n 06 0^02, Zoekertjes... O ft Audacia-nieuws Rabobanken Moergestel en Oisterwijk onderzoeken fusie Voetbal: Regio-competitie Van streekarchivariaat naar streekarchief Sinister Footwear doet ’t Tref aan Verveling Gilde St. Joris B' Open Dag op 30 oktober van 11.00 uur tot 15.00 uur Hoe Zoekertjes insturen? x •o EÉJoo; AUDACIA PUPILLEN AUDACIA JUNIOREN Jaarcijfers S.V. Roef! Korfbal Korfbal: een leuke sport voor meiden! Audacia kan niets afdwingen PAGINA 13 2-2 te bekijken die je al vijf keer gezien hebt. En je eer ren 12 'o' il- n- Bestuur NCB-afdeling Moergestel. M .2 .3 .1 .0 .2 .9 Gewoon: de tekst op een vel papier (of op de bon in de krant), 5,— erbij en in de bus stoppen bij ons redaktieadres, dat is alles! Zoekertjes worden alléén geplaatst indien ze bij opgave zijn voldaan! i- ïi 2-3 2-1 2-1 0-1 0-1 afgelast 1-1 0-3 3-1 10-2 6-2 1-2 4-1 1-12 afgelast 9-0 zan ikt ils, ;n m :n :n :n ;n LkjssX, VD fiflpQR- Uitslagen: Audacia Dl - VIOLA 1 Audacia D2 - Taxandria 1 Audacia El - Oirschot Vooruit 1 Oirschot Vooruit 2 - Audacia E2 Nemelaer 2 - Audacia E3 Jong Brabant 1 - Audacia F1 Audacia F2 - Taxandria 2 GSBW 4 - Audacia F3 Oirschot Vooruit 3 - Audacia F4 Programma zaterdag 24 oktober Beerse Boys 1 - Audacia Dl Beerse Boys 2 - Audacia D2 Nemelaer 1 - Audacia El Audacia E2 - EDN ’56 1 Audacia E3 - Sarto 6 Audacia fl - Oirschot Vooruit 1 Oirschot Vooruit 2 - Audacia F2. Audacia F3 - Uno Animo 1 Audacia F4 - RKDSV 3 Uitslagen: Biest Boys - ’t Centrum Boerenbond II - Treffers Boerenbond I - FC Verkooijen Den Ouwe Jan - ’t Stokske Dalco’s I - ’t Draaiboompje ’t Geeneind - Dalco’s II ’t Trefpunt - De Veerkes Programma 24 oktober: Biest Boys - Boerenbond I ’t Geeneind - Boerenbond II Dalco’s II - Den Ouwe Jan Treffers - ’t Trefpunt FC Verkooijen - Dalco’s I ’t Stokske - ’t Draaiboompje De Veerkes - ’t Centrum Binnenkort zijn er voor u weer twee belangrijke bijeenkomsten die u nu reeds in uw agenda kunt plaatsen. Maandag 25 oktober aanstaande om 19.45 uur in Den Boogaard: Jaarvergadering van de Kring Tilburg NCB. Sprekers zullen zijn: Pastor Van Sprang, dhr. Heijmans en dhr Latijnhouwers. Woensdag 27 oktober aanstaande om 20.00 uur in Den Boogaard: Kontaktavond/ontspanningsavond voor de NCB- leden met hun echtgeno(o)t(e) en bedrijfsopvol- ger(s). Pastor Van den Broek zal een korte inlei ding houden. Vervolgens zal de NCB-video ’Mi lieu op het erf vertoond worden. In die video is onder andere een moergestels bedrijf te zien. De rest van de avond is ontspanning. Telefonische opgave is vooraf gewenst. U ontvangt van beide bijeenkomsten nog een uit nodiging. De stijl van Sinister Footwear is het beste te om schrijven als ’Amerikaanse Hardrock’, hardrock die berust op elektrische gitaar en melodieus is. Sinister Footwear beheerst dit gen re als geen ander en blinkt uit door het meester lijke gitaarwerk en goede en functionele zang. Si nister Footwear bewijst dat dit oeroude genre nog lang niet dood is. Ook toonaangevende popbladen zoals Oor, Me- talhammer, Meltdown, enzovoorts hebben si- 14.30 11.30 12.30 12.00 10.00 10.00 10.00 10.00 10.00 10.00 Uitslagen: Sarto A2 - Audacia Al4-4 Audacia Bl - Hieronymus BI4-7 Audacia B/D - Broekhoven 10-6 Audacia C/D - NEO ’25 2 0-4 Programma zaterdag 23 oktober.. Aanwezig: Audacia Al - VOAB A213.30 Were Di 1 - Audacia BI13.30 Viola B2 - Audacia B/C13.15 Hilvaria 3 - Audacia C/D12.00 4-2 5-3 7-4 3-7 7-0 0-8 1-0 1-6 10-3 Aanwezig: 10.15 10.15 10.00 9.30 9.30 10.45 9.15 10.45 10.45 je al je huiswerk al af hebt en de hond is ook al weer tien keer uitgelaten. Als je al je boeken al gelezen hebt en de bieb is dicht... Daar zit je dan. Een beetje uit het raam te kijken naar de auto’s die voorbijkomen. Een videoband Aan de Burgemeester Verwielstraat nr. 44 te Oisterwijk (tegenover het politiebureau) is de