Loi/ser mar 66n i «pi Blaoskapellenfestival van uitzonderlijk nivo! Collecte PGB-nieuws KPJ, NCB, KVO, Auto-oriëntatietocht Met Sinterklaas bij Spar op de foto! V ogelvereniging Moergestel K.V.O. Moergestel Uit de kunst Dank je wel Nog wat andere zaken Zonnebloem vakantie- Ook voor U!1 Uitnodiging ZOD c inde schoor-1 steen =3 Een terugblik op het FoMo-histrum Enorme belangstelling Kwaliteit De jeugdwedstrijd De keuze van ’de beste foto’ Belangrijke data: Lid worden...??? ’MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 17 NOVEMBER 1993 PAGINA 7 NA 6 Elsdingen, 57 I nder- MM ït nu, Ie tijd t 5,- ijkse- De nationale collecte van de Nederlandse Brand wonden Stichting in Moergestel, die in de week van 31 oktober - 6 november jongstleden is ge houden heeft 1179,90 opgebracht. De op brengst van de collecte zal worden besteed aan verbetering van de behandeling van brandwon- denpatiënten, voorlichting aan diverse groeperin gen over het voorkomen van brandwonden, we tenschappelijk onderzoek en het beheer van de Nationale Huidbank. Gulle gevers, en in het bijzonder de collectanten, bedankt! dezer dagen zal de betreffende toto op dit adres worden bezorgd. In het boekje dat FoMo bij dit lustrum heeft uit gegeven heeft de fotogroep al een aantal personen en bedrijven bedankt, zonder wier medewerking de organisatie van de jaarlijkse expositie niet mo gelijk is. Bij de opening van de expositie sprak ook voorzitter Jan Geerts de dank van FoMo uit, met name naar burgemeester ter Veer, voor zijn bereidheid de expo te openen. Maar wat is een expositie zonder bezoekers? Daarom op deze plaats een bedankje aan de vele belangstellenden uit dit dorp en ver daar buiten. De leden van de fotogroep voelen zich hierdoor gesterkt op de in geslagen weg verder te gaan. Ook elders heeft FoMo successen geboekt. Op de Benevisie-expositie, de jaarlijkse competitie an de 38 fotoclubs van Rayon Brabant-West van de Bond van Nederlandse Amateur Fotografen Ver enigingen en de 85 fotoclubs van de Antwerpse Verbroedering van Fotokringen uit België, die dit jaar in het Belgische Malle plaatsvond, wer den twee foto’s van FoMo geselecteerd en wel een foto van Jan Geerts en een van Co Mei. Tenslotte wil Fotogroep Moergestel melding ma ken van de doorlopende wisselexposities bij di verse bedrijven en instellingen. Op dit ogenblik hangt in de Rabobank te Moergestel werk van Piet van de Schoot, bij dokter Terwindt foto’s van Gijs Vugts, bij Nistria werk van Leo Roosen en bij de DIV te Tilburg foto’s van Co Mei. Bovendien hangen in de bibliotheek in Moer gestel momenteel nog een aantal foto’s van ver schillende leden van FoMo. Voor onze kleintjes hebben wij een speciale sur prise in petto! Tegen inlevering van de Spar-Sinterklaas-kleur- plaat mag iedere inzender als beloning met Sin terklaas op de foto en ontvangt bovendien van Zwarte Piet nog een kleine attentie. Sinterklaas zal op zaterdag 4 december van 14.00 uur tot 16.00 uur in uw Spar supermarkt speciaal zitting nemen om de kleurplaten in ontvangst te nemen. en of ven- Op zondag 21 november organiseert KPJ- Moergestel voor de leden van de NCB, KVO en KPJ een auto-oriëntatietocht. Ook dit jaar is er weer de nodige aandacht besteed aan het maken van de route. De route zal ook dit jaar zeer afwisselend van op zet zijn, zodat U zich geen moment hoeft te vervelen. Het inschrijfgeld bedraagt 5,- per auto. Vertrek tussen: 13.00 uur -14.00 uur, vanaf de Boerenbond. U bent van harte welkom. Tot ziens bij de auto-oriëntatietocht. jtorij- \/laas jlefo- Na een jaar lang met de verzorging en de kweek van onze vogels bezig te zijn geweest, mogen we dan binnenkort weer laten zien wat voor resulta ten we hebben geboekt en of we in de prijzen zijn gevallen. 