BURO’76 BERICHTEN te W 1 t is Wist u trouwens dat, als u bij ons geboortekaartjes bestelt, wij u ’n gratis felicitatiepakket aanbieden met allerlei voordeeltjes voor zowel moeder als kind...? eboortekaartjes, huwelijkskaarten, 'jubileumkaarten... of eender welk ander drukwerk... we maken het allemaal S Voetbal Regio-competitie Pastorale Ontmoetingsdag PftROCMZ si 7/wro» ST 7fiKONTWOrtWM Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Telefoon 04243-2268 Nu ook Max Havelaar chocola Unicef I Mensen uit de parochie Het is de bedoeling om in deze ru briek wat nader kennis te maken met mensen die op de een of andere ma- lier werkzaam zijn in de parochie. Heestal zal zo iemand deel uitmaken ran een werkgroep. Omdat het zo juist Allerheiligen en Allerzielen is geweest wilden we starten met de werkgroep ’Avondwake en Gebeds diensten’. Een groep met een heel eigen taak. Toen we Mevr. Ceule- mans vroegen was ze direct bereid om wat meer over haar werkzaamhe den te vertellen. Ons kerkgebouw De kerstgroep De Glans van de Waarheid IOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 3 NOVEMBER 1993 PAGINA 9 JA 8 .00 et- •m- ur. de die •m- ou- Sinds kort is er in Nederland ook Max Havelaar chocola te koop. De koffie is al meer dan vijf jaar op de markt en vorig jaar is de verkoop zelfs met 10% gestegen. Maar chocola is dus nieuw. Het zijn vooral de kleine boeren uit onder meer Midden en Zuid Amerika die met dit projekt ondersteund wor den. De koffie en cacaobonen worden tegen een gegarandeerde prijs ingekocht zo dat de boeren in staat zijn hun gezin te onderhouden en hun kinderen naar school te laten gaan. Het Max Have laar keurmerk is trouwens ook een ga rantie voor goede kwaliteit. Heeft U wel eens koffie gedronken in het paro chiecentrum? Ad Wolfs heeft tot nu toe alleen maar complimentjes gehad dat de koffie goed was. Hij zet dus al tijd Max Havelaar koffie! 1-3 2-2 3-0 2-0 uitg. (au in. De zan rij- let ka- lla- ele Is: iet es vi- iet :s) en ;e- n- :’s es- >e- )e- »y- rd ka- en- ka- '01- ival •rm ief- een eer een >er- :lo- De ks- i’t en: cht •in- jen lal- 7 ee ib en o. op sr- je- de te :r- u, en )e oe n. ch •or :e- :r- il- )d :r- Het kinderfonds van de Verenigde Naties. Wie heeft er niet van gehoord? Ieder jaar brengen ze een prachtige collectie wenskaarten, spelletjes, puz zels, kalenders en andere geschenken uit. U geeft mensen en kinderen iets waardevols wanneer U een bestelling doet. U maakt anderen blij met een ca deautje èn U helpt er miljoenen kinde ren mee waarvoor Unicef zich inspant om hen een beter bestaan te geven. Wilt U meer informatie: Unicef Ne derland Postbus 30603, 2500 GP Den Haag Tel. 070- 3339300. Het lijkt mis schien nog best ver weg, toch is het zo weer Kerstmis en U kunt dan vast wat kerstkaarten gebruiken. U kunt ze nu bestellen. De parochie is werkelijk in het bezit van iets heel moois; daarbij is de beel dengroep nu ook een tastbare herinne ring aan een heel bijzonder mens. Met Kerstmis moet U de groep maar weer eens goed gaan bekijken. Ook de mozaïekwand achter het Ma riabeeld in de kerk is van de hand van Jan Dijker. Een volgende keer zullen we daar nader op terugkomen. Ze vertelt dat ze zo’n jaar of vier gele den werd gevraagd lid te worden van deze werkgroep. ‘Vooral de avondwa ke trekt mij erg aan omdat ik via het aekenpastoraat nogal vaak te maken heb met terminale patiënten. En dan is het heel fijn tot het allerlaatste mo unt iets voor deze mensen te kunnen doen’. Is het werk niet moeilijk om te doen, de mensen verwachten toch wel iets? ‘Dat valt erg mee. Ik vind het geen moeilijk werk maar dat komt mis schien omdat ik het fijn vind andere mensen te helpen. Hoe is jullie manier van werken? Bij een overlijden neemt de pastor kontakt op met Mevr.van Oort. Die belt dan op haar beurt één van ons en die persoon zoekt dan zelf weer een medelid van de werkgroep op. Samen bezoeken we dan de familie van de overledene. Voor de avondwake zelf hebben we drie verschillende boekjes waaruit de mensen kunnen kiezen. Moergestelnaren