Chris van Raak sponsort korfbaldames Nieuws van het Moorman Racing Team Boodschap Gastouderopvang Kollekte Nierstichting Surftalent: Jeroen van Rootselaar ter gelegenheid van Vredesweek 1993 ’Het Nederlandse landschap’ in bezoekerscentrum Stichting Kinderopvang Humanitas Ouderen zijn niet van gisteren Rondleiding en uitleg publiekscatalogus voor 55 Themakast Poppenspel in bezoekerscentrum Afgelopen weekend zijn op het nieuwe meer bij Amsterdam de Ópen Neder landse Jeugdkampioenschappen wind surfen 1993 gehouden. Uit Moergestel heeft Jeroen van Root selaar (14 jaar) als een van de jongste deelnemers hieraan deelgenomen, ter wijl er kon worden ingeschreven tot 18 jaar. PAGINA 9 NA 8 ^U»s\ Bezoekerscentrum Oisterwijk Mi Het Moderamen van de Raad van Kerken in Nederland. In bezoekerscentrum Oisterwijk van Natuurmo- mimen ten is vanaf 18 september tot 30 oktober 1993 een tentoonstelling te zien onder de titel ’het Nederlandse landschap’. Het gaat om een expo sitie van pentekeningen, sepia’s (soort penteke ningen) en aquarellen van de heer Chr. van de Linde. De heer van de Linde woont in Heusden en van uit deze mooie vestingstad onderneemt hij zijn tochten. Het is de rust van het stille landschap die hem aanspreekt. In zijn fijne werken weet hij dit ge voelig weer te geven. Zelden zullen wij met zoveel schaamte en verle genheid de Vredesweek zijn ingegaan als nu. Dicht bij ons wordt nog steeds een oorlog die on noemelijk veel slachtoffers maakt en doorgaat met het zaaien van verwoesting en haat. Het gru welijke woord ’etnische zuivering’ heeft zich in middels in onze taal genesteld. Zorgelijk is het dat er zelfs stemmen opgaan die dit een onont koombare oplossing noemen. Een oplossing waarvan vooral de Bosnische moslims het slacht offer zullen zijn. ’Europa vlucht’, is het thema van deze Vredes week. Dat slaat op het leed van al diegenen die werden verjaagd of op de vlucht sloegen. Het herinnert ons evenzeer aan het falen van ons we relddeel om ons onheil te keren of er perk en paal aan te stellen. Europa vlucht in eindeloze discus sies en vrijblijvende commentaren en ziet lijd zaam toe hoe een brute agressie grenzen over schrijdt. Ook het getuigenis van de kerken en de gesprek ken tussen de godsdiensten bleken geen merk baar effect te hebben. Godsdienst mag dan geen oorzaak zijn van deze oorlog, maar speelt er wel een rol in. Dat gebeurt waar niet de verbonden heid met God en zijn schepping centraal staat, maar de gebondenheid aan land en volk. Dit in tegenspraak met wat de kerken van Europa in 1989 op de europese Oecumenische Assemblee in Bazel samen openlijk hebben uitgesproken. In de Vredesweek worden wij opgeroepen tot be zinning. Die bezinning mag niet blijven steken in gevoelens van schaamte, hoe begrijpelijk ook. Ook dat zou een vlucht zijn. Zo kan van ons in elk geval gevraagd worden: De gastoudercentrale is momenteel weer heel ge richt op zoek naar nieuwe gemotiveerde gastou ders. De gastoudercentrale bemiddelt tussen ouders die opvang zoeken voor hun kinderen in de leef tijd van 0 tot 12 jaar en ouders die thuis tegen een vergoeding kinderen op willen vangen. Door middel van een zorgvuldige selectie zorgt de consulente van de gastoudercentrale er voor dat er een passende koppeling tot stand komt tus sen de gast- en vraagouders, waarbij met de ver schillende wensen ten aanzien van de opvang zo veel mogelijk rekening wordt gehouden. De gastoudercentrale verzorgt begeleiding en deskundigheidsbevordering van gastouders en houdt