I te Jan Larmit en Anna Castelijns 50 jaar getrouwd KETELAARS B R I E N Een grotere sporthal voor iedereen??? Moeder zonder schort! Aphrodite I Fusie ’Reuselhof’ en ’Sint Elisabeth’ Goirle 22-Jarig bestaan C.V. de Dors(t)vlegels Politie wekelijks op de markt... Extra opbrengst Nierstichting Maandag 25 oktober a.s. IMHI M 12 WOENSDAG 20 OKTOBER 1993 - 18e Jaargang - Nr. 783 en TIVOLISTRAAT 75 TELEFOON 013 - 434907 TILBURG Enkele reakties van kinderen: Dat kan als u het feest laat verzorgen door De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen ost Jan als handelaar Anna Castelijns SS te? St. Jansplein 5, Moergestel Tel. 04243-1665 - Brillen Contact lenzen De Lind 35a, Oisterwijk 04242-84899. Vrijdag koopavond Kennismaking Oorlog K? Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) jl - TSccgaatiï” CATERING ORGANISATIE ag Het bruidspaar dat a.s. maandag het gouden feest gaat vieren is bij ieder een bekend: Jan en Anna Larmit van de voormalige kapperszaak (Schoolstraat, later Rootven). Voor ’n Moergestelnaar kan het bijna niet I anders of je hebt op een of andere manier ’n keer met Jan te maken ge had: óf hij heeft je haar geknipt óf hij heeft geprobeerd je wat te verko pen. Over dat en nog vele andere zaken (Jan is overigens de derde uit het gezin Larmit die dit feest mag vieren) ging het gesprek dat we met Jan en Anna op ’n rustige zaterdagmiddag hadden in hun woning aan het Rootven 12. Jan Larmit b Huidverzorgingsinstituut r M Schoolstraat5 I tt I moergestel Tel. 04243- 1474^ este m- en vervolg op pagina 3 35. Het feestcomité. I® M tv'. ch ra- af- >ok >p- rk- Kapsalon Larmit verhuist in 1957 naar het Root- ven (het pand waarin kapper Noud Jansen ge vestigd was, die op zijn beurt verhuisde naar de Anna is geboren in Bladel aan de Varkensmarkt op 26 maart 1916 en bezocht daar de bewaar- en lagere school. Ze was de achtste in ’n gezin met maar liefst 14 kinderen. Na haar schooltijd gaat ze als kindermeisje werken bij ’n plaatselijke bak ker en komt vervolgens eveneens in de sigarenin dustrie terecht. Daarna keert ze toch weer terug als helpster in diverse gezinnen, maakte dagen van 8.00 tot 20.00 uur en verdiende daarmee 1,20 per dag. Uiteindelijk komt ook zij in het kappersvak te recht, maar daarover zo meteen meer. Om dit jubileum kompleet te maken hopen wij U te mogen ontmoeten op onze receptie op 22 oktober 1993 van 20.00 uur tot 22.00 uur in Ca fé restaurant ’t Centrum, Rootven 2 in Moer gestel. en rk- 42- irst net se! TÜ! ast de nel 1U iffi- ijk. en- Als we een thuiswedstrijd willen handv- ballen is dat niet mogelijk, want De Von der is te klein. En als we in Diessen spe len, spelen we eigenlijk nóg uit! Nou leuk hoor!!! j Wij korfbalsters willen een grotere spor thal, want als we junioren zijn kunnen we niet meer thuis spelen en moeten we steeds naar anderen toe. Daarom! j f Heeft u enig idee hoe groot De Vonder is? Niet zo groot hè? Hij is zo klein, dat we naar Diessen moeten om een handbal- wedstrijd te kunnen spelen. En wie brengt ons daar naar toe? U misschien? j Op zondag 15 augustus 1935 leren Jan en Anna elkaar kennen in de Hertgang op landgoed ’De Utrecht’. Ze kwamen elkaar op de fiets tegen, ’en ik reed gewoon tegen haar band aan’, lacht Jan. Na een ’verkeringstijd’ die wegens oorlogsom standigheden maar liefst 8 jaar duurt, trouwen ze op 25 oktober 1943 om 9.00 uur in de kerk van St. Petrus Banden te Bladel. De omstandigheden waren die dag niet optimaal: het altaar was geheel gehuld in zwart vanwege ’n begrafenis die ’n uur later plaatsvond, ze moesten te voet naar de kerk en daarbij regende het ook nog... Bepaald geen feestelijk begin... ’Maar ’t heej toch gehouwen!, zegt Anna. Het is voor C.V. de Dors(t)vlegels al weer 22 jaar geleden, dat door enkele fanatiekelingen de ba sis is gelegd voor een boeiende carnavalsvereni ging. Om deze mijlpaal niet zomaar te laten pas seren, is er een feestcomité gevormd om dit ju bileum in te kleuren. Vernoemd comité heeft met de spontane medewerking van de leden de nodige middelen vergaard, waardoor het mogelijk werd om dit festijn te vieren. Het zal de bezoekers aan de Moergestel- se weekmarkt niet ontgaan zijn dat sinds enige tijd de politie vrijdagmiddag op de markt aanwezig is. Het betekent de eerste aanzet om de po litie ’dichter in de buurt’ in te brengen, ’n plan dat stap voor stap zal worden uit gewerkt en gerealiseerd. Hebt u vragen of wilt u met hen ’n af spraak maken dan bestaat die mogelijk heid. Spreek hen daarom gerust aan... Net zoals bij zovele tijdgenoten van Jan komen deze zwarte jaren ook bij hem ter sprake. Hij