Helemaal gratis ’t Sint in het zwembad Wie zet ons mat? Deze leuke tas met ’n waardevolle inhoud... als u bij ons uw geboortekaartjes bestelt! \e o I.V.N. N atuurwandeling Brief van Theo Raaijmakers ■k Oisterwijkseweg 43, Moergestel, Tel. 04243 - 2268 Beste mensen van Moergestel, I 2346. De keuze is enorm: maar liefst zes modelboeken staan tot uw beschikking. Even bellen en wij reserveren ze voor u zodat u thuis uw keuze kunt maken uit de collecties van Kunst Adelt, Kennemer, Intercard, RPI, Printhouse en Mercard! Van het College van Burgemeester en Wethouders Algemeen Plaatselijke verordening Diversen PAGINA 15 MOERGESTEL-NIEUWS’WOENSDAG 1 DECEMBER 1993 5 I BURO 76 Zondag 5 december om 14.00 uur start er vanaf restaurant ’De Jonge Hertog’, Moergestelseweg 123 te Oisterwijk een natuurwandeling onder lei ding van natuurgidsen van I.V.N. afdeling Oisterwijk en omstreken. U kunt dan genieten van een zeer gevarieerd landschap met bossen, vennen en een meer open landschap, waar ook in deze maand veel te zien is. Zangvogels laten zich tussen de bladerloze bo men en struiken nu goed bekijken. Op de ven nen kunnen we met een beetje geluk verschillen de watervogels aantreffen. Genoeg reden dus om zondag mee te wandelen met het I.V.N. U bent van harte welkom. Deelname is gratis. Jawel, op zondag 5 december zal Sinterklaas een bezoek brengen aan het zwembad. Niet om zelf te zwemmen natuurlijk, Sinterklaas zwemt nooit als hij in Nederland is. Hij komt vooral kijken naar al die spetterende kinderen. Sinterklaas vindt het heel knap dat de kinderen in Nederland zo goed kunnen zwemmen. Hij heeft dan ook voor elk kind dat op 5 decem ber komt zwemmen een kleine verrassing en voor alle ouders is er een gratis kop koffie. Sinterklaas heeft ook voor alle kinderen een puz- zelplaat laten maken. Deze kun je meenemen bij de balie van de Hispohal. De plaat kun je dan thuis uitknippen en in elkaar puzzelen. Als je hem dan opgeplakt hebt kun je hem nog mooi kleuren en weer inleveren bij de Hispohal. De badmeesters en badjuffen zullen de platen dan ophangen zodat Sinterklaas ze goed kan zien als hij naar de Hispohal komt. Hij heeft ons beloofd dat hij voor de kinderen die de mooiste platen ge maakt hebben een paar cadeautjes meebrengt. Iedereen is welkom tijdens het bezoek van de Sint. Het vrij zwemmen begint om 10.30 uur en de Sint zal rond 12.00 uur aanwezig zijn. - besloten is het vergaderschema 1994 in begin sel vast te stellen en ter advisering voor te leg gen aan de commissie Algemeen Bestuurlijke zaken; Een beetje aan de late kant, maar ik ga toch even een briefje schrijven om iedereen heel hartelijk te bedanken die meegewerkt hebben aan de Toer- mee! Uiteraard heel veel dank aan de M.O.V.- groep die weer zo’n enorme berg werk heeft ver zet, en, naar ik vernam, was het een prachtige route. Ook erg veel dank aan alle andere mensen die zich, op wat voor manier dan ook, hebben in gezet voor het welslagen van de Toermee van dit jaar; dat zijn er teveel om op te noemen, en ik zou niet graag iedereen vergeten; daarom zeg ik ge woon: geweldig veel dank aan jullie allemaal! Ik hoop dat de inzet ven het enthousiasme nog ja- ren zullen duren!! Het is ook wel eens leuk om een beetje een idee te geven van wat we met dat geld hebben gedaan/zullen doen; jullie werken er allemaal hard voor, en ik zit het hier maar op te maken!! Allereerst hebben we een meisje laten opereren aan haar ruggewervel; Margarita is hier in een revalidatie-centrum voor lichamelijk gehandi capte kinderen en er was geen geld voor de operatie; ik heb veel kontakt met hen, en pro beer hier en daar te helpen; de operatie van Margarita is al achter de rug en lijkt goed geslaagd te zijn; de kosten daarvan zijn onge veer 2.000,- geweest. Verder moest één van de kinderen hier in huis geopereerd worden aan zijn oor; het trommelvlies was kapot en dat moest echt gebeuren; de ope ratie is een week geleden gedaan en heeft onge veer 1.000,- gekost. Overmorgen moet ik met hem op controle en zullen de hechtingen verwij derd worden. We hopen dat hij nu niet zoveel ontstekingen meer zal hebben en dat zijn gehoor niet verder achteruit zal gaan. Verder zal een deel van het geld besteed worden aan Maximo; dat is een broer van één van de jongens hier, een jon gen van een jaar of zeventien die al anderhalf jaar in de gevangenis zit; wij zijn aan proberen om hem eruit te krijgen en hebben al een aantal maanden een advocate die voor ons aan deze rechtszaak werkt; we hebben haar nog steeds he lemaal niets betaald en dat zal er toch op een ge geven