toezicht op de kwaliteit van de op vang. U kunt met alle doorgaans zeer verschillende vra gen bij de gastoudercentrale terecht. Voor de geboden opvang ontvangt de gastouder van de vraagouder een vergoeding, wij houden ons aan de landelijke richtlijnen. Voor alle verdere inlichtingen kunt u terecht bij de gastouderconsulente. Daar kunt u zich ook la ten inschrijven als gast- of als vraagouders. Gastouderconsulente Lisette Rooymans. Maandag en donderdag van 9.00 uur tot 11.00 uur is het telefonisch spreekuur, tel. 04242- 86452. De centrale van Humanitas werkt voor de ge meentes Oisterwijk, Haaren, Moergestel, Uden- hout, Berkel-Enschot, Boxtel en Liempde, Gil- ze en Rijen. 1993 Is uitgeroepen tot het jaar van de ouderen en solidariteit tussen generaties. Er worden dit jaar allerlei aktiviteiten voor vooral de ouderen georganiseerd, internationaal, nationaal, regio naal en lokaal. Door middel van folders presenteren zich in de bibliotheek van 22 september tot en met 12 ok tober een aantal organisaties die zich met de lo kale en regionale aktiviteiten bezighouden. Ook organisaties die gericht zijn op de. ouderenzorg verstrekken informatie. Aan de tentoonstelling nemen onder andere deel: de katholieke Bond van Ouderen afdeling Moergestel, de Stichting Welzijn Ouderen regio Midden-Brabant Zuid- Oost en de Thuiszorg Midden-Brabant. Dus wilt U mee gaan doen met: biljarten, toneel, volksdansen, jeu de boules etcetera, of wilt U iets meer weten over cursussen voor ouderen, of over hoe U Uw kennis over kunt dragen aan anderen of bij wie U moet zijn voor hulp in huis en der gelijke kom dan naar de bibliotheek voor infor matie. Op 28 september, 5 en 12 oktober (dinsdag) wordt van half 11 tot half 12 voor 55 een rond leiding door de bibliotheek verzorgd. Tevens zal dan worden uitgelegd hoe U via de computer zelf boeken en dergelijke op kunt zoeken. Om deel te nemen aan deze rondleiding hoeft U geen lid te zijn van de bibliotheek! Wilt U deel nemen meld U dan op een van de genoemde dinsdagen bij de informatiebalie. Tegelijk met de tentoonstelling ’ouderen zijn niet van gisteren’ start de bibliotheek met een thema kast over en voor ouderen. Dit thema blijft ge durende drie maanden staan. U vindt in de the makast boeken over onderwerpen waarmee met name ouderen te maken krijgen of waarin U als familielid of belangstellende geïnteresseerd bent. Tevens vindt U in de kast tijdschriften en bro chures. Tenslotte is er voor de jeugd een selec tie gemaakt uit de boeken waarin oma’s en opa’s voorkomen. U vindt de themakast tegenover de balie in de bi bliotheek. Op zondag 26 september om 11.00 uur wordt er in het bezoekerscentrum Oisterwijk van Natuur monumenten weer een poppenspel gespeeld. Het spel en een aansluitende wandeling duurt zo’n 1 uur en is bedoeld voor kinderen vanaf 4 jaar tot 9 jaar. De kosten bedragen 5,- per persoon, leden van Natuurmonumenten betalen 4,- per persoon. Vooraf aanmelden is gewenst: tel. 04242-19209. Marleen van Tilburg van Poppentheater ’t Groe ne Land speelt dan het verhaal: ’het bosvrouwtje en de manestralen’. ’Diep in het stille bos woont het bosvrouwtje. Zij zorgt daar helemaal alleen voor de dieren, de bo men en de planten. Maar op een dag komt de bosvlegel en verstoort de stilte in het bos. Vanaf die dag gaat het niet goed meer met het bos vrouwtje. Gelukkig is er de bosfee die het vrouwtje naar de maan laat klimmen om ma- nestraaltjes te halen’. Na afloop is er een boswandeling die betrekking heeft op het spel en