nieuwbouw van het streekarchief in gebruik genomen. In dit gebouw zijn alle historische papieren, ban den, beschreven stukken parkement bijeenge bracht van de gemeenten: Berkel-Enschot, Dies- sen, Drunen, Goirle, Hilvarenbeek, Hooge- en Lage Mierde, Loon op Zand, Moergestel, Oister wijk, Oost- West en Middelbeers, Udenhout en het waterschap de Zandleij. De geheel nieuwe accommodatie is ingericht om het publiek ter wille te zijn. Men kan onderzoek doen naar de eigen familie (genealogie) os onder zoek naar de plaatselijke geschiedenis, een be paald pand of een rechtszaak uit bijvoorbeeld de 17e eeuw. Voor dit onderzoek is een speciale stu diezaal ingericht waar een ieder gratis terecht kan van maandag tot en met donderdag van 9.00 uur tot 16.15 uur en op vrijdag van 9.00 uur tot 12.30 uur. Zelfwerkzaamheid van de mensen staat hoog in het vaandel. Op de studiezaal treft zijn allerlei moderne hulpmiddelen aanwezig die bij het on derzoek kunnen helpen. Er zijn vier computerterminals beschikbaar waar alle door de dienst vervaardigde inventa rissen en door vrijwilligers vervaardigde inde xen bestudeerd kunnen worden. Ook de foto collectie en de documentatiecollectie alsmede de bibliotheek zijn op deze wijze snel en effi ciënt te raadplegen. Tevens zijn een groot aan tal genealogische bestanden (doop-, trouw-, en begraafboeken alsmede bevolkingsregisters) op deze manier raadpleegbaar. Deze bestanden zijn nog steeds groeiende. Het is dus zeker de moeite waard om er regelmatig eens ’in te dui ken’. Desgewenst kunnen ze, tegen betaling, uitgeprint worden. Het nieuwe depot, waar 2,8 kilometer papier in kan, is thans gevuld met ongeveer 1 kilometer materiaal. Naast het toegankelijk maken van de bestaande archieven is een belangrijk onderdeel van de taken van de dienst om te proberen nieu we historische geschreven bronnen te verwerven. Te denken valt aan de archieven van kerken, fa milies, bedrijven en verenigingen. Het doel van deze verwerving is om archiefmateriaal wat thans bij particulieren op zolders of in kasten, vaak on veilig, geborgen ligt onder te brengen in het nieu we streekarchief. Dit materiaal wordt dan in een ter beschikking gesteld. Door het verwerven van het bovengenoemde materiaal kan de bestudering van de geschreven bronnen leiden tot verdieping van het historisch onderzoek. Ter gelegenheid van de opening van de nieuw bouw op 28 oktober door de commissaris der Koningin wordt aansluitend voor het publiek een Open Dag georganiseerd op 30 oktober van 11.00 uur tot 15.00 uur waarbij de medewerkers aspecten van hun werk zullen laten zien. Te denken valt aan het demonstreren van micro verfilming, het inbrengen van gegevens in de computer. Tevens kan een bezoek aan het depot gebracht worden waar alles onder zeer bijzonder klimatologische omstandigheden bewaard wordt. In deze ruimte is tevens een tentoonstelling inge richt met materiaal uit het héle gebied uit de pe riode 1269 tot 1940. De Rabobanken in Moergestel en Oisterwijk gaan een fusie onderzoeken. Tijdens de afzonderlijke Algemene Vergaderin gen van beide banken, gaven de leden groen licht voor het nadere onderzoek. In sa menspraak met Rabobank Nederland zal een commissie worden gevormd, die het onderzoek zal uitvoeren. In die commissie zullen vertegen woordigers van beide banken zitting nemen. Een mogelijk samengaan met de Rabobank Ois terwijk was een belangrijk agendapunt tijdens de afgelopen donderdag gehouden Algemene Verga dering van de Rabobank Moergestel. Als toelichting aan de leden werden de achter gronden geschetst die leidden tot het onderlinge overleg. Door de snelle veranderingen binnen en buiten het bankwezen, worden aan banken steeds hoge re eisen gesteld. Om daaraan te kunnen blijven voldoen, is het noodzakelijk dat banken een vol doende omvang hebben. De