10 jaar FoMo Repliek en dupliek in gemeenteraad Spaarplan ■iF n Assurantie-adviesburo KETELAARS De makkelijkste manier om rijk te worden. BELASTINGVRIJ!!! Raadsvergadering van 28 oktober 1993 3 r I ■■■■Ml MW S3 IJ I Wilt u meer informatie, bel dan: Rootven 82, 5066 AX Moergestel, Telefoon 04243 -1795 TIVOLISTRAAT 75 De algemene beschouwingen van de politieke partijen en het antwoord daarop van het College van Burgemeester en Wethouders hebt u in de maand oktober in ’Moergestel-Nieuws’ kunnen lezen. Nu konden de par tijen in de vergadering van afgelopen donderdag weer reageren op het ant woord van het College (repliek) en het College die reacties weer beant woorden (dupliek). De partijen hebben daarbij een langere tijd van voor bereiding en het College moet het doen met een schorsing van de verga dering van een half uur. Na het antwoord van het College gaf de voor zitter nog een kort gelegenheid om conclusies te trekken en eventuele besluiten te nemen. Daarna wordt de begroting al dan niet aanvaard. Sa menvattend kan aan de hand van de meest aangesneden onderwerpen verslag worden gedaan. Herindeling met Oisterwijk Als fiscaal-adviseur kunnen wij een voor u aantrekkelijk en weloverwogen spaarplan, op u persoonlijk afgestemd, aanbieden. Wij kunnen als onafhankelijk tussenpersoon ook andere spaarplannen vergelijken en aanbieden o.a. Spaarbeleg en het Nat. Spaarfonds, waarbij een rendement van 12% en 13% niet ondenkbaar is. I r Al meer dan 30 jaar geeft het ABC Spaarplan een rendement tussen 9% en 11 over de belegde gelden. Maandelijks f 100,-sparen geeft na 15 jaar al gauw zo’n f 35.000,-en na 20 jaar kan dit wel oplopen tot zo’n f 60.000,-. Let wel: Privatisering Audacia Arrogantie Afwikkelingen Lastenverzwaring Subsidiëring warme maaltijden en jongere-ouderen Een korte schets van de deelnemers Vandaag zoals vorige week vermeld, wordt wat ander ingegaan op de lustrumexpositie en de deelnemers daaraan van Fotogroep Moergestel. De vijfde expositie bij het 10-jarig bestaan mag aantonen dat de foto groep, getuige ook diverse resultaten bij beoordelingen van fotowerk van FoMo in de regio, haar bestaansrecht bewezen heeft. De samenstelling van de leden toont steeds meer een regionaal karakter, 9 van de 19 leden komen uit de regio (Hilvarenbeek, Tilburg, Oisterwijk, Haaren). Dat is voor de 10 Moergestelnaren geen probleem, want het is de fotografie die ons bindt. WOENSDAG 3 NOVEMBER 1993 - 18e Jaargang - Nr. 785 Schoolstraat 5 Tel. 04243 - 1474 56 17 ASMI IO vervolg op pagina 3 S ien ;erk- Hoewel niets zeker is in dit land totdat het par lement heeft besloten moet het toch al heel gek gaan als de samenvoeging van Moergestel met Door de vorige exposities is bij velen het foto werk van de groep wel een beetje bekend. Nu worden voor het eerst ook dia’s getoond. Vijf le- i) n aast kde snel enu offi- wijk. serst met /ice! veer 136 top- erk- Dost k ren. I. I i ABC 4435 Ij Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) Partijen maken zich zorgen over deze aangelegen heid. Weliswaar zijn op aandringen van de meer derheid van de commissie Welzijn de onderhan- delingen hervat, maar de signalen uit de verga dering met Audacia van 20 oktober, waaruit wet houder Gerlach kwaad is weggelopen, beloven weinig goeds. Tot driemaal toe wilde wethouder Loosveld de ongerustheid de kop in te drukken. Hij is ervan overtuigd dat ook zonder inmenging van derden tot tevredenheid van beide partijen in een bijeenkomst in november tot zaken kan wor den gekomen. Dat het CDA in deze raad moeilijk met de WD in de persoon van wethouder Gerlach door één deur kan is genoegzaam bekend. Aan het slot van zijn betoog als VVD-vertegenwoordiger besteed de Gerlach er zelfs een hele passage aan en ver weet het CDA onterechte claims te hebben op goede ontwikkelingen in gemeentelijk beleid. Anderen doen het slecht. De partij moet aan zelf- reflektie doen vindt hij. Het CDA kreeg kans om terug te kaatsen. Zij gaf toe termen zoals arrogan tie in de mond te hebben genomen, doch zag zich weer bevestigd in haar opvatting door het optre den van de wethouder bij Audacia en noemde dat politiek onwaardig. Tenslotte moest de begroting aanvaard worden. Het CDA meende te moeten tegenstemmen we gens de verhoging van de OZB en leges bij hu welijken, daarbij mijn inziens over het hoofd ziend, dat daarbij de onderscheidende raads voorstellen op kan worden teruggekomen. We gens afwezigheid van Rans Goris (SPM) beteken de dat dat de stemmen staakten. In de raadsver gadering van 25 oktober moet de begroting dus