-<1 Informatiebijeenkomst over opvang van vluchtelingen -® Audacia-nieuws Koningschieten Handboogvereniging ’t Stokske Dialezing bijzondere lindebomen Fusie van mengvoeder- coöperaties in Midden- Brabant Concertavond ’Con Amore’: boeiend en gevarieerd Kortingskaartaktie S.V. Roef! groot succes Openbare Bibliotheek Moergestel S.V. Roef! Korfbal AUDACIA JUNIOREN S.V. Roef! Handbal Binnen leuk, buiten leuk, handbal is altijd leuk! Maandag 22 november a.s. in ’Den Boogaard’ Eerste leesboekjes in de bibliotheek De ’Van Duin Show’ AUDACIA PUPILLEN Uitnodiging Agenda Verkoop afgeschreven boeken PAGINA 9 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 17 NOVEMBER 1993 P.V. Vertrek 10.30 t I Het AVI-niveau vindt U op het rugetiket en vaak We gaan van start met de zaalcompetitie 1993-1994. Het programma voor het komend weekend: 20 november: aspiranten B: Tuldania 2 - Roef! 12.30 uur, vertrek 11.30 uur; 21 november: senioren 1: Roef! - E.D.N. 16.00 uur, vertrek 14.45 uur; 21 november senioren 2: Boskant 5 - Roef! 2 13.00 uur, vertrek 12.00 uur. De andere teams hebben nog een vrij weekend. Korfbal, voel je thuis in je sport! Alle wedstrijden werden afgelast. Programma zondag 21 november Puspharia 1 - Audacia 1 Gilze 2 - Audacia 2 Longa 3 - Audacia 3 Audacia 4 is vrij Audacia 5 - Velocitas 4 Audacia 6 - Vessem 4 Audacia 7 - De Raven 4 Audacia 8 - Were Di 10 Audacia 9 - Gloria UC 5 Rood Wit V. 11 - Audacia 10 14.00 11.30 11.30 12.30 10.00 12.30 10.00 10.00 10.00 De uiterste inlevertermijn voor kopij is ZATERDAG 12.00 UUR. Advertenties uiterlijk maandagavond. Uitslagen: Willem II A3 - Audacia Al0-8 Audacia BI - Willem II B31-5 Audacia B/C - Oisterwijk Ml11-1 Programma zaterdag 20 november Aanwezig: JPS Al-Audacia Al11.30 Audacia BI - SC ’t Zand BI13.30 Oisterwijk 1 - Audacia B/C 12.00 WSJ 1 - Audacia C/D12.00 Uitslagen: Welpen: Roef! - Taxandria6-0 JAB: Roefl - ODI7-13 MAA: Helios Tachos - Roef! 24-1 MAA: HVT - Roef! 11903 DAS: Blauw Wit - Roef!17-6 HES: Blauw Wit 2 - Roef. 218-14 HES: Avanti - Roef!14-17 Programma 20 november: Let op: Welpen zijn verzet 11.00: ODI - Roef! JAB 10.00: Roef! - GHV JAA 10.50: Roef! - GHV MAA 11.40: Roef! 1 - Taxandria MAA 12.30: Roef! 2 - DESK 2 Programma 21 november: DAS 11.00: Roef! - Avanti 2 HES 12.10: Roef! - Blauw Wit HES 13.20: Roef! 2 - Taxandria 2 Adle wedstrijden worden gespeeld in Diessen Boeken voor beginnende lezertjes Is Uw kind ook al trots thuis gekomen met woordjes die het nu zelf kan lezen? Het leren lezen is een hele belevenis voor uw kind. Deze periode is bij uitstek geschikt om te stimuleren dat uw kind ook later lezen leuk blijft vinden. Door samen met uw kind te lezen, door samen prentenboeken te bekijken en door zelf te blijven voorlezen. Hierdoor ervaart uw kind hoe veel plezier een spannend verhaal kan geven. Niveau-aanduidingen In de bibliotheek zijn alle eerste leesboekjes aan de buitenkant op het rugetiket te herkennen aan de AA-aanduiding. Ze staan in een aparte kast. Ook heeft de bibliotheek de boekjes nog verder ingedeeld naar AVI-niveau. De AVLniveau’s komen globaal overeen met de volgende leesperiodes: AVI-1 is tot Kerst, AVI-2 van Kerst tot Pasen, AVI-3 na Pasen en AVI-4 is eind groep drie en begin groep vier. Met een volle bus is he Kwartierke vorige week naar Aalsmeer gereden om de opname van de ’Van Duin Show’ bij te wonen. Afgelopen don derdag is dit uitgezonden en er zijn zelfs enkele dorpsgenoten op t.v. geweest. Graag bedanken wij Rinus ’Jumbo’ Denissen voor de blikjes drin ken en bakkerij van lersel voor de heerlijke koeken. Al met al is deze eerste excursie een succes ge weest en zeker voor herhaling vatbaar. Let dus op onze stukjes