Bankstel 1595.- 2795.- Scouting op straat? 8.50 I I Wim \ffiillems Slagerij Ketelaars CV® 2.75 3.00 2.95 6.98 Allerheiligen Allerzielen 1 3 I I I I i I I gehakt 3 995 Ill (slot) DE AMBACHTEL1JKE SLAGER! JAN MICHIELS Rabobank Moergestel organiseert cursus financieel inzicht OOK DE KLEINE KLANT IS KONING BLOEMISTERIJ Q75 I I 3/2-zits Maak het graf mooi met: graftoefjes, potchrysanten, plantenbakjes, heiplanten, enz. Ook zijden bloemstukjes. in stof en leder voor een klein prijsje Gebraden rosbief Varkensfilet 1 I I I 1 I I f i Mini-cyclamen per stuk 4.25^ Varkensleverlappen 2.50 Kerkstraat 18 - Haaren - Telefoon 04117-1217 Rootven 36 - Moergestel - Telefoon 04243-1234 5 k Cyclamen I' <il> r. ‘ET OP! Violen Voor haar ondernemers. -H.I.P.- Privé Bedrijfsinterieurs B.V. UIT EIGEN KWEKERIJ t in leder Bestel tijdig voor het komend weekend! in stof Buro ’76 tussen 17.00 en 19.00 uur niet bereikbaar... 100 gram Worstebrood 6 stuks Runderrookvlees 100 gram 500 gram ii: pi ii Scouting Moergestel heeft u de afgelopen 2 weken geïnformeerd-over het ontbreken van een eigen clubhuis. Waarom wij dit nodig hebben en waar om dit tot op heden nog niet zo is, is u hopelijk duidelijk geworden. Wat ontbreekt is waarschijnlijk de informatie hoe zo’n clubhuis er uitziet... 1 Kerkstraat 10-Moergestel-Tel. 04243-1262 Uittreksels Lijstlezers opgelet! Voorlezen in de bibliotheek per stuk 5.952 n woensdag samen O stuks voor per kist 20 stuks stuks voor wF s s s i2 1/7 1 Ons redaktie-adres Oisterwijkseweg 43 is niet te bereiken tussen 17.00 en 19.00 uur. Dringende boodschappen kunt u inspreken op de telefoonbeantwoorder. Maak vrijblijvend een afspraak. Van maandag t/m vrijdag tussen 9.00 en 22.00 uur Industrieweg 3b 5066 XJ Moergestel 1*^5- Tel. 04243-4038 06-52966585 b.g.g. 04243-1838 ■L I S .s' “X- SCHOOLSTRAA T 31a 5066 EC MOERGESTEL TEL: (04243) 1442 Bij besprekingen met de accountant en de bank zijn de jaarstukken, balans en winst- en verlies rekening meestal het centrale thema. De onder nemer mag van zijn accountant verwachten dat hij actuele, vergelijkbare en duidelijke informa tie verstrekt. Het is de taak van de ondernemer om deze informatie grondig te analyseren en op basis daarvan de ontwikkelingen binnen het be drijf te beoordelen en (financiële) knelpunten tij dig te onderkennen. Dit vereist financieel in zicht. De Rabobank organiseert voor haar ondernemers in het Midden- en Kleinbedrijf, in samenwerking met het Instituut voor het Midden- en Kleinbe drijf West- en Midden-Brabant de cursus ’Finan cieel Inzicht’. In deze cursus van 4 avonden worden technieken aangereikt om: de financiële positie van het bedrijf nu en on de toekomst te beoordelen; de bedrijfsvoering kritisch te analyseren; via een begroting doelstellingen te formuleren ten aanzien van de rentabiliteit van het bedrijf. Praktijkdocenten van het Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf zullen het programma verzorgen. De cursus wordt gehouden op 1, 8, 15 en 22 no vember 1993 van 19.30 tot 22.00 uur in ’Den Boogaard’ te Moergestel. I n si 11 ken en sanitaire voorzieningen en natuurlijk be hoorlijk wat bergruimte. Momenteel hebben we de beschikking over 2 lo kalen in D’n Donk. Deze mogen wij niet geheel naar eigen inzicht inrichten en daardoor wordt de scouting in zijn activiteit en identiteit gehinderd. Of wij deze ruimtes kunnen behouden is nu nog maar de vraag. Voor onze materialen beschikt de scouting over een bergruimte op een zolder bo ven de Bienekebolders (oude Boszichtschool). Hier zullen wij van af moeten en waar we er dan mee moeten bhjven is ons een raadsel. Kortom, een eigen clubhuis is onze grootste behoefte. Mo menteel is het allemaal nog erg onduidelijk wat er precies gaat gebeuren, maar we hopen dat het toch gunstig zal