De scharensliep sliep niet... I M Huisvestingsplan verenigingen akkoord bevonden I fe IE] i KETELAARS N B R I Aphrodite UITNODIGING I GEMEENTE MOERGESTEL V Raadsvergadering donderdag 25 november jl. de heer H.C.F. Roozen J, F WOENSDAG 1 DECEMBER 1993 - 18e Jaargang - Nr. 789 Aan de commandant van de vrijwillige brandweer in de gemeente Moergestel TILBURG TELEFOON 013 - 434907 TIVOLISTRAAT 75 is per 1 december 1993 op de meest eervolle wijze functioneel leeftijdsontslag verleend. In verband met zijn vertrek zal op vrijdag 10 december 1993 van 17.30 tot 19.00 uur in het Vergader- en Partycentrum ’Den Boogaard’ aan het St. Jansplein 5 alhier, een afscheidsreceptie worden aangeboden. Wij stellen alle ingezetenen graag in de gelegenheid de heer Roozen bij dit afscheid de hand te drukken. Moergestel, 1 december 1993. Burgemeester en wethouders van Moergestel, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de secretaris, mr. A.A.M. van ZunderK u, ;e- i- fc’- k- Huidverzorgingsinstituut Maar liefst 26 punten op de agenda van de gemeenteraadsvergadering van donderdag 25 november. Op een lange zit was gerekend, maar achteraf viel dit nog alles mee; vele onderwerpen vielen onder de noemer: ’ka merstuk’. ''0eeinem®To LW«^eSl n Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 04243 -1474 J Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) fw fc. i WWW 2 Ji ri. 2 k jr: lat el. Ie- iet 789-1 ur: K9 I Di ll- ilp en jr. ns ir- 3- er 3. gt e- 2l. m )0 an jr. De 30 se, :el. st at al k- st St e el u Fi- K. W ;s s 3- in Volgens wethouder Gerlach is nagegaan in hoeverre het bedrag uit dit voorgestelde bud get gehaald kon worden, hetgeen ook mogelijk bleek te zijn. Het omliggende terrein heeft in derdaad met het totale project te maken. Bo vendien hebben omwonenden hun volledige medewerking toegezegd. PGB, SPM en WD steunen het voorstel. Voor de tweede fase van het stads- en dorpsver- nieuwingsplan (Kerkstraat/gedeelte Schoolstraat) zijn door een adviesbureau voorbereidingswerk- zaamheden opgestart. Om geen stagnatie te laten ontstaan dienen de werkzaamheden voortgang te krijgen door onder ander he» opstellen van een bestek, kostenbegroting, aanbesteding, enz. Hiervoor is een bedrag nodig van 23.000,- dat uit betrokken fonds gefinancierd kan worden. CDA is tegen dit voorstel en wil onder andere Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond In onze krant van volgende week komen we uitgebreid terug op dit muzikale toneelstuk waarvan de opvieringen afgelopen weekend een groot sukses werden... w p i luiu.uicuiyinyjiiiuiuuui nigingen toegepast? Is 262.000,- wel echt no dig? Is dit bedrag inclusief aanleg parkeerterrein en blijft het hierbij? Zijn de verenigingen wel akkoord? CDA diende dan ook een amendement in om aan dit voorstel een zodanige voorwaarde te verbin den dat eerst alle kandidaat-huurders daadwer kelijk akkoord zijn en het financieel plaatje voor hen duidelijk is. PGB vindt het een goede zaak dat nu eindelijk en oplossing gevonden is voor huisvesti- gingsproblematiek van de diverse verenigin- gen/instanties. ’Maar op een aantal punten blijven zij in het ongewisse’, zie fractievoorzitter Smits. Hij doelde hiermee op het gemis van de huur- tarieven en nog onvoldoende uitspraken met betrekking tot de horeca-aktiviteiten, welke voor diverse verenigingen toch een bron van in komsten (kunnen) zijn. ’Als men straks niet kan betalen komt het weer terug op het dak van de gemeente’ benadruk te Smits het financiële aspect nog eens. Het College van B W antwoordde dat er met alle instanties is gesproken en deze in principe ook akkoord zijn, zij het onder zekere voorwaar den. Gaandeweg zal overleg gevoerd blijven wor den voor andere detailleringen. De tarifering vindt plaats op basis van de huidige huurtarieven per m2. De horeca-activiteiten zullen op zéér beperkte schaal worden toegestaan, maar kunnen niet tot doel hebben de verenigingskas te spekken. Na verbouwing ontstaat er een multifunctioneel gebouw dat voor vele doeleinden geschikt is en dus bij eventuele leegstand weer direct te verhu ren is. De kapitaallasten komen ten laste van de ge meente. Alleen de exploitatie-kosten van de respectievelijke gebouwen komen ten laste van de diverse instanties naar rato van het aantal meters dat men gebruikt. Tot slot deelde het college mede dat eventueel vrijkomende gelden aangewend zullen worden voor andere doeleinden. Er zijn nog zoveel andere wensen en prioriteiten, zoals de verkeersveiligheid en stads- en dorpsver- nieuwingsplan. Na uitvoerige discussie trok het CDA het amen dement weer in maar wilde in de besluitvorming opgenomen zien dat genoemd investingsbedrag als maximum aangemerkt wordt. Uiteindelijk werd het voorstel aangenomen. Tussen gemeente en het vrouwenoverleg is een overeenkomst opgesteld waarin de status en struktuur nader is uitgewerkt. De gemeente raad besloot unaniem akkoord te gaan met deze overeenkomst. Het vrouwenoverleg wordt der halve officieel erkend als adviesorgaan ten be hoeve van het gemeente-bestuur inzake emancipatie-beleid. SPM pleitte voor een meer open karakter van het orgaan. ’Het lijkt een besloten club te zijn’, aldus F. Goris. Voorts stelde hij