I b Van de politie ft Ö0 W V. Parochieavond E.H.B.O. nieuws TAXI VAN DE LOO TEL. 04243-2077 Aktiviteiten Ouderen Moergestel MARIJ IJSSELDIJK-WAGEMANS Levende kerststal ook dit jaar weer in Moergestel Ecologische Hoofdstractuur vastgesteld in Beerze- Reusel Gitta Jabroer verloskundige met ingang van 1 november 1993 zal ik mijn verloskundige praktijk voortzetten in samenwerking met Anne de Raad De uiterste inlevertermijn voor kopij is ZATERDAG 12.00 UUR. Advertenties uiterlijk maandagavond. Gitta Jabroer Anne de Raad verloskundigen Beukendreef 31 5061 AA Oisterwijk Huidverzorging/Aromathérapie D d; ci d< te h< H Advent Protestantse Gemeente Oisterwijk Kindemevendienst Overleden Parochie-agenda MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 24 NOVEMBER 1993 PAGINA 2 'MC D< \wn<;ate dQjdfcvmatAólafua Lid Anbos - Ziekenfonds erkend ■i telefonisch spreekuur 13.30-14.00 uur 04242 - 84037 H en na Jo ie all lit Es ve te: ni Krijtenbogstraat 2b, 5066 BJ Moergestel Tel. 04243-2688 's-Maandags gesloten, Een nieuw begin van het kerkelijke jaar. We gaan staan in de sfeer van verwachten. We willen hoopvol uitzien naar betere tijden. We verlangen naar licht in al wat duister is. We verlangen naar bevrijding van al wat vast zit. We verlangen naar leven voor al wat dood is. Zou toch het licht, de bevrijding, het leven van God moeten komen? We ontsteken in onze kerk het zevenvoudig licht, symbool van het volle licht (zeven: het getal van de volheid), we ontsteken aan het zevenvoudig licht de kaar sen op de adventskrans, een krans, die onze we reld verbeeldt met alle duisternis, met alle doods heid, die er kan zijn. En alle lichten op de krans zullen ontstoken zijn, als het straks weer Kerstmis wordt: het feest van licht, bevrijding, het feest van nieuw leven. De adventsbeleving sluit aan bij het donkere jaar getijde. als de dagen weer langer worden.ja, dan is er het feest van licht! Wijkouderling Moergestel: J. Krijger, Wilde- manstraat 48, Oisterwijk, tel. 04242-15331. In ’De Voorhof, naast de kerk, is de crèche. De kinderen van de kindemevendienst maken het begin van de kerkdienst mee en vertrekken daar na naar hun eigen kinderdienst. Kerkdienst: op zondag 28 november: Ds. W. Roobol gaat voor in deze dienst, die om 10.15 uur begint. AGENDA: Iedere vrijdagavond om 20.00 uur is er in de Voorhof catechisaties voor de jeugd in de leeftijd van 12 en 18 jaar. 24 november: Leerhuis Kindemevendienst 30 november: Kerkeraad 1 december: 20+ Groep Voordat er een weergave wordt gegeven van ’n aantal gebeurtenissen die er de afgelopen week hebben plaatsgevonden binnen het bewakings gebied van het politieteam Oisterwijk, wil de politie graag een wijdverbreid misverstand uit de weg helpen. Met het invallen van de aanhoudende vorst wordt het politiebureau overstelpt met tele foontjes of de politie het natuurijs al gekeurd heeft en of zij dit ijs al heeft vrijgegeven om er op te schaatsen. De politie keurt geen natuurijs en geeft ook niet aan waar veilig geschaatst kan worden. Indien u wilt schaatsen en u betreedt het natuurijs, dan doet u dat op eigen risico en verant woording. Bij een poging tot inbraak in een woning aan de Oisterwijkseweg werden de daders weggejaagd door de Mechelse herder van de