moment van moeten komen. Maximo zal, als hij eenmaal vrij is, bij ons in het programma komen te wonen. Verder hopen we een deel van het geld te ge bruiken voor de moeder van Alex die een dub bele operatie moet ondergaan; Alex is al jaren bij ons in het programma, en in zijn familie is geen geld om de operaties te laten doen, en die moeten toch echt gaan gebeuren. Overmorgen komt ze hier om te praten over de datum van die operaties, maar dat zal zo spoedig mogelijk zijn en het zal ruim 1.000,- gaan kosten. De rest van het geld zal besteed worden aan de medische onkosten van de kinderen hier in huis en in één van de andere huizen van het program ma; door slechte verzorging en ondervoeding ko men er nogal wat problemen voor, en medicijnen kosten veel geld; maar wij zijn er steeds van over tuigd dat hulp op medisch gebied en op het ge bied van scholing de dingen zijn die het belang rijkst zijn en die van blijvende waarde zullen zijn voor hen. Wat er overblijft van het geld gebrui ken we voor het onderhoud en reparaties van de twee auto’s die we hier hebben; de auto die ik ge bruik is nieuw, min of meer, maar de andere heeft er al meer dan 100.000 kilometer opzitten en daar komen nogal wat reparaties aan; boven dien worden, de auto’s intensief gebruikt en meestal ook met veel passagiers; we gebruiken nogal wat in benzine; het meeste werk is gewoon hier in de stad, maar ik heb sinds half april in die nieuwe auto toch alweer zo’n 12.000 kilometer gereden. Dat kost allemaal geld. Het kan ook nog zijn dat we nog iets meer zul len moeten betalen voor de operatie van Mar garita; ze hebben nog gevraagd om 1.500,- méér, en het kan zijn dat we dat volgende week moeten betalen. Zoals jullie zien, gaat er vlug veel geld schuiven, maar ik kan jullie verzekeren dat we ons best doen om het allemaal goed te besteden. Het is niet altijd mogelijk om een speciaal doel aan te geven voor alle gaven die er binnenkomen. Dat is dan omdat er ook ontzettend veel lopende kosten zijn. We werken ook veel met de families van de kinderen hier, en daar zijn ook vaak pro blemen (vaak ook op medisch gebied), waar we een handje kunnen helpen. Zo hebben we in een paar gevallen geholpen met de reparatie/con- structie van huisjes omdat de situaties té ernstig waren. Ik zou ook graag nog meer operaties la ten doen voor die gehandicapte kinderen, opera ties die vaak niet gedaan kunnen worden omdat er geen geld voor is. Maar we kunnen alleen maar doen wat financieel mogelijk is. Daarom ben ik zo blij met wat jullie al gedaan hebben door de Toermee te organiseren en er aan mee te doen. Daardoor zijn in elk geval weer een paar dingen mogelijk (geweest). Heel veel dank dus nog maals, ook namens Beto en Margarita en Maxi mo en al die anderen die hiervan kunnen profi teren!! Dank ook aan alle andere mensen die giften sturen!! Ik kom er niet aan toe om iedereen per soonlijk te schrijven en ik hoop dat jullie daar begrip voor zullen hebben. Heel veel dank en heel veel goede wensen en tot volgende keer!! Groet'es!! Theo Raaijmakers - besloten is de gemeenteraad voor te stellen de APV, hoofdstuk 2, afdeling 7 betreffende vuurwerk te wijzigen; - besloten is akkoord te gaan met het proces verbaal van oplevering civieltechnische werken CAI renovatie; - besloten is de minister van Onderwijs en we tenschappen te verzoeken de inrichting met meubilair en onderwijspakket voor de 5e groep leerlingen van de o.b.s. De Bienekebolders in gevolge artikel 73 van de Wet op de basisonder wijs voor bekostiging in aanmerking te brengen. Nu het Interpolis schaaktoernooi weer van start is gegaan staan waarschijnlijk alle schakers weer op scherp. Daarom organiseert ’t Kwartierke voor deze lief hebbers een Open Moergestels Schaakkampioen schap. Deze wordt gehouden op zondag 12 de cember. Heb je zin om mee te doem geef je dan voor 8 december op bij: Gerard Poppelaars, Raamackerstraat 7, Moergestel. Tel. 04243- I* jongerenwerk moergestel In de vergadering van het College van Burge meester en Wethouders van 16 november 1993 zijn onder andere de volgende besluiten geno men: - Toestemming is verleend voor het houden van kienbijeenkomsten op 28 januari, 25 februari, 25 maart en 22 april 1994 in Hotel Restaurant Breda’s Welvaren, te organiseren door en ten bate van de Buurtvereniging Gezwiene Waai; - een verzoek tot het houden van een kledingin- zamelingsactie in de periode 1995 is afgewezen; - Besloten is deel te nemen aan de Boomfeestdag 1994; aan van de week Zo/-~ pi t- VmJV I 11

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 15