Wandelen in de natuur X4 Van de politie Audacia-nieuws PGB-nieuws Laatste wapenfeiten in 1993 V ogelvereniging Moergestel Wereldreis S.V. Roef! afd. Korfbal werd grandioos feest 14.30 11.30 12.30 12.30 12.30 10.00 10.00 10.00 10.00 10.00 1- 3 11-2 7-4 2- 0 3- 4 Bingo AUDACIA JUNIOREN H.S.V. ’De Rietvoorn’ WAN DE WOUW S.V. Roef! Handbal 4 Oktober: Wereld dierendag! Conflict/levensgevaarlijk rijgedrag ’Man’ aangetroffen langs rijksweg A58 Een Eindhovense mevrouw die zowel zaterdag als zondag over de Rijksweg A58 reed, belde met de mededeling dat zij aan de rand van een wei land nabij een bosperceeltje gedurende beide da gen een man had zien Eggen met bij zich een kof fer. De man had blote benen voorzover ze het kon waarnemen. AUDACIA PUPILLEN Op bezoek bij een imker 79 ’Vanmiddag gaan we naar imker Wim Hendriks; ik heb al een afspraak met hem gemaakt’, zei Kees Roosen tegen mij. Vol verwachting begaven we ons naar de Heizenschedijk, waar Wim ons met veel liefde over ’zijn bijen’ vertelde. S.V. Roef! Korfbal Korfbal: Vakwerk! Diefstal fietsen PAGINA 9 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1993 1-2 f b. *•-<■ Tesamen met de senioren werd door hen op 13 september jl. een koppel-wedstrijd vervist aan het Wilhelminakanaal. Ook dit najaar organiseert de V.O.G.G. afdeling Oisterwijk en omstreken weer een gezellige Bingo-avond. Woensdag 6 oktober om 20.00 uur in Den Boo gaard te Moergestel. De opbrengst van deze avond komt geheel ten goede aan activiteiten voor geestelijk gehandicap ten uit onze regio. Er zijn weer mooie prijzen te winnen met als hoofdprijs 250,-. Iedereen is van harte welkom. 2-5 10-2 0-7 0-3 1-3 5-3 5-2 Uitslagen: Willem II A3 - Audacia Al Audacia BI - Willem II B3 EDN ’56 1 - Audacia B/C-comb. Audacua C/D-comb. was vrij Programma zaterdag 2 oktober Audacia Al - JPS 1 SC ’t Zand 1 - Audacia BI Audacia B/C - Oisterwijk 1 SET 1 - Audacia C/D Zondag 3 oktober: DAS 13.20: GHV - Roef! HES 13.00: Rhelico - Roef! MA A 10.00: Tachos - Roef! 2 Buiten leuk, binnen leuk, handbal is al tijd leuk! Aanwezig: 13.30 13.15 13.30 12.00 afgelast afgelast 6-00 Het Bestuur nodigt U uit tot het bijwonen van de achterbanvergadering ter voorbereiding van de raadsvergadering van donderdag 7 oktober aan staande. De vergadering vindt plaats op maandag 4 okto ber aanstaande om 20.30 in zaal ’t Centrum. Tijdens deze bijeenkomst zullen de agendapun ten van de raadsvergadering worden besproken. In samenwerking met de vogelverenigingen uit Oisterwijk, Udenhout, Berkel-Enschot en Hel- voirt organiseren wij op 10 oktober a.s. weer onze jaarlijkse vogelruilbeurs in café-restaurant ,’t Stokske’, Zandstraat 1, van 10.00 tot 12.00 uur. Iedereen, dus ook niet-leden van deze verenigin gen, is van harte welkom. Via deze beurs bestaat de mogelijkheid, uw over tollige gezonde vogels aan te bieden en waar no dig, uitbreiding c.q. bloedverversing van uw vo- gelbestand te realiseren. Aangezien alle verenigingen hun medewerking hebben toegezegd, gaan wij ervan uit dat het aan bod niet alleen zal bestaan uit kanaries, maar dat ook een behoorlijk aantal tropen en parkieten aanwezig zal zijn. Ter dekking van de kosten vragen wij 1,- per persoon. Tot ziens op 10 oktober a.s. Uitslagen: JAB: Avanti - Roef! 3-4 