BURG 76 I I I I I I I INFO Suzanne I Gilde St. Sebastiaan en Barbara LV.N natuurwandeling M 00 00 TAXI VAN DE LOO TEL. 04243-2077 MARI J IJSSELDIJK-WAGEMANS I i •w/oow Onderstaande ouders willen wij graag van harte feliciteren met de geboorte van hun baby... Doopviering 0.95 1.95 1.95 De geboortekaartjes werden verzorgd door: Oisterwijkseweg 43, Tel. 04243-2268 ii r I E I Protestantse Gemeente Oisterwijk 4 Oktober: Wereld dierendag! Kindernevendienst Overleden Parochie-agenda Uit de parochievergadering... Afscheid Zuster Beatrix De Bijbel een open boek voor jong en oud! Info Jongerenpastoraat PAGINA 2 MO I.S. dociiit Juwm;nf/’ dmmai/ietaptf Lid Anbos - Ziekenfonds erkend L«0 KE;Ï a.s. Zondag om 14.00 uur worden in onze ge meenschap opgenomen door de toediening van het Sacrament van het Doopsel: Daniël Moor man, Jeroen van Daelen en Ard Dekkers. We wensen hen een gelukkig leven toe temidden van ons. Krijtenbogstraat 2b, 5066 BJ Moergestel Tel. 04243-2688 ’s-Maandags gesloten 25 september 1993 Dochter van Peter en Carien Wolfs Heuvelstraat 16, Moergestel Huidverzorging/Aromathérapie --.“’’’"'■IF I I I I Op zondag 3 oktober kunt u weer wandelen met natuurgidsen van I.V.N. afdeling Oisterwijk en omstreken. Er wordt om 14.00 uur gestart van af het café ,’t Stokske’, Zandstraat 1 te Moer gestel. U wandelt door het Landgoed ’De Oude Honds- berg’, eigendom van de Stichting Brabants Landschap. Dit gebied wordt doorsneden door het riviertje de Reusel. Oostelijk hiervan liggen landbouwgronden en houtwallen. Westelijk vindt u het lager gelegen rietven en moerasbos. In dit afwisselende gebied valt in dit seizoen veel te genieten. Dus wilt u er eens even helemaal uit, kom dan zondag aanstaande naar ,’t Stokske. U bent van harte welkom en de deelname is gratis. Wijkouderling Moergestel: J. Krijger, Wilde- manstraat 48, Oisterwijk, tel. 04242-15331. In ’De Voorhof, naast de kerk, is de crèche. De kinderen van de kindernevendienst maken het begin van de kerkdienst mee en vertrekken daar na naar hun eigen kinderdienst. Kerkdienst op zondag 3 oktober. Ds. W. Roo- bol gaat voor in deze dienst die om 10.15 uur aan vangt. Het is Israëlzondag. Samen met de kin- derkerk beginnen we deze zondag met het pro- jekt rond het thema ’de aarde is van God’. AGENDA: 29 september, 20.00 uur: 20 plusgroep 5 oktober: Moderamen. Honing cracker kanarie of parkiet 2 stuks slechts Schelpenzand 5 kilo Kanarie- of parkietenzaad 1 kilo a.s. Zondag om 1130 uur is er weer een kinder nevendienst. Nu voor de groepen 5 en 6. De ne vendienst wordt geleid door Frits Burgers. In het ziekenhuis te Tilburg is woensdagavond overleden Henriette van Kol-Dusee. Na aan vankelijk in Tilburg te hebben gewoond, verbleef zij de laatste tijd met haar man op ’De Reusel- hofZij werd 76 jaar. Dinsdag om 19.00 uur: Redaktieraad parochie- publikaties. Dinsdag om 20.30 uur: Werkgroep Kinderne- vendiensten/Gezins vieringen aangevuld moeten worden. Programma en in- houd zijn in de loop der tijd geleidelijk bijgesteld. De sfeer in de groep is goed. Wel ervaart men over het algemeen het werk rondom de Eerste Communie als iets te geïsoleerd van het totale pa rochieleven. WERKGROEP VORMSEL Een groepje van twee personen plus parochieka- techeet. Joop van den Berg heeft aangekondigd ermee te stoppen. Deze groep is dus dringend an een paar nieuwe mensen toe. De voorbereiding is de afgelopen jaren heel goed verlopen. Een ge deelte van de voorbereiding gebeurt op de scho len. Een ander deel met kleine groepjes die naar gastgezinnen toegaan. Dit jaar werd er voor het eerst tijdens de weekendviering van Pinksteren gevormd en dat was een fijne ervaring. Een vijf tigtal jongeren ontving dit jaar de Sacrament van het Vormsel. JONGERENPASTORAAT Deze werkgroep telt op het ogenblik vijf perso nen. Men is nog op zoek naar twee mensen ex tra. Het is een heel