Wie verschaft informatie? AAI 117 A JjU.1 N NIERSTICHTING Ad van den Boer OE Van de politie nationale collecte Open podium en Twiedelnight in ’t Tref Hilvarenbeek Herfststoelentocht in Oirschot 26/9 - 2/10 1993 LV.N. paddestoelenexcursie Bingo Zorgcentrum ’De Reuselhof’ Moergestel ■■F""3»! Abdij-concert Scharen-Messenslijperij Graafschap Megenstraat 10, Oisterwijk Telefoon 04242-16833 Landelijke actiedag op 29 septem ber 1993 Snelheidscontroles V erkeersonge vallen MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1993 PAGINA 13 2 I WELKOM vereniging van ouders en verwanten van mensen met een verstandelijke handicap •ij- elt >r- rel bij te of Postbus 2020, 1400 DA Bussum en is. er is- en a- r- r! dt is s. u ie m id id er s. te fi- en en rd n- id 'et en i)l de de er n. er- ir- n- en en k. tje en ad ig, de en De er en en >or en er- ns lik ur dt Op zondag 26 september organiseert R&TC de Pedaleur uit Oirschot haar jaarlijkse herfststoe lentocht voor zowel de goed getrainde als wat minder geoefende fietser. Er kan een keuze ge maakt worden uit een tocht van 40 o 100 kilome ter. Beide tochten zijn met pijlen aangegeven en tevens zijn er routebeschrijvingen aanwezig. Voor beide tochten kunt U inschrijven bij café Willems in de Rijkesluisstraat, vlakbij de markt in Oirschot. Voor de tocht over 100 kilometer kunt u inschrijven van 8.00 uur tot 9.00 uur en voor de tocht van 40 kilometer van 8.00 uur tot 10.00 uur. Het LV.N. afdeling Oisterwijk organiseert zon dag 26 september een paddestoelenexcursie. Om 11.00 uur start de excursie vanaf het bezoeker scentrum aan de Van Tienhovenlaan in Oister wijk. Natuurgidsen bekijken en bespreken sa men met u de verschillende soorten paddestoe len, die er door de vochtige zomer volop te vin den zijn. De wandeling duurt 1 Vi uur. Iedereen is wel kome en deelname is gratis. Ook dit najaar organiseert de V.O.G.G. afdeling Oisterwijk en omstreken weer een gezellige Bingo-avond. Woensdag 6 oktober om 20.00 uur in Den Boo gaard te Moergestel. De opbrengst van deze avond komt geheel ten goede aan activiteiten voor geestelijk gehandicap ten uit onze regio. Er zijn weer mooie prijzen te winnen en als hoofdprijs 250,-. Iedereen is van harte welkom. Vrijdag is het precies 1 jaar geleden dat onze huispoes ’Twiedel’, na meer dan 1 jaar afwezig heid, geheel onverwacht terugkeerde en ze bleef (weer een bewijs dat je nergens beter kunt zitten dan in ’t Tref)- En dat gaan we dus vieren, en hoe! Twiedel zal vrijdag vanaf 21.00 uur de feli citaties in ontvangst nemen. Zaterdag is het weer tijd voor een open podium. Deze keer zullen drie regionale bands zich voor stellen aan het publiek. Het gaat over de volgende drie bands: Un coup de Dés: In tegenstelling tot wat de naam doet vermoeden gaat het om een oerbrabantse band. De drie dames en vier heren smeden, elk vanuit eigen oogpunt, Soul, Funk en Rock aan elkaar tot een verrassend eigen repertoire. MT Pocket: MT Pocket is een band uit Til- burg/Nijmegen die drie jaar geleden is opgericht in Den Haag als ’coverband’. Sinds november 1992 brengen deze 5 musici enkel eigen werk. MT Pocket staat garant voor goed in het gehoor liggende muziek, aangevuld met goede teksten. Empire: Deze Tilburgse Metal-formatie die be gin dit jaar is opgericht laat zich onder ander in spireren door bands als Anthrax en Steward Co peland. De eerste demo van