bewoner. Ondanks alle waarschuwingen die via deze be richten worden gegeven wat er allemaal kan ge beuren als een bestuurder op het gebruik van al cohol wordt betrapt, meende een 51-jarig Oister- wijker hier geen acht op te moeten slaan. Hij kwam in Moergestel in aanrijding met een over stekende lantaarnpaal. Juist ja, van meneer werd een bloedproef genomen. Hij mocht zich wel eerst in het ziekenhuis onder doktersbehan deling stellen. Datzelfde ondervond ook een 38-jarige man uit Kaatsheuvel die in de Kreiten- molenstraat in Udenhout meende dat de weg rechtdoor liep terwijl die juist een bocht maak te. Hij reed rechtdoor en belandde uiteindelijk via de sloot in het ziekenhuis. Zijn rijbewijs werd direct in beslag genomen. Zijn auto was boven dien niet verzekerd. Dat gaat hem veel geld kosten, en dat niet alleen in strafrechtelijke zin. Hij had duidelijk te veel alcohol gedronken. Een dertienjarig meisje uit Moergestel werd op haar fiets op de Tilburgseweg door een auto aan gereden toen zij vanuit haar oprit de weg over stak. Gelukkig vielen haar verwondingen mee. Met de vorst van deze week komen gelijk de win terse verkeersproblemen om de hoek kijken. Dat het glad kan worden beseft iedereen en men houdt er zoveel mogelijk rekening mee. Wat de afgelopen week weer eens opviel was dat vele au tomobilisten niet de moeite nemen om de ruiten van hun auto goed schoon te maken zodat ze ook onvoldoende zicht hebben. Dit is levensgevaar lijk, onverantwoord en bovendien strafbaar. In het uiterste geval kan u dat drie maanden hech tenis of maximaal 5.000,- kosten. U bent bij de ze gewaarschuwd. Vrijdag 26 november: Rik- en Jokerconcours en Bridge. Op vrijdag 26 november organiseert de Bond van Ouderen in samenwerking met de stichting Wel zijn een Rik- en Jokerconcours en Bridge. Deze datum staat niet op de circulaire en is niet op donderdag, maar op vrijdagmiddag 13.30 uur in Den Boogaard. Inleggeld is 2,-. Voor iede re deelnemer/ster is er een prijs, en gratis koffie. De fietsclub gaat op maandag 29 november wan delen. We vertrekken om 13.00 uur vanaf het St. Jansplein. Maandag 29 november gaat de groep 25 a 35 ki lometer fietsen, volgens afspraak vertrekken wij om 13.00 uur vanaf het St. Jansplein. Sport-instuif Elke woensdagmorgen in de sporthal ’De Von der’ van 8.45 uur tot 9.45 uur. Kosten 3,25 per keer, contant te voldoen. Jeu de Boules Woensdagmiddag van 13.30 uur tot 17.00 uur op het sportterrein van Roef! Kosten 2,50 per maand. Informatie: bij M. Jonkers, telefoon: 2430. Donderdag 2 december: Rik en Jokerconcours en Bridge. Biljarten, kaarten en dammen 55 ers en ouder. Elke dinsdagmiddag is er in de voorzaal van Den Boogaard gelegenheid om te biljarten, te kaarten en dammen. Geïnteresseerden kunnen maximaal vier keer vrijblijvend biljarten en dienen daarna lid te wor den van de biljartclub. Voor meer informatie: tel. 2340 of 2283. Eerste zondag van de Advent Preek: Pastor H. van den Broek 27 november - 4 december 1993 ZATERDAG 19.00 uur: H. Mis met samen zang en orgelspel. Mgd Johannes Buijnsters e.v. Maria van Velthoven; Mgd Comelis van den Meijdenberg e.v. Adriana van Gils; Adrianus Burgers e.v. Wilhelmina van de Pas; Mgd Toos Meeuwis-van Kasteren. ZONDAG 10.00 uur: Hoogmis. Comelis Schoenmakers e.v. Cor Op ’t Hoog; 1ste Jgt Jo hannes Wolfs e.v. Elisabeth de Bresser; Mgd Ca tharina Kools-Vermulst; Iste Jgt Gregorius Jans sen e.v. Maria Antonis; Huub van Erve e.v. Cor Kolen en kleinzoon Huub; Jgt Geert van de Loo; Overl. ouders van de Wouw-Trompenaars; Cees en Chris Maton en overl. ouders; Wilhelmina Roozen; Maria op’t Hoog-Lucassen; Marinus en Martina op ’t Hoog-Traa en overl. familie. 