terug op de agenda komen. Overeengekomen werd dat er dan geen beraadslagingen meer over worden gevoerd. AvdW Jeanne de Bont: De doka speelt op dit moment een heel grote rol. In zwart-wit zijn veel uren gestoken om met doka-techniek te komen tot spreken grafische beelden van bijvoorbeeld com posities van daken. Ton van Elsdingen (ook dia’s): Twee lijnen spe len door zijn fotografie. Aan de ene kant gaat het in de richting van abstrakte kleurcomposities van details van allerlei voor- en onderwerpen, aan de andere kant staan beelden van sfeervolle land schappen. Jan Geerts (ook dia’s): Natuur en structuur spe len al veel jaren een grote rol in de foto’s. Beel den van sfeervolle oude hoekjes, waar zo moge lijk een structuur of ritme in zit; daarnaast details die een strakke structuur te zien geven met wei nig verschillende kleuren. Elementen worden geïsoleerd uit hun omgeving. Jeu Houben: Begon met natuuropnames, veel al in kleur, afgewerkt in de eigen doka. Is lang zamerhand, ook door invloed van de groep, ge gaan naar abstraktere beelden van details uit de natuur. Groen is een veel voorkomende kleur in zijn werk. PGB proefden in het antwoord van het College nog enige terughoudendheid. CDA informeerde naar de frequentie van de kontakten van de col leges en PGB pleitte voor een stroomversnelling waar dat mogelijk is op bestuurlijk- en ambtelijk niveau. Het College zegde toe met deze opvattin gen rekening te houden. De frequentie van de kontakten is overigens 6 keer per jaar. In de begroting 1994 wordt zowel bij riool- en rei nigingsrechten als bij onroerend-zaakbelasting (OZB, vroeger OGB) verhogingen toegepast, dus lastenverzwaring voor de burger. Verder is er een forse verhoging van leges bij een huwelijk op za terdag. Hoewel overtuigd van onvermijdelijkhe den werd toch niet alles voetstoots aangenomen. Het CDA wenst af te zien van de verhoging van de OZB en gaf daarbij meteen een dekkmgsmid- del aan namelijk afschaffing van de gemeentelijke informatiekrant (bewaarkrant), waarin zij geen enkele toegevoegde waarde ziet. Voorts vond zij de verhoging van de leges buiten proportie. De PGB had geen duidelijk inzicht in de nood zaak voor verhoging van het rioolrecht. Als dat een compensatie moet zijn van de misgelopen subsidie, wenste zij dat niet afgewenteld te zien worden op de burger. Zij diende daarvoor een amendement in. Wethouder Gerlach wist de raad echter te overtuigen dat andere zakelijke argu menten een verhoging noodzakelijk maken. Het amendement werd ingetrokken. Aanvankelijk heerst de overtuiging dat het col lege een limitering in aantallen te subsidiëren maaltijden wilde aanbrengen en het jongere- ouderen aktiviteiten niet wilde subsidiëren. De PGB diende daarvoor een amendement in. Ten aanzien van de warme maaltijden waren partijen gauw bij elkaar: geen limitering. Meer voeten in de aarde hadden de jongere-ouderen aktiviteiten. De raad, bij monde van Noud Smits (PGB), moest het college tot tweemaal toe overtuigen dat de financiële omstandigheden van deelnemers he lemaal niet zo rooskleurig zijn als het college denkt en dat bij niet deelname een sociaal isole ment dreigt. Nog deze vergadering moest duide lijkheid komen. Het college ging tenslotte over stag. Dit houdt de consequentie in dat ook 1993 nog wordt gesubsidieerd. Het amendement werd overbodig. den hebben korte diapresentaties gemaakt. De ene is samengesteld uit 5 korte series en wordt als een geheel getoond; de andere wordt als een blok getoond, maar bestaat uit drie losse korte series. Met deze tentoonstelling hopen we veel mensen een plezier te doen door het kijkgenot wat ze er aan kunnen beleven. Van de 19 leden laten 16 fotowerk zien. Kees Aerts: Is recentelijk teruggekeerd bij de groep. Door cursus en dokawerk heeft hij zich in het verleden bezig gehouden met het vergroten van eigen kunnen. Hierbij heeft het maken van portretten speciale aandacht gehad. Bertus van Berkel (ook dia’s): Heeft in de afge lopen jaren veel geëxperimenteerd met zwart-wit en het inkleuren van foto’s. Hij is de laatste tijd ook weer met kleur bezig en zoekt dan naar een voudige thema’s waarbij sprekende en contraste rende kleurvlakken voorkomen. De compositie speelt hierbij een grote rol. Oisterwijk niet door zal gaan. De perikelen van de laatste tijd liggen bij andere gemeenten in de regio. Zeg maar er is 99% zekerheid. Waarom dan niet waar mogelijk te anticiperen? CDA en te- Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond 12 Moergestel 3

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 1