26, 27 en 28 november aanstaande is hiervoor de zaal van ’t Stokske, Zandstraat 1, Moergestel weer omgetoverd tot een natuurparkje waar aller lei kleuren en soorten vogels te bewonderen zijn. Alleen al aan kanaries, die overigens de hoofd schotel vormen, zijn zo’n 25 soorten en kleuren ingeschreven. We spreken hierbij dan over onder ander witten en gele, roden en bruine, zilvergrij ze en groenen, maar ook over kanaries die bijna zo groot zijn als een spreeuw en dan nog met- of zonder kuif. Natuurlijk ontbreken ook de Tropen en de Ze- bravinken niet. Deze vogeltjes kunnen moeilijk gemist worden. Door hun prachtige vormen en kleuren zijn zij voor veel mensen vaak favoriet en niet ten onrechte natuurlijk. En wat te denken verder van de Dwergpapegaai- tjes, ook wel ’Kwekers’ genoemd. Ook zij zijn vertegenwoordigd en zullen ongetwijfeld laten horen waarom laatstgenoemde naam hen is toe bedacht. Ofschoon we, wat de aantallen vogels betreft, nu reeds kunnen praten van een geslaagde tentoon stelling, is deze in werkelijkheid echter pas geslaagd, wanneer U zich de moeite getroost, on ze show met een bezoek te vereren. Gaarne nodigen wij U hiervoor daarom uit op zaterdag 27 november van 13.00 uur tot 22.00 uur en zondag 28 november van 10.00 uur tot 17.00 uur. Mocht u vragen hebben of beter nog, mocht U lid willen worden, dan zijn er altijd wel leden of bestuursleden aanwezig, die U hierbij verder kunnen helpen. Tot ziens dus op een van deze dagen. Jazeker, want langdurig zieken-lichamelijk ge handicapten en hulpbehoevende ouderen hebben ook behoefte aan vakantie. De Zonnebloem biedt U de mogelijkheid om van de aangepaste vakantie te genieten met extra be geleiding voor verpleging en verzorging en spe ciale aanpassingen van de vakantie-centra. Een vakantie die bovendien betaalbaar is. Ook langdurige bedlegerig zieken en rolstoelge bruikers die veel verpleging nodig hebben kun nen hiervoor in aanmerking komen. Eveneens worden vakantieweken georganiseerd voor echt paren waarvan een der partners langdurig ziek of gehandicapt is en veel verpleging nodig heeft of waarvan een der partners dementerende is. Ook gezinnen waarvan een der leden lichamelijk gehandicapt is, kunnen voor een vakantie in aan merking komen. Deze weken worden gehouden in verschillende vakantie-centra in Nederland. Ook is er een mogelijkheid om een week met een hotelschip van de Zonnebloem door de Neder landse wateren of naar Duitsland te varen, alleen of met partner of begeleider. Wilt U informatie over Zonnebloem vakantie werken bel dan: Mevr. C. van de Loo, tel. 1492; Mevr. J. van Beers, tel. 2368; Mevr. I. van Laarhoven, tel. 3635; Mevr. J. Beerens, tel. 2376. Woensdag 24 november om 20.00 uur in Den Boogaard, voorlichtingsavond van ’Jumbo De nissen. Een gezellige en leerzame avond met ver schillende soorten wijn proeven. Het produkt- schap voor groenten en fruit met veel ideeën en hapjes en informatie bijvoorbeeld voor de kerst. Een grote gratis loterij met veel waardebonnen en andere prijzen. Naast onze eigen leden nodigen wij ook uit de da mes van het V.N.K.V. en verdere belangstellen de, een volle zaal is best gezellig, dit is een een malige activiteit, dus!!? Niet vergeten: 18 november: cursus hapjes maken. 