beide banken kun nen straks gezamenlijk, op een bedrijfsecono misch gezonde basis, een kwalitatief goede dienstverlening blijven leveren. Direkteur P. Huijben gaf een overzicht van de kerngegevens van beide banken. Bij de banken in Oisterwijk en Moergestel wer ken nu 42 en 25 mensen bij een balanstotaal van respectievelijk f. 209 miljoen enf. 131 miljoen. Een goede dienstverlening zowel in Moergestel als in Oisterwijk, zal uitgangspunt zijn bij de verdere uitwerking van de fusieplannen. De sfeer, waarin de oriënterende gesprekken werden gevoerd, was uitermate positief en kon- struktief. Tijdens Algemene Ledenvergaderin gen in 1994 kan een definitief besluit worden ge nomen, waarna de fusie daadwerkelijk gestalte kan krijgen. Na een schets van de economische ontwikkelin gen waarmee ook de Rabobank Moergestel wordt geconfronteerd, gaf direkteur P. Huijben een toelichting op de jaarcijfers 1992. Het balansto taal steeg met f. 10 miljoen tot f. 126 miljoen. Uit de jaarcijfers 1992 bleek een bevredigend bruto resultaat, maar ook de noodzaak tot het be heersen van de bedrijfskosten. De vergadering stemde verder in met de herbe noeming van de heer W. Helmer als lid van het Bestuur en de heer F. Verhoeven als lid van de Raad van Toezicht. Sinister Footwear is een hardrockband uit Oister- wijkse, Moergestel en Tilburg. De band is in 1990 ontstaan en na enkele wisselingen ontstond een vaste formatie en een eigen stijl. Team 1 moest het opnemen tegen SBM 2. Piet Habraken en Ron van Hees wisten hun eerste partij te winnen, doch Herman Reinders kwam net iets te kort, 2-1. Na het dubbel was de stand 3-1, maar de partij van Ron ging verloren. Piet en Herman wisten hun tweede partij wel te win nen, zodat de stand na 7 partijen 5-2 was. Er volgden 2 verliespartijen van Ron en Herman. Piet won de laatste partij, zodat het een overwin ning werd voor Moergestel 1Piet won 3 maal, Ron en Herman elk eenmaal. Het tweede team moest tegen SBM 6 spelen, de start was nogal moeilijk. Zowel Arie Vogels als Wil Steenbakker verloren hun eerste partij in 3 games. Martin Coolen wint zijn eerste partij ge makkelijk. Ook het dubbel is winst voor Moer gestel, 2-2. Daarna volgen 5 winst partijen. Al leen de laatste partij kan Arie niet in winst om zetten. Hij komt duidelijk tafelvastheid tekort. Zonder training zal dat ook niet lukken!! Martin wint 3 maal, Wil 2 maal en Arie 1 maal. Uitslagen: Moergestel 1 - SBM 26-4 Moergestel 2 - SBM 67-3 Alle teams spelen deze week uit. Moergestel 1 moet naar Red Star in Goirle. Team 2 naar Slag zin in Tilburg evenals team 3 dat naar Tilbria in Tilburg moet. Op maandagavond de normale training en vrij spelen. Heeft U ook interesse? Kom gerust eens langs op de maandagavond tussen 20.00 uur en 22.00 uur in D’n Donk, Bosstraat la. Wilt u inlichtingen, bel dan: 3365. Je kent het vast wel, dat gevoel van verveling. Lamlendigheid. Niet weten wat je moet doen. Vooral als het regent en het buiten al donker be gint te worden en er dus niemand buiten speelt, i Als het zondag is en je ouders zitten alleen maar te lezen o je wilt niet met ze mee om een wande ling te gaan maken. Als er niks op de televisie is en je al je speelgoed beu bent, als je kleine zusje weg is en je haar dus niet kunt gaan plagen. Als al je vrienden en vriendinnen niet thuis zijn. Als gaat je steeds meer en meer vervelen... Vaak bellen kinderen die zich vervelen nar de Kindertelefoon. Soms willen ze dan weten wat ze kunnen gaan doen zodat ze zich niet meer verve len. de mensen bij de Kindertelefoon hebben na tuurlijk geen lijstje met antwoorden voor hun neus liggen. Wel kunnen ze samen met jou na denken over een goed idee. Of je kunt gewoon een kwartiertje met ze kletsen, dan is dat in ieder geval al voorbij! Over verveling en alle andere onderwerpen kun je bellen