MAA: Roef! 2 - HVO 24-4 MAA: Roef! 1 - Rhelico7-9 JAA: Roef! - ODI 10-10 Welpen: Tachos - Roef! 9-6 DAS: DESK 2 - Roef! 16-7 Wat was het slecht weer. De regen gutste uit de hemel, maar gelukkig hebben we een prachtig nieuw veld en konden de wedstrijden gewoon doorgaan. De resultaten waren goed en het hu meur had er niet onder te lijden. ’De regen werd al warm’ was dan ook een geruststellende op merking. Programma komende week: Zaterdag 2 oktober: JAB 11.00: White Demons - Roef! Welpen 10.00: Roef! - Avanti Gemengd konijnenvoer 5 kilo5.95 Nu met gratis Bunny snack wortelbroodje Cavia-hamstervoer met gratis snack 1 kg 1.95 Hooi of stro 1 kilo1.95 daarop lichtkleurige paddestoelen. Op afstand le ken het inderdaad wel blote benen. Ter ge ruststelling is de Eindhovense teruggebeld. Afgelopen zondag ontstond op Rijksweg A58 on der Moergestel een conflict tussen enkele be- Aanwezig: 9.30 8.45 9.30 10.00 9.45 10.45 10.15 11.00 9.30 Omdat ze dit maar erg vreemd vond belde ze toch maar de politie. Enig zoekwerk leverde aan vankelijk niets op, totdat dezelfde route over de Rijksweg werd afgelegd. Toen werd inderdaad iets dergelijks waargenomen door de surveillan ten. Toen deze echter ter plekke gingen kijken, bleek dat de ’man’ een boomstronk te zijn met lijstenmakerij Wij verzorgen al uw inlijstwerk! Heusdensebaan 27, Oisterwijk, 04242-84856 Openingstijden: di. t/m vr. 13.00 tot 18.00 uur zaterdag 10.00 tot 16.00 uur Uitslagen: Uno Animo 8 - Audacia 8 Alle overige wedstrijden werden afgelast. Programma zondag 3 oktober: Wille II 1 - Audacia 1 Beek Vooruit 2 - Audacia 2 Audacia 3 - VOAB 4 Ons Vios 5 - Audacia 4 Audacia 5 - Willem II 5 Audacia 6 - Hapert 7 Reusel Sport 7 - Audacia 7 Audacia 8 - Zouavia 6 Audacia 9 - VOAB 10 Oirschot Vooruit 14 - Audacia 10 Uitslagen: VOAB 2 - Audacia Dl Audacia D2 - Were Di 1 Audacia E1 - Nevelo 1 Oirschot Vooruit 3 - Audacia E3 Gilze 2 - Audacia F3 De andere wedstrijden werden afgelast Programma zaterdag 2 oktober Audacia Dl - RKDSV 1 NEO ’25 1 - Audacia D2 Audacia El - Beerse Boys 1 Hilvaria 3 - Audacia E2 RKC E3 - Audacia E3 Audacia Fl - Nemelaer 1 VOAB 2 - Audacia F2 Hilvaria 3 - Audacia F3 Oisterwijk 1 - Audacia F4 stuurders. Een man uit Brunssum reed tussen Best en Tilburg en werd daarbij geruimte tijd hinderlijk gevolgd door een trekker met opleg- Henk Rijnen met zijn nieuwe hengel, waarop zelfs Bart Klijsen en Tamara jaloers waren, werd, samen met Hans van Esch eerste via en vangst van 86 stuks en 1213 cm. Tweede werd Bart de Bakker met Jac van Elde- ren via een vangst van 38 stuks en 566 cm. Der de Niels Helmer met Bas van Gisbergen via een vangst van 27 stuks en 395 cm. Vierde Bas van Velthoven met Kees Roozen via een vangst van 21 stuks en 310 cm. Vijfde Margot van Veltho ven met Cor van den Berg via een vangst van 7 stuks en 121 cm. Zesde Guus Waltmans met Jan van Gisbergen via een vangst van 4 stuks en 74 cm. Zevende Fons van de Wal met Louis Helmer via een vangst van 3 stuks en 46 cm. Achtste Ro gier Helmer met Christ van den Aker via een vangst van 3 stuks en 42 cm. Negende Jan Roo sen met Bart Klijsen via een vangst van 2 stuks en 40 cm (nieuwe hengel kopen Bart! Je gaat zo flink af) en tiende Denise Helmer met Jan Klij sen via een vangst van 1 