18 november: politieke scholing Den Boogaard. De cursus zelfverdediging is nog niet vol nog een paar mensen erbij en die kan ook doorgaan. In lichtingen en info bij Peter Wolfs, De Vonder, tel. 2210, privé 3102. De tweede groep naar het Huis van Bewaring op woensdag 24 november, deelnemers krijgen bericht. Met vriendelijke groet, bestuur K.V.O. Het Bestuur nodigt u uit tot het bijwonen van de achterbanvergadering ter voorbereiding van de raadsvergadering van donderdag 25 november aanstaande. De vergadering vindt plaats om maandag 22 no vember aanstaande om 20.30 uur bij De Veerkes. Onder deze titel gaat in januari 1994 in Moer gestel een kursus over beeldende kunst van start. In het bijzonder over moderne en post- moder ne kunt. De bedoeling van deze kursus is mensen op een begrijpelijke en aantrekkelijke manier te leren met kunst om te gaan. Veel mensen zijn nieuws gierig, maar de afstand tussen het grote publiek en de ’elitaire’ kunstwereld is groot. Het is deze afstand die voor velen de eerste stap zetten be moeilijkt. Vaak is dan het tegenovergestelde het gevolg: afkeer. Men volhardt in clichés als: ’Dat kan ik ook’ en Het lijkt niet eens’. Wie er zich meer bezig gaat houden en bereid is zich erin te verdiepen merkt al snel hoe boeiend beeldende kunst kan zijn. Hoe zit de kursus in elkaar? Wij bieden in ongeveer 10 lessen een afwisselend programma, zowel theoretisch als praktisch, zo wel (enige) kunstgeschiedenis als kunstbeschou wing en beeldende vorming. Deze lessen zijn telkens op maandagavond van 20.00 uur tot 22.00 uur in het zaaltje van Herberg ’De Veerkes’. Verder geplande aktiviteiten zijn onder ander museum- en atelierbezoek. Uur en tijd worden hiervoor nader bepaald. Dit is een korte vrijblijvende kursus, bedoeld als kennismaking en ter oriëntatie. De kosten bedra gen derhalve 90,- all in. De kursusduur loopt van januari tot begin april. Aanmelden kunt u reeds nu, schriftelijk of tele fonisch bij: Marion Jansen, Kriekenakker 50, 5066 ML Moergestel, tel. 04243-3100 of bij Kees Ketelaars, De Hoefkens 1, 5066 BX Moergestel, tel. 04243-3168. Eén ding stond zondagavond vast: het zojuist afgelopen Blaoskapellenfestival was er een van ’n uit zonderlijk nivo! Het festival kende dan ook een uitermate sterke bezetting van maar liefst zestien bands. De jury had het er bepaald niet makkelijk mee, want er zou ’n tiental prijzen te vergeven mo gen zijn. Algemeen winnaar werd ’De Eendracht’ uit Eindhoven (met in hun midden onze dorps genoot Stef Lapien). De tweede prijs in deze categorie was er voor ’Clapopp’ en de derde prijs voor de winnaars van verleden jaar ’De Notenkraokers’. De presentatieprijs gin voor het tweede achter eenvolgende jaar naar ’Dinges’. Naast deze prijswinaars waren er uitstekende optredens te zien van de andere orkesten. De felle wind en de veelal neergutsende regen konden de kapellen niet weerhouden er een fantastisch feest van te maken. Op de foto zien we ’Dinges’ aan het werk. Fotogroep Moergestel, die op 5, 6 en 7 novem ber haar 2e lustrum vierde met een fotoexpositie, diapresentaties en een fotowedstrijd voor de jeugd, kan met volle tevredenheid terugzien op een bijzonder geslaagd weekend. De evenementen werden druk bezocht, zo druk zelfs, dat het op enkele momenten, vooral op zondag, wat moeilijker werd de foto’s in de Bosch- en Looijerszaal rustig te bekijken. Een voordeel hierbij was wel dat dit jaar regelmatig een schare bezoekers kon worden verwezen naar de diapresentatie in de Reuselzaal. Maar ook daar werd het op een gegeven moment in de zondag namiddag zo vol en daardoor zo warm, dat de pas aangeschafte uiterst gevoelige overvloei-appara- tuur wat storingen ging vertonen, maar dat was dan ook het enige minpuntje in de dit jaar gestar te, bijzonder gewaardeerde diapresentatie. Lezend in de reacties van bezoekers ontkomt men niet aan de indruk dat FoMo er dit jaar weer in geslaagd is divers en kwalitatief goed werk te leveren, zowel bij de foto’s als bij de dia’s. Wa ren er in vorige jaren nog wel eens kritische no ten, dit jaar ontbraken die nagenoeg geheel en was er volop waardering voor het gebodene. Ook de