ver telt er graag en nauwkeurig over, al is dat het mo ment dat het met rustig blijven zitten voor Jan gedaan is. Allerlei brieven, dokumenten en foto’s komen ter tafel, en nauwelijks heeft hij het ene laten zien of hij is alweer op weg om wat anders te pakken. Alles keurig gerangschikt en elk brief je of foto heeft z’n eigen verhaal... Uit angst naar Duitsland te moeten duikt Jan in de oorlog ’n tijdje onder, hoewel hij het niet kan laten om daar, waar nodig, de helpende hand te bieden. Zo komt het dat hij op 14 april 1942, tijdens werkzaamheden in de bossen, ’n man vindt die na kennismaking ’n Poolse piloot blijkt te zijn. Neergestort in Beers aan de Maas was deze na drie dagen via Mill in Hooge Mierde terechtge komen. Jan nam hem mee naar huis om eten te geven en hielp hem daarna samen met zijn broer Frans, en met de Belgische boswachter Alfons Verhille, met wie hij goede connecties had, bij Arendonk de grens over. Het traditionele ’Bokken’ toernooi van M.T.V. (Moergestelse Tennis Vereniging) is goed ge slaagd. Met veel dank aan de organisatoren van dit evenement. Zij hebben ervoor gezorgd om sa men met leden en introducees het fantastische bedrag van 901,- te verzamelen middels een lo terij en verkoop van een bok. Namens de Nier stichting hartelijk dank hiervoor! Kerkstraat). Jan handelde ook hier in van alles en nog wat, doch niet zonder de vereiste papieren. Het bewijs? Het inschrijvingsformulier d.d. 1 juni 1937 van de Kamer van Koophandel te Til burg vermeldt dat Jan Larmit als volgt inge schreven staat: kappersbedrijf, dames- en her enkapper, handel in huishoudelijke artikelen, chocolade en suikerwerken, tabak en de alge mene ambulante handel, tevens kleinhandel in ijzerwaren en gereedschappen. Luchtbuksen, verrekijkers, beitels, enz. Je kon het zo gek niet bedenken of Jan regelde wel iets om er aan te komen als je wat nodig had. Of hij probeerde het gewoon uit of hij je iets kon ver kopen. Vaak werd je echter ook al gewaarschuwd als je naar Jan de kapper ging dat je je niets aan mochten laten smeren. Hij lacht er nog om... I Per 1 januari 1994 zullen het verzorgingshuis De Reuselhof te Moergestel en het verpleeghuis Sint Elisabeth te Goirle fuseren. De besturen van beide instellingen hebben hier toe besloten. De fusiepartners zijn ervan overtuigd dat de nieuwe stichting een belangrijke bijdrage kan le veren aan de integratie van verzorging en verple ging en een verdere verbetering van de kwaliteit van zorgverlening door een optimale inzet van beschikbare deskundigheid. Kostenbesparingen en verhoging van de efficien cy zullen worden bereikt. Deze doelstellingen sluiten goed aan bij het landelijk- en provinciaal beleid. Het beleid van de nieuwe stichting zal er op ge richt zijn om de eigenheid van de beide lokaties te behouden. De nieuwe stichting beschikt over 215 plaatsen voor verpleging en verzorging. Daarnaast zijn er nog 32 aanleunwoningen, de zorg wordt verleend door bijna 300 medewerk(st)ers. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie Buro 76. Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel Tel 04243-2268 MHI <li|r 1 j OÜ IJIJI Id-lt. Illi- li .1 i11 iH • lüli.nnd® J Als derde kind in ’n gezin van zes kinderen zag Jan het levenslicht op 31 mei 1916 in de Smids- straat te Hooge Mierde. Na er de bewaar- en la gere school gevolgd te hebben - hij zat trouwens inde klas bij Piet Hermans - (zie onze krant van twee weken geleden) ging hij als veertienjarige jongen aan het werk. Zijn latere ondernemerszin zat er al vroeg in: ook zijn vader deed van alles om aan de kost te komen. Zo had die o.a. ’n si garenfabriekje waar Jan kwam te werken. Dag in dag uit draaide hij de sigaren. Hij had daar ech ter niet altijd even veel zin in. Vooral ’s-winters als hij met vrienden wilde gaan schaatsen, pro beerde hij het met z’n moeder wel eens op ’n ak koordje te gooien. In 1936 houdt het fabriekje op te bestaan en wordt vader Larmit fietsenmaker. Daarnaast fungeerde hij als dorpsbarbier voor de boeren in de omgeving van Hooge Mierde. Jan zag de kans schoon om ook wat bij te ver dienen. Hij ’pikte’ de knipattributen van vader en trok er van tijd tot tijd zelf op uit. Dat was bet begin... Op 20-jarige leeftijd gaat Jan bij kapper Mollen in Hapert het vak leren. Niks geen school.niks geen leerlingstelsel... gewoon knippen! In 1942 komt hij in Moergestel terecht bij Louis Verster aan de Schoolstraat. Deze man was al ge ruime tijd ziek en Jan zou hem gaan helpen. Am per ’n jaar later overlijdt Louis en neemt Jan de kapperszaak over.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 1