deze band werd me teen tot demo van de maand gebombardeerd door het blad Metal Hammer! Onder het motto: ’altijd blijven lachen’"zullen de drie bandleden een ’headbang- vriendelijke’ show weggeven. Er zijn dus minimaal 3 goede redenen om zater dag massaal naar ’t Tref, te Hilvarenbeek te trekken. ’t Tref is vanaf 21.00 uur open en de entree is gratis. Nieuwe bezuinigingen in de bejaardenhuissector zijn onaanvaardbaar. De Vereniging van nederlandse Bejaardenoor den (VNB) vindt nieuwe bezuinigingen in deze sector volstrekt onaanvaaardbaar. De komen de weken zal plaatselijk, regionaal en landelijk actie worden gevoerd om zowel de politiek als het publiek te doordringen van het feit dat het water in de verzorgingshuizen tot de lippen staat. Over de vorm waarin de acties zullen worden ge voerd vindt op dit ogenblik overleg plaats met vertegenwoordigers van ruim 1500 verzorgingste huizen in het hele land. De VNB heeft voorop gesteld dat de bewoners en overige gebruikers van de instellingen niet de dupe mogen worden van de acties. De VNB heeft een actiecentrum ingericht, van waaruit de coördinatie wordt gevoerd. Zoals bekend hebben nadere berekeningen aan getoond dat door een samenloop van over heidsmaatregelen volgend jaar 282 miljoen gul den moet worden bezuinigd (9,4 procent op de huidige rijksbijdrage). Dit betekent dat ouderen rechtstreeks gedupeerd zullen worden. De ver zorgingshuizen kampen al met een verhoogde werkdruk omdat het aantal bewoners dat inten sieve zorg behoeft steeds meer toeneemt en de fi nanciële vergoedingen hierop in het geheel niet zijn afgestemd. Het doorvoeren van de bezuini gingen kan inhouden dat vormen van meer inten sieve zorg niet meer kunnen worden aangeboden. Ook dagverzorging en tijdelijke opname verval len of er moeten hogere tarieven worden be rekend. In de personele sfeer is becijferd dat landelijk 7600 van de in totaal 80.000 banen zullen ver dwijnen. Hiermee komt ook een belangrijke ont wikkeling in de modernisering van het ouderen beleid op de tocht te staan. Volgens de Landelij ke Organisatie bewonerscommissies Bejaarden huizen (LOBB) zullen van de 130.000 verzor- gings verzorgingplaatsen in het kader van de pro vinciale herindeling 9.000 verzorgingsplaatsen verdwijnen. Als gevolg van de bezuinigingen ver dwijnen er nog plaatselijk 10.000. In totaal dus 19.000. De verzorgingshuizen spelen een steeds grotere rol in de thuiszorg van ouderen in de wijk, terwijl aan de andere kant - mede als gevolg van de vergrijzing bewoners - langer in het ver zorgingshuis blijven en daar in feite verpleegd worden. Overigens wordt in de praktijk op lokaal en regionaal niveau al intensief samengewerkt met andere verzorgings- en verplegingsdiscipli- nes. De VNB verwijt de overheid nu met een aantal maatregelen in de thuiszorg en verpleeg huizen te komen, die in feite al bij de verzor gingshuizen in ontwikkeling zijn en niet zelden aanmerkelijk goedkoper worden gerealiseerd. Voor de Reuselhof (50 verzorgingsplaatsen) be tekent de aangekondigde bezuinigingsronde een dramatische teruggang van het aantal arbeids plaatsen met 2 a 3. Eerdere bezuinigingen maken het onmogelijk met een nog kleiner budget de nodige kwaliteit van zorg te leveren. Derhalve ervaren wij de aangekondigde bezuini ging absoluut als onaanvaardbaar en vooral niet meer uitvoerbaar. De directe zorgverlening aan de