stuks en 18 cm. Jan van Korven met Jos Kogels en Mark Hame- link met Jo Nouwens vingen helaas niets. Mis schien volgende keer eens een nieuwe partner kiezen Mark. Lijkt me niet onverstandig. De grootste vis, een brasem van 46 cm., werd ge vangen door Kees Roozen. Op 19 september jl. werd door onze jeugd een wedstrijd vervist tegen de Gezellige Vissers uit Netersel. In totaal werden gevangen 96 stuks met een lengte van 1190 cm. Onze jeugd wist deze wedstrijd met 685 tegen 505 cm te winnen. Jongens, van harte proficiat en bedankt dat jul lie onze goede en grote naam op deze wijze hebben uitgedragen. De individuele uitslagen van onze leden waren als volgt: Niels Helmer eerste: 16 stuks, 183 cm.; Henk Rijnen derde: 9 stuks, 125 cm.; Denise Helmer zesde: 4 stuks, 78 cm.Jan Roozen ze vende: 6 stuks, 68 cm.; Mark Hamelink achtste: 3 stuks, 57 cm.; Rogier Helmer negende: 4 stuks, 52 cm.; Fons van de Wal elfde: 4 stuks, 34 cm.; Bas van Velthoven dertiende: 2 stuks, 28 cm.; Bart de Bakker vijftiende: 2 stuks, 22 cm.; Guus Waltmans zestiende: 2 stuks, 21 cm. en Anton Kastelijns achttiende met 1 stuks van 17 cm. Drie deelnemers vingen helaas niets en daartoe behoorde ook Margot van Velthoven. Margot: volgende keer beter meid! Je kunt niet altijd winnen, moet je maar denken. Bart Klijsen en Tamara bedanken, namens ’De Rietvoorn’ iedereen die dit jaar zijn steentje heeft bijgedragen aan het slagen van onze Open Dag, aan het slagen van onze concoursen en aan het slagen van bovengenoemde wedstrijd. Een speciaal woord van dank richten zij graag tot onze clubkasteleins voor de medewerking die zij mochten ondervinden tijdens de Open Dag en van Jack van de Wouw voor het prachtige prij- zenpakketje dat hij had verzorgd. Het wordt nu stilaan tijd voor onze winterslaap, zodat we straks in het voorjaar goed uitgerust, het nieuwe seizoen kunnen instappen. Moch ten jullie overigens nog ideeën hebben voor on ze Ópen Dag 1994, geef die dan even door aan Bart, zodat hij deze kan verwerken in zijn nieu we opzet. Bij voorbaat dank en tot ziens in 1994. Slaap lekker... In het weekend van 18 en 19 september jl. werd voor alle jeugdleden van afdeling korfbal van S.V. Roef! een jeugdweekend georganiseerd. Op het programma stond o.a. het maken van een wereldreis. De organisatie had haar best gedaan om het allemaal zo echt mogelijk te laten zijn. Na het spelen van de competitiewedstrijden (welke overigens allemaal door Roef, gewonnen wer den!) werd er gegeten in Frankrijk. Dus ontbrak het stokbrood niet. Voorzien van een ’paspoort der Moergestelnaren’ kon vervolgens de werel dreis beginnen. Men bracht o.a. een bezoek aan Luilekkerland, China en Knottebotje uit Afrika. Bij Boer Piet kreeg men te horen dat zonder reisgeld de reis niet kon worden voortgezet. Er moesten auto’s gewassen worden om aan de nodige centjes te komen. Bij Jolly Jack uit Australië kreeg men de opdracht om een vakantiefoto te maken waarop men samen met de burgemeester van Moergestel stond. Deze foto’s werden na af loop van de Wereldreis in het paspoort geplakt, zodat men een leuke herinnering aan het week end overhield. Zoals u ziet zat de reis vol leuke verrassingen. Overigens is dit vooral te danken aan de sponta ne medewerking van vele Moergestelnaren. Niets