Uit Moergestel’s verleden ZOEKERTJES SB Ud Nationale Donorweek Expositie Zonnebloem- loterij w7 Acceptatie asbest op Spinder verandert! en Van 15 tot en met 23 oktober 96 Informatie en advies Officiële opening CVB op maandag 4 oktober is vervroegd II BANK Ij naar 18.30 uur tot 19.30 uur. Edithe Smolders, Tel. 3753. Vertrouwd maken Moeilijke beslissing PAGINA 7 5INA6 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1993 J V Iers k Dien Smetsers van de Tilburgseweg deed ons bijgaande foto toekomen. Het zou betreffen de le klas uit de jaren ’46-’47. Op de foto (van boven naar beneden en van links naar rechts): Riet van Esch, Nel van Elderen, Jet de Laaf, Sjaan Vugts, Sien van de Wiel, Sien Op ’t Hoog, Jo Sterken, Ans Hermus, Dien Roozen, Dien Jansen, Mien van Haaren, Riet Nagel, Nel Kennis, Riek Rooijakkers, Annie Vugts, Cor van de Wouw, Riet Bruurs, Jo van Gorp, Ria van Baast, Toos de Laat, Riet van den Berg, Tonnie Schilders, Annet van Kerkoerle, Wil Rijnen, Mien Willems, Til Damen, Thea Picokrie, Lisette van Opstal, Riet den Otter, Riet Willems, Annelies van Oirschot, An Roozen, Dien Smetsers, Fien de Laat, Oor Jan sen, Rina van Hest, Tonnie van Baast, Annie van lersel, Cor van Dal, onbekend, Wijntje van den Horst, Jo Jansen, Mia van Kerkoerle, Riet van Kerkoerle, Bertha van Herck, Ans van Brunschot, Tonnie Habraken en Annie Mulders. Voor eventuele bijbestellingen van deze foto kunt u kontakt opnemen met Dien Smetsers, telefoon 3271. alléén geplaatst bij kontante betaling! Wij zorgen voor de veiligheid van uw kind! Naast ons grote assortiment Bobike fietsstoeltjes nu ook de Bobob autostoeltjes bij ons verkrijgbaar Kom snel eens langs om de Bobob-line te bewonderen en u vakkundig te laten voorlichten. Natuurlijk bij de offi cial Bobob-dealer: Schepens Tweewielers Oisterwijk. 10% Korting op al onze regenkleding (alleen tij dens onze show). Schepens Tweewielers Oisterwijk. Zoals u de vorige week heeft kunnen lezen speelt Moergestel met 3 teams in de komende kompe titie van de Tilburgse Tafeltennis Liga (T.T.L.). Team 1: shirtsponsor van Velthoven, Audio- Video-Elektra. P. Habraken, R. van Hees, H. Reinders. Dit team speelt 1ste klas. Team 2: shirtsponsor Omnium Sport, Bertens. M. Coolen, W. Steenbakker, A. Vogels. Dit team speelt 5de klas. Team 3: shirtsponsor: Jumbo supermarkt, De nissen. B. de Cort, J. Essing, Th. Sprengers. Dit team speelt 6de klas. Het programma voor de eerste weken: do. 30 september: Tios’67 4 - Moergestel 1; do. 30 september: Tios’67 9 - Moergestel 2; do. 30 september: Tios’67 11 - Moergestel 3; do. 7 oktober: Moergestel 1 - Spido 2; do. 7 oktober: Moergestel 2 - SWAN 4; do. 7 oktober Moergestel 3 - Groenewoud 3; Van 8 t/m 24 oktober zal in het heemcentrum Tn de Drye Swaentjes’ aan de Lind 42 te Oisterwijk de tentoonstelling ’Mensengezichten’ van Ma- riëtte Berkelmans te zien zijn. De expositie is geopend op vrijdag, zaterdag (niet op zaterdag 9 oktober!) en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. De toegang voor volwassenen bedraagt 1,50. Kinderen tot 12 jaar hebben, onder geleide, gra tis toegang. Voor informatie, vragen en of/onduidelijkheden kunt u terecht bij de Stichting Donorvoorlich ting, Postbus 764, 1200 AT Hilversum, tel. 035- 834945. De Zonnebloem afdeling Moergestel heeft suc cesvol haar loterij kunnen afsluiten. Afgelopen week hebben de