zijn trots op hun kerk. En terecht, want het is een mooi gebouw. Maar als iemand U zou vra gen hoe oud de kerk is, in welke stijl hij gebouwd is en wie de architect was, dan zult U waarschijnlijk het antwoord schuldig moeten blijven. Nog moeilij- ker wordt het, wanneer U iets zoudt moeten vertellen over wat zich in de kerk bevindt: meubilair, beelden, be glazing, paramenten, altaarstukken, etc. De redactie van deze parochieberich- ten is van plan U daarom onder de ti tel ’Ons kerkgebouw’ periodiek wat meer te vertellen over onze kerk en haar bijzonderheden. Zo mogelijk wordt daarbij aansluiting gezocht bij de (kerkelijke) tijd van het jaar en/of de actualiteit. Ook zoeken we samen met de familie de lezing uit en bespreken we de mu ziek. Dezelfde mensen van het bezoek doen dan ook de avondwake. We let ten er heel speciaal op de mensen voor al niets op te dringen, maar ze hele maal vrij te laten in hun keuze’. En krijg je na afloop nog wel eens reacties? ‘Meestal krijgen we hele positieve reacties van de mensen. Vooral de kor te levensbeschrijving van de overlede ne wordt met zorg samengesteld en dat wordt ook gewaardeerd. Het gebeurt ook wel dat je niets hoort maar dat, soms heel veel later, de mensen je toch nog aanspreken of in eens heel aardig en vriendelijk tegen je zijn als je ze b.v. in het dorp tegen komt. Negatieve reacties heb ik nooit gekregen. Wat verstaan jullie onder Gebeds diensten? ‘Gebedsdiensten worden gehouden op 2° Kerst- Paas en Pinksterdag en op 1 januari. Soms verzorgen we ook wel een Communiedienst wanneer de pastoor zelf verhinderd is, maar dat komt niet zo vaak voor. We zijn dan met zo’n Communiedienst de parochie toch van dienst. Samen met de werk groep stellen we de diensten op daar bij gebruik makend van materiaal dat daarvoor bestemd is. Met onze groep van zeven mensen (vier heren en drie dames) komen we gemiddeld een a twee keer per jaar aan de beurt (buiten de avondwake om). Gaat U er nog wel een tijdje mee door? ‘Ik doe dit werk graag; je kunt echt iets voor de mensen maar ook voor de parochie betekenen. En het is een fij ne werkgroep. Onder elkaar hebben we een goed kontakt en ook het kontakt met de raad voor liturgie is goed. Wel zou het goed zijn voor de groep als er wat nieu we mensen bij zouden komen. Wie weet helpt dit stukje nog wel.‘ We bedanken Mevr. Ceulemans voor haar medewerking en wensen haar en haar werkgroep veel goeds toe. Over enkele weken begint weer de ad vent, de tijd die vooraf gaat aan het feest van de geboorte van Jezus Christus. Die geboorte wordt in onze kerken en huiskamers elk jaar weer uitgebeeld door ’t plaatsen van een kerststal(letje). Ook in onze kerk wordt elk jaar zo’n kerststal geplaatst maar met een heel bijzondere kerst groep. Want veel mensen in Moer gestel weten waarschijnlijk niet - of niet meer - dat deze kerstgroep destijds werd ontworpen door monu mentaal kunstenaar Jan Dijker. ze dag als werkwijze hanteren heeft als uitgangs punt: het uitwisselen van gedachten en ervarin gen met als doel kennis te nemen van eikaars op vattingen, zonder dat wij in discussies vervallen over het gelijk van de één en het ongelijk van de ander. Dit vraagt van de deelnemers een grote bereidheid te luisteren naar de ander. Gelovigen, die bij elkaar komen om te communiceren, zul len dit vaak doen onder het aspect van hun staan ’in het geloof van vandaag’. Er zijn vele zaken waarover zij met elkaar kunnen communiceren. Om enige orde aan te brengen, is gekozen voor een drietal onderwerpen, die passen bij het he dendaagse geloofsgesprek. Deze onderwerpen zijn: a. Geloofscommunicatie; b. Ethische communicatie; c. Beleidscommunicatie. De bedoeling is dat in groepen wordt gecommu niceerd over deze onderwerpen. Het programma voor 13 november 1993 ziet er als volgt uit. 9.30 - 9.45 uur: Ontvangst en koffie; 9.45 - 10.00 uur: Korte inleiding door de heer J. van Genugten; 10.00 - 12.00 uur: Communiceren in de verschil lende groepen; 12.00 -13.00 uur: Lunchpauze, voor broodjes en koffie wordt gezorgd; 13.00 - 14.00 uur: Een viering ter afsluiting van de dag. De kosten bedragen per deelnemer 7,50 inclu sief de lunch. Belangstellende kunnen schriftelijk reageren vóór 8 november 1993 bij het Dekenale Centrum, Le Sage ten Broekstraat 2, 5062 CT Oisterwijk. In het najaar van 1949 heeft Jan Dijker deze beeldengroep gemaakt waarbij zijn eigen vrouw Wies nog model stond voor Mana en dochtertje Sylvia - toen ’n paar maanden oud - als voor beeld fungeerde voor het Jezuskind. Nu, na 43 jaar bleek restauratie van de beelden erg nodig te zijn. Deze zomer is Jan er nog volop mee bezig geweest en zelfs tot slechts enkele weken voor zijn overlijden heeft hij samen met Madeleine Schoenmakers uit Oister wijk nog aan de restauratie ervan ge werkt. ’Het werk is niet helemaal af gekomen’ vertelt Mevr. Schoenma kers, ’maar hij heeft mij nog zoveel aanwijzingen gegeven dat ik toch in staat ben om het geheel nu zelf af te ronden’. Madeleine Schoenmakers werkte wel vaker met Jan Dijker samen. Onlangs verscheen de 10° encycliek van paus Johannes Paulus II. Voorlo pig is alleen nog de Latijnse tekst be schikbaar en een Duitse vertaling daarvan. De Nederlandse versie zal in november gereed zijn. Wat is precies een encycliek? Je zou kunnen zeggen dat het een officiële brief is van de paus, meestal geschre ven in het Latijn, over belangrijke aan gelegenheden van godsdienstige of morele aard, gericht aan alle of aan verscheidene kerkelijke autoriteiten. Zij heet altijd naar haar beginwoorden. In dit geval: Veritatis Splendor ofwel de Glans van de Waarheid. Deze brief gaat over de grondslagen van de moraal en benadrukt het belang van een goed gevormd geweten. Kardinaal Simonis hoopt dat de ency cliek een aanzet zal vormen tot een vernieuwd denken over normen en waarden. De voorzitter van de Acht Mei Bewe ging Mevr.H. Wasser zegt in een reac tie dat ’het goed is na te denken over het probleem van goed en kwaad’. Wel vindt zij het jammer dat de ency cliek nauwelijks ruimte laat voor dis cussie en dat de rol van (moraaltheo logen wordt beperkt tot het uitleggen van de rooms- katholieke leer, ’terwijl zij juist in gesprek zouden moeten gaan’. Enige tijd geleden werd door de pa rochievergadering de wens geuit om vanuit de parochie periodiek een wat utgebreidere publicatie te verzorgen u Moergestel Nieuws. Die wens heeft er inmiddels toe geleid dat er een redactiegroepje is gevormd met je bedoeling om ongeveer eenmaal per twee maanden een extra bericht geving te verzorgen. Het eerste resul- taat heeft U nu in handen. We hopen natuurlijk dat het mogelijk zal zijn op deze manier de interesse en zo ook de betrokkenheid bij alles wat er leeft in onze kerk en parochie verder te rergroten. Mochten er wellicht ook parochia nen zijn die graag zelf de pen ter hand te nemen, of ideeën hebben gntrent publicaties, dan kan dat al tijd. U kunt te allen tijde copy inleve- ren op de pastorie of kontakt opne- inen met iemand van de redactie commissie. He gaan enthousiast deze nieuwe uitdaging aan en we hopen dat een en ader aan zal slaan. U zult nog regel matig van ons horen. Ton van Elsdingen Sjef Nijtmans Jo van Os Julia van Rij singen Ireen Stieger Peter Verheyen. Uitslagen: De Veerkes - ’t Centrum [Centrum - Boerenbond II Dalco’s I - Treffers Boerenbond I - ’t Geeneind Den Ouwe Jan - Biest Boys (Trefpunt - Dalco’s II (Draaiboompje - FC Verkooijen De Veerkes - ’t Stokske Programma 7 november: i Stokske - ’t Centrum FC Verkooijen - De Veerkes Treffers - ’t Draaiboompje Dalco’s II - Dalco’s I fat Boys - ’t Trefpunt (Geeneind - Den Ouwe Jan Boerenbond II - Boerenbond I Geef tijdig de uitslagen door!!! De Dekenale Vereniging Oisterwijk organiseert it jaar weer een Pastorale Ontmoetingsdag en tel op zaterdag 13 november 1993 in het Deke- tale Centrum te Oisterwijk. De dag zal dit jaar in het teken staan van ’Samen- ’erking’, waarvoor wij als thema hebben geko- (en ’Leven in Samenspraak’ vereist een goede communicatie. De communicatie die wij op de-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 9