naar bij de Rabobank. Op zoek de ideale hypotheek? U vindt 6,0% 6,9% zijn wij? Verlaging debetrente rekening-courant Tijdens de BRADERIE a.s. zondag zijn wij open! zetter lady o HALVE PRIJS! HM Griepprik Ik stond erbij en keek ernaar!! Stijlvol de mooiste Opbrengst collecte - Alle paardrijpantalons 1 Rek met damespullovers HALVE PRIJS! Modehuis m.i.v. 8 november 1993 met 0,25 ®7o TOTZONDAG! De ontwikkeling van de rente op de geldmarkt geeft aanleiding de debetrente voor kredieten in rekening-courant te verlagen en wel als volgt: Op deze dag diverse aanbiedingen, o.a.: i i s tüC pi H PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 10 NOVEMBER 1993 4 Rabobank Aangenaam en levensreddend. Als je weet Hoe te Handelen. Rond de klok van tien uur kon dokter Horvers dan ook mededelen dat alle kandidaten waren geslaagd. Voorzitter J. Zoontjens feliciteerde de geslaagde kandidaten namens alle EHBO-ers en benadruk te de geslaagde kandidaten om het geleerde op peil te houden door het blijven volgen van de her- halingslessen. Hieronder volgen de namen van de geslaagden: Anne-Katrien Bakkers, Marie-Louïs van Boxtel, Dion van Gorp, Simone Heijmans, Bart de Laat, Jan van Loon, Anja van Opbergen, Jelle Romijn, Cora Rijnen, Petra van Weert, Sonja de Wit. De jaarlijkse collecte van verstandelijk gehandi capten heeft dit jaar opgebracht: 2761,25. Wij hopen dat we het volgend jaar weer een be roep op u mogen doen. Alle gevers en collectanten onze hartelijke dank. Poirters Rente vanaf Eff. rente6,2% p. j. Rente vanaf Eff. rente7,2% p.j. Elke winter wordt 5-10% van de Nederlandse be volking door griep (influenza) geveld. Voor de meeste mensen betekent dit een weekje onder de wol, met verschijnselen als koorts, spier- en hoofdpijn en een droge hoest. Voor anderen vormt griep een echt gezondheidsrisico: onder andere voor mensen met Cara, hartpatiënten, diabetici en nierpatiënten. Hun klachten kunnen verergeren en er kunnen complicaties optreden. Voor mensen die tot een risicogroep behoren is griep dus geen onschuldige ziekte. Als gevolg van griep belanden gemiddeld 20.000 mensen in het ziekenhuis en overlijden er 2.000. Veel van de ze ziekenhuisopnames en sterfgevallen hadden voorkomen kunnen worden met een griepprik. De beste maanden om een griepprik te halen zijn oktober en november. De griepprik helpt alleen tegen de ’echte’ griep, die wordt veroorzaakt door een inluenzavirus. Met de griepprik kunnen dus niet verkoudheden en andere op griep lijken de verschijnselen voorkomen worden. De griep prik geeft een bescherming van 70% tegen ziek worden door het griepvirus. Bij ouderen Egt de bescherming wat lager, omdat het afweersysteem minder goed werkt. De kans dat u griep krijgt is dus niet uitgesloten. Mocht u ondanks de griep prik toch griep krijgen, dan verkoopt deze mil der en bestaat er minder kans op complicaties. De griepprik zelf kan geen griep veroorzaken. Meer informatie over griep en de griepprik kunt u lezen in een folder (de griepprik: m’n beste na- jaarsklasser), die u kunt vinden bij huisarts, apo theek of bibliotheek. Voor advies over de griep prik in uw persoonlijke situatie is uw huisarts de aangewezen persoon. Ensemble Pia f319,- Het ideale huis vinden is een kwestie van kijken en ver gelijken. Met een ideale hypotheek is het al niet anders. Daarom is het verstandig om juist naar de bank te gaan die de meeste hypotheken verstrekt: de Rabobank. Want bij de Rabobank heeft u de grootste keuze in hypotheekvormen en profiteert u direct van scherpe tarieven. Ook als u uw hypotheek voor langere periode wilt vastzetten, bent u bij ons aan het juiste adres. Dus wie de ideale hypotheek zoekt, loopt zeker binnen bij de Rabobank. fatabMk E3 Bovenstaande tekst behoeven 11 EHBO-ers van de afdeling Moergestel niet meer te zeggen. Na een goed geleide cursus van arts docent Dr. P. Terwindt en kader instructeur W. van Rooy werd op donderdag 14 oktober het examen reanimatie afgenomen door dokter J. Horvers uit Tilburg. De foto van deze twee zusjes dateert van 1936 en werd, zoals het bordje aangeeft, op de kleuterschool. Wie zijn het? De ietwat onduidelijke foto van vorige week werd toch door de meesten wel onderschei den. Het waren de zusjes Jeanette (de Bruin) Antonis, wonend in Oisterwijk en Marij (van Elderen) Antonis, wonende aan de Oisterwijkseweg. Zowel mondeling als in de praktijk werd er daad werkelijk opgetreden. Als iedere seconde telt, is dat ook zeer belangrijk 8 O samen werken aan een gezond bestaan prik van de week geef met één prik de doo^speek aan griep

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 5