waarbij de kinderen naar de stilte gaan luisteren. Tegelijk met TT Assen was er in Chimay België een internationale wedstrijd georganiseerd. Dit was een mooie gelegenheid om het herstelde blok te proberen. Bij de eerste ronde van het 10 kilo meter lange circuit, in de eerste training, ging het al mis. Op volle snelheid maakte het blok opeens een enorme klap en weigerde verder te lopen. Bij nadere inspectie van het motorblok bleek een aantal kleppen krom te zijn, en had een klep zich een gat geboord door de zuiger. Voor de wedstrijd in Assen, twee weken later, moest dan ook een nieuw motorblok opgebouwd worden. Dat dat goed gelukt was, getuigen de rondetijden, welke met 2 seconden verbeterd werden. Na een prima verlopen wedstrijd en een gevecht met de Duitser Lemberg eindigden we op een 19e plaats. Voor de 2e ronde van het N.K. Superbike moes ten we weer naar Zolder. Op de vrijdag was er de mogelijkheid voor een vrije training, waar dan ook aan deelgenomen werd. De motor liep per fect. Er was dan ook geen enkele reden om de trainingen en wedstrijd met schrik tegemoet te zien. Toen de motor dan ook voor de geluidskeuring werd aangeduwd, was onze verbazing zeer groot dat de motor een geheel ander geluid produceer de. Terwijl de eerste training al verreden werd haalden we het blok uit elkaar. Daarbij bleek dat er een stukje van een klepgeleider was afgebro ken en zich had vastgezet in de kop van de zui ger. Dit was de derde maal dat we weer zonder een race te rijden naar huis konden. Voor de laatste N.K. was Assen weer de plaats van handeling. Al in de eerste training liet de pechduivel weer van zich horen. Een uitgelopen oliekeerkring na 2 rondes, zette de motor stil. Na een montage van een nieuwe keerkring ging het in de tweede training stukken beter en verbeterde en passant het persoonlijk record. De eerste manche welke over 18 rondes verreden zou worden, werd na 11 rondes afgebroken van wege de regenbui die gevallen was. Een herstart voor de rest van de race was er na 15 minuten. Dit was een regenrace. Hierin ging het zeer goed. De twee races bij elkaar opgeteld leverde een 16e plaats op, weliswaar geen punten, maar hij ging niet stuk. Na een mislukte start van de tweede manche kon er niet zoveel meer verbeterd worden en finish ten we op de 21e plaats. Voor de laatste race gingen we naar ’Tolbert’ Groningen. Tijdens de trainingen ging alles vlekkeloos alleen dat er elke training er een set remblokken fijn- geknepen werd. Doordat dit een kort circuit is en er dus vaak kort achter, elkaar hard geremd wordt, krijgen de remmen geen tijd om af te koelen, en zullen dus hard verslijten. Op de zondag mocht de wedstrijd vanaf de 15e startplaats aangevangen worden. Door het ge drang in de eerste bocht kon er niet echt een blik- semstart gemaakt worden, maar doordat de mo tor door een andere afstelling 750 toeren meer maakte, namelijk 13750 per minuut kon er nog wat goed gemaakt worden, en finishte als 12e. Omdat dit de laatste wedstrijd van dit seizoen was, willen we iedereen bedanken voor de steun en hulp die we dit jaar ontvangen hebben. De jaarlijkse kollekte van de Nierstichting staat alweer voor de deur. Tussen 26 september en 2 oktober wordt er weer huis aan huis gekollek- teerd, ten bate van de Nierstichting. Wij hopen dat de kollektanten niet tevergeefs bij u aan de deur komen. Wij rekenen op een gulle bijdrage uwerzijds. U weet, het is voor een zeer goed doel. Met het geld dat bij u wordt opgehaald kunnen zoveel mensen gelukkig