J Kienen bij Audacia I BIAOSKAPEUENFESWAL Zondag 14 november v.a. 15.00 uur Expositie en kinderwedstrijd hoogtepunten bij 10-jarig jubileum Fotogroep Moergestel Vrijdag 12 november 20.30 uur in de kantine aan de Molenstraat OOK DE KLEINE KLANT IS KONING Bedankt: Sponsors Blaoskapellenfestival! Badmintontoernooi B.C. Moergestel Zie ginds komt de stoomboot... Hoge opkomst borstonderzoek in Moergestel I -H.I.P.- Privé Bedrijfsinterieurs B.V. t I :is i Naast nog ’n aantal waardevolle prijzen staat het gebruikelijke kopje koffie natuurlijk ook weer voor onze kieners klaar! Maas Bouwmaterialen Veldhoven Nistria Dieetvleeswaren PVS Meubelen Rabobank Moergestel Reisburo’Quality Travel’ SM-Offsetdrukkerij Rijwielhandel Frank Vogels Hotel-Rest. ’Breda’s Welvaren’ Café-Rest. De Brouwer Brasserie 'De Cambrinus’ Café ,’t Centrum’ Café 'De Klaore’ Tapperij ’De Schouw’ Herberg’De Veerkes’ Café ’In d’n Zevende Hemel’ C.V. ’De Pierewaaiers' HOOFDPRIJS: Fotogroep Moergestel beleefde afgelopen weekend haar 5e expositie in haar precies 10-jarig bestaan. Als extra demensie had men voor het eerst enkele dia-series aan de expositie toegevoegd die door de bezoekers bij zonder werden gewaardeerd. Mede dankzij onze sponsors kunnen wij ook dit jaar (a.s. zondag) het Blaoskapellenfestival organiseren. Bedankt voor uw spontane medewerking! ABC-Olie Bertens Tours Autobedrijf Bijvelt-van de Ven ’De Blaozers’ Boerenbond Moergestel ’De Boerenkoolsoppers’ Buro ’76 ’Moergestel-Nieuws’ Groentehal ’Crisje’ C. van Dijk Marktkramen Dommelsche Bierbrouwerijen CVT Keukens Transportbedrijf Gebr. Huijbregts Jansen Rijkleding Aannemersbedrijf Gebr. Janssen Kapsalon ,’t Kapperke’ Slagerij Gebr. Ketelaars Fotowedstrijd kinderen PAGINA 7 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 10 NOVEMBER 1993 6 M.O. I I Het St. Nicolaascomité. de kinderwedstrijd. V.l.n.r.: René Dirkx, Martijn van Korven en Maak vrijblijvend een afspraak. Van maandag t/m vrijdag tussen 9.00 en 22.00 uur Industrieweg 3b r 5066 XJ Moergestel l*-?- Tel. 04243-4038 06-52966585 b.g.g. 04243-1838 U I. 7250 Op zondag 12 december aanstaande organiseert BC Moergestel wederom haar jaarlijkse badmin tontoernooi. Zowel beginners als gevorderden kunnen deelnemen. Ingeschreven kan worden voor alle onderdelen. Kosten: 5,- per onder deel. Inschrijven bij: J. Roosen, Mispelbos 38, tel. 3607; of op woensdagavond vanaf 20.00 uur in De Vonder. De winnaars van Simone Antonis. Lotte van Dijck was bij de prijsuitreiking niet aanwezig. dige initiatief genomen om een fotowedstrijd voor de kinderen te organiseren. Dat men daar mee de spijker precies op de kop heeft geslagen bleek uit de mini-expositie die er te zien was van de geselecteerde foto’s. Liefst 49 kinderen uit de groepen 7 en 8 van de basisscholen hadden elk 7 foto’s gemaakt en er waren werkelijk fotografi sche hoogstandjes bij. De amateurfotograafjes in spé kwamen dan ook op zondagmiddag om 12.00 uur kijken en luisteren naar de uitslag die door Fotogroep-voorzitter Jan Geerts werd bekend gemaakt. De eerste prijs ging naar Simone Antonis (kind met paraplu); de tweede prijs was voor Lotte van Dijck (koeien) en de derde was voor René Dirkx (kerk), ’n Extra prijs was er voor Martijn van Korven die de beste serie maakte: vijf foto’s wa ren er van hem te zien. Na deze prijsuitreiking kwamen nog velen (ook collega-amateurfotografen) de expositie bezoe ken. Van harte proficiat Fotogroep Moergestel en op naar het volgende lustrum...! i Dat kunnen alle kinderen van Moergestel over tien dagen weer uit volle borst zingen, wanneer op zaterdag 20 november de Goede Sint Moer gestel weer komt bezoeken. En hoe...? Het Sint Nicolaascomité heeft vanuit Spanje bericht ontvangen dat het hele Spaanse gezelschap met de boot ’De Reusel’ komt opva ren. De Goedheilig Man zal met zijn Spaanse Rie ten bij de brug nabij het Bejaardencentrum ’Reu- selhof van zijn boot afstappen en dan verder de tocht voortzetten met zijn vertrouwde koets. De voorbereidingen zijn in volle gang, het comité dankt nu reeds de Moergestelse bevolking voor hun gulle gaven tijdens de enveloppen-aktie. Dankzij U allen kunnen wij Uw kinderen weer een fijne onvergetelijke St. Nicolaasmiddag be zorgen, wanneer hij op 20 november rond half twee voet aan wal zal gaan zetten. Zeker is dat alle Moergestelse kinderen van 2 tot 8 jaar de Sint persoonlijk mogen