11.30 uur: Kindemevendienst groep 7 en 8. Wilhelmus en Wilhelmina Rijnen-Kuijpers; Overl. ouders van Dijk-Schhonis. DINSDAG: Marinus Bierkens e.v. Riek van Gestel; Cor van de Wouw; Overl. fam. van Esch- Wolfs. DONDERDAG: Overl. ouders Wolfs-Nooyens; Jan Linschoten e.v. Jo Jansen. VRIJDAG 10.00 uur: H. Mis speciaal voor ouderen. Overl. fam. van Roessel-van Laarho ven; Jacoba van de Loo-Vugts. a.s. Zondag om 11.30 uur is er kindemeven dienst voor groep 7 en 8. Deze nevendienst zal worden verzorgd door Lian Hoeven. Op vrijdag 19 november is op 83-jarige leeftijd vrij plotseling overleden Maria Timmermans- van Dijk. Zij woonde bij het gezin van haar zoon op de Heirbaan 6. Dinsdag: Werkgroep Liturgie Donderdag: Bijbellezen met de Werkgroep Vol- wassenenkatechese o.l.v. Karei van de Velden. Maandag 15 november jongstleden was er in het parochiecentrum een bijeenkomst waarbij parochianen werden geïnformeerd en hun zegje konden doen omtrent de gang van zaken in de parochie, de opkomst was groot en de achter zaal bood maar net voldoende ruimte om alle belangstellenden een plaatsje te geven. Na een kort welkom van de voorzitter was het woord aan de pastor. Hij schetste een beeld van de kerk zoals die vroe ger was en hoe mensen vroeger leerden over hun kerk. Dat we nu leven in een totaal andere tijd is duidelijk. De kerk is veranderd maar ook de maatschappij is niet meer dezelfde. Zo is de re ligieuze invloed op het leven van alle dag sterk af genomen. Na het concilie in Rome begin zestiger jaren, werden een aantal veranderingen doorge voerd zoals bijvoorbeeld het gebruik van de landstaal bij de vieringen. Ook het altaar werd in die tijd omgedraaid. Toch leven we nog steeds in de tijd van overbrugging tussen oude en nieuwe kerk. De parochie in Moergestel heeft er altijd naar gestreefd een levende parochie te zijn met een ge deelde verantwoordelijkheid. ’De vele wegen en de ene weg’ van Mgr. Bluyssen is onder andere als uitgangspunt terug te vinden in het be leidsplan zoals dat een aantal jaren geleden door de parochievergadering werd vastgesteld. En nog steeds is het streven om te kijken naar de wereld van nu en een geloofstaal te gebruiken die voor mensen van nu verstaanbaar is. Na deze inleiding kwam er een discussie op gang naar aanleiding van de vraag ’Wat vindt van onze parochie en hoe verder naar het jaar 2000?’ Tal van punten kwamen daarbij aan bod. Zo werd er onder ander geconstateerd dat bij speciale diensten bijvoorbeeld gericht op kinderen veel extra mensen naar de kerk ko men. Misschien dus meer diensten voor spe ciale doelgroepen. Ook kwam de ’kloof tussen kerk en wereld ter sprake en die is ook in Moergestel waarneem baar. De parochie probeert met nadruk uitnodi gend te zijn daar waar het gaat om voorbereiding bij bijvoorbeeld doop, 1ste Communie en huwe lijk. Daaraan gaat een bezinning