6.50 1.65 I I I I I I 3 ig! Poirters I I I 155 Slagerij Ketelaars BV De ambachtelijke slager! TAM KONIJN achterbout, voorbout en ruggen! I II I I zetter lady Stijlvol de mooiste OOK DE KLEINE KLANT IS KONING JAN MICHIELS COMPLETE WONINGINRICHTER Een bekend Brabants mannenkoor... Voor een grote kollektie senioren-meubelen. LET OP! Iedere woensdag 500 gram gehakt 500 gram braadworst Ml: I I i I I Grote kollektie senioren-slaapmeubelen... Persoonlijk advies en goede service... Voor een grote kollektie slaapkamers Start aanleg fietspad langs het Wilhelminakanaal Ik. Acceptatie asbest op Spinder verandert! Prochievrijers voor jong en oud Haaren - Telefoon 04117-1217 Rootven 36 - Moergestel - Telefoon 04243-1234 h I I mi .J I “«B 'I 1 Kerkstraat 18 - J in diverse mogelijkheden! iere Bezoekerscentrum Oisterwijk samen 58 k J Ribkoteletten 500 gram Brusselse kip 15 min. roerbakken 100 gram Gekookte schouderham 100 gram I 1 B MODEHUIS Op zoek naar zoogdieren Vrijdag 24 september gratis voorstelling voor ouderen I Kerkstraat 10-Moergestel-Telefoon 04243-1262 J' Jh r j W w jL II 'MOERGESTEL-NIEUWS' WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1993 PAGINA 3 IA 2 1 ievr. linen- digen o a HIP.Privé Bedrijfsinterieurs B.V. 7 tk Ensemble Piaf319,- i i i Een unieke aanbieding van uw Setterlady modezaak: een modieuze lederen tas voor slech ts f25,-! ■t». Maak vrijblijvend een afspraak. Van maandag t/m vrijdag tussen 9.00 en 22.00 uur Industrieweg 3b 5066 XJ Moergestel -- Tel. 04243-4038 06-52966585 b.g.g. 04243-1838 i H E: E >r één 7. i en in irtafel, 14254- g niet ober. :nde- mee- :r aan naar 1 wel- is het aat is, igs de en we tvoor is, na- zooraf Moer- I Een concert met imposante werken... Een schitterende kerk als concertzaal... Op zaterdag 6 november 1993 concerteert La Bonne Esperance uit Eindhoven in de Sint Pie ter van Oirschot met werken van M. Monniken dam, H. Andriesen, B. Martinu, Fr. Liszt en G. Rossini. Solistische medewerking van de bariton Bern- hard Kruijsen, de sopraan Rianne Vogten en de tenor Jan Reket. Aan het majestueuze Smits Orgel: Gerard Habra- ken. Algehele leiding Frans van Goor Pzn. Het geheel onder auspiciën van de Kruijsenstich- ting Oirschot. Vanaf woensdag 6 oktober aanstaande zijn kaar ten voor dit concert verkrijgbaar aan de balies van de ABN-AMRO banken en de Rabobank in Oirschot. Telefonisch bespreken kan ook tijdens de kan tooruren 9.00 uur tot 16.00 uur onder de num mers: 04997-71555 of 72233 en na 16.00 uur on der de nummers: 04997-71503 of 71426. De prijs voor dit bijzondere concert bedraagt slechts 20,- per persoon. Alle plaatsen in de kerk zijn vrij; de aanvang van het concert is 20.15 uur. De kerk is open vanaf 19.45 uur. o o V Op 9 september 1993 is gestart met de aanleg van een nieuw fietspad langs het Wilhelminakanaal. Het fietspad loopt van Oirschot naar Tilburg via Oost-, West- en Middelbeers, Diessen en Hilva- renbeek. Het is opgenomen in het Landelijk Fietsroutenet. De totale lengte is 15 kilometer. Als alles volgens planning verloopt, is het fiets pad gereed in november 1993. De werkzaamheden voor de aanleg van het nieu we fietspad zijn gestart in Diessen en Hilvaren- beek. Het fietspad loopt voor het grootste deel over de oude schouwpaden van Rijkswaterstaat. De schouwpaden zijn 110 meter breed. Ze wor den verbreed tot een fietspad van 2.50 meter. Tijdens de werkzaamheden is het pad openge broken. Fietsers kunnen hier last van onder vinden. Voor de aanleg van het fietspad zijn de schouw paden overgedragen aan de betreffende gemeen ten. Deze zijn in slechte staat. Daarom hebben de gemeenten een financiële compensatie ontvan gen van