Familie Mertens goes west! 12e Komtoer 1 I Standerdmolen weer in gebruik KETELAARS Nog steeds zoekende... CURSUSSEN FRANS I Aphrodite B B B.C. de Aanstede AF MTV zoekt bingo-kandidaten. Schapen Service houdt grote schapenshow Opbrengst collecte ah WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1993 - 18e Jaargang - Nr. 778 Inlichtingen: 04243 - 2942 TELEFOON 013 - 434907 TIVOLISTRAAT 75 Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 04243 - 1474 in Moergestel en Oisterwijk Wat wordt er geboden? M dag A/ Zwager Jan or I® I. Voorlichtingsdagen: maandag 20 en dinsdag 21 september van 10.00 tot 20.00 uur. Van Rijckevorseilaan 30, Moergestel Het was Huub Mertens (Kruysackerstraat) die maanden geleden aan zijn broers (6) en zijn zusters (2) een voorstel deed om met zijn achten samen naar Canada te gaan om aldaar het 40-jarig verblijf te gaan vieren van hun broer en zus. Zij allen vonden het een prima idee, maar ’hoe vertel ik het mijn ega?’ Deze, dus de ’kouwe kaaaant’ stonden bepaald niet te juichen, maar gunden hen dit unieke gebeuren toch wel. Dus werd er direct volop vergaderd en naar Canada gebeld, gefaxt over en weer. Ook daar werd enthousiast gereageerd. Zodoende werden de tickets besteld en werd via ’World Contact’ te Rosmalen alles tot in de puntjes geregeld. Op vrijdag 17 september aanstaande gaan de Mertensen de lucht in: vier uit Moergestel, één uit Sambeek, één uit Hilvarenbeek, en twee uit Best. Hen allen kennende zal het gelach niet van (al in) de lucht zijn en zal de bungalow in de staat Nova Scotia, waar ze 14 dagen worden gedropt, ongetwijfeld dikwijls op zijn veste schudden! Good weather and happy landings! De jaarlijkse collecte van de Nederlandse Kan kerbestrijding heeft in Moergestel 5193,30 op gebracht. De organisatoren van de collecte be danken iedereen voor zijn of haar bijdrage. Spe ciale dank gaat uit naar de collectanten voor hun geheel belangeloze inzet voor dit goede doel. Het comité. aast <de snel jnu offi- wijk. Is of icu- Vorige week deden we een oproep naar vrij willigers die wat (minimale) tijd wilden be steden aan het bezorgen van warme maal tijden aan ouderen. Deze oproep leverde weliswaar enkele reak- ties op, maar nog niet voldoende om het be oogde plan te verwezenlijken. Daarom deze oproep nogmaals: hebt u wat vrije tijd, beschikt u over ’n auto en wilt u (met telkens twee personen!) eenmaal per 6 weken zo’n 8 a 9 adressen met de maaltijden bezoeken (tussen 11.45 en 12.45 uur) dan verzoeken wij u kontakt op te nemen met Mevr. Ad Schoenmaker, Voorbrugstraat 15, tel. 1338. Ook voor informatie mag u haar bellen! Binnen MTV werkt men op dit ogenblik met man en macht aan de winterprogrammering van ons lokale TV-station. Graag wil men de komende winter ook weer ’n viertal bingo-uitzendingen maken. Daar is ech ter ’n vereniging voor nodig die men de kans wil geven om de clubkas financieel te versterken. Voelt uw vereniging iets voor deze bingo en wilt u wat meer informatie over het hoe en wat rond deze uitzendingen, neem dan kontakt op met Martien Oerlemans, Oisterwijkseweg 43, tel. 2268. Hij is graag bereid u te vertellen hoe een en an der in z’n werk gaat. I j HdliyCSIUltHI UI] UC ZJtJKtinlUUUbtHI uii v .m.i-./ ||j Op de laatste zondag van september wordt dit jaar de plaatselijke wielerronde ’Komtoer’ voor de 12e keer verreden. Na een jaar een afwijkend parcours te hebben ge had, worden de wedstrijden dit jaar weer op het oude bekende en gezellige parcours gehouden. Dit samen met een intensieve voorbereiding en medewerking van velen zal dit weer garant staan voor het beleven van een mooi brokje wie lersport. De wielerwedstrijden worden verreden in 3 categorieën. Op 12.00 uur starten de Nieuwelingen voor hun wedstrijd over een afstand van 40 kilometer. Hierna gaan om 13.15 uur de Junioren hun spor tieve strijd aan, om over een afstand van 60 ki lometer uit te maken, wie zich de sterkste mag noemen. Tot slot van deze wielerdag staan om 15.15 uur de