gemaakt worden en kun nen er nog zoveel projecten en onderzoeken ver richt worden. Nogmaals wij rekenen op u allen. Bij voorbaat hartelijk dank voor uw bijdrage. Namens kollektecommissie A. Hoffmans De rekreanten van S.V. Roef! Korfbal hebben sinds afgelopen week een sponsor. Chris van Raak Bloemsierkunst heeft de dames de beschikking gegeven over een prachtige sweather waarmee ze zijn naam, op uiteraard sportieve wijze, uit zullen dragen tot buiten onze dotpsgrenzen. Maandag 6 sep tember mochten de dames rekreanten de sweathers tijdens de eerste training na de vakantie in ont vangst nemen. Trots poseerden de dames, met links de sponsor, voor onze fotograaf. Voor de ko mende drie jaar zijn de korfbaldames onder de pannen... - mee te weken aan een gastvrije ontvangst van de vluchtelingen, in ons land, maar ook in de eigen kring van gemeente of parochie; - bij te dragen aan de hulpverlening in de getrof fen gebieden; - bij de politieke organen in ons land er op aan te dringen dat Nederland in Europees verband waakzaam en actief blijft; - aandacht en steun te geven aan die krachten en stemmen die zich verzetten tegen de escalatie van haat en geweld; - niet op te houden met het hoorbare protest te gen de handelwijze van machthebbers die de mensenrechten schenden; - ons te onthouden van generaliserende oordelen die nieuwe vijandsbeelden kunnen creëren; - niet te verslappen in ons meeleven met wat daar gebeurt en voortdurend de slachtoffers te gedenken in de voorbeden. Ook worden wij door zorgwekkenden ontwikke lingen in de wereld eens te meer uitgedaagd te blijven geloven in de mogelijkheden van een rechtvaardige pluriforme samenleving, samen werking te zoeken met mensen van andere gods diensten en culturen en waakzaam te zijn ten op zicht van elke vorm van vreemdelingenhaat, dis criminatie en racisme in eigen omgeving. Moge het in deze Vredesweek ons opnieuw dui delijk worden dat noch schaamte noch gevoelens van verlegenheid en machteloosheid ons ontheffen van de opdracht van Godswege om voortdurend en vasthoudend te blijven zoeken naar wegen van gerechtigheid en vrede. Zaterdag en zondag werden er vier voorrondes gevaren en gingen de 20 beste surfers over naar de finale van zondag. Helaas kon Jeroen zich niet voor de finale kwalificeren, maar het deelnemen aan zo’n evenement is op zich natuurlijk al een bijzondere ervaring. Jeroen is al ’n aantal jaren aktief lid van Wind- surfclub ’De Beekse Bergen’ en wint regelmatig wedstrijden in de regio, waarvan een hele reeks bekers het overtuigende bewijs is. Vincent Janssen uit Hilvarenbeek, behorend tot de top-tien van Nederlandse surfers, heeft Jeroen onlangs nog als veelbelovend talent afgeschil derd, die het met goed materiaal nog ’n heel eind kan brengen. Goede planken en zeilen zijn natuurlijk onmis baar voor goede resultaten. Daarom wast Jeroen ’s-zaterdags auto’s om op die manier het mate riaal bij elkaar te krijgen. Enerzijds gaat dit natuurlijk ten koste van de mo gelijkheid om te trainen, en anderzijds brengt het te weinig op om de kosten van nieuw materiaal te dekken en moet hij genoegen nemen met 2e hands materiaal. De zeilen hebben een oppervlak van plm. 7 m2, waarop heel wat reklame geplaatst kan worden. Dus.als er plaatselijke middenstanders zijn die een veelbelovend talent verder willen helpen, kunnen zij kontakt opnemen met Jeroen van Rootselaar, telefoon 3344. MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1993

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 9