was teveel en het onmogelijke werd mogelijk. Fijn dat zoiets in Moergestel nog kan. Na de reis is men gaan eten in Japan. Het eten met stokjes, zittend op een kussentje aan een la ge tafel, werd een waar feest. Na het eten werd er met z’n allen deelgenomen aan een Rariteiten-toto. Dat werd lachen. Op het programma stonden o.a. met z’n tweetjes op stap, de reizende ballon, de Schoenenberg, de ballonnendans, wie eet het langst, de pijpleiding, chinees transport en niet te vergeten Baby Hap. Hierna was het tijd voor het avondspel. Voor ve len altijd nog een van de hoogtepunten van het weekend. Men moest op zoek naar dierengelui den in het bos. In het begin was dit voor velen best wel wat eng. Maar al snel kwam men er ach ter dat het vele vaders waren welke deze dieren geluiden voortbrachten. Een van de jongste deel nemers van het weekend zei na afloop van dit on derdeel: ’Dit was nu de fijnste avond van mijn le ven!’. Een mooier compliment kan de leiding en natuurlijk de vele vaders, welke zo spontaan en vooral enthousiast aan het spel deelnamen, zich niet wensen. Tegen de klok van twaalf uur werd het tijd om de slaapzak op te zoeken en kon het feest in de tent gaan beginnen. Terugkijkend kunnen we zeggen dat het een ge weldig weekend is geweest waarvan niet alleen de deelneemsters maar ook de leiding volop heeft genoten. Natuurlijk zat alles mee, wat dacht je van dat schitterende weer? Even had de leiding nog overwogen om het jeugdweekend niet te la ten doorgaan. Wat zouden ze daar achteraf een spijt van hebben gehad... Erg veel mensen waren dit jaar bij de voorbe reiding of uitvoering van het weekend betrok ken. Namens de jeugdleden van S.V. Roef!, af deling Korfbal: nogmaals allemaal hartelijk be dankt hiervoor, het was geweldig! Hoe gewel dig het ook was: de leiding zit met één pro bleem: hoe moeten we dit resultaat het volgend jaar verbeteren??? Ideeën zijn welkom! met Johan van Oosterhoud Evenals de mieren en enkele anders soorten in- sekten, leven honingbijen in kolonies. Zo’n bij envolk telt in de zomer maar liefst 50.000 a 60.000 werkbijen, honderden darren (dat zijn mannelijke bijen) en slechts één koningin. Imker Hendriks maakt als doe-het-zelver zijn bij enkasten zelf. ’Waarom geen korven?’, vroegen we nieuwsgierig. ’Wel, de nadelen zijn o.a. dat de honing niet zo eenvoudig is te winnen en het bijenvolk moeilijk onder controle is te houden. Overigens maak ik uit liefhebberij van pijpe- strootjes nog wel eens een korf. Die korven ge bruik ik echter niet meer’. Ook de raampjes, waarin de kunstraten worden geplaatst, zijn van zijn hand. Kunstraten zijn vel letjes van zuivere bijenwas waarin celindrukken zijn gemaakt. Deze raten worden door de bijen volledig geaccepteerd. ’Een pot honing in huis is de beste apotheek’, luidt een gezegde. Honing bevat voor de mens belangrijke bestanddelen zoals calcium, fosfor, zwavel. Ook vitaminen, doch de betekenis daar van is niet al te groot. Als geneesmiddel is honing heel belangrijk, o.a. bij keelontstekingen en hooi koorts. Vooral gekristalliseerde honing heeft een geneeskrachtige werking. Lees maar eens wat dr. Alfred Vogel hierover in zijn boek ’De Kleine Dokter’ schrijft. Kees en ik hebben veel opgestoken bij imker Wim Hendriks, ’t Was een leerzame middag. Uitslagen: Asp. A: Roef! - Tuldania Sen. 1: DSV - Roef! Recr.: Roef! - Rosoio Asp. B: Roef! 2 - Tuldania 2 Jun.: Roef! - Vessem Sen. 1: Roef! - Boskant 2 Sen. 2: Roef! 2 - Boskant 3 Programma komende week: 29 september: Recr.: Volharding - Roef! 19.30, vertrek 18.30 2 oktober: Mono’s: Roef. - DDW 2 10.30, aanwezig 10.00 Asp. A: Hilko - Roef!13.00, vertrek 12.00 Asp. B: Vessem - Roef! 2. 