gemene Beschouwingen i Algemene Van de politie Antwoord van het college van burgemeester en wethouders Honden- en toeristenbelasting Terrein omsloten door Rootven-Kerkstraat- Margrietstraat Nieuwe boeken voor volwassenen Terrein Bokkenhoek Ruimtelijke ordening en volkshuisvesting Richtcijfer HOOFDFUNCTIE 9 - FINANCIERING EN ALGEMENE DEKKINGSMIDDELEN Algemene Uitkering Voorzieningen en fondsen Overige gemeentelijke heffingen t i Slot t Reservebeleid Detailhandelsonderzoek Huurdersoverleg Politie start actie tegen woninginbraken Milieutoets in bestemmingsplannen VERVOLG Openingstijden bibliotheek gewijzigd Sinds 23 augustus is er in de openingstijden van de bibliotheek iets veranderd. De bibliotheek is voortaan op dinsdagochtend geopend van 10.00 uur tot 12.30 uur. Op dinsdagmiddag is de bi bliotheek gesloten. De overige openingstijden zijn ongewijzigd. Aan de balie van de bibliotheek kunt U een nieuw openingstijdenbriefje meene men. Volledigheidshalve worden hieronder de nieuwe openingstijden vermeld: maandag 15.00- 20.00 uur dinsdag 10.00 - 12.30 uur woensdag 14.30 - 17.30 uur donderdag 15.00 - 17.30 uur vrijdag 15.00 - 20.00 uur leeszaal: PAGINA 11 0 1994 V 1 Moergestel, 15 oktober 1993. i i 1 Het invoeren van een honden- en toe- 5 Het betreft hier particuliere gronden. Als dit gebied de mogelijkheid biedt voor woningbouw, zal in de structuur schets hiervoor een eerste aanzet ge geven kunnen worden. Voor de voortgang/planning verwijzen wij u naar hetgeen is verwoord onder de ’structuurschets’. De bibliotheek koopt elke week nieuwe boeken. Hieronder een keuze uit de nieuwe aanwinsten van deze week. U vindt deze en andere nieuwe boeken op de ’nieuwe aanwinsten-tafel’ in de bi- Hiervoor geldt in grote lijnen hetzelf de als voor het terrein aan de Raad huisstraat. Gesprekken hebben plaatsgevonden met de initiatiefne mers en een eerste afrondend advies is uitgebracht door het stedebouw- kundig adviesbureau. Met de buurt bewoners is een informatie-avond ge houden. Mede gelet op ontwikkelin gen van particuliere zij de hebben wij tot 15 oktober 1993 de initiatiefnemer de tijd gegund om ons te informeren over zijn plannen tot vestiging van een supermarkt. Uiteraard kan en zal waar mogelijk worden meegedacht om dit gat in de straatwand op een zo verantwoord mogelijk wijze in te vullen. De SPM vraagt om verlaging van de inschrijvingsgrens van woningzoe kenden van 18 naar 16 jaar. Voor het criterium van 18 jaar is indertijd ge kozen omdat men naar burgerlijk recht bij deze leeftijd volwassen wordt. Tot nu toe is slechts een enkele maal de vraag van een 16- of 17-jarige ontvangen naar inschrijvingsmoge- lijkheden. Verlaging van de leeftijds grens wekt verwachtingen, welke door de geringe bouwmogelijkheden in de sociale sector niet gehonoreerd kunnen worden. Wij zien geen aanlei ding om dit voorstel van de SPM over te nemen. De uitgifte van vrije sector kavels heeft de laatste j aren steeds plaatsge vonden in het najaar. Reden hiervoor was het lage richtcijfer voor Moer gestel, waarbij rekening gehouden moest worden met de eventuele bouw door particulieren. Voor 1994 zal het richtcijfer flink opgehoogd worden (41 woningen), waardoor de mogelijkheid ontstaat om zonder risi co’s van overschrijding een deel van de vrije sector kavels reeds in het voorjaar uit te geven. Wij merken hierbij nog op, dat drie van de genoemde 41 woningen een compensatie zijn van de zogenaamde ROA-woningen die in het