in ’Moergestel-Nieuws’, er ko men meer excursies. Verwacht in januari: de Staatsloterij Show. Nederland kent een grote toestroom van vluch telingen. De opvang van deze personen is niet makkelijk en geeft de nodige problemen. In de afgelopen zomer deden de minister van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur de staatssecretaris van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer en Stichting Vluchtelingenwerk Nederland dringende oproepen aan de gemeen tebesturen. Recent nog hebt u vanuit de media kunnen ver nemen dat bijzondere aandacht nodig is voor de opvang van vluchtelingen. In Moergestel verblijven reeds 8 asielzoekers en 5 statushouders. Binnenkort wordt de wo ning De Stappert 20a ingericht voor de huis vesting van nog 4 asielzoekers. Hiermee zal Moergestel voldoen aan de door de regering opgelegde taakstelling. Bij de besluitvorming heeft het gemeentebestuur ook in het bibliotheekboek aan de binnenkant van de kaft, op de boekhoek. Zelf lezen en voorlezen Het zelf lezen in ’echte’ leesboeken is voor uw kind een hele belevenis. De leeshonger wordt gestild door het steeds maar oefenen van datgene dat pas geleerd is. Maar lezen kan nog veel meer inhouden. Om echt plezier in lezen te krijgen en te houden kunt u uw kind stimuleren door vaak verhalen, versjes en sprookjes voor te lezen en samen prentenboe ken te bekijken en te lezen. Het zou jammer zijn om met voorlezen te stoppen op het moment dat kinderen zelf kunnen lezen. In de bibliotheek vindt u talloze leuke prentenboeken en verhalen bundels. Te veel om hier op te noemen. Vraagt u ernaar in de bibliotheek. Inlichtingen Voor alle vragen over geschikte leesboeken, voor leesboeken en prentenboeken kunt u terecht bij de bibliotheek. Tot ziens! Lindebomen hebben altijd een bijzonder plaats ingenomen in de samenleving. Bert Maes uit Utrecht is een kenner bij uitstek. Hij heeft er zelfs een boek voer geschreven. Op 23 november laat hij ons tijdens een dialezing na der kennismaken met deze door de eeuwen heen zo belangrijke bomen. I.V.N. afdeling Oisterwijk en omstreken hoopt u dinsdag om 20.00 uur te mogen begroeten in 't Oude Nest, Lenartzstraat 2 te Oisterwijk. De toegang is zoals altijd gratis. Uitslagen: Audacia Dl - Audacia D27-5 Taxandria 2 - Audacia El2-14 Beerse Boys 2 - Audacia E21-2 Taxandria 1 - Audacia F10-8 Audacia F2 - EDN ’56 119-0 Nevelo 3 - Audacia F31-3 Audacia F4 - SVSSS 31-2 Programma zaterdag 20 november Aanweig: RKDSV 1 - Audacia Dl8.45 Audacia D2 - Oirschot Vooruit 29.30 Beerse Boys 2 - Audacia El9.15 Audacia E2 - Hilvaria 39.30 Audacia E3 - Hieronymus 19.30 Nemelaer 1 - Audacia F18.45 Audacia F2 - VOAB 210.45 Audacia F3 - Hilvaria 310.45 Audacia F4 - Oisterwijk 110.45 Zaterdag 30 oktober werd er op de schietbanen bij Handboogvereniging 't Stokske de traditione le jaarlijkse wedstrijden om het Koningschap ver schoten. Er wordt geschoten over vijftig wedstrijdpijlen. Na 25 pijlen gaat de beste helft van het aantal schutters verder met 15 pijlen, na totaal veertig pijlen gaan de twee hoogst geklasseerde schutters verder met de finale over 10 pijlen. Begonnen werd er met 17 schutters. Na vijfentwintig pijlen werden de punten geteld en gingen de acht beste schutters verder. Na veertig pijlen moesten Peter Sebregts met 367 punten en Frans van de Sande met 370 punten de finale gaan schieten. Waarna uiteindelijk Pe ter Sebregts met 454 punten de Koningstitel in de wacht wist te slepen. Frans van de Sande werd Prins met 435 punten. Slechts één punt verschil. Proficiat heren. Op vrijdag 12 november jl. werd op initiatief van ’Con Amore’ een concert gegeven ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van