Spaar op een vertrouwd adres J In het kort... Kies een spaarvorm die bij u past Gerard van Maasakkers zingt Actie van Vrouwen overleg Moergestel r w Persoonlijk advies Vertrouwd adres in de buurt in ’De Kunstkring’, Oisterwijk op vrijdag 29 oktober 1993, 20.15 uur Oproep aan politieke partijen in Moergestel: Zet meer vrouwen op verkiesbare plaatsen W «r MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 20 OKTOBER 1993 PAGINA 5 U Rabobank Aangenaam 'V Het accent ligt bij de Rabobank op kwaliteit van persoonlijk advies. Per individu verschilt de (financiële) situatie. En daarom is het van belang om een spaarvorm te kiezen die bij u past. Voor meer informatie kunt u terecht bij onze bank. Als grootste ’spaarbank’ houdt de Rabobank in oktober een grote, landelijke spaar- campagne. Onder het motto ’Spaar op zeker’ en ’Hoe houdt u uw spaargeld in de buurt’ zal de bank op tal van manieren duidelijk maken dat er bij sparen meer telt dan alleen de rente-opbrengsten. Wie wil sparen en toch zijn geld binnen handbe reik wil hebben, zit bij de Rabobank goed. De bank is in het merendeel van de Ne derlandse gemeenten met een of meerdere vestigingen aanwezig. Dat betekent dat spaarders hun geld daadwerkelijk ’om de hoek’ op een vertrouwd adres, kunnen wegzetten en ook direct weer kunnen ophalen. Steeds vaker vindt u in de brievenbus ongevraagd informatie over ’aantrek kelijke’ spaarmogelijkheden. De rente die wordt geboden is bij de een nog spectaculairder dan bij de ander, zo lijkt het. Toch reageren spaarders ta melijk afhoudend op deze agressieve campagnes. Ze vertrouwen hun spaar geld niet zomaar aan iedereen toe. Veel mensen hebben er moeite mee om hun geld onder te brengen bij instellingen die ze eigenlijk alleen kennen van folders die ze in de bus krijgen. De voorkeur gaat uit naar een persoonlijk contact. Men wil zeker zijn dat het goed zit met het spaar geld dat aan anderen wordt toevertrouwd. In het achterhoofd spelen krante- artikelen mee waaruit blijkt dat het in sommige situaties is misgelopen. Gemeentelijk emancipatiebeleid Gemeenten hebben een grote verantwoordelijk heid in het emancipatiebeleid, zij kunnen als werkgever bevorderen dat vrouwen evenredig vertegenwoordigd zijn, als wetgever nieuwe maatregelen nemen, als subsidiegever projecten stimuleren en als vormgever het woon-, leef- en I Politieke partijen in Moergestel, wat let u om van deze zaak een hoofdzaak te maken! Het wordt tijd dat u gebruikt maakt van de kwaliteit van de Moergestelse vrouwen. In zijn teksten observeert Gerard Maasakkers al ledaagse dingen, soms serieus en weemoedig en vaak ook puntig en humoristisch verwoord. Mu zikaal gaat zijn werk graag vrijages aan met Zuid- amerikaanse ritmes, Franse chansons, jazz en folktunes. In het programma zingt Gerard Maasakkers ouder en nieuwer werk; bekende liedjes zoals ’Cis Verdonk’ en ’Gaode Mee’ staan op het pro gramma, maar ook nieuw werk van een cd die eind dit jaar wordt opgenomen. Voorverkoop: V.V.V. Oisterwijk, tel: 04242- 82345 en ’De Kunstkring’, tel: 04242-17220. Entree: 15,- per persoon. Spaar op zeker. Gerard Maasakkers is geen kleinkunstenaar, geen troubadour, maar een onderhoudend gastheer, die het publiek moeiteloos meeneemt door zijn liedjesprogramma. Hij wordt begeleid door Ri- nus Raaijmakers (constrabas) en Hein Mandos (piano en accordeon). werkmilieu beïnvloeden. Politici kunnen de emancipatie in gemeenten blij vend stimuleren. V erkiezingsprogramma ’s In de verkiezingsprogramma’s informeren de po litieke partijen de burgers waar zij de komende vier jaar voor gaan staan. Uit de inhoud