presentatie, waaraan zeer veel tijd en zorg was besteed - een erezaak voor FoMo - werd erg ge prezen. In Moergestel Nieuws van vorige week werden reeds de winnaars genoemd van de fotowedstrijd voor kinderen. FoMo heeft aan dit aan de jaar lijkse expositie toegevoegde element bijzonder veel plezier beleefd en wil hierbij de deelnemert- jes nogmaals complimenteren met de door hen vervaardigde foto’s. De fotogroep kan de toe komst kennelijk met gerust hart tegemoet zien. Ruim 350 van de ongeveer 600 bezoekers hebben weer met veel overgave gepoogd een drietal foto’s uit te zoeken die in hun ogen het meest geslaagd waren. Er waren er velen die dit best en moeilijk karwei vonden. Tekenend voor de algemene kwaliteit is het feit dat daarbij praktisch alle fo to’s voorkeursstemmen kregen. Maar uiteinde lijk zijn er natuurlijk een aantal foto’s die ’hoog in de kast’ kwamen te liggen. Hieronder worden de foto’s vermeld die 30 of meer voorkeursstem men ontvingen: 6. ’t Groene eiland, Ton van stemmen; 5. Weids en verlaten, Ton van Elsdingen, 55 stemmen; 53. Opstapje, Jan Geerts, 53 stemmen; 58. Wachten op mama, Co Mei, 49 stemmen; 59. De pijproker, Co Mei, 34 stemmen; 8. Turfwerkertjes, Ton van Elsdingen, 33 stemmen; 96. ’n Vriendelijke snoet, Piet van de Schoot, 30 stemmen. Na loting onder de formulieren van de bezoekers die nummer 6 hadden gekozen kwam als winna res van de foto uit de bus: Marion de Kruijf, Burg, van Heeswijkstraat 4 in Moergestel. Een De Zonnebloem afdeling Moergestel roept men sen op een Sinterklaassurprise te maken voor een zieke, gehandicapte of hulpbehoevende oudere. Dit in het kader van de aktie ’Zon in de Schoor steen’. De vereniging wil langdurig zieken, licha melijk gehandicapten en hulpbehoevende oude ren die dreigen te vereenzamen, met Sint Nico- laas verrassen. Aan zeer velen van hen gaat het Sint Nicolaas feest ieder jaar ongemerkt voorbij. Bedoeling van ’Zon in de Schoorsteen’ is die mensen te laten merken dat ze er ook bij horen, dat ze niet vergeten worden. Het hoeven geen dure cadeaus te zijn, want dat is beslist niet de bedoeling. Het gaat om het ge baar, om een aardige, nuttige attentie, liefst wat feestelijk verpakt en zo mogelijk vergezeld van een rijmpje, briefje of tekening. De Zonnebloem hoopt dat ook dit jaar weer veel mensen een Sinterklaaspakje willen maken. Iedereen kan aan de aktie deelnemen. Als U een zieke of gehandicapte wilt verrassen met een pak je dan kunt U contact opnemen met: Mevr. Jo ke van Beers, tel. 2368 of Mevr. J. Beerens, tel. 2372. RjIÏIo Op vrijdag 19 november gaan we bowlen bij Duinven in Oisterwijk. We komen om 21.30 uur bij elkaar in D’n Tob en we vertrekken gezamen lijk naar Oisterwijk. Ook KPJ-Moergestel doet aan carpoolen! En als klap op de vuurpijl hebben we op zondag 21 november onze jaarlijks terugkerende auto- oriëntatietocht. Ook dit jaar is er weer de nodi ge aandacht aan de route besteed. Er zijn gran dioze prijzen te winnen, kortom ’Dit mag je ge woon niet missen’. Inschrijfkosten bedragen 5,- per auto. Vertrek tussen 13.00 uur - 14.00 uur vanaf de Boerenbond. We garanderen je dat dit een te gekken zondag middag wordt. Vrijdag 10 december: Kerstbingo in D’n Tob; Zaterdag 11 december: Schouwburg Tilburg, het duo ’Basterd’ brengt de voorstelling ’Doodge woon’. Kaartjes a 5,- kun je bestellen bij Jos op ’t Hoog; telefoon: 2817. P.S. ook niet-leden kunnen aan al deze activitei ten meedoen! Dus tot ziens bij KPJ-Moergestel! Van KPJ-Moergestel? Dat kan. Een telefoontje naar Erica Rijnen (telefoon: 1315) is al genoeg. Of loop op een vrijdagavond gewoon eens bij D’n Tob binnen. KPJ Moergestel, zo gek nog niet!

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 7