medewerkers van de Zonnebloem 1760 loten verkocht. Een gedeelte van de opbrengst is voor de plaatselijke afdeling. Mede daardoor is het mogelijk om ook in de toe komst voor zieken, gehandicapten en hulpbehoe vende ouderen aktiviteiten te organiseren. We willen graag iedereen bedanken die zich heeft ingezet om deze loterij tot een succes te maken. Met name bedanken we de Moergestelse bedrij ven die een affiche hebben opgehangen om zo doende de aandacht op deze aktie te vestigen. Ook onze medewerkers die hun vrije tijd be schikbaar hebben gesteld voor de loterij willen we hartelijk bedanken. Maar in het bijzonder be danken we iedereen die door het kopen van een of meer loten het werk van de Zonnebloem heeft gesteund. Zo spoedig mogelijk na de trekking, op 22 no vember a.s., zal de trekkingslijst worden gepu bliceerd. Overigens krijgen alle prijswinnaars automatisch bericht van het Nationaal Bureau van de Zonnebloem in Breda. Mocht u om een of andere reden onze mede werkers hebben gemist, en u wilt toch graag een lot kopen, dan kunt u die tot 5 oktober bestellen bij één van de onderstaande perso nen. De loten worden dan bij u thuis bezorgd. J. Beerens, tel. 2376 of J. van Beers, tel. 2368. Van 15 tot en met 23 oktober a.s. organiseert de Stichting Orgaan- en Weefseldonorvoorlichting (was Donorwerving) voor het negende achtereen volgende jaar de Nationale Donorweek. Het the ma van deze week luidt: ’Donor worden, dat doe je voor elkaar’. Tijdens deze week probeert de Stichting Donor voorlichting met medewerking van zoveel moge lijk organisaties, instellingen, bedrijven en andere belangstellenden het donorcodicil en daarmee het belang van orgaan/weefseldonatie na overlijden ten behoeve van transplantatie onder de aandacht van een zo breed mogelijk publiek te brengen. De officiële opening van de Donorweek vindt plaats op 15 oktober in het ziekenhuis te Hilver sum. Tijdens deze bijeenkomst vindt onder an dere de première plaats van de voorlichtingsfilm ’Het Rode Testament’ en wordt de reizende pu bliekstentoonstelling ’Geven is Leven’ officieel in gebruik genomen. Op zondag 17 oktober vindt de uitzending plaats van een nieuwe Socuterafilm. Vrijdag 1 t/m zondag 3 oktober: Hemelse bier en wijnfeesten... Veel pullen... Veel lalmuziek... Sterke borrels... Café 'In den Zevende Hemel'! Wilt u een fiets of bromfiets kopen? Dan eerst bij Schepens Tweewielers binnenlopen! De zaak met de vele aanbiedingen en z’n nét iets betere service! Vakkundige voetverzorging!!! Maak een af spraak met gediplomeerde pedicure. Komt evt. ook bij u aan huis. Ria Vugts, Rootven 59, Tel. 3203. Degelijk schoorsteen vegen; riool ontstop pen met hogedruk en alle voorkomende werk zaamheden: 'De Klusjesman', Langvennen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 04242-83937. Uw tweewielerreparaties gratis opgehaald en thuisgebracht. Bel: SchepensTweewielers, Kerk straat 21Oisterwijk, tel. 04242-17326. Vrijdag 1 t/m zondag 3 oktober: Hemelse bier en wijnfeesten... Veel pullenVeel lalmuziek... Sterke borrels... Café 'In den Zevende Hemel'! U bent van harte welkom op onze najaarsshow op zondag 3 oktober. Schepens Tweewielers, Kerkstraat 21Oisterwijk, Tel. 04242-17326. Centrale Volksbank. De openingstijd Tijdens onze najaarsshow: Bobike fiets- en Bobob autostoeltjes nu met 10% extra korting! (meeneem- prijs). Schepens