 10.45 10.45 10.45 14.30 12.00 12.00 10.00 12.30 10.00 12.30 10.00 10.00 10.00 Bestel de gratis brochure “Minder afval heb je zelf in de hand". Schrijf naar distri butiecentrum VROM, antwoordnummer 10103. 2700 VB Zoetermeer (geen post zegel nodig). Of bel 079 - 449449 EEN BETER MILIEU BEGINT Bil JEZELF )4 Programma zaterdag 11 december Aanwezig: J.P.S. Al - Audacia Al13.15 Audacia B1 is vrij Audacia B/C is vrij Audacia C/D - S.E.T. 1 6-3 afgelast 4-2 tegenstander n.o. afgelast 3-2 afgelast 2-4 0-5 afgelast 0-4 0-1 5-2 5-4 3-3 De laatste wedstrijden van de kompetitie zijn gespeeld. De resultaten voor Moergestel zijn schitterend, het derde team ’Jumbo’ is kampioen geworden. Mannen proficiat. De laatste wed strijd werd met 10-0 gewonnen. Bart de Cort, Jos Essing en Theo Sprengers wonnen alles. De vol gende kompetitie 5e klas. Met het tweede team ’Omnium’ liep het niet zo gemakkelijk. Met een overwinning waren ze ook kampioen, maar het werd een gelijk spel. Promo veren doen ze in ieder geval wel. Ook hier dus proficiat. René Oerlemans en Wil Steenbakker wonnen 1 maal en Arie Vogels scoorde 2 maal. Het eerste team ’Elektro’ promoveert naar de overgangsklasse. De laatste wedstrijd werd met 7-3 gewonnen. Piet Habraken won 3 maal, Her man Reinders 2 maal en Ron van Hees 1 maal. Ook voor dit team proficiat met de promotie. Uitslagen: Moergestel 1 - Blue Star 1 7-3 Moergestel 2 - Blue Star 2 5-5 Moergestel 3 - Slagzin 910-0 Elke maandagavond gelegenheid tot spelen in D’n Donk van 20.00 uur tot 22.00 uur. We kun nen best nog nieuwe leden gebruiken. Kom eens een balletje slaan. Wilt u inlichtingen, bel dan: 3365. Het 4-tegen-4 spel van afgelopen zaterdag werd afgelast. Programma zaterdag 11 december Aanwezig: Audacia D1 is vrij Were Di 2 - Audacia D2 Oisterwijk El - Audacia El Audacia El - Hilvaria 3 Audacia E3 - Hieronymus 1 Nemelaer 1 - Audacia F1 Audacia F2 - VQAB 2 Audacia F3 - Hilvaria 3 Audacia F4 - Oisterwijk 1 Ook dit jaar hebben St. Nicolaas en zijn Pieten weer het jaarlijks bezoek gebracht aan de E- en F-pupillen van Audacia. Het is in één woord weer een mooie middag geworden. De Jeugd commissie wil dan ook de Sint en zijn Pieten heel hartelijk danken voor dit bezoek en zegt: hope lijk tot volgend jaar. Ook wil de Jeugdcommissie Groentehal ’Crisje’ bedanken voor de attentie geschonken aan de pu pillen van Audacia. Of over de maatschappelijke dienstverlening of de ziektekostenverzekering? Het Patiëntenbelangenburo (PBB), deeluitma kend van het Regionaal Patiënten en Consumen ten Platform Midden-Brabant (RPCP) verstrekt gratis informatie en advies over (onder andere) de weg in de gezond heidszorg, over uw rechten als patiënt, over ver- zekeringsaangelegenheden, over patiëntenorga nisaties en over mogelijkheden voor genoegdoe ning bij onvrede. Het buro werkt overigens onafhankelijk van de instellingen, zorgverleners en zorgverzekeraars. Als u klachten heeft over de zorgverlener bijvoor beeld huisarts, tandarts, specialist, ziekenhuis, verpleeghuis, thuiszorg, enzovoorts geeft het PBB u ondersteuning bij het formulieren van uw klacht, helpt u bij het opstellen van een brief, het voorbereiden van een gesprek; ook het meegaan naar een gesprek met degene waarover u een klacht heeft, is mogelijk. Samen met u zoeken de medewerkers van het PBB naar de mogelijkheden om de klacht op te lossen. Door het anoniem registreren van uw vragen