van de ze programma’s zal moeten blijken of de partij en een duidelijk emancipatiebeleid hebben opge nomen ja dan nee. Verkiesbare plaatsen Maar behalve het al dan niet voorstaan van eman cipatiebeleid is het ook van belang dat de politie ke partijen meer vrouwen op verkiesbare plaat sen zetten, en betere voorwaarden scheppen, zo dat vrouwen in de politiek actief kunnen worden en blijven! Het hoeft immers geen betoog dat in een land dat zichzelf democratisch noemt de volksvertegen woordiging ook een afspiegeling moet zijn van de bevolking. Hoe democratisch is Nederland eigen lijk als er slechts 22% van de gemeenteraadsleden vrouw zijn er 25% vrouwen in de Tweede Kamer is gekozen? Situatie in Moergestel Toegespitst op de situatie in de gemeente Moer gestel is het helemaal een treurig beeld: slechts één vrouw maakt deel uit van de gemeenteraad. Terwijl op basis van het inwonersaantal op 1 ja nuari 1993 (2946 vrouwen en 2894 mannen) dat een fifty-fifty verhouding zou moeten zijn! Met andere woorden: er moeten meer vrouwen deelnemen aan politiek. Ook in Moergestelse politiek Het Vrouwenoverleg Moergestel is van mening dat thans het moment daar is dat de politieke par tijen zich op dit terrein aktiever moeten gaan op stellen. zij zouden daarom: - zich actiever moeten richten op werving van vrouwen; - vrouwelijke leden moeten activeren, stimuleren en opleiden; - vrouwelijke leden de ruimte moeten geven hun capaciteiten te ontwikkelen, zodat ze zich vol zelfvertrouwen kandidaat stellen voor be stuursfuncties; - hun vertrouwen in hun vrouwelijk kader moe ten tonen door ze voor bestuursfuncties kandi daat te stellen; - en last but not least: elke politieke partij zou tenminste één vrouwelijke kandidaat op een verkiesbare plaats moeten zetten! den er verkiezingen plaats voor de Tweede Ka mer op 3 mei en voor het Europees Parlement op 16 juni. In alle gevallen wordt beleid gewijzigd of er verandert niets. UflMÜnBrVy-lTWi.Tjj Temidden van twee zusjes. Wie zijn het? Met de aanwijzing die we verleden week ga ven was het niet zo moeilijk meer. Op de fo to stond Wim Willems, onze bloemist uit de Schoolstraat. In bezoekerscentrum Oisterwijk stelt de pro fessionele natuurfotograaf Flip de Nooyer zijn fo to’s over de Waddenzee ten toon van 31 oktober t/m 10 december. Het centrum is geopend dins dag t/m zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Maan dag gesloten. Komend weekend op 23 en 24 oktober expo seren Helma Kaag en haar cursisten in het Oude Kerkje te Middelbeers. Zaterdag van 13.00 tot 17.00 en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Entree 1,50; kinderen 50 ct. Tot 8 november staat in het Milieu Educatie Centrum Midden-Brabant het thema Klein Che misch Afval (KCA) centraal. In ’n informatie- hoek is alles te vinden wat met dit onderwerp te maken heeft. Gratis te bezoeken van dinsdag t/m vrijdag van 10.00-17.00 uur; in het weekend van 13.00-17.00 uur en dinsdagavond van 19.00-21.00 uur. Het MEC vindt u aan de Spoor- laan 434 te Tilburg. Als u niet alleen een hoge rente wilt, maar er bovendien zeker van wilt zijn dat uw spaar geld in goede handen is, vertrouwt u het natuurlijk toe aan een goede bekende. Aan een bank die dicht bij u in de buurt In 1994 gaat Nederland drie keer naar de stem bus. Allereerst kiezen mannen en vrouwen op 2 maart een nieuwe gemeenteraad. Vervolgens vin- zit, die u kent: de Rabobank. Loopt u maar eens binnen. Als de grootste spaarbank van Nederland weten we precies hoe u meer uit uw spaargeld haalt zonder dat u risico’s loopt.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 5