Rijkswaterstaat. De aanleg van het fiets pad wordt verder betaald door Rijkswaterstaat, de provincie en de gemeenten, ieder voor een derde deel. De Vereniging voor Zoogdierkunde en Zoogdier- bescherming (VZZ) organiseert samen met het bezoekerscentrum Oisterwijk van Natuurmo- munten twee zoogdierwandelingen. De wandelingen zijn voor iedereen die geïnteres seerd is in de natuur en wat meer van de levens wijze van zoogdieren wil leren. De wandelingen zijn op donderdag 23 september en op donderdag 7 oktober 1993, beide zijn in de avond om 20.00 uur. Voorafgaand aan de wandeling zal de VZZ een lezing houden over zoogdieren en hun spo ren. Vervolgens kan men onder leiding van gid sen zelf naar sporen zoeken en misschien komen we ook zoogdieren tegen. De tijdsduur is H4 a 2 uur. Reserveren is ge wenst. Voor leden van de Vereniging Natuurmo numenten kost de wandeling 2,-, voor niet- leden 3,-. Kinderen tot 12 jaar 1,-. Het bezoekerscentrum is op die dagen ’s avonds van 19.30 uur open zodat u voldoende tijd hebt om naar de mooie tentoonstelling over de vos te kijken. Op 30 september hebben we tevens een dialezing over de vos in Nederland. Deze avond begint ook om 20.00 uur en wordt verzorgd door Jaap Mulder. Met ingang van 1 oktober aanstaande worden de 1 acceptatie-eisen voor het aanbieden van asbest houdend afval, afkomstig uit huishoudens op de Centrale Afvalverwerking, SMB, Spinder aange scherpt. Het asbesthoudend afval mag alléén nóg maar ingepakt in plastic folie worden aangeiverd. Iedereen die met asbest aan komt dat niet is in gepakt wordt teruggestuurd. Het verpakken van asbest is noodzakelijk om verspreiding van asbestdeeltjes te voorkomen. Asbestvezels kunnen gevaarlijk zijn bij inade ming. Het verpakken dient direct na het verwij deren te gebeuren, zodat de risico’s voor de be volking in het algemeen en het personeel op Spinder in het bijzonder beperkt blijven. 'Het asbesthoudend afval dient verpakt te worden 1 in (liefst transparant) plastic folie van minstens |0,2 millimeter dikte. Dit folie is te verkrijgen bij tuincentra en bouwmarkten. Het verpakte asbest kan het beste worden afgeplakt met tape en dient te worden voorzien van eenlg sticker met de aanduiding ’voorzicht bevat as-vw best’. Bij de afdelingen Milieu en Bouw- en Wo- lï ningtoezicht van de gemeenten is bekend hoe de 11 sticker verkregen kan worden. H Meer informatie over wat er komt kijken bij het I verwijderen van asbest en de risico’s die daaraan I zijn verbonden kan verkregen worden bij de af- 1 deling Bouw- en Woningtoezicht en/of de afde- ling Milieu van uw gemeente. Bent U toe aan een heerlijk avondje ontspanning, dan moet U komend weekend zeker een van de uitvoeringen van de toneelgroep trappaf in ’de Kunstkring’ gaan zien. De toneelgroep brengt dan de klucht ’Prochie vrijers’ van de Vlaamse schrijver Gaston Martens. Hij vond de inspiratie voor zijn stukken in het dorpsleven van alledag. Het werk van Martens krijgt momenteel ook aandacht middels de serie De Paradijsvogels welke elke vrijdag wordt uit gezonden op BRT 1 ’Prochievrijers’ is door toneelgroep Trappaf be werkt naar het Oisterwijkse dialect en speelt zich af op het platteland van rond 1947. Aanstaande vrijdag is er in het kader van het ’Europees jaar van de Ouderen’ een gratis voor stelling met consumptie voor alle ouderen van Oisterwijk en omstreken. Daarnaast zijn er op zaterdag en zondag ook uit voeringen. De entree bedraagt dan 5,-. Alle uit voeringen beginnen om 20.00 uur. Kaartverkoop vóór aanvang van de voorstellingen aan de kas sa van de Kunstkring. Reserveren is niet nodig. KIJK...

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 3