Tweewielers, Oisterwijk. Heeft u last van likdoorns, eelt, harde nagels of pijnlijke voeten? Gediplomeerd pedicure/manicure. Tel. 04242-86573. Noveen St. Clara volbracht. SvL Stalmest voor moestuin of siertuin. Tel. 04243- 3284 of 3862. Ik ben een meisje van 16 jaar en ik zoek werk voor de zaterdag en/of 's-avonds. Brieven onder nr. 780 van dit blad. Gevraagd: hulp in de huishouding, maandag middag 13.00-17.00 uur. Mariëtte Nouwens, Tel. 04242-15806 Student management lichamelijke opvoeding zoekt kamer voor 3 dagen per week: dinsdag, woensdag en donderdag. Martijn Thissen, Tel 077-544947. De belangrijkste informatie voor vakantiewer- kers! Heeft u in 1990,1991 of 1992 slechts een ge deelte van het jaar gewerkt, dan is er zeer waarschijn lijk te veel loonbelasting ingehouden. U heeft recht op teruggaaf van deze belasting. Bel nu!!! 04243-3493! Gevraagd: hulp in de huishouding voor 1 hal ve dag per week. Tel. 04243-2026, na 17.00 uur. Te koop: Kinder-crossfiets Batavus20 inch. Prijs f 35,-. Tel. 04243-3567. Tekoop: Opel Kadett 1979, APK juni '94. Tegen elk aannemelijk bod. Tel. 04243-2628. Met ingang van 1 oktober aanstaande worden de acceptatie-eisen voor het aanbieden van asbest houdend afval, afkomstig uit huishoudens op de Centrale Afvalverwerking, SMB, Spinder aange scherpt. Het asbesthoudend afval mag alléén nog maar ingepakt in plastic folie worden aangele verd. Iedereen die met asbest aan komt dat niet is ingepakt wordt teruggestuurd. Het verpakken van asbest is noodzakelijk om verspreiding van asbestdeeltjes te voorkomen. Asbestvezels kunnen gevaarlijk zijn bij inade ming. Het verpakken dient direct na het verwij deren te gebeuren, zodat de risico’s voor de be volking in het algemeen en het personeel op Spinder in het bijzonder beperkt blijven. Het asbesthoudend afval dient verpakt te worden in (liefst transparant) plastic folie van minstens 0,2 millimeter dikte. Dit folie is te verkrijgen bij tuincentra en bouwmarkten. Het verpakte asbest kan het beste worden afgeplakt met tape. Meer informatie over wat er komt kijken bij het verwijderen van asbest en de risico’s die daaraan zijn verbonden kan verkregen worden bij de af deling Bouw- en Woningtoezicht en/of de afde ling Milieu van uw gemeente. De voorhchtingsaktiviteiten van de Stichting Do norvoorlichting zijn er op gericht de onduidelijk heden en drempels die er bij het publiek leven over orgaan/weefseldonatie weg te nemen. Alleen op basis van goede en duidelijke voorlichting is het mogelijk het publiek vertrouwd te maken met het onderwerp. Belangrijk aspect hierbij is dat het publiek bereid is bij leven over orgaan/ weefseldonatie na te denken en het in familie- of vriendenkring te bespreken. Belangrijke elementen in de voorlichting zijn het zelfbeschikkingsrecht dat iedere Nederlander heeft om bij leven te beslissen wat er na overlij den met zijn of haar lichaam moet gebeuren. Een recht maar ook een stuk eigen verantwoor delijkheid waarvan iedereen gebruik zou moeten maken. Al was het alleen maar om te voorkomen dat de familie/nabestaanden anders opgezadeld worden met een moeilijk besluit. Een besluit dat wanneer het om orgaan/weefseldonatie gaat op een zeer emotioneel en pijnlijk moment moet worden genomen. Des te pijnlijker wanneer niet bekend is wat de wens van de overledene was.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 7