amateurs-A aan de start om in een wedstrijd over een afstand van 80 kilometer de sportieve strijd aan te gaan. De wedstrijd voor de Amateurs-A telt mee voor het Nieuwsblad Wielerklassement, welke na een heel wegseizoen zijn ontknoping nadert. Dit klas- Heb je zin in een leuke sport? Denk dan eens aan badminton! B.C. de Aanstede kan nog wel wat jeugdleden plaatsen. Dus... ben je tussen de 7 en 17 jaar? Kom dan gerust eens kijken! Wij spelen op woensdag van 18.30 uur tot 20.00 uur in de Vonder. Wil je nog wat informatie? Bel dan even naar Corrie de Laat, tel. 2512. Er worden 30 verschillende schapenrassen gepre senteerd. Daarnaast worden meer dan 100 fo- klammeren te koop aangeboden van maar liefst 16 verschillende rassen. Natuurlijk komt alles aan de orde wat maar met het verzorgen van schapen te maken heeft. Er is een voortdurend videoprogramma te zien met daarin o.a. klauwbehandeling, ontwormen, af lammeren en bestrijding van uitwendige parasie ten. Er zijn demonstraties schapen scheren en schapen wassen. Schapen worden getaxeerd: u kunt zien hoe dat in z’n werk gaat. Eén van de hoogtepunten zal echter de Border Colly Show zijn. Vorig jaar waren veel bezoe kers teleurgesteld door het afgelasten van de ze show, doch dit jaar wil Schapen Service dat ruimschoots goedmaken. De tophandler van Europa (Europees kampioen schapendrijven) komt een demonstratie geven. Alles vindt plaats in de overdekte hal en de toe gang is gratis! Afgelopen zaterdag vond de landelijke Monumentendag plaats. Lokaties die in ons dorp te bezich tigen waren, waren de parochiekerk en de pas weer gerestaureerde standerdmolen aan de Schoolstraat. Molenaar Victor Theeuwes maalt er, als de weersomstandigheden het toelaten, weer elke zaterdag middag waarbij altijd de gelegenheid wordt geboden er een kijkje te komen nemen... Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktieBuro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel, 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond sement wordt aangevoerd door Harry Geeris uit Eindhoven. Deze zal veel concurrentie krijgen van onder an dere Joost van Hest uit Goirle, Patrick van Seg- gelen uit Someren, Ton Verhoeven uit Berkel- Enschot, Twan van Hest uit Tilburg en de sterk rijdende Rinus Ansems uit Chaam, welke hoog staan geklasseerd in dit klassement. Tevens is dit klassement een garantie dat vele sterke en landelijk bekende renners zoals Erik Keeris, Edwin Raats (zoon van Spar-eigenaar Mart Raats) en Patrick van Gestel, aan de start zullen verschijnen. Daarnaast zullen de streek-renners Jean-Pierre Leijten uit Udenhout, Werner Herrijgers uit Goirle, Marco Kapteijn uit Oisterwijk en Nor man van Hest uit Tilburg, hun sportieve bijdrage leveren hetgeen een verzekering geeft voor een boeiende wielerwedstrijd. In de categorie van de Junioren is Richard Coe- horst, welke dit seizoen tweede is geworden op de Nederlandse kampioenschappen, de te klop pen favoriet. Deze zal de strijd aangaan met ren ners als Roland Houtepen uit Goirle, Raoul Li- bregts uit Oisterwijk, Detlev van Oevelen uit Hilvarenbeek en de Tüburger Jasper Lemmens. Daarnaast geven bij de Nieuweling renners als Roland en Mark Boutier, Michel en Daan Weber een garantie voor een leuk en spannend stukje wielersport. De wielerwedstrijden worden vooraf gegaan door hardloop-wedstrijden welke in samenwerking met sportschool Physique worden georganiseerd. Deze gaan om 9.45 uur van start met een jeugd- loop, waarna om 10.30 uur de trimloop en wedstrijdloop van start gaan. Het centrum van Moergestel zal op 26 september dus de gehele dag in het teken van de sprot staan waardoor bezoek van deze evenement zeker de moeite waard is. Zondag 19 september a.s. houdt Schapen Ser vice (eigenaar Mari Oerlemans, Oirschotseweg 93) zijn jaarlijkse schapenshow. Ditmaal vindt die plaats in de hal van FEVIOR aan de Heili genboom. Vanaf 11.00 uur bent u a.s. zondag van harte welkom.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 1