met de Kindertelefoon, elke dag van 2 tot 8 voor iedereen van 8 tot 18 jaar. Het nummer is gratis: 06-0432. Uitslagen: Recr.: ZIGO - Roef! Jun.: DSS - Roef! Programma 23 oktober: Mono’s: Roef - DDW 1 10.30; aanwezig 10.00 Asp. A: Roef! - EDN.. 11.30; aanwezig 10.45 Asp. B: Roef! 2 - DDW 2 10.00; aanwezig 9.15 Programma 24 oktober: Sen. 1: DSV - Roef13.00; vertrek 11.45 Sen. 2: Zwart Wit 3 - Roef! 213.00; vertrek 11.30 Op het schietterein nabij café het Draaiboompje werd op zondag 10 oktober laatstleden de zomer competitie 1993 beëdigd door 22 schutters waar van er 15 moesten afkampen die hetzelfde aantal punten behaalde. De strijd ging in alle drie de series, en wel het schouderschot, revolverschot en personeel. Het mooiste duel ging tussen Mari van de San- de en Sjef op ’t Hoog, en wat niemand had ver wacht ging de eerste plaats toch naar Sjef, waar hij zeer blij mee was. De uitslag van de zomer-competitie is als volgt: Personeel: Schouderschot: Revolverschot: 1. Th. Roosen 1. Sj. op ’t Hoog 1. Th. Roosen 2. Chf.Hoeven 2. M. v/d Sande 2. P. Bijsterveld 3. P. Bijsterveld 3. Th. Roosen. 3. M. v/d Sande. 4. J. Moorman 4. Chr. Hoeven 4. Sj. op ’t Hoog 5. G. de Kort 5. P. Moorman 5. P. Moorman We hopen volgend jaar weer een gezellige competitie te hebben en bedanken alle schut ters voor hun gezellige samenwerking. *12 MOERGESTEL-NIEUWS’WOENSDAG 20 OKTOBER 1993 nister Footwear bedolven met lovende recensies (en naar mijn mening terecht!). Al een jaar geleden was een meerderheid van de medewerkers en vaste bezoekers van ’t Tref van mening dat we Sinister Footwear op ons podium zouden moeten krijgen en eindelijk is het ons ge lukt om deze band te strikken. Zaterdag 23 ok tober is het dan zover, Hardrock over Holstreet. De eerste accoorden zullen om 21.30 uur wor den ingezet. De zaal zal vanaf 21.00 uur ge opend zijn. De entree hebben we natuurlijk zo laag mogelijk gehouden; leden betalen 5,- en niet-leden betalen het bedrag van 7,50. Na het optreden van Sinister Footwear zal onze DJ ervoor zorgen dat er gewoon doorgefeest kan worden. Noteer ook 6 november in je agenda! Dan zal de cross-over band Easy Meat’t Tref aandoen (zeer zeker ook de moeite waard). Maar hierover later meer. Uitslagen: Audacia 1 - DVG 1 Audacia 2 - Uno Animo 2 Nevelo 3 - Audacia 3 Audacia 4 - VOAB 7 Sarto 7 - Audacia 5 Bergeyk 5 - Audacia 6 Audacia 7 - RKDSV 6 Riel 6 - Audacia 8 Audacia 9 was vrij Audacia 10 - EDN ’56 4 Audacia - DVG1-1 Het verhaal wordt eentonig: wéér een gerijkspel! De wil om te winnen was wel aanwezig, doch de ploeg mist de individuele inventiviteit om werke lijk kansen te scheppen. Het is allemaal plichtma tig wat op de grasmat wordt gelegd. Niemand durft het avontuur aan. De bal afschuiven is be- langrijker dan zelf eens door te gaan. Het score- verloop in de wedstrijd geeft wel aanleiding om die behoudende instelling te bewaren. Was het niet immers Audacia, dat in de dertiende minuut van de eerste helft de leiding nam? Op rechts zette Comé Zoontjens goed door en uit diens voorzet kon Rob van der heij den tweemaal aanleggen: 1-0. Wat de gasten uit Liempde daar na lieten zien was niet direkt om van onder de in druk te raken. Maar toch, die ene kans doet zich dan toch voor en in de derde minuut van de twee de helft wist Theo van Abeelen die ene kans te benutten: 1-1. Audacia deed daarna haar best om tot de over winning te geraken. DVG kwam er niet meer aan te pas, maar echte kansen werden niet meer uit gespeeld om alsnog een overwinning te grijpen. Programma zondag 24 oktober: GFC ’93 1 - Audacia 1 Virtus 2 - Audacia 2 Audacia 3 - RKTW 5 NO AD 6 - Audacia 4 GSBW 6 - Audacia 5 Waalre 5 - Audacia 6 Oirschot Vooruit 11 - Audacia 7 Audacia 8 - RKC 6 Audacia 9 - SET 6 Audacia 10 - RKWO 6

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 13