vooraf en hoe wel mensen er soms met enige aarzeling naar toe gaan, blijkt achteraf dat de meesten het dan toch als zeer waardevol ervaren. Een zekere gewen ning daarbij is nodig, maar het levert toch zelden nog problemen op. Na de pauze was er een toelichting van de verte genwoordigers uit de verschillende Raden over hun werkzaamheden maar ook over de vacatures die er zijn bij de diverse werkgroepen. Want wil len we op een goede manier naar het jaar 2000 toe, dan is het duidelijk dat we samen onderweg zijn en dat we de taken die er liggen ook geza menlijk moeten oppakken. Parochie ben je niet alleen. Tegen half elf sloot de voorzitter de bijeen komst af waarna er gelegenheid was om nog een glaasje te drinken. En dat deden de mees ten. Langs deze weg willen wij iedereen bedanken voor de financiële bijdragen gegeven aan onze jaarlijkse huis-aan-huis aktie. Uw bijdragen maakt het mogelijk om nieuw les en hulpverleningsmateriaal aan te schaffen om zo de deskundigheid binnen onze vereniging te ver groten. Ook de E.H.B.O.-ers bedankt voor jullie inzet. Taxi van de Loo bedankt voor de sponsoring van de E.H.B.O. informatiekaarten. Bestuur E.H.B.O. Het Kerststalcomité Moergestel is weer druk be zig met de voorbereidingen voor de levende Kerststal, die op Tweede Kerstdag in de mane ge Fevior aan de Heiligenboom te Moergestel, doorlopend gespeeld zal worden. De bedoeling is om op een originele, levende en aanschouwelijke wijze, het kerstverhaal voor kin deren op te voeren. Ook de ouderen zullen hier van genieten. Het enthousiasme van de medewerkers is groot, daar verleden jaar naar schatting ongeveer 2.000 bezoekers van dit spel genoten, vooral ook om dat hun eigen kinderen, verkleed als herder, mochten meedoen. Ook dit jaar zal dat het geval zijn. In de komende weken zullen wij U uitvoerig be richten, maar reserveer alvast Tweede Kerst dag tussen 11.00 uur en 16.00 uur voor een be zoek aan de Levende Kerststal in manege Fe vior te Moergestel. Weekenddienst artsen: Alléén voor spoedgevallen: Weekend 27 en 28 november: E. van Delft, telefoon 04243-1424 Weekenddiensten in Oisterwijk gelden van zaterdag 7.30 tot zondag 7.30 uur en van zondag 7.30 tot maandag 7.30 uur. zaterdag 27 november: C. van Exsel, Lind 73, telefoon 04242 - 82010 zondag 28 november: E. Soffers, Beerze 1telefoon 04242 - 86230 Pastorie Moergestel, tel. 04243-1340 Weekenddienst pastorie: Bel 2320: Klooster St. Stanislaus Politie alarm: 06-11 Politie Oisterwijk 04242 -19111 Bezoekadres: Burg. Verwielstraat 59, 5061 GC Oisterwijk. Dagelijks geopend van 8.00 tot 18.00 uur; vrijdag tot 21.00 u.; zondag van 13.00-18.00 u. Bureau Slachtofferhulp, Spreekuur elke maandag-, woensdag- en vrijdagochtend van 9-12 uur. Burg. Verwielstraat 67, Oisterwijk, telefonisch 24 uur bereikbaar: 04242 -19035. Huisartsenlaboratorium Midden-Brabant voor bloedafname e.d. t.b.v. huisarts, verlos kundige of specialist: elke dinsdag en donder dag van 9-10 u. in het gebouw van de Thuis zorg Midden-Brabant, Pr. Beatrixstraat 27. Ponsplaatje ziekenhuis meebrengen. In Oisterwijk (gebouw Kruisver. Lindenpark- laan 16: elke werkdag van 9-11 uur). Thuiszorg Midden-Brabant: Pr. Beatrixstraat 27, tel. 1594. Spreekuur gezinszorg: - dinsdag van 9.00-10.00 