bewoners komt in het gedrang. De maat is echt vol! Het is te hopen dat de verantwoordelijke be windslieden en kamerleden de situatie niet al leen op macro-niveau blijven beoordelen, maar dat juist signalen van de individuelen Verzor gingshuizen betrokkenen doen inzien dat het water echt tot de lippen is gestegen en derge lijke bezuinigingen absoluut onaanvaardbaar zijn. In het hart van Brabant staat een abdij. Al meer dan honderd jaar rijzen aan de weg van Tilburg naar Moergestel haar torens omhoog. In deze abdij zal op zondag 26 september weer een concert plaatsvinden waaraan medewerking wordt verleend door het Abdij-barok ensemble onder leiding van Hans Simons en het jongeren- koor van St. Joachim’s parochie uit de Moer on der leiding van WiUemien van Gorkom. Verder kunt u luisteren naar de organist Frits Kloster- mann en het Olmen-trio bestaande uit Nicole Be- rendschot en Colette en Nico Haneveld. De aanvang is om 16.00 uur, u vindt de Abdij kerk van het Trappistenklooster O.L. Vrouw van Koningshoeven aan de Eindhovenseweg 3. Iedereen is welkom en de toegang is vrij. De organisatie is in handen van Muziekcentrum ’de Voorste Stroom’. Bij een controle op 14 september aan de Raad huisstraat is van 69 passanten de snelheid gecon troleerd. Geen van hen werd bekeurd aangezien men onder de door de politie gehanteerde limiet bleef. Op de Akkerweg (T31) werden 110 passanten ge teld, waarvan er zes zo hard reden dat ze bekeurd werden. In Moergestel vonden de afgelopen week twee aanrijdingen plaats. De volgende week gaat de kompetitie weer van start. Het is de bedoeling dat Moergestel er met 3 teams aan gaat deelnemen. Als voorbereiding werd er door 2 teams, afgelopen week, een oefen wedstrijd gespeeld tegen HITA (Hilvarenbeek). De 2 teams waren samengesteld uit de 3 die gaan deelnemen aan de kompetitie. Het 1ste team speelde tegen het 2de team van Hi- ta. De strijd ging aardig gelijk op. Het eind resultaat was dan ook een gelijk spel 5-5. i Het 2de team was te sterk voor het 3de team van Hita. Het werd een ongelijke strijd, die natuur- Ejk eindigde in het voordeel van Moergestel 9-1 De oefenwedstrijd was in ieder geval een mooie gelegenheid om weer in het wedstrijdritme te komen. T.T.V. Moergestel kan nog beste spelers en speelsters gebruiken. Tafeltennis is een mooie sport, niet blessurege- voelig, opvoeren van reactie-vermogen en uithou dingsvermogen en toch ontspannend. Wilt u wat meer gaan bewegen kom dan eens langs op maan dagavond tussen 20.00 uur en 22.00 uur, om kennis te maken mat de tafeltennissport, D’n Donk, Bosstraat la. Wilt u inlichtingen, bel dan 3365. In 1946 verbleef gedurende enkele dagen een Amerikaanse militair bij de familie Sche- pens aan de Oisterwijkseweg. Deze man schreef afgelopen week een brief en voegde er enkele foto’s bij met de vraag of iemand van de familie Schepens nog wist waar ze gemaakt zijn. Zij moeten het antwoord echter schuldig blijven (’s-Hertogenbosch?), vandaar onze vraag: weet iemand van onze lezers waar bijgaande foto’s gemaakt zijn? Indien u een antwoord kunt geven op deze vraag verzoeken wij u kontakt op te nemen met: Joop Schepens, Tilburgseweg 77 te Goirle, Telefoon 013-341337. Hartelijk dank alvast namens de uit Wisconsin (Amerika) afkomstige Ant. Santkuyl die deze maand naar Moergestel komt. o S U-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 13