homogeen groepje en de sa menwerking is dan ook goed. Men gaat uit van de eigen leefwereld; vandaaruit wordt gezocht naar een levensbeschouwelijke invulling. Mo menteel zijn er drie vaste groepen waar men voor werkt. Eenmaal per maand komen deze groepen bij elkaar. Op die manier ontstaat er een goede band onderling. Bekeken wordt op dit moment in hoeverre men zich ook met algemene jonge renvraagstukken zoals b.v. gokverslaving zou moeten bezig houden. HUWELIJKSVOORBEREIDING De pastor begeleidt deze groep. Er zijn drie echt paren in deze groep aktief. Zij verzorgen de voor bereiding op het kerkelijk huwelijk met vier of vijf echtparen waarmee zij drie avonden bijeen komen. Meestal verlopen die voorbereidingen heel goed. Op het ogenblik wordt er in Moer gestel niet zo veel getrouwd maar dat heeft alles te maken met het lage woningcontingent dat aan Moergestel is toegewezen. De jongeren trekken noodgedwongen weg uit het dorp. VOLWASSENENKATECHESE Een groep van acht personen die werkt aan ge loofsverdieping. Ook zij staan ten dienste van de parochie: afgelopen jaar heeft deze groep een aan tal avonden ’bijbellezen voor volwassenen’ ver zorgd. Voor dit jaar staat een vervolg op het pro gramma en dan zal het evangelie van Marcus na der bekeken worden. BASISSCHOOLKATECHESE Dit is geen werkgroep van de parochie maar de parochiekatecheet heeft er wel kontakt mee en zo kan er informatie over en weer uitgewisseld worden. De vergadering, en met name pastor van den Broek, sprak zijn grote tevredenheid uit over het functioneren van dhr. Smits en de raad voor ka- techese. Er is de laatste jaren in onze parochie een katechetisch aanbod gegroeid voor bijna elke le vensfase en dat is een prima zaak. Het belangrijkste onderwerp van gesprek tijdens de laatste parochievergadering was de ’Raad voor katechese’. Dhr. Anton Smits gaf en overzicht van alle aktiviteiten van de diverse werkgroepen en dat zijn er welgeteld zeven. De raad zelf bestaat uit drie personen, te weten Jeanne Ketelaars-van de Ven, Joop van den Berg en Anton Smits. De raad komt vier a vijf keer per jaar bijeen en bespreekt dan o.a. de punten die voor hen van belang zijn uit de parochievergade ring en de gang van zaken bij de diverse werk groepen. Ieder lid van de raad heeft daarbij een eigen cluster. Eenmaal per jaar is er een algemene avond waarbij alle werkgroepen worden uitgeno digd. Eventuele knelpunten en noodzakelijke veranderingen komen dan aan de orde. Ook het functioneren van de raad zelf is dan onderwerp van gesprek. De volgende werkgroepen passeerden de revue: DOOPKATECHESE Deze groep bestaat al weer vier jaar en eenmaal per maand wordt er een doopvoorbereiding ge houden. Verder assisteert deze groep bij de doop viering in de kerk. De groep werkt voortdurend aan de eigen kwaliteit. Stond men aanvankelijk toch wat huiverig tegenover gezamenlijke doop vieringen, nu is dat eigenlijk iets dat helemaal geaccepteerd is. De werkgroep bestaat momen teel uit zes personen. GEZINSKATECHESE Dhr. Smits en Mevr. Ketelaars hebben drie jaar geleden de ’doopouders’ benaderd met de vraag of zij met elkaar in gesprek wilden gaan over de geloofsopvoeding van jonge kinderen. Er kwam voldoende respons - ongeveer 22 personen - en deze groep komt nu drie keer per jaar bijeen. De thema’s die dan besproken worden worden in overleg met de mensen zelf gekozen en variëren van ’Wat betekent God voor jou?’ en ’Wat bete kent geloven voor jou?’ o»»’Hoe bidden we met onze kinderen?’ Het is een dierbaar experiment waar duidelijke ontwikkeling in zit en kennelijk is de behoefte aan deze vorm van katechese aanwezig. Er zijn plannen om komend jaar met een nieuwe groep te starten. WERKGROEP IE COMMUNIE Deze groep bestaat uit twee personen en de pa rochiekatecheet. Eigenlijk zou de groep nog wat Voor zuster Beatrix was het de laatste keer dat zij de parochievergadering bij woonde. De voorzit ter nam afscheid van haar en onderstreepte nog eens hoe zij zich vele jaren met hart en ziel voor de hele parochie heeft ingezet, maar voor de MOV-groep in het bijzonder. Onder applaus werd haar als dank een groot boeket bloemen aangeboden. Voor velen van ons is de Bijbel niet zo’n bekend boek, hoewel we er elk weekend in de kerk uit horen lezen. De Werkgroep Volwassenenkatechese gaat het komende half jaar ongeveer 7 a 8 keer bijbel le zen onder leiding van pastor van den Broek en Caret van der Velden. Men komt eenmaal in de maand een avond bij een van 20.00 tot 21.30 uur. Heeft u interesse om mee te lezen en te luisteren, van harte welkom op de eerste avond die gepland is op donderdag 28 oktober. De tweede avond is donderdag 2 december. De volgende avonden moeten nog worden vastgelegd. Voor opgave of meer informatie kunt u terecht bij Annie van Oort, Stokske 1tel. 1389, of een briefje met naam en adres in de brievenbus van de pastorie. MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1993 OHMISHClUlUu Weekenddienst artsen: Alléén voor spoedgevallen: Weekend 2 en 3 oktober: E. van Delft, telefoon 04243-1424 Weekenddiensten in Oisterwijk gelden van zaterdag 7.30 tot zondag 7.30 uur en van zondag 7.30 tot maandag 7.30 uur. zaterdag 2 oktober: J. Vermuë, Wildemanstraat 64, telefoon 04242 - 82210 zondag 3 oktober: E. Soffers, Beerze 1telefoon 04242 - 86230 Pastorie Moergestel, tel. 04243-1340 Weekenddienst pastorie: Bel 2320: Klooster St. Stanislaus Politie alarm: 06-11 Politie Oisterwijk 04242 -19111 Bezoekadres: Burg. Verwielstraat 59, 5061 GC Oisterwijk. Dagelijks geopend van 8.00 tot 18.00 uur; vrijdag tot 21.00 u.; zondag van 13.00-18.00 u. Bureau Slachtofferhulp, Spreekuur elke maandag-, woensdag- en vrijdagochtend van 9-12 uur. Burg. Verwielstraat 67, Oisterwijk, telefonisch 24 uur bereikbaar: 04242 19035. Huisartsenlaboratorium Midden-Brabant voor bloedafname e.d. t.b.v. huisarts, verlos kundige of specialist: elke dinsdag en donder dag van 9-10 u. in het gebouw van de Thuis zorg Midden-Brabant, Pr. Beatrixstraat 27. Ponsplaatje ziekenhuis meebrengen. In Oisterwijk (gebouw Kruisver. Lindenpark- laan 16: elke werkdag van 9-11 uur). Thuiszorg Midden-Brabant: Pr. Beatrixstraat 27, tel. 1594. Spreekuur gezinszorg: - dinsdag van 9.00-10.00 uur. Spreekuur patiëntenzorg: - dinsdag en vrijdag van 13.30-14.30 u. Spreekuur zuigelingen- en kleuterzorg: - maandag en donderdag van 12.30-13.00 uur Indien u niet kunt wachten tot het spreekuur, kunt u dagelijks contact opnemen met tele foonnummer 013-636620 (24 uur bereikbaar). Aanmelding voor kraamzorg bij voorkeur vóór de 4e maand van de zwangerschap, kan telefonisch bij de kruisvereniging tel.nr. 013-635708 (dagel. tijdens kantooruren). Na aanmelding ontvangt u een inschrijfformu lier en ’n uitgebreid pakket met info over zwan- gerschap, bevalling en kraamzorg. Diëtiste M C. van der Mee, tel. 04242-19018. Bij voorkeur bellen tussen 18.00 en 19.00 u. Openbare Bibliotheek, tel. 04243-2243. Openingstijden: ma. en vr. 15-20 u.; di. 10-12.30 u.; wo. 14.30-17.30 u; do. 15-17.30 u.; leeszaal: di. en do. 10-12.30 u. Spreekuur verloskundige: op woensdag ochtend (om de 14 dg.) in het Kruisgebouw (Pr. Beatrixstraat 27): Mevr. B. Jabroer, Beuken- dreef 31? Oisterwijk, tel. 04242-84037. Spreekuur Alg. Maatsch. Werk: St. Jansplein 9, tel. 1169. Riet Schouten en Eric Bertels. Spreekuur op ma., di., do. en vr. van 9-10 u., andere dagen telefonisch op tel. 1169. Bij spoed buiten kantooruren: THD-Tilburg: 013-433584. Zonnebloem afd. Moergestel. Sect.: Stokske 4, tel. 2376. Spreekuren Dierenartsen Moergestel, Heu velstraat 2, tel. 04243-1465. Kleine huisdieren: ma t/m vr 19.00-19.30 en na tel. afspraak. Tel. spreekuur dagelijks 8.00-9.00. Spoedgevallen: dag en nacht tel, bereikbaar Oud papier 6 okt.: route oost: Aanstede, Kruysackerbuurt, achter ’t gemeentehuis, Oistelvoirt en Heivelden. Om het nieuwe seizoen te openen, zijn we met de vaste leden naar het bowlingcentrum in Hilvaren- beek geweest. Dat was erg geslaagd. Het Jongerenpastoraat bestaat momenteel uit drie ontmoetingsgroepen. Elke groep komt 1 keer per maand bij elkaar onder begeleiding van twee personen uit de werkgroep. Allerlei onderwerpen komen er ter sprake. Af hankelijk van wat men meegemaakt heeft of waar men belangstelling voor heeft. Vaak gebeurt het in spelvorm. De thema’s zijn niet uitgesproken kerkelijk, maar hebben meestal wel te maken met ’levenszaken’, zoals: trends volgen, gok verslaving, eigen talenten, enz. De leefwereld van jongeren staat centraal. - De jongste groep is voor jongens en meisjes die in de eerste klas van het voortgezet onderwijs zitten. Geïnteresseerde jongeren kunnen zich hiervoor nog aanmelden. - De middelste groep is voor jongens en meisjes die in de tweede en derde klas van het voort gezet onderwijs zitten. Zij komen op 30 sep tember bij elkaar. Op zaterdag 9 oktober bren gen zij een bezoek aan de Fatih-moskee in Eindhoven. Op het eind van de middag wor den zij door moslimjongeren ontvangen. - De oudste groep is voor de leeftijd vanaf 15 jaar. Jongeren die tot nog toe deelnamen aan losse aktiviteiten (zonder vaste groep) worden uitgenodigd om deel te nemen aan deze groep. Ook de jongeren die hierover geen persoonlij, ke brief hebben ontvangen, kunnen zich nu opgeven voor deze 15 groep. Op 29 septem ber hebben zij hun eerste bijeenkomst. Oudste, jongste en middelste groep zijn verwar rende benamingen. Dus is het de bedoeling dat de groepen een naam krijgen. De Werkgroep Jongerenpastoraat bestaat nu uit vijf personen. Wij zoeken nog twee nieuwe leden. Deze zijn nodig om de groepen vaste begeleiders te geven. Wij hopen ook in het komende werk jaar weer een vormende bijdrage te kunnen leve ren aan onze jongeren. Voor informatie: Anton Smits, tel. 3636 of de pastorie. Voorbije zondag 19 september togen de hand boogschutters van het Gilde naar Middelbeers voor de afwerking van het schietprogramma van de totaal verregende Gildedag bij de Beerse Gil den St. Sebastiaan en St. Joris op zondag 22 augustus. In de overdekte schietbanen van de Zwartmik- kers werd door de tien handbooggilden door in totaal 60 schutters voor de 7 zilveren schilden ge schoten. Het werd voor onze schutters een verdienstelij ke middag. Bij het onder Corps werd een le prijs behaald met 88 punten. Bij de individuele klassering behaalde Edwin van de Sande met 90 punten een 2e prijs, terwijl va der Frans met 68 punten een 3e prijs in de wacht sleepte. Een mooie afsluiting van een drukbezet gilde- seizoen. De Hoofdman Zevenentwintigste zondag door het jaar Preek: Pastor H. van den Broek 2 - 9 oktober 1993 ZATERDAG 19.00 uur: Hoogmis. Sjef de Laat e.v. Anna van Esch; Mgd Gregorius Janssen e.v. Maria Antonis; Mgd Cornelia Verhagen-van de Wiel; Mgd Johanna Bekkers-van Hest; Jac van Riel e.v. Johanna van de Wiel. ZONDAG 10.00 uur: Mgd Anna Geerts-de Swart; Zr. Ernestine Clahsen; Wies van de Wouw-van Lieshout; Jgt Francisca van Krieken- Smetsers; Jgt Christianus Denissen e.v. Betsy Weken. 11.30 uur: Kindernevendienst groep 5 en 6. Eli sabeth de Laat- Erven; Jgt Jo de Kort e.v. Alei- da Hoffmans; Henricus van Overdijk e.v. Cor nelia Kemps; Henriëtte van Esch-Scheepens. DINSDAG: Jgt Antonius de Laat e.v. Maria van Heerbeek; Willeke Wijten; Overl. ouders Wolfs-Nooyens; Jgt Cornelis en Elisabeth Jan- sen-van Lievenoogen, dochter Annie en klein zoon Nico; Gerardus Antonis e.v. Maria van Hoof. DONDERDAG: Mgd Martinus Snits e.v. Ma ria van Elderen; Jan de Kort; Overl. ouders Smits-Mutsaars; Jgt Theodora Smits-van de Wiel; Jgt Clasina Mutsaars e.v. Johannes Bruurs.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 2