en klachten probeert het PBB de knelpunten in de zorg zichtbaar te maken. Op deze manier wil het PBB een bijdrage leveren aan de kwaliteitsverbe tering van de gezondheidszorg. Wanneer struc turele knelpunten gesignaleerd worden, treedt het RPCP in overleg met de betreffende instan tie en/of zorgverlener(s). De diensten van het buro worden verleend door een aantal speciaal daarvoor opgeleide contact personen die daarbij begeleid worden door een coördinator. Dankzij uitbreiding met meerdere contactperso nen is het nu mogelijk geworden de dienstverle ning meer toegankelijk te maken. U kunt het Patiëntenbelangenburo, ook voor na dere informatie, bereiken: Telefonisch (tijdens kantooruren): op maandag, dinsdag en donderdag van 9.00 uur tot 17.00 uur en op woensdag en vrijdag van 9.00 uur tot 12.30 uur (buiten kantooruren is er een antwoordappa raat) Noteert u het telefoonnummer: 013-421035. Op maandag, woensdag en vrijdag van 10.00 uur tot 12.00 uur en op dinsdag van 14.00 uur tot 16.00 uur wordt spreekuur gehouden aan het kantoor Piushaven 1-02 te Tilburg. Een afspraak maken is dan niet nodig. Uitslagen: Audacia 1 - Heusden 1 Audacia 2 - NO AD 2 Audacia 3 - Hilvaria 3 Audacia 4 - GFC ’93 5 SET 4 - Audacia 5 EFC 7 - Audacia 6 I Budel 8 - Audacia 7 LONGA 6 - Audacia 8 SVSOS 4 - Audacia 9 Audacia 10 - Spoordonkse Boys 8 Audacia - Heusden6-3 Twee afgelastingen in de afgelopen vorstperiode maakte op zondag 5 december volgens het vaste patroon de eerste return-match van de competi tie tegen Heusden tot een logisch vervolg op de competitie. Die afgelaste wedstrijden worden nog wel eens gespeeld. Nu was de vraag of na de veel al door gelijke spelen behaalde ongeslagen status overwinningen het doel om eens te promoveren gehaald zou worden. Mocht deze wedstrijd, die in Heusden een gelijkspel werd en nu een duide lijke overwinning, daarvoor maatgevend zijn, dan kunnen we nog veel voetbalplezier beleven. 5 December dus, er zullen maar weinig data ge vonden kunnen worden, waarop er om de knik kers gevoetbald werd. Beide ploegen besloten om de eerste tien minuten te besteden voor het weg geven van cadeautjes. In de eerste minuut mocht Dirk van Abeelen een terugspeelbal onderschep pen en simpel 1-0 scoren. In de negende minuut kreeg Heusden een vrije trap die tegen de paal belandde. In plaats van de mogelijkheid om de bal weg te werken bleef de Audacia-verdediging apatisch toekijken hoe de bal simpel in het net werd gewerkt: 1-1. In deze kolommen wordt hij vaak genoemd. Wel eens negatief, maar meestal positief. In ieder ge val gaat het er bij hem altijd om dat er minstens een geweldige dreiging van hem uit gaat. Er zijn dan wedstrijden, waarin hij niet tot scoren komt (dan is het negatief), maar nu stond het vizier weer op scherp en hoe!Liefst vijf keer wist hij het doel te treffen, geen toevalligheden, maar al lemaal juweeltjes van koelbloedigheid. In de drieëntwintigste minuut bracht Anco Ger ritsen met en knap steekpassje Frans in de vrije ruimte, die de kans professioneel afrondde: 2-1. Met deze stand werd gerust zonder een veilig ge voel, want Heusden had (overigens de hele wed strijd) het meeste balbezit en beschikt over snelle aanvallers. In de tweede helft was in de tiende minuut Frans weer succesvol met een bekeken schot: 3-1 en kreeg Dirk het in de twaalfde minuut weer op zijn heupen door een rush tot aan de achterlijn. Ondanks dat