voor het vrouwenoverleg de mo gelijkheid tot spreekrecht in de raadsvergadering te bieden. Burgemeester ter Veer zal bezien in hoeverre dit mogelijk is en dit aspect ook opnemen met het vrouwenoverleg De restauratie van de molen nadert zijn voltooi ing. De herinrichting van het terrein rondom de molen dient nog aangepakt te worden. Kosten hiervoor bedragen totaal 13.000,-. Het college stelt voor dit te betalen uit de overgebleven gel den die reeds voor de restauratie ter beschikking waren gesteld. Het CDA stelde dat de overgebleven gelden voor restauratie overgeheveld zouden moeten worden naar monumenten en de gevraagde 13.000,- uit het groenbeheersplan gefinancierd zouden moe ten worden. De PGB was van mening dat de molen en het omliggende terrein als één geheel gezien moet worden en financiering op basis van het voorstel zeker verantwoord achtte. Bovendien is heet be drag zeer reëel. PGB was zeer verheugd dat totale afronding van dit monument nu zijn beslag krijgt. p - In de vorige raadsvergadering waarin de behan deling van de begroting 1994 aan de orde was ge weest had P.G.B. een amendement ingediend met betrekking tot subsidie ten behoeve van jon gere ouderen. Fractievoorzitter Smits van de PGB had dan ook verwacht dat in deze vergadering een voorstel over dit onderwerp aan de orde gestel zou worden. Ook mevr. Denissen (CDA) had slechts 1 wens deze avond: Toekenning van deze subsidie. Wethouder Loosveld deelde mede dat om een aantal redenen het voorstel nog niet ingebracht had kunnen worden maar zei wel toe dat dit in vergadering van december behandeld kan I worden. Aan de orde was ook nog de beantwoording op i vragen van CDA en PGB inzake het riolerings- beheerplan. De heer van Velthoven (CDA) deelde mede dat zijn fractie nog niet tevreden was met de beant woording en stelde het college verantwoordelijk voor de niet ontvangen subsidie. Hierdoor zou op termijn een extra verhoging van de leges aan de orde zijn. De PGB daarentegen kon zich wel vinden in de beantwoording. ’De onduidelijkheden zijn voor de PGB weggenomen’ aldus Smits. Wethouder Gerlach was blij met de visie van de PGB en het speet hem dat dat niet het geval was bij het CDA. Hij stelde dat het college van meet af aan de ver- i antwoording op zich heeft genomen en deze ook niet wenst te ontlopen. Bij afwezigheid van raadslid Goris (SPM) staak ten de stemmen in de vorige raadsvergadering met betrekking tot het vaststellen van de begro ting 1994. Nu was de raad wel voltallig en werd dit punt op nieuw aan de orde gesteld. CDA bleef bij hun eerdere bemerkingen/bezwaren. De coalitie-partners PGB, SPM en WD konden zich wel vinden in de begroting, waardoor deze I dan ook werd aangenomen. Agendapunt 6 had betrekking op wijziging van de vuurwerkbepalingen, waaronder data van verkoop vuurwerk en tijdstippen waarop dit mag worden afgestoken. De SPM maakt zich zorgen over het gebruik van karbied hetgeen verstrekkende gevolgen kan hebben. Zij vragen om overleg met politie en gemeente Oisterwijk. Burgemeester ter Veer zéi toe hierover overleg te zullen plegen. Vrijwel alle gemeenten hebben een navordering ontvangen van DSW (Dienst Sociale werkvoor- j ziening Tilburg) in verband met te laag doorbe- I rekende vergoedingen. Het Ministerie van Socia le Zaken en Werkgelegenheid had zich op het standpunt gesteld dat er een herberekening dien de plaats te vinden en deze alsnog door betrok ken gemeenten bijbetaald moest worden. Het bedrag van 122.783,- zal met rente worden terugbetaald indien mocht blijken dat uit een ge rechtelijke procedure, aangespannen door enkele i andere gemeenten, een en ander onterecht is. Het huisvestingsplan voor de diverse verenigin gen en stichtingen bracht nog het meeste ’vuur werk’ in deze raadsvergadering. Wethouder Loosveld deelde mede dat het col lege een brief had ontvangen van ’t Kwartier- ke waarin medegedeeld werd dat zij géén ge bruik wensen te maken van gebouw D’n Donk voor wat betreft de muziekoptredens. Dit impliceert dat de kosten voor geluidshinder niet behoeven te worden uitgegeven: besparing circa 30.000,-. SPM-er W. Oerlemans zag hierin de kans schoon om deze gelden dan maar te reserveren voor het open jeugd- en jongerenwerk, maar kreeg hier voor geen toezegging. Voorts stelde de SPM voor om de vrijkomende gelden uit verkoop van het woningbedrijf aan te wenden voor een vol waar dige sporthal. Een referendum zou volgens Oer lemans aan kunnen geven hoe de wensen in het dorp liggen. Het CDA was van mening dat het voorstel zeker positieve elementen in zich had, maar had toch nog de nodige vragen. Zijn er voldoende bezui- eerst het verkeerscirculatieplan afwachten. Het college stelt daarentegen dat in dit kader ook overleg is met de provincie over subsidie mogelijkheden. Dat maakt verdere uitwerking van de plannen noodzakelijk. Het voorstel wordt aangenomen met aantekening van het CDA. Tot slot werden ook de wijzigingen van legesve- rordening, verordening op heffing rioolrecht en onroerend zaakbelastingen aangenomen met aan tekening van CDA. Wijziging van de verordening reinigingsheffing werd door alle partijen akkoord bevonden. JMO.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 1