10.00, vertrek 9.00 Jun.: BIO - Roef!15.15, vertrek 14.15 3 oktober: Sen. 1: ZIGO 2 - Roef!11.30, vertrek 10.15 Sen. 2: Nijnsel 2 - Roef! 2 13.00, vertrek 12.00 ger. Deze trekkerbestuurder zou zeer dicht ach- ter hem zijn komen rijden daarbij onderwijl de grote koplichten voerend. Verder zou deze ge probeerd hebben zijn voorganger van de weg te duwen. Vanwege de drukte en de wegwerkzaam heden kon de aangever niet sneller wegrijden. Ter hoogte van de afslag Vinkenberg gooide de bijrijder vanuit de trekker een fles tegen de auto van de Brunsummer. Dat deze zich bedreigd voelde laat zich niet moeilijk raden. Het kente ken van de trekker is bekend. Deze ernstige zaak is in onderzoek in samenwerking met de lande lijke verkeersdienst. In Moergestel werden de afgelopen week twee fietsen gestolen, te weten een bij ’t Draaiboompje en een op ’t Root ven. A I vereniging van ouders \J I I 7^ 7^ en verwanten van mensen V/ I met een verstandelijke handicap Velen onder t kennen waarschijnlijk de naam ’Zorgenkind’ nog wel. Het Zorgenkind was de naam van de oudervereniging van ouders van een geestelijk gehandicapt kind. Deze naam is nu veranderd in het V.O.G.G. De afkorting V.O.G.G. staat voor: Vereniging voor ouders en verwanten van mensen met een ver standelijke handicap. De naam is veranderd, maar de vereniging is het zelfde gebleven. Alleen wil men nu ook duidelijk maken dat het niet alleen voor de ouder is, maar ook voor bijv, broers en zussen. Het is een ’oudervereniging’, d.w.z. dat ouders en verwanten lid zijn van deze vereniging. Via verschillende aktiviteiten worden deze ouders en verwanten met elkaar in kontakt gebracht. Ook worden er aktiviteiten voor de verstandelijk gehandicapten georganiseerd. Enkele van die ak tiviteiten zijn: zwemmen, playback, bingo, kerst viering, praatgroep ouders van een overleden kind. Het V.O.G. is een groep mensen die elkaar be grijpt en daardoor elkaar kunnen helpen. Want datgene wat zij samen gemeen hebben, is de zorg om hun kind, de verstandelijk gehandi capte. Wat de een niet weet, weet de ander wel. Bij de komst van een verstandelijk gehandicapt kind kom je in een doolhof terecht, en de juiste weg kiezen is moeilijk. Juist dan is het belangrijk om in een gemoedelijke sfeer te komen, bij ouders die al wat wegwijs zijn geworden, en die u kunnen helpen. Het V.O.G.G. is een landelijke vereniging. Al les wordt gecoördineerd vanuit het hoofdbureau in Utrecht, maar is weer onderverdeeld in ver schillende regio’s. Onder de regio Oisterwijk val len: Berkel- Enschot, Haaren, Moergestel, Ois terwijk en Udenhout. Elke gemeente heeft een ’contactouder’. Dat zijn ouders waar u terecht kunt voor informatie over het V.O.G.G. Als u vragen hebt kunt u gerust bellen naar Me vrouw de Laat, Tel. 04243 - 2293.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 9