uur. Spreekuur patiëntenzorg: - dinsdag en vrijdag van 13.30-14.30 u. Spreekuur zuigelingen- en kleuterzorg: - maandag en donderdag van 12.30-13.00 uur Indien u niet kunt wachten tot het spreekuur, kunt u dagelijks contact opnemen met tele foonnummer 013-636620 (24 uur bereikbaar). Aanmelding voor kraamzorg bij voorkeur vóór de 4e maand van de zwangerschap, kan telefonisch bij de kruisvereniging tel.nr. 013-635708 (dagel. tijdens kantooruren). Na aanmelding ontvangt u een inschrijfformu lier en 'n uitgebreid pakket met info over zwan gerschap, bevalling en kraamzorg. Patiëntenbelangenburo Midden-Brabant (instelling van het Regionaal Patiënten/Consu- menten Platform Midden-Brabant). Informatie, advies, ondersteuning en bemiddeling m.b.t. vragen of klachten over de gezondheidszorg, de maatschappelijke dienstverlening en de zorgverzekering. Bereikbaar: ma., di., do. van 9.00-17.00; woe. en vrij, van 9.00-12.30. Piushaven 1-02, Tilburg, Tel. 013-421035. Openbare Bibliotheek, tel. 04243-2243. Openingstijden: ma. en vr. 15-20 u.; di. 10-12.30 u.; wo. 14.30-17.30 u; do. 15-17.30 u.; leeszaal: di. en do. 10-12.30 u. Spreekuur verloskundige: op woensdag ochtend (om de 14 dg.) in het Kruisgebouw (Pr. Beatrixstraat 27): Mevr. B. Jabroer, Beukendreef 31Oisterwijk, tel. 04242-84037. Spreekuur Alg. Maatsch. Werk: St. Jansplein 9, tel. 1169. Riet Schouten en Eric Bertels. Spreekuur op ma., di., wo. en do. van 9-10 u., andere dagen telefonisch op tel. 1169. Bij spoed buiten kantooruren: THD-Tilburg: 013-433584. Zonnebloem afd. Moergestel. Secr.: Stokske 4, tel. 2376. Spreekuren Dierenartsen Moergestel, Heu velstraat 2, tel. 04243-1465. Kleine huisdieren: mat/m vr 18.30-19.00en natel, afspraak. Tel. spreekuur dag. 9.00-9.15 en 13.30-13.45. Spoedgevallen: dag en nacht tel. bereikbaar. Oud papier 1 dec.: route oost: Aanstede, Kruysackerbuurt, achter 't gemeentehuis, Oistelvoirt en Heivelden. De Provinciale Commissie Beheer Landbouw gronden (PCBL) in Noord- Brabant heeft in haar vergadering van 11 november 1993 het beheers en begrenzingenplan voor het stroomgebied Beerze-Reusel (deelgebieden Alphen en Riel, Goirle, De Hilver en Viermannekesbrug) bespro ken. Het plan waarin de Ecologische Hoofdstructuur (EHS) is aangegeven omvat totaal 2.100 hec tare cultuurgrond. Te onderscheiden in 715 hec tare beheersgebied, 858 hectare reservaats- en 534 hectare natuurontwikkelingsgebied. Aan de hand van de 89 ingediende reacties/be- zwaarschriften is een aantal begrenzingswijzigin- gen/statuswijzigingen aangebracht en is het plan bijgesteld. Het plan met het verslag van de in spraak en de bezwaarschriften zal nu aan GS wor den voorgelegd. Indien GS ook akkoord gaan met het aangepaste plan zullen degenen die een bezwaarschrift heb ben ingediend antwoord ontvangen. Het streven is erop gericht om het plan op 1 ja nuari 1994 te laten ingaan, zodat in beheers- en reservaatgebieden beheersovereenkomsten geslo ten kunnen worden en in reservaats- en ontwik kelingsgebieden gronden aan het Bureau Beheer Landbouwgronden te koop kunnen worden aangeboden. Nadere informatie is verkrijgbaar bij de Directie Beheer Landbouwgronden, Postbus 1180, 5004 BD Tilburg (tel.: 013-645511).

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 2