de voorzet achter hem belandde, wist Frans toch te verzilveren. Nu de wedstrijd maar uitspelen. Toch werd het nog benauwd: in de zevenentwintigste en achtendertigste minuut mocht Heusden zo maar wat terugdoen: 4-3. Maar dat ging Frans toch wat te ver. In dezelf de minuut zette hij op eigen kracht goed door en maakte 5-3 en in de laatste minuut maakte hij aan alle twijfel een einde: 6-3. Het voorproefje op de winter ’93 - ’94 benutte schaatsclub de Vennen door op zondag 28 no vember jongstleden op het Brandven korte baan- wedstijden voor de jeugd te organiseren. Het ijs had in de voorafgaande week mede door lichte door, heel wat te verduren gehad. Toch was er nog een prachtige baan van 160 me ter in orde gemaakt, welke nodig was om de sprintwedstrijden door te kunnen laten gaan. In 5 categorieën werd er flink strijd geleverd om de snelste tijden. Hier volgen de besten van iedere categorie: Categorie tot en met 6 jaar: 1Robert Burgers; 2. Tess Bierhuizen; Categorie 7 en 8 jaar: 1Kevin Smolders; 2. Adriaan Kastelijn; 3. Remco op ’t Hoog; Categorie 9 en 10 jaar: 1Monique Arts; 2. Sjoerd Hooghiemstra; 3. Antoon Kastelijn; Categorie 11 en 12 jaar: 1Luuk van Gils; 2. Rob van de Meydenberg; 3. Jouke Hooghiemstra; Categorie 13 en 14 jaar: 1. Maarten Terwindt; 2. Bas van Velthoven. Daarna volgde nog een demonstratie van Richard Bruurs. Hij liet zien hoe hard je deze afstand kunt schaatsen: 160 meter in 17.15 seconden. Een verzoek aan een ieder die gaat schaatsen: Maak er in de bossen géén rotzooi van en neem je eigen afval mee! Bestuur schaatsclub de Vennen. Uitslagen: Biest Boys - ’t Geeneind1-0 FC Verkooijen - Den Ouwe Jan0-3 ’t Centrum - ’t Draaiboompje0-2 ’t Stokske - ’t Trefpuntafgelast Overige wedstrijden niet tijdig doorgegeven. Programma 12 december: ’t Geeneind - ’t Centrum Boerenbond II - Biest Boys Boerenbond I - Dalco’s II Den Ouwe Jan - Treffers ’t Trefpunt - FC Verkooijen Dalco’s I - ’t Stokske ’t Draaiboompje - De Veerkes Met medewerking van de gemeente Tilburg is het St. Elisabeth Ziekenhuis binnenkort in staat de parkeergelegenheid bij het ziekenhuis uit te breiden met ruim 150 plaatsen. Deze uitbreiding vindt vooral plaats aan de Leyweg (weg naar de Dienst Informatie Verwerking). Daarnaast zal het nu nog braakliggend deel op het hoofdpar keerterrein worden verhard, waardoor ook de ca paciteit van dit terrein zal toenemen. Het totaal aantal parkeerplaatsen op het ziekenhuisterrein komt daarmee op ongeveer 1300. Om meer pa tiënten en bezoekers de gelegenheid te geven dichterbij de hoofdingang te parkeren zal een scherpere scheiding worden gemaakt tussen het parkeren en patiënten en bezoekers, en dat van medewerkers. Met deze maatregelen wordt ook beoogd de par keeroverlast in de aangrenzende woonwijken te verminderen. Tegelijkertijd worden maatregelen getroffen ter verhoging van de veiligheid op het parkeerter rein, omdat de reeds bestaande surveillances door de eigen beveiligingsdienst en de verho ging van het verlichtingsniveau op het terrein niet afdoende bleken tegen auto-inbraken en vernielingen. Het hoofdparkeerterrein zal wor den omheind en er zullen slagbomen op de op en afritten worden geplaatst. Volstrekte veilig heid kan het ziekenhuis, ook na het nemen van deze extra maatregelen, niet garanderen. De uitbreiding en verbetering van parkeervoor ziening kosten het ziekenhuis ongeveer 850.000,-. Gezien de