Avondopleidingsschool Drs. M.C.J. Denissen ’Crescendo’ verzorgt Heilige Mis Thuiszorg Midden- Brabant zegt nee tegen bezuinigingen Januari 1994 starten de volgende cursussen: - Praktijkdiploma Boekhouden - M.B.A. - NIMA-A 6 maanden Voor aanvrage studiegids of nadere informatie kunt u schrijven of bellen naar Drs. M.C.J. Denissen, Raadhuisstraat 18, 5066 AP Moergestel Tel. 04243 - 3550; b.g.g. 04243 - 2142 mMmMMMNRHH ■MM e n Op zondag 12 december aanstaande zal gemengd zangkoor Crescendo wederom een Heilige Mis verzorgen in de kapel van het St. Elisabeth Zie kenhuis te Tilburg. De Heilige Mis begint om 09.45 uur en wordt mede opgedragen aan alle levende en overleden leden van ons koor. Met examengarantie Hoog percentage geslaagden Op zaterdag 11 december aanstaande gaat Thuiszorg Midden-Brabant een krachtig pro test laten horen in De Brabanthallen in Den Bosch. De thuiszorginstellingen in heel Neder land gaan in grote getale deelnemen aan het openbaar debat met politici over de thuiszorg. Niet alleen vertegenwoordigers van de thuis zorg, maar ook thuiszorgcliënten en tal van maatschappelijke organisaties willen duidelijk heid van de overheid over wat zij met de thuis zorg van plan is. Met deze ongebruikelijke stap willen de thuiszor- ginstellingen een halt toeroepen aan de onver hoedse, eenzijdige en wisselvallige initiatieven vanuit politiek Den Haag. Initiatieven die telkens weer in brede kring verwarring veroorzaken. Twee recente voorvallen ’hebben de stoppen doen doorslaan’ bij Thuiszorg Midden-Brabant. De stelling van het CDA dat de huishoudelijke verzorging uit het basispakket moet. En het voor nemen van het Kabinet om een drastische verho ging van de eigen-bijdrage-regeling in te voeren. Deze voorvallen hebben de druppel gevormd die de emmer bij Thuiszorg Midden-Brabant deden overlopen. Maar er speelt meer. Ook de onterechte bezui niging van 100 miljoen, de voorstellen van PvdA en CDA om de jeugdgezondheidszorg onder te brengen bij de gemeenten en het idee om te korten op de kraamzorg, zijn aanleiding tot deze grootscheepse manifestatie. Om de actie kracht bij te zetten verspreiden de thuiszorginstellingen in totaal 1 miljoen brief kaarten onder de Nederlandse bevolking. Bur gers kunnen door de briefkaart op te sturen naar de Landelijke Vereniging voor Thuiszorg, de overkoepelende organisatie van thuiszorginstel lingen, hun stem laten horen. In de regio Mid den-Brabant zullen de medewerkers van Thuis zorg Midden-Brabant bij hun bezoek aan cliën ten een briefkaart afgeven. In het kader van deze thuiszorgactie zijn ook twee affiches ontworpen. Een affiche is gericht op de eigen-bijdrage-regeling en één is gericht op de huishoudelijke verzorging. Deze affiches hangen binnenkort in alle gebou wen van Thuiszorg Midden-Brabant. En de cliënten van de Middenbrabantse organisatie voor gezinszorg en kruiswerk kunnen door het ophangen van een van deze affiches ook hun steun verlenen aan de problematiek in de thuis zorg. Een vast item in deze rubriek is een verslag van het aantal woninginbraken in het werkgebied van de politie. De reden hiervoor is niet alleen de massaliteit waarmee inbraken gepleegd worden maar ook de werkafspraken die de politie met o.a. het bestuur en het openbaar ministerie ge maakt heeft. Dat met recht gekozen is voor een kordate aanpak van de bestrijding van deze cri minaliteit bleek afgelopen week maar weer eens. In Moergestel werd ingebroken in woningen aan de Oirschotseweg en D’n Duyp, waarbij onder andere een kluis werd meegenomen. Het aantal woninginbraken voor de maand no vember heeft het trieste record van 33 stuks be reikt. De politie werkt intensief aan deze zaken, waarbij duidelijk zal zijn dat zij om opspo ringstechnische redenen hier verder niet op in gaat. Daarnaast blijkt in veel gevallen weer eens dat het met de beveiliging van woningen slecht gesteld is. Betere sloten en verlichting doen vaak al wonderen. Twee 19-jarige inwoners uit Udenhout zijn aan gehouden omdat ze na een avond stappen in Moergestel een bromfiets hadden weggenomen. Deze was aan een hek op de Moergestelseweg in Moergestel vastgebonden omdat de bestuurder met de politie mee moest. Hij had namelijk veel Twee vriendinnen deze week. Wie zijn het? De kinderen Wolfs zagen we vorige week in deze rubriek. Inderdaad... kinderen van de bij na 100-jarige Jan waarover u verleden week kon lezen. Het waren Harrie (’t Vunderke 10); Gerarda (Ketelaars, Broekzijde 12a) en Ton (Versteijnen, overleden in 1968 te Tilburg). te diep in het glaasje gekeken. Terwijl hij op het politiebureau een blaasproef onderging werd zijn bromfiets gestolen. Een ongewild gevolg van zijn drinkgedrag. Gelukkig voor hem dat de daders gepakt zijn en dat hij zijn bromfiets weer terug heeft. Anders had hij dubbele pech gehad. Bij een geparkeerde Audi op De Hoefkens werd de radio gestolen. Het veranderde weertype van afgelopen week heeft geen effect gehad op het aantal aanrijdin gen. De sneeuwval en de daarop ingezette ijzel waren niet eens van invloed op de 7 aanrijdingen die er plaatsvonden. Niemand raakte gewond. Een 28-jarige Oisterwijker liep tijdens een alco holcontrole op Sinterldaasavond in Moergestel tegen de lamp. Hij krijgt een boet van 800,-. Lid Nederlandse Vereniging voor Leraren in het Boekhouden en NIH A e i- n e PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 8 DECEMBER 1993 n

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 5