verleden (verplicht) beschikbaar zijn gesteld. Evenals in voorgaande jaren stellen wij u voor, de aanpassingen van de zo genaamde september-circulaire be treffende de nominale compensatie te ’parkeren’ binnen de gewone dienst. Het gaat hier met name om een reser vering ter opvang van de budgettai re gevolgen van de stijging van de al gemene salarisverhoging van de ambtenaren, de aanpassing van de wedde van de burgemeester, de vaste kostenvergoeding van de wethou ders en de bruteringsoperatie A.B.P. In de eerste begrotingswijziging zal daartoe een stelpost worden opgeno men. Daarnaast is de uitkering in 1994 ver- In 1994 zijn wij voornemens een aan tal gemeentelijke gebouwen te reno veren c.q. aan te passen. Genoemd kunnen worden ’De Vonder’, 'D’n Donk’ en het gebouw Prinses Mar- grietstraat. Daarnaast is rekening gehouden met de bestemmingswijzi ging van het gemeentehuis en de ambtswoning. In verband hiermede hebben wij de fondsen en voorzienin gen afgestemd op de geplande be hoefte. Van enig financieel risico is hier naar onze mening geen sprake. Het plegen van een woninginbraak is een ernstige inbreuk op de privacy. Dat is dan ook voor het team Oisterwijk de reden om deze vorm van cri- minialiteit aan te pakken, ter informatie: in het gebied wat valt onder de zorg van het politieteam Oisterwijk, namelijk de gemeenten Oisterwijk, Udenhout, Berkel-Enschot en Moergestel wer den in 1992 in totaal 248 woninginbraken ge pleegd. Los van de inzet en investering die de politie doet bent u als bewoner natuurlijk ook zelf ver antwoordelijk. In deze tijd kan de politie het niet alleen aan en uw hulp is gewoon broodno dig. Daarom, mocht u iets verdachts zien en of een situatie tegenkomen die voor u niet gewoon is, bel dan naar het politiebureau in Oisterwijk, tel. 04242-19111. Uw informatie wordt vertrou welijk behandeld. Mogelijk dat juist üw tele foontje, in combinatie met andere gegevens tot aanhouding van de dader kan leiden. En dat is ook in uw belang. De suggestie van het CDA als zou de hertaxatie automatisch leiden tot een stijging van de opbrengsten is on juist. Uitgangspunt is steeds geweest dat na hertaxatie de nominale op brengst van de onroerende-zaakbe- lasting(O.Z.B.)gelijkblijftenderhal- s ve aanpassing van de tarieven naar boven of beneden plaats heeft. De in het gemeentelijk beleidsplan Moer gestel 1992-1994 voorziene stijging van de tarieven O.Z.B. met 2% en de kostendekking van de rioolrechten met 5% willen wij onverkort handha ven. ristenbelasting is reeds meerdere malen onderwerp van discussie ge weest. De destijds gehanteerde argu menten om niet tot invoering over te gaan, staan naar onze mening nog steeds overeind. Burgemeester en wethouders van Moergestel, de burgemeester, J.B.S. ter Veer de secretaris, mr. A.A.M. van Zundert. s 1 i t Samenvattend stellen wij u voor over te gaan tot vaststelling van: a. de beleidsbegroting 1994/1997 van de Algemene Dienst overeenkom stig het u aangeboden concept; b. de eerste wijziging op de begroting 1994 van de Algemené Dienst waarin zijn verwerkt de wijzigin gen van de algemene uitkering; c. de begroting 1994 van het Woning bedrijf. i 1 laagd met 85.000,00 tengevolge van de latere invoering van de Wet Voor- ziening Gehandicapten. In de eerste begrotingswijziging is hiermede rekening gehouden. Te vens is de daarmede corresponderen de uitgavenpost met en gelijkbedrag verlaagd. In de provincie Noord-Brabant wordt de hoogte van de algemene