huidige financiële situatie in de gezondheidszorg kan dit bedrag niet door het ziekenhuis zelf bekostigd worden. Er zal daarom voor bezoekers van patiënten een systeem van betaald parkeren worden ingevoerd, zoals dat reeds bij vele ziekenhuizen gebruikelijk is. Het eerste halfuur is gratis; daarna kost het parkeren een gulden per uur 0,25 per kwartier). Er wordt naar gestreefd de werkzaamheden op 1 januari 1994 gereed te hebben. Uitslagen: Asp. A: Roef! - Rosoio Asp. B: BIO 2 - Roef! 2 Jun.: DDW 2 - Roef! Sen. 1: Roef! - DSV Sen. 2: Roef! 2 - DSV 2 Programma 11 december: Asp. B: Roef! 2 - Rosoio 2 13.00; aanwezig 12.30 Jun.: Roef! - Winty13.30; vertrek 12.45 Programma 12 december: Recr.: Roef! - DDW9.00; vertrek 8.15 Korfbal: voel je thuis in je sport! De glasbakken in Nederland zijn groot- /jtb verbruikers. Per jaar si'kken ze maar liefst 270 miljoen kilo glas in. Glas dat ons anders zwaar op de maag zou liggen. Maar als je zou denken dat nu al het glas uit onze huishoudens wordt ingezameld, dan heb je het mis. Nog eens zo’n 180 mil joen kilo verdwijnt naar vuilnis belten en in verbrandingsovens en krijgt zo niet de kans een tweede leven te beginnen. Voor een niet onbelangrijk deel komt dat ongetwijfeld omdat we veel glas niet direct als glas herken nen. Kijk maar eens in de bad kamer: huidlotions, crèmes en deodorant zitten vaak in kleine glazen potjes. En kijk eens in de keukenkast: mosterd, krui den, pindakaas, appelmoes en andere groenten zijn ook vaak in glas verpakt. Ook dat glas wil in een volgend leven wel eens graag bierfles zijn. Dus ook daarvoor geldt: alle glas hoort in de glasbak. ’Gè hèt bè mèn niks es mannen bè elkaar gezet. Gin wonder dek dan nie zo goed mee kan speu- len. Jo de Jong moes natuurlijk persé kampioen worren.’ Dit waren de eerste (overigens goedbedoelde) woorden van Jan Klijsen, toen bekend werd dat Jo de Jong hem dit jaar, tijdens onze tentoonstel ling op overtuigende wijze had verslagen. Maar liefst 4 kampioenschappen wist Jo in diverse ca tegorieën op zijn naam te schrijven. Ook Ad Oerlemans met 2 kampioenschappen en Ad van de Wouw, Toon de Bakker en Jan de Laat met ieder 1 kampioenschap lieten zien dat zij niet met zich laten spotten. Baas over al deze kanarie-kwekers echter was en ik begrijp het nog steeds niet, Tinus Schilders. Hoe is zoiets nou mogelijk. Altijd met wildzang bezig geweest en dan nu algeheel Kampioen Ka naries worden. De wonderen zijn blijkbaar de wereld nog niet uit. Voorlopig echter zullen we het maar op een gelukstreffer houden. Deson danks heren, allen van harte proficiat. Christ Janssen, die stilaan de mening toegedaan was, dat hij bij de Tropen niet te verslaan was, kreeg dit jaar, ondanks 1 kampioenschap, toch het deksel op zijn neus. Op overtuigende wijze namelijk, zette Jan van Gisbergen hem de voet dwars en werd met een Zebravink Algeheel Kampioen Tropen. Zo zie je maar weer Christ, zelfs bij Vogelvereniging Moergestel krijg je niets voor niets. Je zult er echt voor moeten knokken. En dit zal nog erger worden, want ook Jan van Korven heeft weer ringen besteld en ook deze man weet van wanten. Kan nog best leuk worden volgend jaar. Alle gekheid echter op een stokje. Ook jullie, he ren Tropenkwekers, van harte proficiat. samen werken aan een gezond bestaan Zo/- PjH nw/vy prik van de week AUTOGORDEL, VAST EN ZEKER

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 9