dit koor. Drie gastkoren, Thea Vermeulen en uiteraard ’Con Amore’ verzorgden gezamenlijk een zeer gevarieerd programma. Het jongerenkoor ’Melos’ uit Oisterwijk verraste het publiek met een afwisselend repertoire dat vooral met jeugdig elan werd gebracht. ’Vocal Sound’ uit Goirle luisterde de avond op met voornamelijk eigentijdse muziek. Hoogte punt van hun optreden was ongetwijfeld de med ley uit de rockmusical ’Hair’, die met veel en thousiasme werd gezongen. Ook het aandeel van ’Crescendo’ droeg bij aan de rijke afwisseling in dit concert. Zij brachten hun repertoire met veel overtuiging. ’Con Amore’ tekende voor Weense en operette muziek. ’An der schonen Blauen Donau’ en frag menten uit ’Boccaccio’ waren absolute toppers. Onbetwist hoogtepunt van de avond was echter het optreden van Thea Vermeulen. Met veel ge voel en grote vakbekwaamheid bracht zij enke le prachtige zangstukken ten gehore. De bezie lende begeleiding van Jacco Nefs op de klarinet en het pianospel van Ad Marchand maakten dit optreden kompleet. Zaterdag 6 november is S.V. Roef! afdeling korf bal gestart met een kortingskaartaktie. Het be treft een consumentgericht aktie ter financiering van de vele aktiviteiten van S.V. Roef! afdeling korfbal. De aktie is gestart met een huis-aan-huis verkoop. Een kortingskaart is een kaart bestaan de uit 10 waardebonnen van evenzoveel Moer- gestelse zaken. Bij aankoop van een produkt of dienst, kan door inwisseling van de waardebon een korting worden verkregen. De totale korting kan oplopen tot meer dan 65,-. Met andere woorden de consument kan door slechts 5,- uit te geven, een veelvoud hiervan terugverdienen. Gelijktijdig steunt men met de aankoop van de kortingskaart S.V. Roef! afde ling Korfbal bij de uitvoering van haar aktivi teiten. De huis-aan-huis verkoop van zaterdag 6 novem ber werd een groot succes. De vereniging S.V. Roef! wil graag alle kopers van de kortingskaart bedanken. Tijdens de aktie werden vele leuke reakties ontvangen. De eerste bijbestellingen be ginnen dan ook al binnen te komen. Dat was na tuurlijk te verwachten want de kaart is een erg leuke sinterklaas-surprise. Als u niet thuis was toen er bij u werd aangebeld, of als ook u kaarten wilt bijbestellen dan kunt u de kaarten afhalen bij: Corrie Schilders, Kruy- sackerstraat 22, tel. 2326 of bij Corrie van den Heuvel, Oisterwijkseweg 57, tel. 1196. Ook kan men een of meerdere kaarten bestellen door het verschuldigde bedrag (ƒ5,- per kaart) over te ma ken op bankrekeningnummer 13.45.29.081 ten name van S.V. Roef! afdeling korfbal. De kor tingskaart wordt dan spoedig bij u thuis bezorgd. De tien waardebonnen van de kortingskaart kun nen tot 31 maart 1994 worden ingeleverd bij de deelnemende winkeliers te weten: Jumbo Supermarkt Denissen; Rijwielhandel Frank Vogels; Omnium Sport; kadoboetiek ’Ca- rola’; Banketbakkerij H. Verkooijen; Slagerij J. van Zon; Autocleaning van Breda; Bloemisterij Wim Willems; Boerenbond Moergestel; Slijterij Tn den Korenmaaier’. Als u nog kortingskaarten wilt bestellen wacht dan niet te lang, de voorraad is beperkt dus OP is OP! voor de Bestuursvergadering op dinsdag 23 no vember 1993 om 20.00 uur in de Bibliotheek 1. Opening 2. Notulen van de vergadering d.d. 6 september 1993 3. Ingekomen stukken en mededelingen 4. Mededelingen van de Bibliotheek 5. Herbenoeming bestuursleden (M. van Gils en R. van de Meijdenberg) 6a. Evaluatie van het gesprek van het dagelijks bestuur, direktie en hoofd van de Openbare Bi bliotheek Oisterwijk op 28 september jl. 6b. Mondeling verslag van de commissie BOM (Bibliotheken Oisterwijk en Moergestel) 7. Promotie/presentatie Bibliotheek naar politie ke partijen in