ontmoeten in Den Boogaard en een kado van de Sint in ontvangst mogen nemen. Tijdens de intocht in ons dorp zal Harmonie ’Prinses Juliana’ van de partij zijn, en hun mu zikale klanken laten horen. Om half drie wordt de Goedheilig Man op het Gemeentehuis door de Burgemeester opgewacht voor een hartelijk ontvangst. Op de avond van de 20 ste november zal in ’Den Boogaard’ om 20.30 uur een groots St. Nicolaas- bal plaatsvinden. Daar kunnen de ouderen onder ons weer een ge zellige St. Nicolaas-avond beleven, want de Hei lige Man heeft weer een verrassende inspiratie opgedaan. Houdt dat gezellige Balavondje dus nu reeds vrij. Entree in ’Den Boogaard’ is gratis. Voor verdere mededelingen zie deze uitgave van de volgende week. In de maanden juni en juli heeft het borstonder zoek plaatsgevonden in Moergestel. Omdat nu de resultaten van het borstonderzoek bekend zijn worden de inwoners van Moer gestel daarvan op de hoogte gesteld. In totaal hebben 535 vrouwen van 50 tot en met 69 jaar uit de gemeente Moergestel deelgenomen aan het borstonderzoek. Dat is een opkomstper centage van 86%. Dit is een hele goede op komst. Samen met de rouwen die al onder con trole zijn voor hun borsten in het ziekenhuis wordt nu 91% van de vrouwen van 50 tot en met 69 jaar periodiek op borstkanker onder zocht. Zeven (7) vrouwen uit de gemeente Moergestel ontvingen het bericht dat de radiodiagnost iets af wijkends had gevonden. Zij kregen het advies contact op te nemen met hun huisarts. De huis artsen hebben deze vrouwen doorverwezen naar het ziekenhuis voor nader onderzoek. Ervaring leert dat ongeveer 50% van deze 7 doorverwezen vrouwen daadwerkelijk borstkanker heeft, pre cieze cijfers hierover zijn nog niet bekend. Bij de andere is geen kwaadaardige afwijking gevonden. Door de vroege opsporing is voor een groot ge deelte van de vrouwen, bij wie borstkanker is ge vonden, een minder ingrijpende behandeling no dig. Voor het welslagen aan het borstonderzoek is het van belang dat veel vrouwen mee blijven doen aan het onderzoek. Om de twee jaar vindt het on derzoek plaats in de gemeente Moergestel. We hopen dat dan weer minstens 86% van de vrou wen gehoor zal geven aan de uitnodiging. Met dit borstonderzoek krijgen vrouwen van 50 tot en met 69 jaar meer zekerheid over hun ge zondheid. Het bevolkingsonderzoek naar borst kanker heeft als voordeel dat afwijkingen vroe ger opgespoord kunnen worden en dat er daar door meer kans bestaat op een minder ingrij pende en borstsparende behandeling. Op de borstfoto’s kan een knobbeltje al gezien worden als het 1 a 2 millimeter groot is. Vrouwen kun nen zelf een knobbeltje pas voelen als het 2 centimeter groot is. Toch kan het gebeuren dat er tussentijds een knobbeltje ontstaat. Daarom is het verstandig dat vrouwen in de periode tus sen twee onderzoek alert blijven op verandering aan de borsten. Hoewel het aantal vrouwen vóór het onderzoek bang was voor het samendrukken van de borsten, is er toch in groten getale gehoor gegeven aan de uitnodiging. Ook achteraf blijkt het onderzoek bij een Idein aantal vrouwen tegen te vallen. Wij hopen dat dit geen reden is om de volgende keer niet deel te nemen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het Informatiepunt Borstonderzoek, tel. (013)-643248. Over belangstelling had de Fotogroep trouwens toch niet te klagen, want al bij de officiële ope ning vrijdagavond viel ’n aanzienlijke belangstel ling waar te nemen. Burgemeester ter Veer ver richtte trouwens de openingshandeling en had daarvoor al stiekum ’n kijkje genomen op de ex positie. Hij waardeerde de werken die er te zien waren en gaf de aanwezigen zelfs enkele ’kijk’tips mee. Daarnaast prees hij in de Fotogroep het Moergestelse verenigingsleven als een zo sterke pijler in onze gemeenschap en feliciteerde vervol gens de Fotogroep met haar 10-jarig jubileum. ’Na tien jaar breekt er echter weer een nieuwe periode voor u aan’, zei de burgemeester. ’Nog slechts ’n fraktie van het immense gebied met al les wat er rond ons heen te zien is, is nog slechts ontgonnen’. Met de wens dat vele amateurfoto- grafen voor nu en in de komende jaren zich thuis mogen voelen in Fotogroep Moergestel beëindig de hij de openingshandeling. Naast al het moois dat er op de expositie te zien was had Fotogroep Moergestel het lovenswaar-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 7