reserve (als algemene buffer voor rekeningte- korten en niet-kwantificeërbare risi co’s) gerelateerd aan een bepaalde ’norm’. Deze norm is afgeleid van het budget (het totaal van de inkomsten van de hoofdfuncties 0 tot en met 9 van de gewone dienst) en deze be draagt voor onze gemeente 5% (ge meente met een inwonertal tot 50.000). Het totaal van de inkomsten van de gewone dienst bedraagt 12.000.000,00 (afgerond). Bij een norm van 5% dient de algemene re serve te bedragen 600.000,00. De al gemene reserve bedraagt per 1 ja nuari 862.000,00. Inmiddels is de eerste D.S.W. claim ad 121.000,00 bekend. Dit betekent dat de algemene reserve niet onder de norm valt. De notitie detailhandelsvoorzienin- gen is afgelopen j aar door de raad ter kennisname aangenomen. De notitie zal op het terrein van de ruimtelijke ordening een bouwsteen zijn voor het beleid met betrekking tot winkel voorzieningen. Uitgaande van de con clusies van het rapport dient er bij de vestiging van nieuwe ondernemingen rekening mee gehouden te worden, dat er in de sector voedings- en genot middelen geen uitbreiding meer mo gelijk is. In de sector duurzame en overige goederen is een beperkte uit breiding mogelijk, zij het, dat deze uitbreiding in de leegstaande winkel panden gerealiseerd kan worden. In mei 1993 is gestart met het huur dersoverleg. Het afgelopen jaar is het huurdersoverleg in een drietal zittin gen bijeen geweest. Gepland staat nog een overleg in december. De na druk van het overleg lag steeds in de sfeer van informatie overdracht dan wel uitwisseling van informatie. De ze informatie bestond voornamelijk uit: - voortgang groot onderhoud wo ningwetwoningen 1993; - uitvoering beleid huurverhoging per 1 juli 1993; - voortgang c.q. ontwikkelingen pri- vatisering/overdracht gemeente lijk woningbedrijf. Van onze zij de hebben wij het overleg als positief ervaren. Bij een mogelij ke privatisering van het Woningbe drijf zal als een van de randvoorwaar den worden opgenomen dat deze vorm van huurdersoverleg voor Moergestel blijft bestaan. Mocht er een inbraak hebben plaatsgevonden dan wordt er een buurtonderzoek gehouden wat een tweeledig doel heeft. Iedereen die tijdens dat onderzoek door de politie bezocht wordt krijgt tevens een informatiemap waarbij aUerlei tips staan om uw woning zo goed mogelijk tegen in brekers te beveiligen. Het tweede doel van zo’n buurtonderzoek is om voldoende informatie te krijgen over mogelijke daders, zodat deze ook aangehouden kunnen worden. Sinds jaar en dag is het een vaststaand feit dat met het vroeg invallen van de duisternis het aantal woninginbraken stijgt ten opzichte van andere perioden in het jaar. Het verleden heeft dat al keer op keer aangetoond en niets wijst er op dat het in onze gemeenten dit jaar weer an- was dat heel Engeland haar handicap te weten kwam. 2. ’Wie volgt?’ Dankzij zijn vriend Tim wint Martin Urban een vermogen in de voetbalpool. Hoewel Martin het voor hem verzwijgt weet Tim dat hij gewonnen heeft. 