verband met gemeenteraadsverkie zingen maart 1994 8. Huishoudelijk regelement 9. Voortgang in verband met Nieuw Burgerlijk Wetboek (NBW) 10. Leesclub 11. Vergaderrooster 1994 12. Rondvraag en sluiting. Drie mengvoedercoöperaties in Midden-Brabant: de C.A.V. ’Bedico’ Diessen; de Coöperatieve Boerenbond Moergestel en de Coöperatieve Boe renbond Udenhout hebben op 8 november 1993 in hun Algemene Ledenvergaderingen besloten om een juridische fusie aan te gaan. De drie coöperaties zullen de activiteiten per 1 ja nuari gezamenlijk voortzetten in een nieuwe coö peratie onder de naam: ’BRAMECO’. De huidige personeelsbezetting bedraagt 60 me dewerksters en medewerkers. Als gevolg van de fusie zullen 8 arbeidsplaatsen komen te vervallen. Voor deze voornamelijk oudere werknemers is een sociaal plan gemaakt, waarover overeenstemming bestaat met de vak bonden. Alle werknemers zijn ingelicht over het fusieplan en hiermee volledig akkoord gegaan. Op jaarbasis heeft Brameco een mengvoederaf- zet van 140.000 ton, met produktie-eenheden in Diessen, Moergestel en Udenhout. Naast de mengvoederafzet heeft Brameco een af zet van 125 ton aan zaaizaden en pootgoed en een meststoffenafzet van 6.500 ton. Brameco exploiteert tevens 3 Boerenbond- winkels. Brameco wil door herstrukturering, centralisatie en specialisatie de volgende doelstellingen rea liseren: - Het kunnen blijven beheersen van de kwaliteit van mengvoeders, om te kunnen inspelen op veranderende omstandigheden ten gevolge van consumenten-eisen, wettelijke maatregelen en milieu-eisen. - Het handhaven van korte communicatielijnen, waardoor de leden en afnemers sterk betrokken blijven bij hun coöperatie. - Het in de toekomst kunnen blijven aanbieden van een totaal mengvoederpakket tegen een scherp concurrerende prijsstelling. Dit bete kent voor haar leden en afnemers een blijvend economisch voordeel. Voor nadere inlichtingen kan men zich in verbin ding stellen met de voorzitter van het fusie- bestuur, de heer J.C. Klessens te Diessen (tele foon: 04254-1580). Op 24 november aanstaande om 14.30 uur start de bibliotheek met de halfjaarlijkse verkoop van afgeschreven materialen. Zoals gewoonlijk is er voor elk wat wils. Er zijn onder andere romans in allerlei soorten en maten, leuke spannende en vrolijke kinderboeken, tijdschriften, hobbyhoe ken, informatieboeken, enzovoorts. De afgeschreven boeken zijn die boeken die voor de bibliotheek niet meer voor de uitlening ge schikt zijn, maar voor uw eigen gebruik nog zeer waardevol kunnen zijn. De prijzen variëren van een kwartje tot een paar gulden. Dus, als u zin hebt om eens te komen kijken en wat rond te snuffelen bent u van harte welkom, ook als u geen lid bent van de bibliotheek. zich laten leiden door argumenten van humani taire aard. Ondanks de lange wachtlijst en de krappe plaatselijke woningmarkt vinden Raad en Burgemeester en Wethouders dat ook Moergestel zijn steentje dient bij te dragen in de oplossing van het opvangprobleem van vluchtelingen en dat woonruimte aan een kwetsbare groep mede mensen geboden moet worden. Graag wil het gemeentebestuur u informeren over de opvang van vluchtelingen in het alge meen en over het plaatselijke beleid in het bij zonder. Daarom worden belangstellenden uit genodigd voor een informatiebijeenkomst. De ze wordt gehouden op maandag 22 november 1993 om 19.30 uur in vergader- en partycen trum Den Boogaard, St. Jansplein 5. Tijdens deze bijeenkomst worden inleidingen verzorgd door mw. D. Offermans, regioconsu- lente van de Stichting Vluchtelingenwerk Neder land en door burgemeester J.B.S. ter Veer. w I jongerenwerk moergestel

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 9