uitpakken. Scouting Moergestel is te belangrijk om te verhezen. Scouting Moergestel. MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 27 OKTOBER 1993 PAGINA 3 Scouting Moergestel bestaat uit zes groepen. Dit zijn: de bevers, esta’s, scouts, explorers, stam en de leiding. Iedere groep heeft zijn eigen ruimte nodig om daarin hun eigen identiteit te kunnen uitdragen. Zo hebben de bevers, kinderen van 5 tot en met 7 jaar, een andere inrichting van de ruimte nodig dan bijvoorbeeld de explorers, jeugd van 15 tot en met 18 jaar. Verder beschikt de scouting over de nodige materialen, zoals tenten, kookspullen, knutselmateriaal, pionierartikelen, enzovoorts. Ook hiervoor is de nodige opslagruimte nodig. Tevens is er voor de leiding en bestuur een sta- flokaal nodig. Er wordt gemiddeld 3 tot 4 keer per week door de verschillende leiding en bestuur vergaderd. Zo komen we uit op tenminste 4 verschillende ruimtes voor de groepen, een staflokaal, een keu- Moet je voor school een aantal boeken lezen? Moet je van deze boeken een samenvatting maken? Je hebt dan vast wel eens gehoord van uittreksel- boeken. De bibliotheek heeft al jaren deze uit- trekselboeken in haar kollektie. Zij zijn te vinden in de uitlening bij de informatieve boeken (*850.8 Nederlands, 850.8 Duits, 850.8 Engels en Frans) en achter de uitleenbalie. De boeken die achter de uitleenbalie staan kun je niet mee nemen, ze zijn uitsluitend in de bibliotheek ter inzage. De bibliotheek heeft als hulpmiddel enkele uit- trekselregisterboeken op de balie liggen. Via dit register kun je vinden in welk uittrekselboek een samenvatting staat van het boek wat je hebt ge lezen of wilt gaan lezen. Bijvoorbeeld: Heb je gelezen ’W.F. Hermans, de donkere kamer van Damocles’ en wil je weten of er van dit boek een uittreksel is en zo ja, in welk boek dat uittreksel staat, zoek dan in het register- boek de achternaam van de schrijver op, ’Her mans’ dus. Heb je dit gevonden, dan zie je in al fabetische volgorde verschillende boeken van Hermans vermeld staan. Na ’Hermans, W.F. Het behouden huis’ vind je: ’Hermans, W.F. De donkere kamer van Damocles’. Achter de titel staat in welk uittrekselboek een samenvatting is opgenomen. Je hoeft nu alleen nog maar het ge noemde boek in de kast op te zoeken of het aan de balie te vragen. Ook via de computer kun je uittreksels vinden. Bij sleutelwoord typ je dan de titel van het boek waarvan je een uittreksel wilt hebben, de compu ter geeft dan als antwoord het boek zelf en de uit- trekselboeken waarin een samenvatting staat. Als je op deze manier te werk gaat kost het op zoeken van een uittreksel niet zoveel tijd. En er is iets niet duidelijk of kun je het niet vinden, dan helpen de bibliotheekmedewerksters je graag. In de bibliotheek van Moergestel wordt elke woensdagmiddag voorgelzen. Het voorleeshalf- uurtje is van 3 uur tot half 4. alle kinderen van 4 tot en met 7 jaar zijn van harte welkom. De voorlezers hebben al een hele stapel boeken klaarliggen: gezellige... spannende... ontroerende... mooie... Kom je ook? Tot ziens De voorlezers Beste Zonnebloemgasten Evenals vorig jaar organiseert de Zonnebloem in samenwerking met V&D een winkelochtend voor Zonnebloemgasten. Deze vindt plaats op maandag 22 november 1993. Als U gezellig mee wilt gaan winkelen dan kunt U zich opgeven tot uiterlijk 30 oktober a.s. Bent U slecht ter been, geen nood, er zijn rolstoe len beschikbaar en voldoende medewerkers van de Zonnebloem om U te begeleiden. U krijgt een kopje koffie met gebak gratis aangeboden. Kosten voor vervoer ƒ5,-. Vertrek 8.30 uur; thuiskomst 12.00 uur. Opgave mogelijk. Bel: 2376, 2368, 1492 of 3635. Namens de Zonnebloem Moergestel wensen wij U een prettige winkelochtend. 1:

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 3