3. ’De heidelijken’ (thriller). Op de heide wor den kort na elkaar de lijken van twee jonge vrou wen gevonden, gewurgd en kaalgeknipt. De dor pelingen voelen zich bedreigd. Zal de dader weer toeslaan. - ’Hier ben ik’: over Anorexia en Bulima Nervo sa - Teja Spanjers (geneeskunde 606.3). Kenmerkend voor vrouwen met eetverslaving - anorexia en bulima nervosa - is het dilemma waarin ze verkeren wanneer ze voor keuzes ge plaatst worden, eten of niet-eten lijkt hen een uit weg te bieden in de dilemma. - ’In goed Nederlands’ - J.H.J. van de Pol (spel ling 842). Bevat talloze adviezen voor degenen die geregeld zakelijke teksten moeten of willen schrijven: op hun werk, op school of thuis. - ’Daar verlang ik zo naar’: het levensverhaal van Anne Frank - Mirjam Pressler (1940-1945 Duitse bezettingstijd 935.4). In deze biografie worden de historische achter gronden geschetst, en de geschiedenis van de fa milie van Frank en de periode voor de onder duiktijd beschreven. - ’Geschiedenis van de vrouw’ (19e eeuw 927.2). Aspeten van het vrouwenleven in de 19e eeuw, zoals arbeid beeldvorming, kunstenaressen, on derwijs en politieke ontwikkelingen. - ’Rekreatiewerk’ - Edo Storm (vakantiebeste- ding 492). - ’Handboek voor het organiseren van ontspan- ningsaktiviteiten ten bate van gasten van cam pings en bungalowparken’. - ’Decoratieve schildertechnieken’ - Juliet Baw- den (decoratief schilderen en tekenen 744). - ’Wenken voor het beschilderen van gebruiks voorwerpen en woningdecoraties volgens ver schillende technieken’. - ’Aanloop’ - Rien Poortvliet (afstammingsleer 574). ders zal zijn. Om die tendens een halt toe te roepen is de politie met ingang van 15 oktober een actie gestart, speciaal gericht op het voor komen van woninginbraken en het vergroten van de pakkans van de daders. In het kader van het opstellen van bestemmingsplannen speelt de rela tie ruimtelijke ordening en milieu een belangrijke rol. Het zal duidelijk zijn dat deze relatie manifester en direc ter is, naarmate milieuaspecten meer expliciet in de gelegde bestemmingen tot uiting komen. De milieutoets is daarbij een van de beleidsinstrumen ten in de ruimtelijke ordening. MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 20 OKTOBER 1993 De politie gaat op verschillende manieren aan de actie werken, zoals opvallend en onopval lend in woonwijken surveilleren en het geven van voorlichting. Daarnaast houdt zij intensief contact met andere politieteams die zich spe ciaal richten op woninginbrekers. In woord en tekening wordt verteld over de die ren die ooit in Nederland geleefd hebben en nog leven. Nieuwe CD’s: Neil DiamondGold Melissa Etheridgeyes I am House party 7The mellow club mix Prince - Hits 1 en 2 Nirvana In Utero GordonAlles wat ik ben 4 non blondesBigger, better, faster, more Turn up the bass 25 One day I’ll fly away donderdag 10.00 - 12.30 uur. Tot ziens in de bibliotheek. bliotheek. Een lijst van alle nieuwe aanwinsten kunt U elke maand uit de bibliotheek meene men. - ’De bende van Jan de Lichte’: een ’bandieten roman uit de jaren 1700’ - Louis Paul Boon (historische roman). Roman over een 18e eeuw- se figuur uit Vlaanderen en zijn bende, bestaan de uit landlopers en dieven die het land terrori seerden. ’De kip die over de soep vloog’ - Frans Piontl (verhalenbundel). Autobiografische verhalen over een kind van gescheiden ouders in het na oorlogse Amsterdam. - ’De donkerste weg’ - Guy Gavriel Kay (scien ce fiction). Derde en laatste deel van het fantasy-epos het fi- onavar tapijt. - ’Mensen die in eenvoud leven’ - Joh. G. Veen hof (streekroman). De strijd van een groot maar arm orgeldraaiers- gezin op de Veluwe rond de eeuwwisseling om een menswaardig bestaan. - Ruth Rendell omnibus: 1. ’Het stenen oordeel’ Ennice Parhmann dood de de familie Coverdale omdat ze niet kan lezen of kon schrijven. Het gevolg van haar misdaad

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 11